Obecná diskuze o vývojiPodepisování aplikace s Google Play (Cordova)

Moderátor: mArtinko5MB

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Coatl
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 11. bře 2018 9:28:36
Reputace: 0

Podepisování aplikace s Google Play (Cordova)

Příspěvek od Coatl » ned 11. bře 2018 9:56:14

Zdravím,

už jsem si nevěděl rady a musel jsem se dneska zaregistrovat na tomhle fóru, abych se zeptal:
Vytvořil jsem hybridní apku (pomocí JavaScriptu a Apache Cordova) s úmyslem dostat ji mj. na Google Play. Podařilo se mi vytvořit úložiště klíčů (keystore) pomocí příkazu keytool, pak jsem ji asi podepsal příkazem cordova run android --release --keystore=blabla password=... atd. Na Google Play jsem k ní odsouhlasil alternativu, že klíče bude uchovávat google a já dostanu jen nahrávací klíč (upload key). Už nevím, co jsem tam přesně udělal, ale podařilo se mi vyprodukovat dva certifikáty: 1. podpisový a 2. k nahrávání. Stahnul jsem si dva odpovídající soubory: deployment_cert.der a upload_cert.der. Kromě toho mi to v konzoli ukazuje různý jejich "otisky", tj. jakýsi řetězce znaků.

Můj dotaz je, co mám s těmi certifikáty jako dělat? To už jsou ty klíče? A proč jsou dva? Jak je mám použít k podpisu aplikace? Předpokládám, že musím napsat nějakej příkaz cordova run android --release ... a tam doplnit nějaká data z těch certifikátů. Ale jaká?

Hrabu se v tom už snad týden a nejsem schopen to pochopit. Přitom tu aplikaci jde podepsat i tím původním klíčem, dokonce jsem se naštval a publikoval jsem už ostrou verzi bez použití jakýchkoli upload klíčů (jen s tím původním keystore a heslem), a ono to prošlo! To by nemělo, ne?

Tahle byrokracie je pro mě strašně frustrující. Můžete mi prosím někdo poradit, abych pro další aplikace už věděl co a jak? Různý materiály od webu android developers už jsem studoval mnohokrát, ale nikde jsem tam nenašel konkrétní odpovědi. Ano, je tam nějaký návod, jak vytvořit klíč skrz Android Studio, ale to asi nepůjde, když jsem nedělal nativní aplikaci, ale jen hybridní... Stejně ten klíč už mám, jen nevím co s ním.Autor tohoto vlákna
Coatl
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 11. bře 2018 9:28:36
Reputace: 0

Re: Podepisování aplikace s Google Play (Cordova)

Příspěvek od Coatl » úte 13. bře 2018 11:02:48

No koukám, že tady to taky nikdo neví :| Tak já už nevim

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o vývoji“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů