Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - Obecná diskuzeČím přilepit sklíčko?

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Čím přilepit sklíčko?

Příspěvek od proste_ja » čtv 26. úno 2015 22:23:39

Zdravím, potřeboval bych poradit.....
prasklo mi vrchní krycí sklíčko, tak jsem objednal nové a to přilepil M3 páskou. Bohužel to moc nedrží. Nevíte, čím by se to dalo přilepit, aby to fakt drželo? :shock:

verny94
Moderátor
Reputace: 270
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Mobil 2 / ROM: Lenovo A6000 - služební; Samsung Galaxy SIII
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím přilepit sklíčko?

Příspěvek od verny94 » čtv 26. úno 2015 23:08:13

Musíš na to mít speciální UV lepidlo, které potom vytvrdíš pod UV lampou.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:

SneekCZ
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC evo 3D
Tablet: Acer A500

Příspěvek od SneekCZ » čtv 26. úno 2015 23:28:17

no uv gelove lepidlo nedoporučuji používá se velkoplošně na celý displej - tzn. ke spojení skla a displeje, takže se nanáší přímo na displej. Je velice agresivní - > při špatném zacházení příjdeš o mobil... což znamená ve tvém případě můžeš použít jakékoliv lepidlo ale je to prasárna. nejlepší způsob je objednat přímo vystřiženou 3m pásku třeba z aliexpress přímo pro tvůj mobil. Veškeré staré lepení pořádně odstranit/ odmastit vatovou tyčinkou a poté znovu nalepit. Vše by mělo držet na výbornou. 3M páska třeba
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 60953.html
vyjde na pár kaček, ale doporučuji objednat přímo pro konkrétní mobil :D

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » čtv 26. úno 2015 23:42:24

Jasně to už sem na youtubu viděl jak se to dělá. Ale na to si netroufnu. Měl bych strach že mi to nateče někam kam nemá. Zkoušel jsem i ruzné servisy ale všichni to mění jen jako komplet - LCD včetně sklíčka jako jeden kus. Do lepení se nikomu nechce.
Myslel sem že bych to přilepil jen třeba nějákým silikonem nebo nevím čím ale jen jako rámeček kolem dokola. Ne plnoplošně

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » čtv 26. úno 2015 23:47:17

SneekCZ: No právě že mě to tou 3M páskou nedrží. Nejdříve jsem to dělal 2mm páskou. ALe po cca 14 dnech se to začalo odlepovat, tak sem koupil 3M pásku pro můj mobil (bylo to přešně vyřízlé pro nalepení přesně tam kam má). Jenže to vydrželo opět cca 14dní a už se to opět začíná odlepovat. Samozřejmě že odmašťuju technickým benzínem. :evil:

SneekCZ
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC evo 3D
Tablet: Acer A500

Příspěvek od SneekCZ » pát 27. úno 2015 0:37:57

:oops: Tak to nevím co je špatně, já pár skel měnil, neříkám že vždy jak origilnal..Je možné že je páska moc slabá a pořádně nepřilne.... Ještě bych zkusil nalepit z jedné strany na sklo a další pásku na plast v mobilu. Pořádným stiskem zatlačit - (teprve potom přilne jak má) a poté strhnou a nalepit do sebe. jinak nevím . Někde jsem ale viděl na youtube, že páskou vše slepili a potom nahřívali. Ale je možné, že to byl jiný typ pásky, tak nevím

verny94
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verny94 » pát 27. úno 2015 6:41:44

Kontaktuj uživatele mahon, ten to dotahne do konce.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » pát 27. úno 2015 7:52:22

Hmm to mě nenapadlo, to bych ještě mohl zkusit, dát tu pásku dvojitě (na sklo i telefon). Abych řekl pravdu tak ono kyž se oddělá to vrchní krycí sklíčko, tak je vidět že dotykový panel LCD je o malinko menší než plastový rámeček, ve kterým je zasazen. Tudíš tam vzniká jakoby žlábek, a v tomto místě pak to krycí sklo prostě nedrží. Takže sice je tam 2mm oboustranné pásky, ale drží to jen třeba na 1mm.

Pro názornost schema (řez):
modře plastový rámeček, černě dotykový LCD panel, červeně 3M páska a šedě vrchní krycí sklo

Obrázek

maladava
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 5.0.1

Příspěvek od maladava » pát 27. úno 2015 12:56:50

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » pát 27. úno 2015 14:38:59

maladava: Asi sem debil, ale co to je? :DD

To je oboustranná lepící folie, kterou se to přilepí PLNOPLOŠNĚ?

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » sob 07. bře 2015 12:55:29

maladava: Tak folii na plnoplošný podlep mám již objednanou. Můžeš mi jen prosím napsat, jak jsi to dokázal přilepit aby se ti uvnitř neudělaly během lepení bubliny? Moc si to totiž nedokážu představit jak to udělat bez bublin. :shock: .

jkrajinka
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung S4

Příspěvek od jkrajinka » sob 07. bře 2015 22:46:27

Správný postup je
LCD zcela vyndat z telefonu, tedy odlepit ho z LCD Beezel holderu
po dokonalem vyčištění LCD umistit do vymezovacího ramecku
nanest UV LOCA
nasadit nove sklo
vytvrdit pod UV
sundat zadní lepici "folii" a nasadit na displej novou
osatranit lepici "ramecek" z LCD Bezel holderu a osadit novy
slepenou sestavu sklo + LCD vložit do LCD Bezel holderu.

Místo UV LOCA jde zkusit použít zde zmiňovanou LOCA folii ,ale je to svým způsobem větší opruz a její použití předpokládá vakuovou komoru pro odmublinkocvani, čímž neříkám. že to bez ni nejde, ale ....

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » ned 08. bře 2015 22:00:01

Hmm jenže dle toho co píšeš je to na servis, neboť doma pochopitelně takovouto výbavu nemám. :DD
Nebyl by nějákej jedoduší návod "made in home" jak sklíčko přilepit tou plnoplošnou folií a to bez bublin? :?:
Kontaktoval jsem již několik servisů a odpověď v podstatě všude stejná: Sklíčka nelepíme, vyměňujeme pouze originál díl (tj. komplet LCD).

verny94
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verny94 » ned 08. bře 2015 23:09:35

Uživatel mahon meni skla ;-)

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » ned 08. bře 2015 23:17:26

Zkusím ho, no. Ikdyž mám pocit, že už jsem mu psal přímo přes jeho web a ani neodpověděl. Ale nejsem si 100%ně jistý, že je to on. Už jsem psal do tolika servisů, že už se mi to plete. :shock:

verny94
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verny94 » ned 08. bře 2015 23:38:15

Dej mu čas ;)

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » pon 09. bře 2015 7:49:05

NJN co mě zbejvá :roll:

jkrajinka
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung S4

Příspěvek od jkrajinka » pon 09. bře 2015 17:03:26

Obecně pokud to přilepíte jen po obvodu tak se vám dříve nebo později mezi sklo a LCD dostane bordel a a) bude to vidět b) významně klesne tuhost celého telefonu.
Celé to je o tom zda jste šikovný a pečlivý, pokud ano To vybaveni není až tak drahé,
Rámeček http://www.ebay.com/itm/LCD-Outer-Glass ... 3f3b71d8b4
UV LOCA http://www.ebay.com/itm/TP-2500-UV-glue ... 1e8bb064c8, potřebujete cca 1,5mm tj stačí i ten nejmenší
Zdroj UV na vytvrzeni, teoreticky stčí 3W LED http://www.ebay.com/itm/3W-UV-Ultra-Vio ... 3cdf737a06
ale při troše snahy by se dalo vystačit se sluncem.
no a sklo + adhhesive , tohle je 100% Gorila glas http://www.ebay.com/itm/Screen-Glas-Sam ... 41789b2540
+ nový lepík dozadu http://www.ebay.com/itm/Back-LCD-Sticke ... 20f137f11d
Dal již potřebujete jen trochu lihu,, horkého vzduchu a šikovnosti + hlavně aspoň trochu trochu bezprašné prostředí.

Pokud jste z ústecká tak bychom se případně mohli i domluvit mam na to celekm profi vyvaveni, Pokud to máte z ruky a chcete se do toho pustit poradím,
koneckonců tady mate video https://www.youtube.com/watch?v=_toKyVwFGYQ

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » úte 10. bře 2015 16:14:13

Tak na toto asi nemám koule :DD
Díky moc za postup i výpis potřebných věcí, ale nechce se mi nakupovat nářadí, když tuším, že toto bych fakt asi nedal. Mám objednány dvě ty plnoplošné podlepové folie. Tak to zkusím něják dobastlit sám a když to nepůjde tak asi koupím kompletní panel (nic jiného mi asi nezbyde).

EDIT: Tak už mi přišly ty podlepové folie a o víkendu se na to vrhnu. Folie je ale jen cca o 1 mm na každou stranu větší než je viditelná plocha displeje. Neboli dole, jak jsou dotyková tlačítka (vedle home buttonu) a nahoře vedle sluchátka to nebude vůbec podlepené. Nevadí to? Nebo v těchto místech to mám podlepit alespoň M3 páskou? :shock:

EDIT2: Tak mám podlepeno. Dotyk už si nedělá co chce a funguje úplně super - tak jako v originále. Nicméně se mi samozřejmě nepovedlo nalepit sklo úplně dokonale a menší vzduchové bubliny tam bohužel mám. Sice to vypadá docela blbě u zhaslého displeje, ale když displej svítí tak to skoro není vidět. Ale na to sere pes, hlavně že to funguje. :palec:

Tomkk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Příspěvek od Tomkk » čtv 09. čer 2016 7:01:48

Trochu bych to tu oživil. Také jsem pár sklíček lepil. Lepící páska nedrží (teda drží na přístrojích, které mají slušnou vlastní tuhost, ale na na současných plackách, kde se spoj digitizéru s rámem podílí vysokým procentem. Klasický silikon nemá dostatečnou přilnavost a navíc je agresivní k el. spojům. Měla by vyhovět speciální pružná lepidla pro elektroniku, ale ta se v běžném supermarketu neprodávají, stejně jako doporučované UV lepidlo. Nějúspěšnější jsem nakonec byl s obyčejným chemoprénem, který sice asi není ideální, ale když se nanáší injekční stříkačkou se zkrácenou jehlou, dobře se s ním pracuje a drží. Otravné ale je, že je žlutý.
Potřeboval jsem nyní rychle přilepit další digitizer na A450CG. V Tescu jem objevil za 100 Kč lepidlo Pattex 100%, tak jsem to risknul. Vypadá to celkem dobře, je zcela průhledné, po zatuhnutí je pružné, cca 2x tvrdší než silikon, ale má lepší adhezi. Přijde mi to jako dobrá dostupná alternativa pro někoho, kdo lepí jedno sklíčko za rok.
Bylo by fajn, kdybyste tu případně přihodili vlastní zkušenost s tímto lepidlem, nebo jetli třeba víte o důvodu, proč by případně nebylo vhodné.

(Je v takové pružné vymačkávací ampuli, na přímé nanáčení je to příliš humpolácké. Stačí ale do otvoru strčit vhodnou trubičku a lepidlo se pak dá aplikovat přímo z ampule. Já měl po ruce bužírku z drátu cca 0,5 a akorát tam sedla. )

Autor tohoto vlákna
proste_ja
Stálý androiďák

Příspěvek od proste_ja » čtv 09. čer 2016 8:24:12

No nevím, ale lepit sklíčko Chemoprenem mi přijde už jako poměrně velká prasárna a to hlavně kvuli tomu, že není plně transparentní a že displej dostane "žlutý" nádech. :facepalm: No a ten Pattex 100 je alespoň UV stabilní? Pokud ne, tak časem displej opět zežloutne. :(
Myslím, že je nejlepší mobil svěřit odborníkovy, který má na toto vybavení (bezprašné prostředí, vakuový lis, přesnou šablonu). Prostě bastlit něco doma na kolenu :facepalm:

Pardal_1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: inew V3
Tablet: Sencor element7 version 3

Příspěvek od Pardal_1 » čtv 09. čer 2016 8:30:46

Lepidlem... :lol:

verny94
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verny94 » čtv 09. čer 2016 8:51:36

A proc neobednas UV lepidlo na displeje z ebay aspol? Taky tolik nestoji.

Tomkk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Příspěvek od Tomkk » čtv 09. čer 2016 16:20:13

UV lepidlem jsem to nelepil, protože na to nemám trpělivost a nemám to vyzkoušené. Taky mám blbou zkušenost, že jsem jakýmsi UV lepidlem "opravoval" pavouka na čelním skle auta. Vytvrzoval jsem to UV mazačkou pamětí a nic. Nevytvrdlo to.
Vše, co jsem zatím lepil mělo černý rámeček, takže nic vidět nebylo, ani žádné žloutnutí . Navíc to byly starší tablety a mobily mých kluků a mámy v ceně 2k..3k5, tam se to dávat do servisu absolutně nevyplatí.

verny94
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verny94 » čtv 09. čer 2016 18:02:18

Ovšem je rozdíl pokud je displej a sklo slepeno páskou už od výroby. Tam je lepení páskou v pořádku a UV lepidlo je blbost. Ovšem pokud je displej OGS, tak je podstatné to také lepit UV lepidlem.

Traged
Kyborg
Reputace: 38
Typ mobilu / ROM: Honor 6x
Mobil 2 / ROM: LG X Mach
Twitter: tragedcze
Tablet: Lenovo Tab 3 7 16gb LTE ZA130286CZ

Příspěvek od Traged » pon 13. čer 2016 19:16:08

hlavně ne vteřiňákem, zežloutne ti displej .
10 a vše bez androidu a pak to přišlo>845>Wildfire>Desire>DesireS>SGA>SGW>E3D>
DHD>O2X>ZBLD>SG1>SG2>SG3>SG4>GNexus>G2>967s>N5>Note1>Note2>G3>E2105>M8>Z3>H5X>6012D>
i9506>N6>ONEx>HD2>RN4>H6X>V10>Z5>LGXMach

bok
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung s3

Příspěvek od bok » úte 04. říj 2016 21:52:36

minulý týden mi upadl mobil Samsung s3 na beton a sklo bylo na padrť. Nejlevnější opravu v servisu jsem našel za 1000,- Kč, což jsem vážně zvažoval, ale nakonec jsem koupil sklíčko a oboustranou lepící pásku přes internet za 300,- Kč. Podle návodu na videu youtube jsem odstranil sklo, vyčistil lékařským lihem a přlepil sklo páskou. S páskou se mi nedělalo moc dobře a výsledek nebyl dobrý. V jednom rohu moc nedržela a celkově dotyk nefungoval na 100 procent - spíš tak na 80. Vydržel jsem to tři dny a pochopil, že na to nemám nervy.
Přečetl jsem si tipy na přilepení skla v tomto fóru a dostal nápad. Mám totiž skvělou zkušenost s lepidlem Mamut. Je bílé, netransparentní, ale má skvělé vlastnosti. Tak jsem sklo opět odlepil - páska opravdu moc nedržela. Nanesl jsem Mamut špičatým párátkem na zuby opatrně na obvodu telefonu a tam kde to bylo možné přilepit mimo display. Pak přilepil sklíčko - přimáčknul po obvodu a utřel kde bylo potřeba ubrouskem. SUPER!!!! Sklo drží dokonale a dotyk je 100 procentní. Navíc lze opravu kdykoli zopakovat. Hodně Zdaru. Mamut stojí 160 Kč a vystačí asi na 10000 mobilů pokud nevyschne. čus....

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 172
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Příspěvek od ludekbrno » úte 04. říj 2016 22:30:01

bok:
A tohle má být jako reklama na lepidlo mamut nebo co? Nechceš snad tvrdit, že ses tady zaregistroval jen proto, aby ses pochlubil, jak skvělé lepidlo máš ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

negrbob
Moderátor - Otesánek
Reputace: 153
Typ mobilu / ROM: LG G3

Příspěvek od negrbob » stř 05. říj 2016 6:47:32

Pobavilo :D
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:

Daniel_K
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus 6

Příspěvek od Daniel_K » pon 10. říj 2016 13:21:22

Osobně mám také dobrou zkušenost s lepidlem Mamut. Oboustranná fólie někdy drží, někdy ne. Mamut se dělá v bílé a černé barvě, já jsem pro přilepení použil černou kvůli barvě telefonu a displeje.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - Obecná diskuze“