HTC Evo 3D - Obecná diskuzePár dotazů k flashování

Moderátoři: FJ08, FJ08

Odpovědět
Ceeper
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 03. črc 2012 10:45:42
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Android 5.0 stock

Pár dotazů k flashování

Příspěvek od Ceeper »

Zdravim,
už delší dobu uvažuju o flashnutí custom ROM, ale potřeboval bych poradit s pár věcma...

Aktuální stav telefonu:
ICS 4.0.3, root
S-ON
HBOOT 1.53, unlock
CWM

A teď k těm dotazům:
1) Podle všeho musím relocknuut bootloader. Pravda?
2) V mobilu mam CWM, ale všechny postupy flashujou 4EXT nebo něco jinýho, CWM žádnej. Když bych jeden z těch návodů použil, CWM se nahradí nebo budou koexistovat nebo co se stane?
3) Když si udělám komplet zálohu telefonu v aktuálním stavu, udělám downgrade HBOOT a nová ROM mi nebude vyhovovat... Pokud obnovim stav ze zálohy, bude mi ICS se starčí verzí HBOOT fungovat? Případně obnoví se novější verze?
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od FJ08 »

Pokud chceš flashovat CyanogenMod 11 nebo Liquid Smooth, což chceš protože to jsou nejlepší aktuální ROM mnohonásobně lepší než oficiální ICS :)

Prvně musíš udělat S-OFF, ale abys to mohl udělat musíš downgradovat HBOOT na 1.49.0007, pak půjde S-OFF přes revolutionary. Jenže postupů na downgrade HBOOT je celá řada a někdy je podmínkou potřeba mít telefon v základním stavu.

Brick: http://androidforum.cz/instalace-androi ... 52794.html - osobně vyzkoušeno, ale je potřeba zamknout bootloader a přeinstalovat RUU aktuálního systému.

Wiretrick: http://htcevohacks.com/htc-evo-3d-hacks ... ear-s-off/ a http://androidforum.cz/hboot-1-53-0007- ... 49349.html - nezkoušel jsem, ale je to údajně jednoduché a vzhledem k tomu že máš root a odemčeno, tak bych to směřoval tudy

4EXT recovery tam můžeš nainstalovat až jako poslední :)

Když uděláš zálohu na hboot 1.53 a obnovíš ji na hboot 1.49, samosřejmě to fungovat nebude
Ceeper
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 03. črc 2012 10:45:42
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Android 5.0 stock

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od Ceeper »

Já uvažoval spíš o MIUI, ale nevadí :DD

Všechny tyhle postupy mam nastudovaný a o S-OFF vim, problém je, že ani jeden z výchozch stavů neodpovídá mýmu telefonu, což je hlavní důvod toho, proč jsem se do toho ještě nepustil...

Takže chápu dobře, že i když si udělám zálohu stávajícího systému, provedu downgrade HBOOT a nová ROM mi nebude vyhovovat, záloha mi je k ničemu? Existuje potom nějaká možnost, jak se vrátit na původní stock ICS?
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od FJ08 »

Vrátit tam zpět původní HBOOT 1.53.0007 kde jsi dělal zálohu :)

Jinak MIUI jsem nezkoušel, protože CM11/LS 3.0 zcela naplňuje mopředstavu o ideální ROM :)

Máš odemčeno přes HTC Dev? Předpoklady k wiretricku jsou root a unlock přes htc dev.
plecky
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 06. dub 2012 9:13:46
Typ mobilu / ROM: sony ericsson xperia ray

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od plecky »

Telefon HTC 3D EVO se mi restaruje v nekonečné smyčce. Dostanu se do následujícího menu.
Existuje možnost, jak telefon zachránit?
Nechá se nahrát ROM z recovery menu a hlavně jaká???
Nemám zájem o žádné úpravy, jen bych chtěl opět funkční telefon.
Přílohy
DSC_0934a.jpg
DSC_0934a.jpg (51.15 KiB) Zobrazeno 5555 x
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od FJ08 »

Pokud si do telefonu neshal, bude to asi HW problém :|

Každopádně můžeš zkusit přeinstalovat originální ROM (vše oficiálně bez úprav): přímo z Windows pomocí RUU exe nebo z BOOTLOADERU přes PG86IMG.ZIP
plecky
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 06. dub 2012 9:13:46
Typ mobilu / ROM: sony ericsson xperia ray

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od plecky »

Měnil jsem displej, ale před měsícem. Tel. se kousnul a po vypnutí už se nerozjel. Z windows se mi to nedaří, nechce se spojit, chybí mi ovladač pro bootloader do windows.
Z bootloaderu přes PG86IMG z karty mi to taky nejde. Nespustí mi flashování. Tak to jsem asi v p.....?
Ceeper
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 03. črc 2012 10:45:42
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Android 5.0 stock

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od Ceeper »

Nechci rejpat, ale proč si Plecky neložneš vlastní topic, přímo pro tvuj problém? :roll:
FJ08 píše:Vrátit tam zpět původní HBOOT 1.53.0007 kde jsi dělal zálohu :)

Jinak MIUI jsem nezkoušel, protože CM11/LS 3.0 zcela naplňuje mopředstavu o ideální ROM :)

Máš odemčeno přes HTC Dev? Předpoklady k wiretricku jsou root a unlock přes htc dev.
Takže existuje možnost návratu, to jsem chtěl vědět :)
Jop, mam unlock přes HTC dev, takže pomalu pujdu lovit drátky na wire trick :DD

Jenom teď jsem prolejzal pár návodů a trochu se mi v tom udělal guláš. Chápu dobře, že downgrade HBOOT provedu pomocí SW jako první krok a wiretrick je pak na překlopení do S-OFF?

Můj postup by teda byl pak následující: downgrade HBOOT, wiretrick, flash. Sedí?
plecky
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 06. dub 2012 9:13:46
Typ mobilu / ROM: sony ericsson xperia ray

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od plecky »

Nezakládal jsem nové vlákno, protože bych dostal vynadáno, že nečtu. :oops:
Problém bude asi se staženým souborem ROMkou, Když je v zipu, tak by se měla nechat otevřít a procházet jednotlivé soubory, ne? Já jí neotevřu a už jsem jí stáhnul dvakrát.
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od FJ08 »

Jo měla by se dát otevřít :)
Ceeper píše:Jenom teď jsem prolejzal pár návodů a trochu se mi v tom udělal guláš. Chápu dobře, že downgrade HBOOT provedu pomocí SW jako první krok a wiretrick je pak na překlopení do S-OFF?

Můj postup by teda byl pak následující: downgrade HBOOT, wiretrick, flash. Sedí?
Zkus se mrknout tady do tématu, ale pokud to já chápu dobře, musíš prvně udělat S-OFF (wiretrick je součástí té procedury) a pak jednoduše přes PG86IMG.ZIP downgradovat HBOOT (to už půjde když budeš S-OFF:)
Ceeper
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 03. črc 2012 10:45:42
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Android 5.0 stock

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od Ceeper »

Sry za ty neustálý otázky, ale rád bych věděl předem, co že mě to čeká a mam z toho trochu strach :)

Takže provedu tyhle dva kroky a potom budu mit v telefonu předpokládám tu ROM z tebou linknutýho návodu a otevřenou cestu k flashnutí čehokoliv (včetně případný ICS stock, se zachováním HBOOT 1.49). Je to tak?
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od FJ08 »

Pak nebudeš mít podle mě v telefonu žádnou ROM a pomocí recovery (4EXT kterou si tám dáš, pokud nemáš) tam nějakou nahraješ :idea:

Vrátit se k originální ICS můžeš vždycky, ale nedílnou součástí ICS je i HBOOT 1.53.0007, ale pokud budeš mít S-OFF, můžeš HBOOT jednoduše downgradovat prostou instalací Gingerbreadu :) Prostě stěžejní je S-OFF. Přes wiretrick jsem ho ale nikdy nedělal, protože pro mne byl v tu dobu jednodušší brick, ale je to jedno. Každopádně tím wiretrickem nemáš co pokazit a vždy jde znova nahrát originální ICS :)
Ceeper
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 03. črc 2012 10:45:42
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Android 5.0 stock

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od Ceeper »

Teď dost možná plácnu uplnou blbost, oprav mě, jestli se pletu. Ale z toho, co jsi teď napsal, jsem vyrozumněl, že když provedu jenom wiretrick na S-OFF, telefon by měl bejt pořád v původním, funkčním stavu, akorát bez SW zámku...

O víkendu to možná prubnu :hehe:
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od FJ08 »

Teoreticky ano :D Zkus to a hlavně si poznamenej co jsi dělal a sepišem pak přesný návod :palec:
plecky
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 06. dub 2012 9:13:46
Typ mobilu / ROM: sony ericsson xperia ray

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od plecky »

Tak se mi nakonec podařilo provést flash z bootloaderu. Dával jsem oficiální ROM. Aby se to spojilo s počítačem je potřeba sehnat ovladače "android-usb-driver".
Telefon je bohužel pořád ve stejném stavu. Kouknu do něj, jestli není něco uvolněného, nebo servis.
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: Pár dotazů k flashování

Příspěvek od FJ08 »

Ceeper píše:O víkendu to možná prubnu :hehe:
Kdyžtak napiš DarkDJokymu, ten wiretrick dělal :)
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D - Obecná diskuze“