HTC Evo 3D - Obecná diskuzejak opravit spuštění Evo 3D (oficiální ROM bez rootu)

Moderátoři: FJ08, FJ08

Odpovědět
ropman
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. lis 2013 15:57:27
Typ mobilu / ROM: Realme 7 4/64GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi 4X

jak opravit spuštění Evo 3D (oficiální ROM bez rootu)

Příspěvek od ropman »

ahoj,
rád bych poprosil o radu, jestli se s tímto dá ještě něco dělat a co případně zkusit.

Mám standardní oficiální telefon bez rootu s poslední dostupnou verzí 4.0x (nevím teď přesně). Nikdy jsem tento telefon neupravoval, neflashoval.

Asi měsíc jsem telefon vůbec nepoužíval (mám nový dualsim). Když jsem ho chtěl na zkoušku pustil, naběhla jen úvodní obrazovka s logem HTC a konec. Zkusil jsem párkrát restartovat, vytáhnout baterku, ...nechat několik hodit v tomto stavu na nabíječce. Nepomohlo. Baterka byla v pořádku.

Našel jsem si jak udělat hard reset přes VOL DOWN + Power. Objevila se ta správná obrazovka ... a tady jsem to všechno podělal. Aniž bych věděl co dělám, tak místo Factory reset (na který je přece vždy čas, jak jsem si myslel) jsem zvolil myslím RECOVERY, už si nejsem jistý. Samozřejmě to neprošlo a když jsem potom zkusil udělat FACTORY RESET tak to přeskočilo na nějakou další volbu v menu a reset neproběhl. Postupně jsem zkusil další volby z menu, FASTBOOT, BOOTLOADER, REBOOT, REBOOT BOOTLOADER ...
Když přestal telefon reagovat, zkusil jsem jinou baterii a s tou jsem se do menu dostal a pak už zase ne. Takže další baterie a tak dále. Baterie jsem měl 4.

Aktuální stav je, že telefon nereaguje na nic, ani na připojení nabíječky s žádnou baterií.
Zkusil jsem jej nechat s jednou baterií na nabíječce, ale po X hodinách byla akorát baterie vybitá na cca 3V.

Myslíte, že je nějaká šance telefon ještě oživit a jaký postup zkusit použít? Externí nabíječku na baterie nemám.

Díky moc za rady. Naposled jsem se vrtal v Siemensech C75 a ME75
Přílohy
IMG_20180307_001328.jpg
IMG_20180307_001328.jpg (2.46 MiB) Zobrazeno 4942 x
IMG_20180307_001305.jpg
IMG_20180307_001305.jpg (2.21 MiB) Zobrazeno 4942 x
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: jak opravit spuštění Evo 3D (oficiální ROM bez rootu)

Příspěvek od wallin »

nevím, jestli jsem tě pochopil dobře. Když zapneš telefon, objeví se ti tato obrazovka? Volume up a down se pohybuješ nabídkou, volba se potvrzuje zapínacím tlačítkem.
Takže pokud vidíš tohle, najeď na "pwer down" (to vypne telefon, pak ho zapneš tak, jako normálně), nebo na "reboot" (to zařízení restartuje)
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: jak opravit spuštění Evo 3D (oficiální ROM bez rootu)

Příspěvek od amirinda »

pokud telefon nedělá nic, drž tlačítko POWER a spolu s tím připoj nabíječku, měl by se chytnout - nech ho nabíjet. Pak udělat klasicky Factory reset.
Uživatelský avatar
FJ08
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 04. bře 2013 10:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC EVO3D - 5.1 Lollipop (RIP)
Mobil 2 / ROM: iPhone :)

Re: jak opravit spuštění Evo 3D (oficiální ROM bez rootu)

Příspěvek od FJ08 »

těžko říct, možná už budě problém v hardware - už je to docela starý telefon
ropman
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. lis 2013 15:57:27
Typ mobilu / ROM: Realme 7 4/64GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: jak opravit spuštění Evo 3D (oficiální ROM bez rootu)

Příspěvek od ropman »

díky za reakce. Telefon po všech těch pokusech co jsem hloupě a zbytečně provedl už na připojení nabíječky vůbec nereaguje, ani když držím POWER a připojím ji. Stejně tak se nerozsvítí, ať už mačkám cokoliv.
Mám "podezření", že kdybych měl k dispozici jinou baterii, která v tom telefonu ještě nebyla, tak by se s ním možná rozjel aspoň do toho servisního menu. Tak se mi to aspoň předtím postupně stalo s mými čtyřmi bateriemi. Ta, s kterou jsem jej jednou nastartoval, už se podruhé nechytla a jiná ještě ano. Ta jiná už nešla použít při dalším pokusu. Mimochodem 2 z baterií mají napětí ještě 4,00V a telefon ani neblikne. Pokazil jsem to prostě asi tím, že když poprvé naběhl do servisního menu tak jsem nedal hned FACTORY RESET, ale zmáčkl nesmyslně nějakou jinou možnost, asi nějaké RECOVERY a při dalším pokusu ještě něco jiného. V telefonu byla i paměťová karta, tak se to asi snažilo něco obnovit nebo přepsat a dopadlo to takto - mrtvola.
Dávat ho do servisu se nevyplatí, snad jen v případě, že by ho dokázali přinutit k FACTORY RESETU a měl bych jistotu, že bude nadále funkční. Pak bych za to nějakou tu stovku dal a měl použitelný rezervní telefon s fungl novou baterií.
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: jak opravit spuštění Evo 3D (oficiální ROM bez rootu)

Příspěvek od amirinda »

Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D - Obecná diskuze“