Google Nexus 6 - ROM/ROOT/FWProblemy s aktualizaci na Android 5.1 / 6

Moderátor: kecinzer

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sandraqe
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 6

Problemy s aktualizaci na Android 5.1 / 6

Příspěvek od sandraqe » sob 20. úno 2016 22:26:31

Ahoj,

od podzimu 2015 mám Nexus 6 32GB s Androidem 5.0 a bojím se updatovat na 5.1, potažmo pak na 6. Na úvod popíši proč :)

Telefon jsem koupila po !! 6ti !! neúspěšných pokusech. 6 pokusů bylo neúspěšných buď proto, že mi poslali špatné zboží, nebo byl telefon vadný hned po zapnutí anebo se při updatu na 5.1 dostal do boot loop a zbyla z něj jen krásná cihlička. Fakt jsem ho ale chtěla, takže jsem byla hodně trpělivá. 7. pokus vyšel a telefon mám. Jenže díky problémům s updaty jsem update na 5.1 stále odmítala, chtěla jsem počkat, zda se problémy s boot loop nevyřeší.

Opravit se to údajně dá viz https://productforums.google.com/forum/ ... BRIsMv5fHM" onclick="window.open(this.href);return false; ale příjde se přitom o záruku (toto nebo vrácení telefonu je jediné řešení, jak mi potvrdil i prodejce). Já s telefonem ale nijak takto manipulovat nechci, tudíž jediné řešení je pro mě v případě takové chyby jej vrátit / reklamovat, čemuž se chci opravdu vyhnout (3 měsíční martirium s neustálým kupováním a posíláním zpět mi na nějakou dobu stačí) a proto update odkládám.

Hledala jsem, ale nenašla žádné nové info k tomuto problému (kromě toho, že se tato chyba vyskytovala i updatu na Android 6), všechny diskuse a články, které jsem našla, jsou z loňského roku, kromě asi jedné diskuse k Android 6 updatu, který byl z 1. února (bez vyřešení), což mě docela děsí.

Nevíte o nějakém případném oficiálním vyjádření, zda je update na 5.1 už bezpečný, nebo mi nezbývá než to zkrátka risknout? Případně mohu zkusit vyžádat vyjádření od prodejce, nejdříve jsem to ale chtěla zkusit najít sama.

Velmi děkuji, pokud bude mít někdo radu :)

RKSoftware
Robot
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: iPhone SE
Mobil 2 / ROM: Huawei P9 Lite
Rom: Stock 7.0

Re: Problemy s aktualizaci na Android 5.1 / 6

Příspěvek od RKSoftware » stř 02. bře 2016 13:11:35

Pozadej nekoho kdo ma zkusenosti bud s tim nexus root toolkitem, nebo s prikazem fastboot a pozadej ho at ti tam flashne posledni factory image. Da se to pak paradne zamaskovat tak aby to proslo zarukou bez mrknuti oka.
Huawei P9 Lite
ROM: Stock 7.0
Kernel: Stock

pokia
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P
Mobil 2 / ROM: LG N4 - stock 5.0 lízátko
Tablet: PMP5570C

Příspěvek od pokia » ned 06. bře 2016 13:15:09

Jen bych to lehce poupravil. Nejedná se o bootloop, ale jen o chybu instalace OTA při vstupu do "recowery". Z telefonu se nestane cihla, ale dá se normálně restartovat (alespoň u mne). Měl jsem stejný problém (který se vyskytuje i u N5, N7 a N9) a nejedná se o nic zásadního. Pokud je tel. vzáruce tak jej poslat na reklamaci a oni tam flashnou poslední Factory image. Já jsem nechtěl čekat a tak jsem to přes NRT udělal sám a jako bonus jsem si vypnul šifrování a značně navýšil výkon telefonu. Jinak zůstávat na neodladěné první stock rom nemá moc význam. Je tam mnoho nedostatků a neopravených chyb jako profléknuté stagefright!

Jinak to nepůjde. Telefon se bude snažit nainstalovat chronologicky všechny update po sobě a vždy to zůstane u stejné chyby, protože tam bude stále stejný "soubor" recowery. Nepřeskočí rovnou na nejnovější ("bezpečnější") update.
Erst wenn die Wolken schlafengehn
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiß ich will kein Engel sein!!!

Autor tohoto vlákna
sandraqe
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus 6

Příspěvek od sandraqe » ned 06. bře 2016 13:53:55

Díky za odpovědi. Zkusila jsem to a naštěstí jsem se úspěšně proupdatovala až k 6.0.1 bez errorů. Tehdy, když se mi to zaseklo u toho boot loop, jedině šlo vypnout a po zapnutí to samé od začátku, tedy zaseknutí v boot loop. Ale prozatím snad vyřešeno, zatím prošly všechny updaty bez problému :).

Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 6 - ROM/ROOT/FW“