HTC Evo 3D - Obecná diskuzeVšeobecná diskuze o Evu 3D

Moderátoři: FJ08, FJ08

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Cleric »

Jelikož byly zamčeny či smazány témata kde se dalo volně diskutovat. Zakládám toto téma, které nám snad nějakou dobu vydrží.
Zde snad budeme moci volně diskutovat o problémech, zkušenostech a dalších nespecifikovaných tématech, která se nedají nikam zařadit.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Traged »

on to jacho zase zamkne nebo smaže. nechápu jeho postoje.
Uživatelský avatar
Ryah
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 11:30:56
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Ryah »

Já doufám, že problémů bude co nejméně, ať nám ty naše EVIČKY vydrží :) Mimochodem jak se těšíte na nový ICS? nevíte o něm nějaké podrobnosti, popř. Vaše názory :)
Alcatel One Touch - Nokia 3510i - Nokia 6610 - Sony Ericson w810i - Samsung Galaxy Gio - HTC EVO 3D

Neváhej a navštiv stránku věnovanou 3D mobilním telefonům ;)
WWW.DOTYKAC.NET
Lukic
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 09. zář 2010 8:04:21
Typ mobilu / ROM: SGS4

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Lukic »

kua nechte tu jednu diskuzi už.. když už jsem našel forum, kde o tom někdo něco ví tak zase se to maže :D
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Traged »

já se na ics těším hodně moc, proto mám LG optimus 2x a EVO, kdo udělá první ICS, ten bude mojí jedničkou.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Cleric »

S ICS přijdou nové možnosti pro naše zařízení. Hlavní je asi podpora Dual-Core.
Na XDA je další ROM, která je postavená na 4.0.3. Je to zatím, ale stále TEST a plno věcí nefunguje.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od -Pavel- »

Já se mu moc nedívím, že zamyká, stačí si pročíst téma a kupu zbytečných komentářu, spekulací atd .... Vyhledávání zbytečných a nepodstatných problémů a hledání problémů, tam kde problém není. Zkusme diskutovat o věcných problémech, které jsou věcné a dějí se, nepodložené spekulace vynechme. ;) Děkuji. Sakra i když máme telefon " pouze " za 7000Kč, je to dělo a nemá v cenové relaci konkurenci a nebojím se ho označit jako nejlepší HTC telefon pro platfotmu Android. :yes:

Já jsem nadšený i když jsou skutečné problémy ( displej, barvy, vrzající konstrukce ), jsou to problémy všech telefonů, kde je tak hromadný prodej, vždy spočívá na určitý počet kvalitních telefonů i nějaké procento špatných kusů. Pokud mám takový pocit, že není něco v pořádku, tak nesedím doma, ale reklamuji, nebo měním za nový kus. :yes:

Jsem unešený s displeje, qHD displej je prostě boží, mám vytvořené moc hezké tapety na své rozlišení a barevné podání je úchvatné. Měl jsem dosud systém WP7 a telefony Omnia 7 a HTC HD7 a buď byli barvy přepaléné ( Omnia 7 ), nebo byli mdlé ( HTC HD7 ). Mám sedmý kousek od HTC a věrnost barev nebyla nikdy tak dobrá jako je na EVO 3D. Jemnost díky rozlišení je úžasná. Rastr se nedá rozpoznat, jen pozorovací úhly mohly býti lepší.

Konstrukce telefonu bez ochranného zadního krytu je sice taková plastová na dotek, asi tím, že je to plast :lol: , tak i tak je konstrukce velmi pevná a telefon se při krutu se ani nehne. Po nasazení zadního krytu od HTC je telefon pevností roven tvrdé cihle. Mám velkou tlapu, tak váha a velikost není pro mně vůbec žádný problém. Tlačítka jsou jsou pevně v plastovém krytu, bez vůlí, jen přepínač 2D/3D je poněkud volnější.

Systém komentovat nebudu, všichni známe. :rtfm:

HW, je na vysokém úrovni a s příchodem systému co podpoří obě jádra, bude vše skoro dokonalé. 3D je sice zbytečné, ale nevadí mi, že tam je - nepoužívám. ;)

Já bych to skončil tím, že mám za sedmičku téměř dokonalý telefon na svou HW dobu. Myslím, že mi tak rok určitě vydrží a to nebývá.

Důrazně mě drtí výdrž baterie !! Je nesnesitelně malá na mé aktivity, to je jediné ohromné mínus tohoto telefonu. Toď můj názor na tento telefon. :)
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Cleric »

Pěkně napsáno.
S baterkou musím bohužel souhlasit, při stejné zátěži mi Evo vydrží stejně jako stařičké Desire či O2X. A to Evo má vyšší kapacitu.
Uživatelský avatar
Ryah
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 11:30:56
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Ryah »

Taky souhlasím, EVO má své chybky, ale to má teď každý stroj. Navíc ty chybky, které má, silně vynahrazuje HW, jež je nadčasový a na určitě rok a možná i dva roky bude mít výdrž.
Alcatel One Touch - Nokia 3510i - Nokia 6610 - Sony Ericson w810i - Samsung Galaxy Gio - HTC EVO 3D

Neváhej a navštiv stránku věnovanou 3D mobilním telefonům ;)
WWW.DOTYKAC.NET
Uživatelský avatar
er1c0s
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 13. pro 2010 13:43:00
Typ mobilu / ROM: HTC One Mini
Twitter: er1c0s
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od er1c0s »

JackalJackal píše:Pokud mám takový pocit, že není něco v pořádku, tak nesedím doma, ale reklamuji, nebo měním za nový kus.
nooo sak idem tento tyzden ho reklamovat, nekric na mna :D :D :D (ale este pockam, kym kolegovi pride EVO :)
Uživatelský avatar
Ryah
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 11:30:56
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Ryah »

taky jsem přemýšlel o reklamaci, ale jak jsem to tu tak pročítal, tak chyby jsou téměř ve všech :D vyreklamuješ jednu věc a nebude se ti zdát zase jiná atd. atd...
Alcatel One Touch - Nokia 3510i - Nokia 6610 - Sony Ericson w810i - Samsung Galaxy Gio - HTC EVO 3D

Neváhej a navštiv stránku věnovanou 3D mobilním telefonům ;)
WWW.DOTYKAC.NET
Vlken
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: sob 11. pro 2010 9:06:13
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB Smarty CZ distribuce

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Vlken »

Zeptám se znovu :) , nevím čím to je, ale když odinstaluju nějakou aplikaci, která má třeba 6mb, tak mi po ní zůstane stejně zabraných 4mb, je to normální? Nevíte čím to je? a hlavně jak se toho zabavit
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Cleric »

Při kapacitě interní paměti co máme, bych se tímto vůbec nezabýval. Stejně raz za čas provedeš Tovární nastavení.

EDIT: Jedině co pak můžeš, občas promazat zbytečné složky na kartě.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od -Pavel- »

Vždy zůstavá nějaké to smetí po odinstalovaných aplikacích v telefonu i nějaký balast na kartě, je to minimum dat a opravdu bych se tím nezatěžoval. Interní paměti ma EVO dost a než ji zaplníš, tak dříve provedeš Hard Reset, jak už psal Cleric. :) Na kartě najdi složku, jestli nějaká zůstala po aplikaci a ručně odeber. :)
Vlken
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: sob 11. pro 2010 9:06:13
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB Smarty CZ distribuce

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Vlken »

No ale při počtu odinstalovaných a naistalovaných aplikací u mě to bude za chvilku :) , když odinstaluju aplikaci a v paměti telefonu po ní zůstane nějakých zbytenčných 60-70%, tak mi to přidadá docela nedomyšlený.
Nemám rád, když je v telefonu něco co tam být už nemá a zbytečně to zabírá místo
Uživatelský avatar
Ryah
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 11:30:56
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Ryah »

taky bych to moc neřešil :D ta interní paměť mi přijde opravdu hodně velká a myslím ji ani nevyužiju, pač co můžu to hážu na SD kartu. Byl jsem zvyklý ze galaxy Gia kde interní paměť byla nějakých 180 MB a při posledních 20MB už nešlo nic nainstalovat takže já tohle neřeším :D
Alcatel One Touch - Nokia 3510i - Nokia 6610 - Sony Ericson w810i - Samsung Galaxy Gio - HTC EVO 3D

Neváhej a navštiv stránku věnovanou 3D mobilním telefonům ;)
WWW.DOTYKAC.NET
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od -Pavel- »

Já před odinstalováním určité aplikace jdu do správy aplikací a nejdřív odeberu mezipaměť, když nějaká je a poté vymažu data a následně provádím odinstalaci. Nevím jestli to funguje tak jak si to myslím a to je odebrat všechno nastavení aplikace i dočasné složky a poté celou aplikaci odinstalováním. Jev nabírání dat i po odinstalování nepozoruji, ale je to možné tím, že to opravdu neřeším. Hlavně neinstaluji vše co se namane a vyloučil jsem absolutně wárez a jeho cracky, tam je vše možné. Nikoho tím neobviňuji, jen píši čeho se vyvaruji já, abych předešel možným problémům. :yes:
Vlken
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: sob 11. pro 2010 9:06:13
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB Smarty CZ distribuce

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Vlken »

Provádím to samé co ty a jde samozřejmě o aplikace z marketu, ale stejně, zůstatek v paměti 4mb po 6mb aplikaci je už divný
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od -Pavel- »

Je to možné, možné je to i divné, ale zatím to neřeš a nezneklidňuj se proto. Máš opravdu kus velké paměti a když bude nejhůře zazálohuješ software, nastavení, kontakty, kalendář atd ..... a smázneš to Hard Resetem. Vrátíš telefon do továrního nastavení a jedeš zas odznova. :yes:

Mám v telefonu 44 nainstalovaných aplikací a volno na interní paměti mám 760MB, to nezaplním ani kdybych prováděl psí kusy. :lol:
Uživatelský avatar
Jacho
Moderátor
Příspěvky: 3554
Registrován: sob 09. říj 2010 12:56:59
Typ mobilu / ROM: HTC One M8 Gun Metal Grey
Rom: VIPER
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Jacho »

pracpost píše:on to jacho zase zamkne nebo smaže. nechápu jeho postoje.
Pokial tu budu taketo prispevky ake tu su tak to nemam dovod zamykat, nezamkol by som ani to povodne ale uz ma vytocilo ako tam kazdy hlada chyby a chyby. Ked niekto nieje spokojny tak nech ho vrati a fertig. Ved si to tam precitajte, otras!

Tak k veci:
V pondelok som predal svoje evo, mal som ho cca pol roka, vyrobeny v taiwane
Na tom som mal jediny problem a to mierne vrzgajuci zadny kryt ale vecsinou som ho mal v gelovom obale takze to problem utisilo!

Od piatka mam doma nove EVO (to stare sa mi podarilo predat za 270€ a nove kupit za 259€), toto nove je vyrobene v cine! Podanie farieb je genialne, kryt sedi ako prikovany a nejake chyby alebo rezonacie reproduntora som nepostrehol.

Dost casto experimentujem s romkami a dokonale mozem povedat a podla skusenosti potvrdit ze STOCK rom je najstabilnejsia a najplynulejsia, okamzita odozva a vsetko ako ma byt!

Takze u mna telefon 101%
Ak mi chceš poďakovať klikni na palec hore pod príspevkom :palec:
OPRAVA HTC NA ĎIAĽKU - Fleshing, UNLOCK, Repair boot, Debrand, LOCKED Warranty
Nováčkovia používajte tlačidlo HĽADAŤ a pozrite sa na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Ryah
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 11:30:56
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Ryah »

Souhlasím ten topic už byl přehnaný a šlo se tam od problému k problému. Jen doufám, že Jacho tím posledním příspěvkem nechtěně nevyvolá řadu stejných reakcí :D Čína x Thaiwan atd :D :D
Alcatel One Touch - Nokia 3510i - Nokia 6610 - Sony Ericson w810i - Samsung Galaxy Gio - HTC EVO 3D

Neváhej a navštiv stránku věnovanou 3D mobilním telefonům ;)
WWW.DOTYKAC.NET
dombrovskp

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od dombrovskp »

Ahoj, nechce někdo založit nový topic s pomocí jaké apk dát z teleonu pryč po ROOTu(jako je tomu v sekci O2X) aby se zbytečně nezapínaly když je někdo nepotřebuje, vím že některé apk mají dovné názvy a někdy nevím jak se jmenují a myslím, že by to pomohlo novým majitelům telefonu takže i mě. :idea:
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od unavix »

Odinstaluj přes Titanium - facebook,twiter,peep,akcie i s jejich widgety.Dál už musíš zkoušet.Udělat před každou další odinstalací zálohu rom v recovery a pak odebrat další apk kterou si vybereš.Jako systémové se hlásí i ty které jsem jmenoval,ale jejich odebrání nemá vliv na chod systému.Jestli jdou další sem nezkoušel.Je prostě potřeba testovat.
pracpost píše:já se na ics těším hodně moc, proto mám LG optimus 2x a EVO, kdo udělá první ICS, ten bude mojí jedničkou.
Mužu Ti říct dopředu že HTC.Při rychlosti jakou dává LG updaty se ho asi hned tak nedočkáš. 8-)
Vlken píše:Zeptám se znovu :) , nevím čím to je, ale když odinstaluju nějakou aplikaci, která má třeba 6mb, tak mi po ní zůstane stejně zabraných 4mb, je to normální? Nevíte čím to je? a hlavně jak se toho zabavit
Odinstalovávej aplikace přes Titanium.Nemělo by nikde nic zbývat :no: Alespoň já dělám vše přes Titana a nic mi nezbejvá.Jednou za čas prohlídnu i skryté soubory a zatím čisto.
Bůh odpouští, JÁ NE!
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od -Pavel- »

Také se těším na spolupráci ICS a HTC, hlavně jestli nějak dořeší spotřebu a výdrž baterie. Jestli v budoucnu pojedou obě jádra, tak se děsím výdrže. Doufám, že to mají nějak v plánu ošetřit. Jinak, ač je to bomba telefon, je skoro nepoužitelný. :( To je přehnané, ale výdrž je otřesná. Ani jsem nekoukal jestli Mugen neudělal nějakého hrbáčka z větší kapacitou baterie. No uvidíme. ;)
Uživatelský avatar
Ryah
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 11:30:56
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Ryah »

Proč myslíš nepoužitelný? kvůli výdrži? myslím si, že je stejná jako na každém druhém androidu a je to dvoujádro takže je to jasný. Zkoušel jsem to a kapacita baterky vydrží tak na 4 filmy o délce hodině a půl což si myslím že je pěkný. na běžný užívání hovory, sms, internet je ta baterka dobrá. Myslím, že nikdo nečekal že to vydží 6 hodin hraní nejnáročnějších her. Ale na to že to je dvoujádro, má to velký displej tak baterka je hodně dostačující.
Alcatel One Touch - Nokia 3510i - Nokia 6610 - Sony Ericson w810i - Samsung Galaxy Gio - HTC EVO 3D

Neváhej a navštiv stránku věnovanou 3D mobilním telefonům ;)
WWW.DOTYKAC.NET
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od -Pavel- »

Jasně, že myslím výdrž, jinak je dokonalý. :yes: Hraní mě nezajímá, naštěstí. Nabíjím i dvakrát denně, mám telefon v permanenci. Neleží mi na stole, musí pracovat a zaplatit se. :) Chápu vše co jsi vypsal a nečekal jsem zázraky, je to HTC, znám tyto stroje, telefonuji vzduchem od roku 1996. Na HTC značce jsem v celku zavislák. :lol: Radujeme se, jakou má baterie kapacitu, ale ona by nemohla býti menší. Jsem rád i za takovou a přitom mě unavuje tak časté nabíjení. Vždy jsem zastánce téze, že by se měli radši zaměřit na výdrž baterie, než na módní výstřelky. ;)

Jsem spokojený, ono mě to přejde. Musím si zvyknout, vím do čeho jsem šel. Počkám na nějaký hrb. Měl jsem hrby na HTC od Desire. Nevadí mi tloušťka, mám rád pocit, že držím v ruce telefon.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od dufko »

Tak ja prechádzam z Desire HD na Evo práve kvôli výdrži :)
Desire HD mi teraz vydrží deň bežného užívania, dva dni striedmeho užívania a pol dňa silného užívania.
Evo na tom bude asi rovnako, preto sa spolieham na rozšírenú 3600 alebo 4000 mAh batériu.
Väčšia hrúbka telefónu mi nevadí.
Uživatelský avatar
RiKy
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: úte 02. lis 2010 20:39:30
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Bydliště: Křenovice u Brna

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od RiKy »

Pokud chcete nějakou silnější baterku tak skuste kouknout sem: http://www.mnshop.cz/
A tady je k tomu trochu povídání: http://smartmania.mobilmania.cz/forum/v ... 75&t=28070
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od dufko »

Batériu jedine mugen alebo seidio
Vlken
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: sob 11. pro 2010 9:06:13
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB Smarty CZ distribuce

Re: Všeobecná diskuze o Evu 3D

Příspěvek od Vlken »

Odinstalovávej aplikace přes Titanium.Nemělo by nikde nic zbývat :no: Alespoň já dělám vše přes Titana a nic mi nezbejvá.Jednou za čas prohlídnu i skryté soubory a zatím čisto
Díky za radu, ale bohužel nemám root, jinak bych to pravidelně používal, je nějaká jiná pomoc?
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D - Obecná diskuze“