USB nabíjecí kabel

Moderátor: Libb

P1azer
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Mate 8
Mobil 2 / ROM: HTC M9 gold
Tablet: Nexus 7 32GB WiFi

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od P1azer » čtv 12. pro 2013 12:48:08

Když chci měřit to napětí na zásuvce USB (samice), tak když dám jednu svorku multimetru na PIN 4, tak zhasne ta indikační LEDka a mezi 1 a 4 nic nenaměřím. Nicméně i přes to jsem to zkratoval a narval do služebního telefonu a nevybouchnul, tak pak to zkusím i s navigací.

carlos323
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: DOOGEE X5 B-Android5.1-2016.05.04

Příspěvek od carlos323 » sob 28. čer 2014 23:00:37

Zdravím ešte otázočka.
Ked mám autonabíjačku,ktorá je 500mA nabíjací prúd tak ked vyskratujem piny stále mi bude dávať iba 500mA.
Musím mať aspon 1000mA a na tej vyskratovať piny aby som sa dostal za hranicu 500mA.Dobre som to pochopil?Alebo aj tá 500mA po vyskratovaní dá viac mA?

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » ned 29. čer 2014 0:04:01

Zkrat datových pinů každá kvalitní USB autonabíječka již má v sobě. Pokud ne tak zratem dosáhneš pouze toho aby se po připojení kabelu nehlásila jako datové připojení (u některých autonavigací to způsobí přenutí do synchornizačního módu a milá navigace nenaviguje). Výstupní proud tím ovšem nezvýšíš, ten je dán konstrukcí a parametry elektroniky v nabíječce.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

carlos323
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: DOOGEE X5 B-Android5.1-2016.05.04

Příspěvek od carlos323 » pon 30. čer 2014 10:31:59

Ďakujem za odpoveď
A keď dám nabíjať baterku čo má 1230mAh 2000mA prúdom nebude jej to nejako vadiť?
Keď ste dali nabíjať 1000mA autonabíjačkou pri zapnutej navigácii s vyskratovanými pinmy tak telefon sa v pohode stíhal nabíjať ano?

P1azer
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Mate 8
Mobil 2 / ROM: HTC M9 gold
Tablet: Nexus 7 32GB WiFi

Příspěvek od P1azer » pon 30. čer 2014 12:08:14

Docela pleteš pojmy s dojmy. Do telefonu můžeš narvat klidně 3A nabíječku, ale telefon má v sobě vstupní obvod s logikou a telefon si vezme jen maximum, co může (většinou teda 1000mA). To že máš baterku s XX mAh udává jen kapacitu baterie (myšleno kapacita <=> náboj).
Mám nabíječku TRUST (čína) a po vyskratování datových PINů se mi při navigaci telefon nevybíjí. ALe např. při použití mobilu jako kameru do auta to už nestíhá.

jandule
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: stary foun bez OS
Tablet: lenovo A7-50-H 3G (A3500H)

Příspěvek od jandule » stř 10. zář 2014 11:27:54

Ahoj, můžu mít, prosím, taky dotaz (asi jako lama) k věci?
Chci si koupit USB prodlužovací kabel, protože skoro všechny síťové USB nabíječky jsou většinou prodávány bez kabelu (prakticky jako kompaktní adaptér síť/USB) a původní kabely nabíjených zařízení jsou sotva 15 cm dlouhé, tak aby se mi nabíjené zařízení neválelo po zemi...
Mám políčeno na jednu z těchto nabíječek:
http://www.tsbohemia.cz/connect-it-ci-1 ... rd=connect it
nebo
http://www.tsbohemia.cz/i-tec-usb-high- ... word=i-tec
nebo
http://www.tsbohemia.cz/defender-upa-04 ... d=defender
Obě mají z USB portů výstupní nabíjecí proudy 1 a 2 A.
Můžu si koupit jakékoliv nejobyčejnější prodlužovací USB kabely, ať můžu nabíjet několik zařízení současně - tablet (se vstupním nabíjecím proudem 1A) a externí baterie (jedna se vstupním nabíjecím proudem 1,5 A, druhá jen 0,5 A)?
Nehodlám je vůbec používat pro přenos dat, čistě jen pro nabíjení.
Nebo je potřeba koupit si nějaký speciální nabíjecí (aby zvládl i ten proud přes 1 A)?
Nebo máte nějaké jiné doporučení, jak pořešit nabíjení několika zařízení současně tak, abych je mohla mít na stole a nemusely se válet někde na zemi u zásuvky?
Předem díky za případné tipy :-)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 171
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Příspěvek od ludekbrno » stř 10. zář 2014 11:55:11

Musíš koupit nějaký hodně solidní a ne moc dlouhý. Bohužel kombinace malého napětí (5V) a velkého proudu (1A+) je vražedná a každý vložený kousek odporu nabíjecí proud výrazně omezuje. Mám jen orig. nabíječku 0,85A s kablíkem 1m a je velký rozdíl, když tam vložím ještě 1m prodloužení. Doba nabíjení vyskočí skoro na dvojnásobek a to je přitom kabel dost silný (silnější, než ten originální), ale je to prostě už další vložený spoj a drát, který při tom proudu už způsobí znatelný úbytek napětí = omezení nabíjecího proudu. Když někdy spustím na telefonu něco náročnějšího, tak baterka padá, jako bych tam nabíječku ani neměl připojenou, možná jen malinko zpomalí vybíjení. Bez vloženého prodlužovacího USB kabelu alespoň drží stav. Pokud ale na nabíjení nespěcháš a máš na to celou noc, tak to prodloužení používat můžeš, ono se to za noc nabije.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Trebor
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S_ Sony Ericsson Xperia Mini_ Sony Xper
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od Trebor » pon 06. říj 2014 10:43:48

Po koupi nového telefonu LG G2 řeším najednou také tento problém. Donedávna jsem měl Nexus 4 a mám ještě i Nexus 7 a tohle jsem řešit nemusel.

Popíši stav a problém:
- zapojím v autě LG a dokonce i na liště to napíše, že pomalé nabíjení a v nastavení u baterky je napsáno, že nabíjí z USB
- takže jsem si přečetl, že zkratování datových pinů .... a říkám si, je to jasný .... JENŽE
- jenže teď jsem byl ještě v autě vyzkoušet s kolegou a jeho Nexusem 4 moji stávající autonabíječku, s mým drátem - a jak jsem já nezaznamenal se svým Nexusem 4 žádný problém s nabíjením, tak i kolegův mobil se připojí na nabíječku a hlásí, že má AC nabíjení X jeho mobil odpojím, dám tam své LG a prý je to jen USB nabíjení :shock:

Tak a teď mi to někdo rozumně vysvětlete? Buď Nexus rozlišuje zdroj nabíjení nějak jinak a ne překříženými datovými piny nebo nevím.
Motorola ...->Nokia 2110->Nokia 8210->Sony Ericsson K810i->MDA Vario->HTC Desire S->Nexus 4->LG G2 a Nexus 7->LG G4->OnePlus 3T od března

Trebor
Stálý androiďák

Příspěvek od Trebor » pon 06. říj 2014 20:26:39

Tak mám (asi :-)) další poznatek. Na mém kabelu se provedlo překřížení datových pinů a LG G2 se už nabíjí rychleji a hlásí nabíjení AC. Takže asi Nexus 4 vyhodnocuje nabíjení USB a AC dle něčeho jiného ... že by třeba doopravdy dle toho, kolik mu nabíječka dáví ampér - ale to je jen moje domněnka?
Motorola ...->Nokia 2110->Nokia 8210->Sony Ericsson K810i->MDA Vario->HTC Desire S->Nexus 4->LG G2 a Nexus 7->LG G4->OnePlus 3T od března

Junkrs
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony

Příspěvek od Junkrs » ned 12. říj 2014 19:33:35

Řeším nabíjení navi TOM TOM. Mám universální usb nabíječku zabudovanou na motorce, když připojím navi dat. kabelem tak se přepne do režimu PC. Laborováním jsem zkoušel na jiné universální nabíječce na 230V a přepla se do PC režimu, pak jsem uvnitř te nabíječky propojil 2. a 3. dat. pin, vyzkoušel a nabíjela OK (bez přechodu do PC režimu). Tak jsem propojil stejné piny i v nabíječce na motorce a stejně se přepíná do PC. Takže to řeší něco jiného, ale otázka je co. Kabel je stále stejný, nabíječky mají obě propojené piny 2 a 3, no a na každě se to nabíjí jinak (na jedné se přepne do PC režimu a na druhe ne). Pak už jen napětí a možný proud, to je jedíné co může být jiné. Je to možné, že to pozná takto? Dokonce jsem si vytvořil propojku s propojeným 2. a 3. pinem, vyzkoušel na dvou nabíječkách a dobré, na motorce stále kvoká. Napětí na usb na motorce je 5.03V a další dvě testované na kterých to jde je 5.3V a 5.5V, tak že by tady zakopaný pes?

Trebor
Stálý androiďák

Příspěvek od Trebor » ned 12. říj 2014 20:54:27

Napada mne, kolik to na ty motorce da A = jestli to neni malo a nebere to pak jako PC. Jsem presvedcen o tom, ze prave muj predchozi Nexus 4 to tak rozpoznaval v aute. Ale je to jen moje domnenka.

Junkrs
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony

Příspěvek od Junkrs » pon 13. říj 2014 18:06:35

No zdá se to jako solidní výrobek, voděodolná koncovka, má to dávat 5V a 2A, datové piny nebyli propojené, propojil jsem je a stále nic. Možné to ale je, jedna věc je co o tom píší a druhá, co to opravdu umí. Řešení to pro mě již, žádné nemá, takže tam místo USB dám klasický zapalovač a použiju origo nabíječku. Ale rád bych tomu přišel na kloub :)

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!

fan-ny
Androiďák!
Reputace: 21
Typ mobilu / ROM: TP-25

Příspěvek od fan-ny » ned 02. lis 2014 11:22:35

Merit muzete i takto ZDE
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:

Vyliz2
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Příspěvek od Vyliz2 » ned 03. led 2016 11:33:42

Dobry den, mam otazku, bude se stihat muj mobil P8 lite dobijet pri pouziti nejake 2A sitove nabijecky a 2 m dlouheho kablu aspon stejne tak rychle, jako pri pouziti origo 1A nabijecky a metr dlouheho kablu? Bude mit smysl tahle nahrada?

A dal by se jeste zvysit vystupni proud z kabelu zkratovanim toho bileho a zeleneho dratku? Eletrice moc nerozumim, za odpoved dekuju

fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » ned 03. led 2016 13:56:23

Kabely jsou problem musi se zkusit. Pokud telefon hlasi AC nabijeni tak uz po ceste od nabijecky nekde ke spojeni datovych pinu doslo.
Info k tomuto mas i zde a tady a merit.

sagitarius
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Mobil 2 / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Lenovo tab3-7 LTE
Tablet 2 / ROM: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagitarius » pát 20. kvě 2016 16:47:57

Kabely rozhodně NEDOPORUČUJI zkratovat, protože dnes už některá moderní Androidí zařízení přechází na nabíjecí model Jablkounů (který to používá už dávno), a sice tak, že nabíječka dává na datových pinech 2 a 3 referenční napětí, která informují nabíjecí čip v zařízení o proudové schopnosti nabíječky, takže při připojení amatérsky zkratovaného kabelu (datových vodičů) dojde k poškození nabíječky. Pro informaci uvádím hodnoty referenčních napětí na datových pinech:
-nabíječka 500mA: Data-: 2V, Data+: 2V
-nabíječka 1A: Data-: 2.75V, Data+: 2V
-nabíječka 2A: Data-: 2V Data+: 2.75V
-nabíječka 2.4A: Data-: 2.66V Data+: 2.66V
Tato referenční napětí jsou vytvořena z nabíjecího napětí 5V pomocí odporových děličů, případně odporového můstku.
U Jablkounů jsou tato referenční napětí na datových pinech už povinná, bez nich (nebo se zkratovanými) odmítne Jabkoun nabíjet. Nicméně se to už objevuje i u Androidích zařízení (bohužel se mi nepodařilo zatím zjistit, u kterých už to je), takže můžete narazit na nabíječku, která toto bude mít a pak připojení zkratovaného kabelu ji vyřídíte.
Pochybovače tvrdící, že na datech nemůže být napětí, ujišťuju, že může a vůbec ničemu to nevadí- vstupy a výstupy pro data jsou od napětí oddělena obyčejným keramickým kondenzátorem, takže se na ně napětí nedostane.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.

fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » pát 20. kvě 2016 17:31:40

Hmm... zajimave, takze vyvoj...
Dotycna(znackova/drazsi/kvalitnejsi) zarizeni by to mohla nejak deklarovat.
Vcera dosla tato -potreboval jsem neco lacineho 2A pro powerbanku, letoval jsem dovnitr kabel pro prime napojeni napajeni a ejhle, datove piny propojeny primo v ni...
Takze, kdo vi jestli toto vubec do techto obyc. dorazi.

sagitarius
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Mobil 2 / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Lenovo tab3-7 LTE
Tablet 2 / ROM: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagitarius » sob 21. kvě 2016 9:15:07

Tak ono není třeba to nijak uvádět na nabíječce, protože:
1) Výrobci nepředpokládají, že se někdo bude vrtat přímo v kabelu
2) Když už má člověk nabíječku dělanou, nebo nějakou podřadnou je daleko jednodušší propojit ty datové piny v nabíječce, než pitvat ty mikroskopické vodiče.
3) Použití staré nabíječky na zařízení s Apple systémem nabíjení, či použití nabíječky s Apple řízením nabíjení se starým systémem nabíjení v zařízení nic závažného neudělá. V prvním případě prostě mobil/tablet nezahájí nabíjení, a ve druhém případě bude zařízení na datových vstupech pouze identifikovat neurčitou logickou úroveň, na což nebude nijak reagovat.
Takže v podstatě není třeba se tím nijak zvlášť zaobírat, protože pokud člověk nevrtá tam, kde nemá, není se čeho obávat. Bohužel výrobci nemají povědomí o tom, že starší generace čechů jsou ve velké míře šikovní bastlíři, kteří byli dříve naučeni si všechno udělat sami (jinak to ani nešlo), a i dnes se rádi vrtají do všeho (já taky). Takže někdy mě taky štve, že nás mají výrobci za blbce, kteří se prostě musí spokojit s tím co dostanou a nic nezkoumat a do ničeho de nevrtat, ale na druhé straně je chápu.
Podrobnosti:
http://www.plutanium.cz/babca/cs/1729-v ... pro-iphone
http://www.plutanium.cz/babca/cs/1718-a ... s-analysis
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.

denial
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: 0

USB-C kabel

Příspěvek od denial » stř 19. říj 2016 0:32:02

Zdravim,

viete mi prosim doporucit nejaky lacnejsi USB-C - USB-A nabijaci kabel z ebayu/aliexpressu, ale plne funkcny?

Viem, ze Benson Leung testuje kabely, ci splnaju specifikaciu a neznicia zariadenie, ale on vsetko kupuje z amazonu, kde posta vyjde viac ako kabel.

fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » stř 19. říj 2016 6:58:25

Jo jestli uz nekdo mate pozitivni zkusenost s konkretnim prodejcem/vyrobkem dejte odkaz...
Kvalitni bude na techto vyse vzpomenutych nakupnich portalech sehnat asi problem viz.treba clanek
Tzn. pokud chces kvalitu mas nekolik moznosti. Kup osvedceneho vyrobce treba nebo si od testera vyhlidni kabel a ten pak sezen kde potrebujes a budes-li mit stesti, nebude to fake. Ja hledal i s auto nabijeckou a koupil sem pro znamou (sam jeste nepotrebuji). Uvazovat o ni odsud nebo - nemelo cenu...
Takze pokud by nekdo mel pozitivni zkusenost s necim takovymto dejte vedet.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní příslušenství“