HTC HD2[NÁVODY] !Komplet! Android <--> WM 6.5

Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
MrEdDy
Robot
Příspěvky: 1039
Registrován: pon 14. pro 2009 12:50:41
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Twitter: http://twitter.com/MrEdDy23
Rom: MIUI V6
Bydliště: Praha & Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

[NÁVODY] !Komplet! Android <--> WM 6.5

Příspěvek od MrEdDy » pon 02. dub 2012 15:38:29

Návody jsou převzaté a sjednocené dohromady.
Neručím za případné poškození!
Pozorně čtěte,než začnete!!
Pouze pro uživatele s Windows


Než vůbec začneme,přečtěte si co je co (slovníček pojmů)
Spoiler:
MAGLDR - bootloader umožňující nahrání Androida (a WP7) přímo do NAND paměti HD2, nenahrazuje původní bootloader (trikoloru), flashuje se přímo z něj

cLK - to samé jako MAGLDR od jiného autora s rozdílnými funkcemi, neumožňuje nahrání a spouštění WP7

CWM (ClockWorkMod Recovery) - utilitka sloužící převážně k záloze NAND paměti obsahující Androida (umí toho ale mnohem víc), někdy označovaná také zkratkou CWR, lze ji flashnout do zvláštního oddílu přímo do NAND, nebo ji lze spouštět z paměťové karty, záloha vytvořená pomocí CWM je kompletní kopie všech Androidích oddílů v NAND, včetně EXT oddílu na SD a adresáře .android_secure na SD, to znamená, že po kompletní obnově bude ROM v tom stavu, v jakém byl v době vytváření zálohy včetně verze ROM

EXT (EXT2, EXT3, EXT4) - souborový systém, oddíl EXT se vytváří na paměťové kartě, pro virtuální rozšíření paměti pro uživatelská data (DATA2SD) nebo pro instalaci aplikací (APP2SD), záleží na tom, co která ROM podporuje, mohou být i ROM, které EXT oddíl nevyužívají vůbec, nebo ROM, které jej přímo vyžadují (většinou ROM s HTC Sense) a bez něj se vůbec nespustí.

Rozdíl mezi MAGLDR a cLK:
-MAGLDR má oproti cLK více možností
-MAGLDR umí flashnout a spouštět WP7
-pomocí cLK startuje Android rychleji (nespouští se samotný bootloader)
-cLK podporuje přímý restart do CWM (přímá interakce s aplikací ROM Manager)

MAGLDR
Pro vstup do bootloaderu (MAGLDR menu) se během startu drží tlačítko pro zapnutí telefonu tak dlouho, dokud nenaskočí menu.

Pohyb v menu se provádí tlačítky hlasitosti, potvrzení volby tlačítkem pro přijetí hovoru, o úroveň výš tlačítkem zpět.

Nejdůležitější volbou je USB Flasher, po jejím potvrzení můžete připojit telefon k PC a flashnout DAF ROM nebo rozdělení NAND paměti. Další důležitá volba je AD Recovery. Tudy se vstupuje do CWM.

cLK
Pro vstup do bootloaderu (cLK konzole) se během startu drží jakékoliv tlačítko mimo tlačítka pro zapnutí přístroje.

Stisknutí tlačítka Domů v konzoli, nebo jeho držení během startu spustí CWM, stisknutí tlačítka Zpět spustí fastboot mód. Fastboot mód se také automaticky spustí po připojení telefonu k PC. V tomto módu lze z PC flashnout rozdělení NAND paměti.

Nahrání Androidu na WM 6.5 s MAGLDR(návod pro začátečníky)
Spoiler:
Nejprve si vytvořte složku HD2 ,do ní budeme vytvářet podsložky všech stažených věcí:

A) Oficiální ROM 3.14.479.2 CZaSK : odkaz
B) HSPL4 : odkaz
C) RadioROM 2.15.50.14 : odkaz
D) MAGLDR 1.13 : odkaz
E) ICS ROM (nenáročná,pak si sami přehrajete podle libosti) : odkaz

A) Nahrání Oficiální ROM:
Po stažení programu s ROM do PC (Do podložky ve složce HD2) spustíme proces souborem s příponou .exe (jedno jestli to bude samorozbalovací archív anebo jako v tomto případě přímo soubor CustomRUU.exe).
Obrázek

Pak již následují jednotlivé obrazovky s informacemi a žádostmi o potvrzení, tak jako to již známe z nahrání HSPL do zařízení.
Obrázek
Obrázek

Informace na této obrazovce si zaslouží naši pozornost. Jako první podstatný a ještě jsem se o tom nezmínil je příkaz, aby si uživatel vypnul před započetím procesu všechny možné úsporné, hibernační a uspávácí režimy v systému počítače na kterém budeme flešovat. Ještě doplním, že je nejjistější (tak jak je napsáno na obrázku červeně) v průběhu celé operace na PC mít vypnuté všechny ostatní programy – prostě na PC nedělat nic jiného! Další podstatná věc, kterou si systém hlídá je nabití baterie zařízení. Pokud je baterie nabita pod 50%, flešování nepokračuje a vyskočí na nás tato obrazovka.
Obrázek
V takovém případě není nic jednoduššího než kliknout na Exit, baterie nechat patřičně nabít (na více jak 50% včetně) a celý postup zopakovat od začátku.

Pokud je baterie nabitá zobrazí se nám jako další tato obrazovka:
Obrázek

A je tu další obrazovka s informacemi o původní verzi ROM.
Obrázek

Po kliknutí na Update se nám zobrazí toto:
Obrázek

Po kliknutí na Next na obrazovce s informacemi o původní i nové ROM se nám zobrazí toto:
Obrázek

Po kliknutí na Next konečně proces flešování začne. O průběhu jsme informováni jak na obrazovce monitoru PC tak i na obrazovce zařízení.
Obrázek
Obrázek

Na displeji zařízení se nám postupně zobrazují tyto obrazovky informující nás o průběhu flešování, které trvá na tomto zařízení a touto ROM cca 8 minut.
Obrázek Obrázek Obrázek

Pro ukončení flešovacího programu je ještě nutné v PC na této obrazovce stisknout Finish.
Obrázek
Po restartu zařízení, který automaticky následuje ihned po ukončení flešování musíme zařízení nastavit, tak jako po prvním zapnutí (anebo Hard resetu). Někteří doporučují ihned po naflešování provést ještě Hard reset pomocí kombinace tlačítek. Osobně zastávám názor, že je to zbytečné, protože zařízení si samo ihned po naflešování Hard reset provede samo a automaticky. Tak a to je vše, postup skutečně jedoduchý, který je při zachování všech uvedených zásad naprosto bezpečný, bez rizik umrtvení zařízení.

B) Odemčení pomocí HSPL4:
Pomocí této verze HSPL lze odemknou zařízení obsahující SPL:
SPL 1.42.0000
SPL 1.62.0000
SPL 1.66.0000
SPL 2.07.0000
SPL 2.08.0000
SPL 2.10.0000
SPL 3.03.0000

Mějte však na paměti, že pro správnou funkci Androida a WP7 na HD2 je třeba mít aplikováno HSPL verze 2.08.

Co budeme potřebovat:
1) Zařízení s verzí SPL 1.42, 1.62, 1.66, 2.07 nebo 2.08. Verzi SPL zjistíte v Bootloaderu, který aktivujete stlačením tlačítka ztlumování hlasitosti během zapínání přístroje. (Stisknete talčítko, držíte a zapnete přístroj)
Obrázek

2) HSPL4.zip (možnost stažení výše)

Postup (Odemčení zařízení):
1) Stáhněte a rozbalte (do podsložky ve složce HD2) soubor HSPL4.zip

2) Připojte HD2 k PC a nechte připojit klasicky přes ActiveSync.

3) Spusťte vlastní proces nahrávání pomocí HSPL4.exe.
Obrázek
4) Prostudujte zobrazené informace a pokračujte tlačítkem "Next"

5) Nyní se zařízení automaticky přepne do bootloaderu a v PC se automaticky začnou instalovat ovladače (pokud tento proces podstupujete poprvé). Vyčkejte na dokončení procesu přidávaní nového hardwaru.
Obrázek
Obrázek

6) Po chvíli (pokud se instalují ovladače, tato chvíle může trvat i několik minut) se objeví výběr verze nového SPL. Vyberte požadovanou verzi a pokračujte tlačítkem "Next". Pokud potřebujete zařízení "odemknout" je třeba vybírat verze označené "HSPL". Jakou verzi vyberete, nechám na Vás. Prakticky funguje většina HSPL k většině ROM. Obecně je doporučeno nahrávat takovou verzi HSPL jaká odpovídá budoucí ROM.
Obrázek

7) Nyní se objeví následující okno, kde je třeba ještě poslední potvrzení. Klikněte na "ANO". Pokud již máte v zařízení nějaké HSPL, tato obrazovka se neobjeví, a přehrávaní začne okamžitě.
Obrázek

8) Nyní začne nahrávaní. Po několika sekundách budete o úspěšném dokončení informováni touto hláškou. Klikněte na "OK". Zařízení se automaticky restartuje a je hotovo.
Obrázek

Postup (Vrácení původního SPL):
Tento postup využijete nejčastěji v případě, pokud potřebujete zařízení reklamovat, a nechcete, aby Vaše záruční oprava byla odmítnuta z důvodu nedovoleného softwarového zásahu.

Vlastní postup je úplně stejný jako předcházející, pouze při výběru nového SPL zvolíte to, které jste měli původně v zařízení (Vždy jsou to položky bez nápisu "HSPL"). Nejčastěji to bývá verze 1.42.000.

Závěr:
Po nainstalování HSPL můžete nahrávat libovolné ROM dle Vašeho výběru.

C) Nahrání RadioROM je stejný postup jako nahrání Oficiální ROM!!! (A)
(RadioROM je nutné nahrát až po nahrání oficiální ROM.)


D) MAGLDR
1)Rozbalte stažený MAGLDR 1.13 (do podsložky ve složce HD2) (soubor dft_leo_magldr113_daf.rar).
Jedná se o bootloader, který zajistí zavedení systému Android. Tento bootloader však nenahrazuje původní OSPL/HSPL, jeho použití je proto bezpečné a zařízení je možno obnovit do původního (záručního) stavu.

2)Nahrajte MAGLDR 1.13.
Spusť soubor ROMUpdateUtility.exe a postupuj jako při nahrání Oficiální ROM (A).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

3)Po úspěšném nahrání, které bude trvat několik vteřin, dojde k restartu zařízení. Při spouštění zařízení již naběhne přímo MAGLDR 1.13, který nabídne několik možností.
Obrázek

4)Na displeji zvolte 5. možnost "5. USB Flasher". Položku vyberete pomocí tlačítek ovládání hlasitosti a výběr potvrdíte tlačítkem pro příjem hovoru (delším stisknutím). V PC se poté začnou instalovat ovladače (Na displeji svítí "Wait USB..."), je nutné počkat na dokončení tohoto procesu, který může trvat i několik minut. Po úspěšném dokončení se na displeji rozsvítí "Wait USB...USB".

5)Nyní je vše připraveno pro nahrání libovolné ROM s Androidem. V tomto návodu budeme pokračovat nahráním první ROM, která je pro tyto účely určena.
Pokud již máme v zařízení nějakou ROM s Androidem a chcete nahrát jiný Android, do tohoto bohu se rychle dostaneme zapnutím telefonu a držením "červeného" tlačítka, dokud se nám nezobrazí nabídka z bodu 4).Vybereme "4. USB Flasher" a poté klasicky nahrajeme libovolnou ROM (viz. tento návod od bodu 8) )

6)Rozbalte "DFT_LEO_NAND_Android.zip" (E) (do podsložky ve složce HD2)

7)V rozbalené složce spusťte aplikaci DAF.exe a postupujte instrukcí na obrazovce. (Aplikaci DAF.exe doporučuji spouštět jako správce systému.)

Pokud se Vám v této fázi zobrazí níže uvedená chybová hláška, znamená to, že nebyly v pořádku přiřazeny USB ovladače.

Pro majitele Windows Vista/7: Zařízení (resp. kabel se zařízením) by mělo stačit připojit k jinému USB portu (a počkat na opětovné přiřazení ovladačů), popř. opětovně rozbalit archiv s Androidem a proces nahrání ROM spustit znovu. Alternativně lze také vyzkoušet "bezpečné odebrání hardwaru" (a následné připojení), které lze provést přes ikonu v oblasti hodin na Vašem PC. Někdy může také pomoci restart PC. Možností je celá řada, záleží na Vás, kterou kombinaci zvolíte.

Pro majitele Windows XP: V Active Sync v "Nastaveni připojení" je nutné zrušit zaškrtávací políčko "Povolit připojení USB". Poté spustit soubor "DAF.exe" jako správce přes nabídku "Spustit jako..." a tam ještě zrušit zaškrtávací políčko "Chránit počítač a data".

Obrázek

8)Na první obrazovce klikneme na "Next".
Obrázek

9)Na druhé obrazovce klikneme opět na "Next".
Obrázek

10)Nyní dojde k vyhledání připojeného přístroje.
Obrázek

11)Následuje vlastní nahrání Androidu do paměti přístroje. O průběhu budete také informování na displeji zařízení. Celý proces trvá několik minut.
Obrázek Obrázek

12) Na závěr budete informování o úspěšném dokončení celé operace, zařízení bude restartováno a spustí se Android...
Obrázek
Nahrání Androidu pomocí CWM recovery(návod pro začátečníky)
Spoiler:
Na XDA už máme spousty ROM, které je nutno nahrát pomocí aplikace ClockworkMod Recovery. Tato aplikace mimo jiné umožňuje nahrání Androida z SD karty, snadné zálohování a obnovu kompletní ROM, vyčištění paměti, rozdělení karty pro využití App2SD apod. Tento postup je velice jednoduchý, ale doporučuji ho zejména pokročilejším uživatelům.

1) Pro správnou funkci ClockworkMod Recovery je nutné nahrát MAGLDR verze 1.13 a přepnout do módu USB Flasher. (viz. Nahrání Androidu na WM 6.5 s MAGLDR "D-3" ).

2) Stáhněte aplikaci ClockworkMod Recovery s požadovanou velikostí diskového oddílu. Velikost se obvykle volí dle ROM, kterou budete nahrávat.

- 150MB - Pro "čisté" ROM, popř. obsahující CyanogenMod, AOSP, a MiUI.
- 250MB - Pro standardní ROM se Sense. Nejčastěji pocházející z HTC Desire a EVo, popř. "squashed" HD ROM z Desire HD.
- 400MB - Pro větší ROM. Obvykle "unsquashed" Desire HD a Desire Z ROM, popř. ROM umožňující data2sd.

3) Stažený soubor rozbalte (do podložky ve složce HD2), spusťte soubor DAF.exe a postupujeme jako při nahrání jakékoliv ROM Androida. (viz. Nahrání Androidu na WM 6.5 s MAGLDR "D-7" ).

4) Po dokončení nahrávání se automaticky zobrazí nabídka z MAGLDR 1.13 (černá obrazovka s výběrem funkcí). Pokud se tak nestane, přepňete se do MAGLDR ručně. (Spustit zařízení a zapínací tlačítko stále držet, dokud nenaskočí MAGLDR.)

5) Vyberte "7. AD Recovery". (mezi funkcemi přepínáte pomocí ovladače hlasitosti, výběr potvrdíte tlacítkem pro příjem hovoru)

6) Automaticky se spustí ClockworkMod Recovery.

7) Nejdříve je třeba smazat pozůstatky předchozích ROM, což se dělá vybráním položky "- wipe data/factory reset" a "- wipe cache partition". (Po vybrání položky je třeba operaci potvrdit vybráním "Yes - ...").

8) Nyní je možné nahrát požadovanou ROM s Androidem (kterou jste si stáhli ve formatu *.zip"). Tento archiv je nutné nejdříve nakopírovat na paměťovou kartu (např. přes čtečku v PC).

9) Vyberte funkci "- install zip from sdcard" a poté "- choose zip from sdcard". Vypíše se seznam souborů na paměťové kartě mezi kterými stačí vybrat soubor s Androidem a potvrdit instalaci. ("Yes - Install XXXX.zip")

10) Po úspěšném nahrání (na displeji se zobrazí "Install from sdcard complete") stačí restartovat přístroj (tlačítko reset na zadní straně přístroje) na kterém se poté automaticky spustí nahraný Android.

POZNÁMKA: Dost často se u ROM na XDA nebo i jinde pro HD2 objevuje jako požadavek na partition od autora toto:
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr 5M recovery-raw.img
boot yboot|ro 5M
system ya 165M
cache ya 2M
userdata ya|asize|hr allsize


V tom případě nechte CWM takovou jako máte a stáhněte si toto - recovery_CWM4
Rozbalte do podsložky ve složce HD2.
Po rozbalení získáte složku, která obsahuje několik souborů. Nás v tuhle chvíli bude zajímat pouze soubor "flash.cfg", ten si otevřete v nějakém textovém editoru, třeba Poznámkový blok ve Windows.
Obrázek
Obrázek
Tento soubor (viz obrázek nad textem) obsahuje právě následující text:
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr 5M recovery-raw.img
boot yboot|ro 5M
system ya 150M
cache ya 5M
userdata ya|asize|hr allsize


Zajímají nás řádky 4 a 5. Na čtvrtém řádku je oddíl "system" a poslední parametr nám udává, že bude mít velikost 150 MB (150M). Dejme tomu, že potřebujete mít tento oddíl 200 MB, stačí tedy poslední část tohoto řádku z původního 150M přepsat na 200M. Celkem jednoduché. Stejným způsobem můžete na pátém řádku změnit velikost cache oddílu.

Upozornění: nic jiného v tomto souboru neměňte, obzvlášť, pokud tomu nerozumíte. Ani názvy oddílů, Android s těmito názvy počítá a daný oddíl by potom nenašel, nehledě na to, že by se Vám hlavně Android nepovedlo ani nainstalovat.

Upravený soubor uložte (samozřejmě do stejné složky pod stejným názvem).

1)vstupte s telefonem do MAGLDR menu (držením tlačítka pro zapnutí)
2)v menu vyberte položku 5. USB Flasher, na displeji by Vám měl naskočit text "Wait USB"
3)připojte telefon k PC pomocí USB kabelu, pokud toto děláte poprvé, budete muset počkat, až se do PC nainstalují ovladače, pokud je vše v pořádku, měl by se nápis změnit na "Wait USB...USB"
4)ve složce, kde jste upravovali soubor "flash.cfg" spusťte soubor "DAF.exe" - na Win Vista a 7 jej musíte spustit jako správce
projděte průvodce a počkejte, až se flash dokončí, po dokončení se telefon sám restartuje do recovery a můžete flashnout ROM.
5)hotovo
To je k MAGLDR zatím vše.
Použití MAGLDR(návod pro začátečníky)
Spoiler:
stáhněte si toto - recovery_CWM4
Rozbalte do podsložky ve složce HD2.
Po rozbalení získáte složku, která obsahuje několik souborů. Nás v tuhle chvíli bude zajímat pouze soubor "flash.cfg", ten si otevřete v nějakém textovém editoru, třeba Poznámkový blok ve Windows.
Obrázek
Obrázek
Tento soubor (viz obrázek nad textem) obsahuje právě následující text:
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr 5M recovery-raw.img
boot yboot|ro 5M
system ya 150M
cache ya 5M
userdata ya|asize|hr allsize


Zajímají nás řádky 4 a 5. Na čtvrtém řádku je oddíl "system" a poslední parametr nám udává, že bude mít velikost 150 MB (150M). Dejme tomu, že potřebujete mít tento oddíl 200 MB, stačí tedy poslední část tohoto řádku z původního 150M přepsat na 200M. Celkem jednoduché. Stejným způsobem můžete na pátém řádku změnit velikost cache oddílu.

Upozornění: nic jiného v tomto souboru neměňte, obzvlášť, pokud tomu nerozumíte. Ani názvy oddílů, Android s těmito názvy počítá a daný oddíl by potom nenašel, nehledě na to, že by se Vám hlavně Android nepovedlo ani nainstalovat.

Upravený soubor uložte (samozřejmě do stejné složky pod stejným názvem).

1)vstupte s telefonem do MAGLDR menu (držením tlačítka pro zapnutí)
2)v menu vyberte položku 5. USB Flasher, na displeji by Vám měl naskočit text "Wait USB"
3)připojte telefon k PC pomocí USB kabelu, pokud toto děláte poprvé, budete muset počkat, až se do PC nainstalují ovladače, pokud je vše v pořádku, měl by se nápis změnit na "Wait USB...USB"
4)ve složce, kde jste upravovali soubor "flash.cfg" spusťte soubor "DAF.exe" - na Win Vista a 7 jej musíte spustit jako správce
projděte průvodce a počkejte, až se flash dokončí, po dokončení se telefon sám restartuje do recovery a můžete flashnout ROM.
5)hotovo
Použití cLK(!!návod pro zkušenější!!)
Spoiler:
Nejprve si stáhněte všechny potřebné soubory:

ZIP soubor s několika typy rozložení NAND (další info a případné novější verze naleznete v tomto threadu na XDA)
Obrázek
2. soubor CustomRUU.exe potřebný pro samotný flash stáhnete tady
3. ovladače pro Android
4. poslední verzi CWM pro flash z PC (další info a případné novější verze naleznete v tomto threadu na XDA - stáhněte tu verzi, která má v názvu "img")
Obrázek

Všechny stažené soubory si někam rozbalte. Vytvořte si někde novou prázdnou složku, já jsem si vytvořil složku v kořenovém adresáři disku C s názvem "android" a tomu také budou odpovídat všechny příkazy, které budu používat. Takže moje prázdná složka má cestu C:/android.

V prvním staženém archivu se nachází několik desítek souborů s příponou NBH. Toto je samotné cLK s různými velikostmi oddílů "system" a "cache". Takže například soubor s názvem " RUU_signed-80-5.nbh" znamená oddíl "system" o velikosti 80 MB a "cache" o velikosti 5 MB. Vyberte si tedy ten správný pro ROM, kterou chcete později nainstalovat a zkopírujte jej do složky C:/android.

Ve druhém archivu je soubor CustomRUU.exe, ten také zkopírujte do té stejné složky.

Veškerý obsah (soubory i složky) třetího archivu opět zkopírujte do složky C:/android.

V posledním archivu najděte soubor s příponou IMG (v CWM 4.0.0.0 je to soubor s názvem " recovery_4.0.0.0_leo.img") a ten také zkopírujte do C:/android.

Postup instalace

1. přepněte telefon do bootloaderu (toho klasického, držením tlačítka pro snížení hlasitosti během startu)
2. připojte telefon k PC pomocí USB kabelu a počkejte, až se dole objeví nápis USB
3. ve složce C:/android spusťte soubor CustomRUU.exe (důležité je, aby ve stejné složce byl i ten Vámi vybraný soubor s příponou NBH!), průvodce je stejný jako při flashování například Radio ROM, takže proveďte flash stejným způsobem
4. po dokončení neodpojujte kabel a nechte zařízení automaticky restartovat
5. po restartu naskočí na displeji cLK konzole a Vaše PC začne instalovat ovladače
6. na Windows 7 by údajně instalace měla proběhnout automaticky, u mě se tak nestalo (instalace se prý nezdařila), takže pokud se něco podobného stane Vám, musíte ovladače nainstalovat ručně, jinak můžete následující kroky (a až g) přeskočit
a) otevřete si v ovládacích panelech Správce zařízení
b) najděte buď zařízení s názvem "Android phone" nebo jiné "neznámé zařízení" mezi USB zařízeními
c) poklepejte jej a v nově otevřeném okně přepněte na kartu "Ovladač"
d) klikněte na tlačítko "Aktualizovat ovladač"
e) klikněte na "Vyhledat ovladač v počítači"
f) klikněte na "Procházet" a zvolte cestu k C:/android (předpokládám, že jste tam nakopírovali všechno, co jste měli), zaškrtněte položku "Včetně podsložek"
g) klikněte na tlačítko "Další", ovladače by se měli bez problémů nainstalovat
7. pokud všechno proběhlo v pořádku, měl by v telefonu na posledním řádku konzole být nápis "fastboot: processing commands"
8. zbývá nám flashnout CWM, otevřete si příkazový řádek (klávesová zkratka Win+R, napište "cmd" a stiskněte Enter)
9. v okně příkazového řádku zadejte "cd c:/android" (bez uvozovek samozřejmě) a potvrďte klávesou Enter
10. napište "fastboot flash recovery recovery_4.0.0.0_leo.img" (název souboru samozřejmě použijete podle Vašeho IMG souboru, pokud již třeba vyšla novější verze CWM), Enter
11. napište "fastboot reboot", odentrujte a potom hned stiskněte a držte tlačítko Domů na telefonu, během několika vteřin by se mělo spustit CWM
Tak, ať už jste si vybrali MAGLDR nebo cLK, v tuhle chvíli byste měli mít telefon připravený na nahrání ROM.
Tlačítko hledat není jen na okrasu!
Když vím ,poradím ,ale ať má dotaz hlavu a patu ..
ZÁLOHA není jen slovo!


Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host