Servisy SonyNeprichádzajúce SMS

Pravidla fóra
Pro tuto sekci platí jedno extra důležité pravidlo: Neobjektivní a nepodložené informace jsou vždy oceněna varováním ;)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ult1k
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia SP
Tablet: iPad 2 Wifi+3G 32GB

Neprichádzajúce SMS

Příspěvek od ult1k » stř 10. čer 2015 10:15:09

Dobrý deň,
Chcem sa Vás opýtať, či sa niekto nestretol a poprípade nevie riešiť tento problém. Priateľka má iPhone 4 a včera mi od nej zrazu prestali prichádzať SMSky (mám Xperiu SP). Skúšal som jej poslať SMS ja, normálne jej prišla, poslal som z jej mobilu sebe a mne neprišla a iPhone nevyhodil žiadnu hlášku o nedoručení SMS, tvári sa ako keby mi ju normálne doručil. Reštartoval som si telefón, vybral a znova vložil SIM kartu a stále nič, tak som napísal kade komu nech mi skúsia poslať správy a všetky mi pekne prišli aj z Androidov aj z iPhone-ov. Skúsili sme z priateľkinho mobilu poslať SMSku na moje staré číslo (stará SIMka je v Nokii 6020) a SMS tam normálne prišla, poslali sme ešte jednu na iný mobil a taktiež správa normálne prišla. Ja mám v Xperii najnovší oficiálny Android 4.3, žiaden root, priateľka má v iPhone tiež najnovší iOS, jailbreak spravený nemá. Už v minulosti sa nám stalo asi dvakrát, že mi prišla od nej iba polovica SMSky, alebo bola SMS pozmenená (úplne iné vety na konci sms, iné slová, ktoré vôbec nesedeli do kontextu), ale neriešili sme to, odvtedy s tým problém nebol, až teraz toto.
Za skorú odpoveď ďakujem :)

LivArt
Terminátor
Reputace: 233
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB LineageOS 14
Mobil 2 / ROM: SGS6 + G361F
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4 RR
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprichádzajúce SMS

Příspěvek od LivArt » stř 10. čer 2015 17:44:38

SMSky zazálohuj přes sms backup & restore, následně je všechny smaž a zkus si z iP poslat smsku. Když dojde, tak zkus tu zálohu obnovit a poslat znova. Když nedojde, tak máš v historii někde nějakej kopanec, kterej rozbije databázi.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
ult1k
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia SP
Tablet: iPad 2 Wifi+3G 32GB

Re: Neprichádzajúce SMS

Příspěvek od ult1k » stř 10. čer 2015 18:17:38

Bol som náhodou poobede v meste a tak som skočil k operátorovi opýtať sa, či sa u nich nedá blokovať nejaké konkrétne číslo ale tam mi bolo povedané, že jedno číslo na SMSky zablokovať sa nedá, jedine že by som to spravil ja v mobile ale nenašiel som takúto funkciu, musel by som na to mať 3rd party app, mám len blokovanie hovorov a to je vypnuté. Poradili mi nech skúsim svoju SIM kartu vybrať a dať ju do iného telefónu, vraj vtedy by mi mali prísť tie SMS kroté mi neprišli a po nahodení naspäť do môjho by to malo ísť tak akonáhle došla sestra tak som to skúsil, dal svoju SIM kartu do jej mobilu, nič sa nedialo tak som ju dal naspäť do svojho a priateľka mi poslala SMS a vtedy mi prišla tá nová + tie zvyšné, ktoré mi včera a dnes neprišli (okrem jednej, neviem prečo), takže vyzerá to, že sa mi to podarilo spojazdniť. U operátora mi povedali, že táto metóda pomôže väčšine ľudí a sami netušia, prečo sa niekedy stane to, že sa niekomu samo zablokuje nejaké číslo. Keď sa mi to stane znova tak skúsim ten backup a recovery :)

Odpovědět

Zpět na „Servisy Sony“