Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuzeMobil se přestal nabíjet

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od sinco »

rozdelat telefon aby ses dostal k pajenym pinum microusb v telefonu. Pripojit nabijecku vzit merak a zmerit krajni vyvody toho konektoru. Mel bys tam namerit cca 5V.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Koreko
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 01. kvě 2014 17:34:54
Typ mobilu / ROM: DooGee DG 350 Pixels
Mobil 2 / ROM: ZTE Racer II

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Koreko »

Krajní, takže ten uplně napravo a nalevo?

Edit: zmereno, 5.02 Voltu.. Takze micro usb je funkcni?
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od sinco »

Zda se ze ano. Mozna by to chtelo nejakeho asistenta aby kdyz budes merit, lehce pohnul s kabelem. Tim ti chci rici ze s tim vanglovanim kabelu v konektoru si vytvaris budouci problem. Mikrousb konektor pujde ho ha*zlu.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Koreko
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 01. kvě 2014 17:34:54
Typ mobilu / ROM: DooGee DG 350 Pixels
Mobil 2 / ROM: ZTE Racer II

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Koreko »

Byl jsem chvilku na dovolene,a nechal jsem mobil doma,takze jsem se mu nemoh venovat.

Takze jsem si dnes privedl domu asistentku,a zkusili jsme,jak jsi rikal - porad stabilnich 5.02 V,a hybal jsem s tim docela fest. Takze si myslim,ze je nekde nejaky spatny kontakt,nebo tak neco..

Mimochodem,kdyz jsem mobil vypinal,baterka mela 44%, po rozebrani,sestaveni a zapnuti mela 27%.. :D

Takze nejake dalsi napady?
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od sinco »

Takze retezec az po piny od konektoru je v poradku. Jak jsi rikal ze pohnes kabelem a zacne to nabijet, tak tim poslednim testem je jasne ze nejake vanglovani kabelu, konektoru v telefonu nema na zmenu napeti vliv. Napeti se nehne. A co dal? Tady to vidim na slozitejsi zavadu kterou nemas sanci sam opravit.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Koreko
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 01. kvě 2014 17:34:54
Typ mobilu / ROM: DooGee DG 350 Pixels
Mobil 2 / ROM: ZTE Racer II

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Koreko »

A neni v telefonu nejake misto,kde by se to dalo zmerit? Ja myslim,ze je to to,co mi rikal kamos,ze je konektor spatne pripajeny - jedna packa je trebav cudu,ze proud nevede dal,ale jelikoz vse ostatni drzi,tak to nejde poznat,a napeti namerime vpohode,protoze hrot k tomu "pritlacime". Co si o tom myslis? I to vanglovani s kablem k tomu sedi - ze se to obcas chytlo.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od ludekbrno »

Může být, utržená vývod konektru ze spoje na desce je celkem běžná závada.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od sinco »

Muze byt, nech to nekomu prepajet a uvidi se. A nebo. Minus pol by mohly byt plechove kryty. Takze plus na konektoru a druhy fous meraku na nejakem plechu. Pokud nameris napeti zkus ohmicky zmerit minus co nejblize konektoru a toho stiniciho plechu bez nejakeho vyrazneho tlaku. Abys "neopravil" studenak, pokud by byl. A nebo tam strcit kabel a na usb konektoru si najit minus a ohmicky to vuci plechu zmerit. No a plus stejny postup, jen to plus najit na desce. Treba bude nejaka soucastka blizko microusb konektoru a jeden z vyvodu bude na plus. a zase ohmicky zmerit. To vse delas na vypnutem telefonu a bez baterky.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Koreko
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 01. kvě 2014 17:34:54
Typ mobilu / ROM: DooGee DG 350 Pixels
Mobil 2 / ROM: ZTE Racer II

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Koreko »

Ok,nechám to kámoše přejet páječkou, a uvidí se.. Nějaké složitější měření je nad můj rámec, a při mém štěstí bych ještě něco pokazil :D .. Uvidíme jak dopadne přepájení,popř jestli máte nějaké podklady k tomu (nějaké fotky jak to vypadá,když to není tak jak to má být, atd.). co a jak je tu už popsané pár stránek dozadu, tak pak dám vědět, jak to dopadlo ;)
Koreko
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 01. kvě 2014 17:34:54
Typ mobilu / ROM: DooGee DG 350 Pixels
Mobil 2 / ROM: ZTE Racer II

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Koreko »

Takže, pokud hlavní aktéři tohoto vlákna ještě nevymřeli, tak sem hodím poslední update.

Dnes jsem konečně domů přilákal kamaráda, který si přinesl svoji Wellerku. Mobil jsem rozdělal, a nechal ho dělat jeho práci. Po nervydrásajícím pájení a nadávkách jsme zkontrolovali zkraty, a nabootovali telefon. Nabíjení fungovalo tak napůl,furt to vypadávalo. Tak jsem ho ukecal ať to zkusí znova. Teď se s tím už tak nepáral, a víc to prohřál. Mobil jsem složil, a wuala, telefon hned naskočil, a už se vesele nabíjí jako za starých časů. Takže problem solved,ikdyž to trvalo pár měsíců :)

Díky všem za pomoc při diagnostice problému!
Laval
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. kvě 2020 7:21:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi note 7
Mobil 2 / ROM: Iget blackview A7

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Laval »

A nemohlo by to být tím, že tam je nějaký virus? Mně tohle udělal starý mobil, a pak další to stejné jako tobě. Ten druhý jsem dala reklamaci. "Opravili to" a napsali, že to zbůsobila aplikace třetích stran. Mobil šel v pohodě tak měsíc a pul, pak se zase nenabíjel. Dala jsem ho znova na reklamaci a teď se ten mobil nabijí pomalu, ale nabijí. Taky mi v jednu chvíli dělal, že tam bylo např 16% tak jsem ho restartovala a najednou to jelo že 16,17,18,19,20,21 % během 10 vteřin. Nevíte někdo, jestli to může způsobit virus?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od LivArt »

Ne, utrženej konektor nebo baterka na kaši.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od ludekbrno »

Laval:
Klasické viry pro android neexistují. A malware to dělat nemůže, nemá žádný přístup k nabíjecím obvodům.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuze“