Motorola a ne/možnost nákupu v EU zemích

Odpovědět
sadden
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SGS1

Motorola a ne/možnost nákupu v EU zemích

Příspěvek od sadden » čtv 30. čer 2016 12:38:46

Tak prej žijeme v globálním světě, máme EU a jsme sjednocení..

Tak mi teda potom někdo vysvětlete, jednu věc. Chci si koupit telefon. Volba padla na Motorolu. Dneska už teda spadající pod Lenovo. Na Moto.COM je 6 krásných telefonů v různých konfiguracích.
Oproti tomu na CZ stránkách jsou 3 krásné telefony v jediné konfiguraci. Ok, chápu, ono vše překládat a polepit krabice v té naší krásné češtiny, asi žádné terno. Tak to koupím jinde, "venku". Aha, možnost poslání na motorola.UK jen do UK? v Německu jen na německou straße? Takže v té spojené a sjednocené Evropě si každá zemička drží to svoje malé hloupé zastoupení a vzájemně si slíbili, že si nebudou strkat nosík do zemičky za hranicema...
Takže prostě malý čecháček se s tím musí smířit a něco vybrat, hotovo, dvacet..

Jo a jedna perlička. Moto.SK má v nabídce víc Moto mobilů. Že by tam byl větší trh? Větší kupní síla?

Nevzdám a najdu si kličku a koupím si to na UK obchodě, nechám poslat na UK adresu a snad mi to někdo přiveze.
Super! Složité, ale fungující. Teda to jsem si myslel. Zaplatil jsem českou kartou a den na to email.. "zavolejte na podporu, máme problém". O co šlo? "telefon je customized - a podle výrobce ho mužou oficialně prodávat pouze do uk, fr a německa - žádná jina země to nemá povoleno". Chápete to? Ostatní země to nemají povoleno?! Proč Motorola nechce, přímo zakazuje, aby MotoMod mobily byly i jinde?! To mi hlava fakt nebere. Náklady s tím nemají žádné, peníze dostanou jaké si řeknou, přesto nemám možnost?!?!

Ať se potom nediví, že samsung má obrat a zisky a ostatní řeší jak ho předběhnout..

Jo a ještě jedna super věc. Zkuste sehnat originál nabiječku (i na mobil Force - ofic. tady nabízený). Support Motoroly, Premium partneři, prodejci..nikdo neví, neumí.
:x :x :x :x :x :x

ludekbrno
Terminátor
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Re: Motorola a ne/možnost nákupu v EU zemích

Příspěvek od ludekbrno » pát 01. črc 2016 19:06:09

Tak sis hezky pobrečel na špatném hrobě a teď si běž koupit nějaký telefon, jehož výrobce ti ho bude ochoten u nás prodat ;-) Nepatří k základním lidským právům možnost, koupit si cokoliv odkudkoliv. Takže smůla :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

nerd
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola moto X style
Mobil 2 / ROM: moto X play
Tablet: nvidia shield

Příspěvek od nerd » sob 02. črc 2016 15:41:15

ono to tam bude "previazne" s tym lenovom. v zapadnom svete sa tie telefony stale predavaju ako motorola len u nas nas presviedcaju ze sa to vola "lenovo moto". s prichodom android telefon sa motorola z vychodnej europy vytratila a "cert vie" preco sa som nikdy nechcela, nemohla (neviem) vratit.
vzdy som nakupoval v UK, ale ja si na customizacii nepotrpim tak som hladal shopy co to na sk poslu. napr. handtec.co.uk

sadden
Nové Androidě

Příspěvek od sadden » ned 03. črc 2016 14:52:53

ludekbrno píše:Tak sis hezky pobrečel na špatném hrobě a teď si běž koupit nějaký telefon, jehož výrobce ti ho bude ochoten u nás prodat ;-) Nepatří k základním lidským právům možnost, koupit si cokoliv odkudkoliv. Takže smůla :-)
Právo na to nemám, proto chápu, že nemusí být distribuce do cz(vytvářet cz manuály, polepy..), ale když se snaží zabránit zaslání na UK adresu jen kvůli cz platební kartě, tak je to už něco jako "regionální diskriminace". Přitom proč? Aby se náhodou do cz nedostal jejich telefon? Neměl by to být náhodou cíl značky?

LivArt
Terminátor
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: GSmart Guru GX
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » ned 03. črc 2016 14:56:12

Však jsou služby jako shipito a podobný, který ti zašlou zboží třeba z německýho amazonu k nám.
BTW od té doby, co Motorola patří pod Lenovo, tak se nové modely budou prodávat/prodávají i u nás.
Hell ain't a bad place to be, even in 2017.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

sadden
Nové Androidě

Příspěvek od sadden » ned 03. črc 2016 15:44:15

LivArt píše:Však jsou služby jako shipito a podobný, který ti zašlou zboží třeba z německýho amazonu k nám.
BTW od té doby, co Motorola patří pod Lenovo, tak se nové modely budou prodávat/prodávají i u nás.
Já to měl na britského kamaráda, takže kámen úrazu je jen cz karta. Delivery i billing adresa jsou UK...

jules_s
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Moto X 2gen

Příspěvek od jules_s » čtv 11. srp 2016 21:44:53

nerd píše:vzdy som nakupoval v UK, ale ja si na customizacii nepotrpim tak som hladal shopy co to na sk poslu. napr. handtec.co.uk
Chci koupit zene dalsi Moto G ted 4. Uvazuji prave o Handtecu, jak ji bude mit skladem (dual sim), protoze amazon.de ji do Ceska neposila. Tak jsem se chtel zeptat, zda ma nabijecka u mobilu UK vidlici? Nebo co tobe prislo s Motorolou v krabici? Diky. Petr

sadden
Nové Androidě

Příspěvek od sadden » čtv 11. srp 2016 22:27:35

Z uk jsem dostal uk vidlici. No a při snaze o zakoupení orig. Eu vidlice(na model x force ofic. dováženy do cz) jsem dostal od Lenovo odpověď, že to neumí, ať se kouknu po internetu a někdo si to objednám...

nerd
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola moto X style
Mobil 2 / ROM: moto X play
Tablet: nvidia shield

Příspěvek od nerd » pát 12. srp 2016 19:33:48

vcera mi prisla domov z handtec G4 (single sim) a tak ako vzdy tam bola UK nabijacka :) vyriesis to nakupom redukcie z UK na EU vidlicu, stoji to par korun. ;)

jules_s
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Moto X 2gen

Příspěvek od jules_s » stř 17. srp 2016 19:49:25

nerd píše:vcera mi prisla domov z handtec G4 (single sim) a tak ako vzdy tam bola UK nabijacka :) vyriesis to nakupom redukcie z UK na EU vidlicu, stoji to par korun. ;)
Super diky

Odpovědět

Zpět na „Moto G - Obecná diskuze“