Goclever Tab I71Goclever Tab I71

pingu71
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Monte [bez Androida]
Tablet: GoClever Tab I71

Re: Goclever Tab I71

Příspěvek od pingu71 » ned 16. zář 2012 19:11:48

Honzo, prosím tě nevíš náhodou, proč mi Android neukazuje dobu běhu na baterii a stav baterie? Výrobce taky uvádí klamné údaje o kapacitě akumulátoru. V technickém popisu je uvedený akumulátor 4000mAh, v tabletu je 2700mAh. Docela zavádějící. Po dvou hodinách se bez jakéhokoliv upozornění na klesající napětí se tablet vypne a po nabití chce opět zkalibrovat. Aplikace naštěstí zůstanou nainstalované.
Jinak tablet pracuje svižně, líp od nákupu ještě nefungoval :)

jajek
Nové Androidě
Reputace: 0
Tablet: goclever tab i71

Příspěvek od jajek » pon 17. zář 2012 15:43:49

no prave ze mi nefunguje dotykova plocha ... me treba napadlo jestl ito ulozeni te kalibrace neni v nake slozce nebo nekde na te sd karte ze by mi to nekdo poslal a ja byhc to tam zkopiroval napr

Longermann
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L5
Rom: CM 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Longermann » úte 18. zář 2012 19:54:05

Ahoj pánové,

taky mi nejde indikátor baterie... No, ono toho na tom "tabletu" nejde o něco více. Neukáže mi to ani v Android Assistant, který používán na jiných zařízeních.

Ale pro pobavení:
V pátek jsem koupil, ještě jsem pět dnů čekal, než mi dorazí na prodejnu. Už v sobotu jsem měl sepsaných přes deset věcí, co dělaly tablet netabletem, spíš něčím, co tak ani zdálky nevypadalo. Vypadávající Wi-fi, chybná kalibrace displeje, indikátor baterie neukazuje, mAh baterie byla rapidně menší, než uváděných 4000, G-senzor šel jen někdy, z GPlay jsem se dostal jen na nějaký China šmejdy, nejde probudit ze spánku - musím ho vypnout přes reset, tlačítko MENU na domovské stránce začne otevírat internet, Hone vlevo nahoře jsem měl zas pouze na domovské stránce a nikde jinde už ne... A to není zdaleka všechno.

Když jsem psal na GoClever podporu, tak mi v odpovědi přišlo, že to přeci není telefon, ať od toho za tu cenu nechci tolik, ale že jim to mám teda poslat, že se pokusí udělat maximum... Nechápu... No, tak jen na odlehčení, ale to s tou baterií by mě taky zajímalo, tomu jsem pořád nemohl přijít na kloub a to už jsem za ty čtyři dny, co jsem majitelem, vystřídal na osm romek, jestli nenarazím na nějakou, co by mi z tý placky udělala něco použitelnějšího. Protože ten indikátor nevyřešila ani aplikace - když nefunguje normálně, jak má fungovat v appce, že?

A k jednomu uživateli zde, četl jsem, že tu někdo měl potíž s myší... Mě jela zrovna super, to samé i USB klávesnice pro PC :?:

EDIT:
Nainstaloval jsem na to "něco" tohle
http://foroma.com/index.php?option=com_ ... &Itemid=59
a zdá se, že vše atím OK... Soft tlačítka sedí, jak mají, baterie teda pořád neukazuje normálně, už na ní jedu celou hodinu a pořád na 100%tech, adaptér samozřejmě připojen nemám, Wi-fi připojená bez výpadků, GPlay v češtině bez známek čínských znaků... Na stránkách je nutná registrace, na výběr pro tento tablet je pouze tato ROM, ale zatím to za to stojí... Rychlostí srovnatelná s originální, spíše mi příjde rychlejší

IMAPX210 V2.2 Android 2.3.3 TKT-GNGRBRD 2.3.3

EDIT2:
Tak díky uživateli tron02 vyřešena i baterie. Cituji"Je dobrý zaměnit soubor uImage ve všech custom rom za uImage z Rooted_base_f-w..." Opravdu již ukazuje indikátor správně a to i v originální ROMce. Takže díky...
Osel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, ale blbec ze všech stran!!!
Jestliže vám nad něčím zůstává rozum stát, neděste se, je to neklamný důkaz toho, že nějaký máte

pingu71
Nové Androidě

Příspěvek od pingu71 » stř 19. zář 2012 20:00:25

Taky zajímavé řešení. Výrobce udává kapacitu akumulátoru 4000mAh, ale v tabletu je 2700mAh.
Právě jsem zkusil vyměnit soubor "uImage" z Androida s funkčním monitorem akumulátoru za ten, co je v upravené verzi ke stažení na stránkách GoClever.com.

Jinak s tou upravenou verzí mi internet přes wifi běžel normálně, dotyková plocha taky reagovala normálně a dokonce jsem mohl stahovat několik aplikací naráz, což s původní ROM nešlo.

..než jsem dopsal druhý odstavec, doběhla instalace. Takže další problém z krku. indikátor akumulátoru zobrazuje tak jak má. Díky za radu, tohle řešení by mne fakt nenapadlo.
:lol:

twisterr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: vodafon 845

Příspěvek od twisterr » čtv 20. zář 2012 7:52:46

Zdarec mam prasklej displej jako dotykovou vrstvu takze nemuzu udelat kalibraci
Tak ze mam prosbu jestli by mohl nekdo kdo ma tento tablet vyladeny a mohl by ulozit nekde obsach sve vnitrni sdcarty protoze staci kdyz tento obsach nakopiruji na svou vnitrni kartu a jedu

koskenkorva
Nové Androidě

Příspěvek od koskenkorva » čtv 20. zář 2012 19:25:35

Ahoj, potřebovala bych poradit, mám tenhle tablet od včera, šlapal v pohodě, a dnes odpoledne se začal zasekávat, jedno klepnutí mu trvá tak půl minut než zareaguje, hudební přehrávač nefunguje skoro vůbec... neví někdo co s tím?

pingu71
Nové Androidě

Příspěvek od pingu71 » pát 21. zář 2012 22:05:16

Koskenkorvo, možná ti tam stávkuje nějaká neposlušná aplikace. Potom stačí z marketu stáhnout Android Assistant a pomocí něj uvolnit paměť. Vše se potom znatelně zrychlí. Tahle aplikace to nabízí hned při svém startu dole na liště "Quick Boost".
Ještě mne napadlo, jestli se ti nestahuje něco na pozadí? Poznáš to tak, že vlevo nahoře na liště se ti ukazuje šedá šipka (indikátor stahování). Jestli je u šipky číslo, nebo je tam šipek víc, znamená to vícenásobné (nebo přerušované) stahování. To taky dá systému pěkně zabrat.

Twisterre, kdybych věděl, kde je uložená kalibrace dotykové plochy (nejspíš někde v /etc..), stačil možná jen ten soubor. Ale to ti asi nepomůže, dokud neabsolvuješ úspěšnou kalibraci.
Chtělo by to někoho, kdo to má čerstvě nainstalované a zkalibrované a udělat .img karty.
Já mám momentálně tablet plný nejrůznějších aplikací.

Longermann
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L5
Rom: CM 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Longermann » sob 22. zář 2012 10:48:19

Já mu ten .img po instalaci systému můžu poslat, jen nějak nemůžu přijít na to, jak so dostat z interní karty, aniž bych ji musel vyndavat - to nechci rozdělávat zařízení, půjde na reklamaci, až si s ním dohraju... Nějaký navigátor? :rtfm:
Osel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, ale blbec ze všech stran!!!
Jestliže vám nad něčím zůstává rozum stát, neděste se, je to neklamný důkaz toho, že nějaký máte

Liborr1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S
Tablet: GO Clever i71
Rom: TKT 4-160

Příspěvek od Liborr1 » čtv 27. zář 2012 13:36:06

Zdravím,taky jsem tento tablet pořídil a nečekal žádnou extra třídu.Hodně mi pomohly příspěvky tady.Takže po mnoha pokusech mám nainstalovaný ROM z odkazu http://ulozto.cz/xpSo38X/rom-pro-goclev ... erni-sd-7z a to ROM TKT 4-160,který se mi jeví jako nejlepší.Plus všechny peripetie se zobrazením nabíjení.( výměna uImage).
Nyní se mi dostal do ruky druhý kousek,tak jsme se vrhl na flash.ALE dostanu do něj ktereukoli ROMku co mám,pokaždé ale skončím na kalibraci displeje.Křížek mačkám,honím po všech rozích a stále nic.Tam vždy skončím. Displej je v jednom rohu mírně narušen.
Flash dělám z externí SD. Myslím že by snad pomohlo udělat Flash z interní karty ale nemůžu stále získat UberTweaked M799ca Image pro
instalaci z interní karty.Je na nějakých torrentech a shared serverech a mě se nedaří stáhnout.Nemá ho někdo nebo nenapadá někoho co s tím.
Nejde prostě udělat kalibraci displeje a tím je instalace vlastně nedokončena. :help:

pingu71
Nové Androidě

Příspěvek od pingu71 » čtv 27. zář 2012 20:54:48

Liborre, dobrá zpráva.. Mám ho stažený, kam ti ho mám poslat? Napiš mi mail na pingu.x@seznam.cz, pošlu ti potřebné soubory přes úschovnu. Ok?

mirekv
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: xperia mini
Tablet: goclever i71

Příspěvek od mirekv » pon 01. říj 2012 8:29:36

Ahojté můžete mi někdo prosím poradit jak opravit ten indikátor baterie?a ještě by mě zajímalo proč když nahraju custom rom proč mi nejde gsenzor prosím poraďte!

Jan Vogl
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: MDA
Tablet: Koby Kyros MID8024,Goclever i71,Evolve solaris twi

Příspěvek od Jan Vogl » pon 01. říj 2012 8:59:50

Prostě v některých romkách jsou chyby. Nejlépe se mi zatím osvědčila romka TKT4-160 z http://ulozto.cz/xpSo38X/rom-pro-goclev. Pro správnou funkci ukazatele baterie je potřeba ve složce Android nahradit soubor uImage ( z 10 . 1 . 2012 ) souborem uImage_Apr27 ( z 27. 4. 2012 ) z adresáře android/uImages ( původní uImage smazat, uImage_Apr27 nakopírovat do adresáře android a přejmenovat na uImage ) Vše nakopírovat na externí SD dle postupu z http://ulozto.cz/xpSo38X/rom-pro-goclev a spustit instalaci.

mirekv
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: xperia mini
Tablet: goclever i71

Příspěvek od mirekv » pon 01. říj 2012 11:30:31

A ten nový uimage najdu kde?přímo na stránkách výrobce?díky

Jan Vogl
Stálý androiďák

Příspěvek od Jan Vogl » pon 01. říj 2012 11:41:59

Ten najdeš tady http://ulozto.cz/xpSo38X/rom-pro-goclev .Je tam také návod na instalaci včetně potřebného software. Jsou tam 4 různé romky včetně TKT4-160 a tu potřebuješ. V její složce android/uImages je ten uImage_Apr27 který přejmenuješ na uImage a nakopíruješ do složky android místo té původní uImage z ledna. Uvedené platí pokud si chceš nainstalovat romku TKT4-160. Neskoušel jsem ještě kombinaci opravené rom na stránkách výrobce ( ta má také chybu ukazatele baterie ) s tímto uImage který chybu ukazatele nemá. Možná by to také šlo.

Liborr1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S
Tablet: GO Clever i71
Rom: TKT 4-160

Příspěvek od Liborr1 » pon 01. říj 2012 17:26:11

Mirku psal jsem ti do SZ ale koukám ,že Honza už mě předběhl. A napsal to velice hezky a jasně.
Jinak já dělal všechno podle Honzových návodů a všechno mi fungovalo

romhaus
Nové Androidě

Příspěvek od romhaus » stř 03. říj 2012 10:24:10

Ahoj lidi,
nemáte někdo nebo nemůžete poskytnout img obraz vnitřní karty s originál ROM pro Goclever nebo ROM TKT4-160? Kvůli prasklému displeji funguju jen s myší a nemůžu tak instalovat z externí karty. Nedostanu se přes kalibraci displeje. Našel jsem několik funkčních ROM (tkt2point3clone.img nebo UberTweaked M799ca.img) na http://www.techknow.t0xic.nl/, ale i původní byl lepší. Předem dík. ;)

Mirek 99
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: 722522089
Tablet: goclever A 101

GOCLEVER TAB A101

Příspěvek od Mirek 99 » pát 05. říj 2012 15:53:50

Mám tablet A 101 a vyskytnul se problém,nelze se dostat na web,operační systém Android 2.3. nereaguje,objevuje se poze text:(Aplikace úložiště Kalendáře-proces com.android.providers.calendar. byla neočekávaně ukončena.
Tablet se také sam od sebe vypíná.prosím o radu případně jak dále postupovat díky

pingu71
Nové Androidě

Příspěvek od pingu71 » čtv 18. říj 2012 15:34:50

Zdravím všechny (ne)šťastné majitele GoClever tabletu i71. Po delším bádání jsem se rozhodl udělat ještě jeden radikální řez. Volal jsem do brněnského servisu kvůli "Pohotovostnímu režimu telefonu". Objevoval se mi v tabletu totiž hned 2x a u toho prvního s piktogramem stupnice GSM signálu a 87% spotřeby baterie po kliknutí na detaily psal ještě 100% doby běhu bez signálu. Prý se mám pokusit aplikaci ukončit (zastavit), ale ona se jaksi sama znovu nastartuje a pokračuje v hledání GSM jednotky, která v tomto modelu (i71) beztak není.

Pomocí programu "System Tuner" jsem ještě přišel na podivnou poznámku "EXCLUDED" a nemožnost vypnout (kill) ani touto cestou. Takže volba byla jasná - likvidace. Vypnul jsem tablet, demontoval zadní kryt tabletu, vyjmul kartu a v notebooku s právy administrátora odstranil ze složky /system/app soubor Phone.apk (2,3MB) a TelephonyProvider.apk. Samozřejmě jsem si tyto soubory pro případné potíže založil na disk.
Po startu se už tablet nesnažil aktivovat chybějící GSM jednotku a zase běží o něco svižněji.

Pokud máte se svým i71 podobný problém, snad jsem vám trochu pomohl :geek:

Radeon23
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: qq

Příspěvek od Radeon23 » čtv 18. říj 2012 17:08:01

Po nahození toho "opraveného" androidu z jejich stránek mi přestala fungovat wifi. Píše mi to "ověřování v síti" a pak "odpojeno". Nějaký nápad někdo ? Nahrával jsem to už třikrát.

EDIT: Pokud nechám síť otevřenou tak se připojí bez problému. Jakmile zapnu jakýkoliv zabezpečení tak je problém.

buggisek
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC
Tablet: GoClever TAB I71

Příspěvek od buggisek » čtv 25. říj 2012 13:09:52

Zdravím, mám problém s programem WinHEX, při spuštění napíše (Systém nemůže nalézt uvedenou cestu. C:\Temp\), pokud to hlášení zavřu křížkem a dělám dále podle návodu z ROM_pro_GocleverI71_z_externí_SD z ulož.to tk na konci to píše Cannot create C:\Temp\000.whx. Make sure the folder exists and the file is not write-protected. Tak nevím co stím, budu rád za každou radu. Děkuji.

Jan Vogl
Stálý androiďák

Příspěvek od Jan Vogl » čtv 25. říj 2012 16:55:06

Tak si ten adresář C:\Temp v PC vytvoř, nebo si v nastavení WinHex v Options/General options změň na nějaký jiný. WinHex spouštěj jako správce.

buggisek
Nové Androidě

Příspěvek od buggisek » pát 26. říj 2012 12:29:14

tak jsem přehrál android a jediné co udělá tak pětkrát zabliká pomlčka v levém horním rohu a pak napíše malém písmem 2x android a nic se neděje, zkoušel jsem to několikrát podle návodu ROM_pro_GocleverI71_z_externí_SD z ulož.to. A děkuji Jan Vogl za včerejší radu, složku jsem vytvořil a funguje.

Jan Vogl
Stálý androiďák

Příspěvek od Jan Vogl » pát 26. říj 2012 15:25:38

Něco asi děláš špatně. ( pokud sis předešlou neúspěšnou instalací nepoškodil bootloader což pochybuji ). Máš naformátovanou externí 4G SD kartu na 705M a na ní v rootu složku s náznem android a vní nakopírované soubory ? Pokud ano vlož kartu do zapnutého tabletu a udělej reset ( ta malá dirka z boku - resetuj třeba kancelářskou sponkou nebo párátkem. Bacha ne dírka mikrofonu ) Tablet znovu zapni a snad se ti to už povede. Ten nápis android tam chvilku svítí a nic to nedělá rozběhne se to za chvilku. Celkem trvá instalace cca 10 minut.

buggisek
Nové Androidě

Příspěvek od buggisek » sob 27. říj 2012 13:14:52

dělal jsem špatně to, že na obrazovce psal že mám vyndat sd kartu a restartovat, ale má to být jak si psal reset, tak jsem to udělal a fachá úplně super, všechno o dost rychlejší a co mě překvapilo tak se konečně taky připojím a hotspot z telefonu, což předtím nefungovalo. Takže ještě jednou díky.

jiri.vdole
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG Optimus One
Tablet: GoClever i71
Rom: Oxygen

Příspěvek od jiri.vdole » ned 28. říj 2012 21:43:13

Hoj lidi chci se zeptat jestli se to da udelat aj z flashky ? dik za odpoved

Jan Vogl
Stálý androiďák

Příspěvek od Jan Vogl » pon 29. říj 2012 7:53:27

Nedá. Fleška se dá aktivovat až po spuštění OS.

jiri.vdole
Nové Androidě

Příspěvek od jiri.vdole » pon 29. říj 2012 12:52:15

A když stahnu ty 4romky z toho ulozto tak ty se nedaji použít když to chci udělat z te interni sd ?

Jan Vogl
Stálý androiďák

Příspěvek od Jan Vogl » pon 29. říj 2012 13:46:09

Ne na interní kartu se kopíruje hotová image. A proč to neuděláš z externí SD ?

jiri.vdole
Nové Androidě

Příspěvek od jiri.vdole » pon 29. říj 2012 13:50:28

protože u sebe nemám a potřeboval bych to udělat z te interni

jiri.vdole
Nové Androidě