LG Optimus One (P500) - Obecná diskuzeJak na smazaný market

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Jak na smazaný market

Příspěvek od Tomkk »

Malej (9) čistil mobil a odinstaloval a přesouval na SD co se dalo, mimo jiné prý aktualizace marketu . Výsledkem bylo, že když se pustil market, tak to nahlásilo něco jako "Aplikace spadla zkuste to později". Asi musel udělat ještě něco, protože samotné odstranění aktualizací toto nedělává. Rom má poslední Vodafone 2.3.3. Pokusil jsem se v CWM nahrát odovídající GAPPS pro GB2.3.3, ale v nabídce programů teď ikona marketu není (ve správci aplikací ale market je). Jak ho mám spustit?
S tím souvisí další otázka, smazai i správce souborů. Jak mohu do mobilu dostat správce souborů, nebo prostě instalovat appky, když správce souborů není? Jde to vůbec?
Rád bych jakékoli rychlé řešení, abych nemusel reinstalovat mobil, nebo dokonce dělat flash. Už proto, že Vodafone romka (se kterou jedinou fungovalo vše) už zřejmě ke stažení není.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Jak na smazaný market

Příspěvek od xanthor »

To je zvláštní, když odinstaluješ aktualizace Marketu (resp. Google Play), tak by tam ta původní verze měla zůstat a sama se (po připojení na wifi a možná spuštění) aktualizovat. Jinak je možnost instalovat aplikace přes ADB:
http://androidforum.cz/instalace-apk-pr ... tml#p56317
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Re: Jak na smazaný market

Příspěvek od Tomkk »

Díky, tak jsem trochu posouvám. Zatím se mi teda podařilo z PC nainstalovat Total Commander a z něj spustit vending.apk a nainstalovat market. Ten už nepadá, ale zato píše "žádné připojení", i když internet funguje. Asi testnu jiný market.
Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: Jak na smazaný market

Příspěvek od Game »

Stoho plyne ponauceni nejdrive cti a pak konej, nejjednodusi bude kdyz flashnes celou rom

Datluju Phatabletem 8-)
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Re: Jak na smazaný market

Příspěvek od Tomkk »

Tak jsem to vzdal. Zkoušel jsem různé gapps a vždy buď nefungovalo připojení k severu, nebo to házelo jinou chybu. Dokonce jsem vykopíroval jednotlivé gapps appky z druhého stejného mobilu a začalo to hlásit tu hlášku, co na počátku, ať zkusím program pustit později. V CWM jsem potom našel nějakou starou zálohu a zkusil jsem obnovit pouze systém a vymazat cache. Ani to nepomohlo. Nakonec jsem natáhl zálohu celou a už to funguje..
No nic, aspoň jsem se aspoň naučil instalovat appky z PC.
ufoncz
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. lis 2013 12:17:40
Typ mobilu / ROM: Haier W910
Tablet: Ainol Novo Venus 7

Re: Jak na smazaný market

Příspěvek od ufoncz »

Já jsem teď ženě na Optimus P500 dával Oxygen ROM 3.1.0 (kupodivu plynulý Android 4.0.4), kde Google Play už je zahrnut a po nainstalování pár aplikací jsem přidal ještě Link2SD. Následoval nutný restart a uvolnilo se sice spousta místa v interním úložišti, jenže to právě zmizel 12MB Google Play Obchod a 54MB Google Play Services. Doinstalování gapps.zip pro ICS nepomohlo a musel jsem taky reinstallovat celou ROM.

Takže pokud někdo zná řešení „zmizení“ Google Play (jiné než reinstall ROM), hodilo by se ho znát. Takhle se třeba Link2SD bojím znovu nahodit.
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus One (P500) - Obecná diskuze“