Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuzeMobil se přestal nabíjet

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 246
Typ mobilu / ROM: LG G3 + G1
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Supík » čtv 09. dub 2015 9:56:58

1. trošku ho nějak dobij aspoň na 6% ať ti běží android systém v normálním režimu
2. připoj mobil přes usb k pc
3. pokud se ti mobil nenabíjí, ale bez problémů komunikuje (vidíš data v mobilu) tak máš opravdu něco s akumulátorem nebo nabíjecím obvodem
4. počítám ale, že ty data uvidíš jen tehdy pokud se ti podaří nějak přiohnout micro usb konektor.

Pokud platí bod 4. tak máš fakt ten studeňák u microusb komentoru v mobilu a nějaké měření nepomůže. Dohodni se buď s mrnus.cz nebo podobným servisem a on ti to rychle opraví. Nebo se to pokus mikropájkou opravit sám. Ale tam máš dost velkou šanci, že něco díky tvé nezkušenosti s tímto druhem elektroniky, odpravíš natrvalo. Buď si upálíš nějakou cestu na tišťáku nebo zavadíš o nějaké smd kolem spálíš ho a máš vymalováno. Ale možná jseš dostatečně šikovný a svůj telefon v záruce si dáš do kupy sám.

Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: DooGee DG 350 Pixels
Mobil 2 / ROM: ZTE Racer II

Příspěvek od Koreko » čtv 09. dub 2015 10:16:25

Zapomněl jsem zmínit, že mobil jsem asi 4 dny zpátky nabíjel přes počítač (nemusel jsem vůbec hýbat s káblem) a normálně jsme i přesouval data, prostě všechno jak má být, ale pak jsem se už kvůli nemoci k PC nedostal, a byl jsem odkázán na normální nabíječky..

Zkusím s mobilem nějak pracovat, střídat nabíječky, a snad se mi jako vždy podaří nabít, ale je to vážně otravné, a chtělo by to vyřešit.

Mobil bych dal normálně k reklamaci, bohužel jsem mobil zakoupil velmi nespolehlivého prodejce (darmo mluvit, nejradši bych ho udal), takže opětovnou reklamaci pokoušet nebudu.

Zkusím ještě napsat na DooGee podporu,jestli by mi neposlali fotky nabíjecího obvodu, abych se podíval,jakým stylem je konektor připájený, a podle toho se rozhodl,jestli vůbec mobil otevřít a zkoušet opravit, nebo dát do servisu, ale zaplatit minimálně pár stovek.

Díky za pomoc Supe, vážím si toho :palec:

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 09. dub 2015 10:43:01

Tak klidně sem prodejce se kterým máš špatné zkušenosti napiš. Za tvůj názor tě nikdo trestat nebude.

Jinak tady http://www.aliexpress.com/store/product ... 46593.html se dala koupit ta tvá základní deska k tvému telefonu. To ale není důležité. Důležité je že tam je obrázek:

Obrázek

ze kterého vyplývá jak to kolem toho konektoru v telefonu vypadá. Je tam dost smd součástek všude kolem a hodně na blízko. Pokud budeš mít hodně ostrý hrot na mikropájce a nebudeš konkrétní místo teplem obtěžovat více než 2sekundy, tak bys mohl mít šanci to opravit.

Takže pokud se náhodou odvážíš/riskneš to a vrhneš sem do opravy, tak ti na opravu doporučuji použít pájecí kapalinu F1 http://www.gme.cz/tekute-tavidlo-elchem ... l-p745-032 ( pokud občas něco pájíš, tak jí využiješ i v budoucnu .. je asi 10x lepší než klasická kalafuna) Na opravu určitě použij pájku s obsahem olova a průměrem max 0.5mm (něco jako http://www.gme.cz/cinova-pajka-cin-0-5m ... 7-p745-030 ..ale tobě stačí jen kousek pájky do 10cm ) Je důležité propájet i ty uchycení stínění konektoru do desky. Tam si můžeš dovolit být s teplem o pár vteřin více. Po každém pájení počkej až se deska ochladí. Doporučuji ti před tím než se vrhneš na pájení si to vyzkoušet na něčem podobném. třeba na jiném starém zničeném telefonu.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 09. dub 2015 12:26:22

Nevím,jestli můžu uvést jeho jméno, aby mě nenařkl z veřejné pomluvy.. Stěžuje si na něho už hodně lidí, a on pořád vesele prodává, a nikdo s tím nic nedělá. Nechci ho hned označovat za podvodníka,třeba to nezvládá, obchod s čínskou technikou je riskantní..

Díky za infrormace! :) Máš pravdu, vypadá to natěsno, ale myslím,že to půjde. Sobě zas až tak nevěřím, ale mám hodně známých,kteří jsou na vyšším levelu,takže pro ně by to měla být hračka.. Když jsem si hledal možnosti opravy, tak někde psali,že by to mohla být i usměrňovací dioda, nevím,co je na tom pravdy..

Teď je mobil na původní nabíječce - 5V/2A (nepoužíval jsem ji,protože pískala), asi se nabíjí, když zmáčknu power, tak naskočí symbol baterky, ale už asi hodinu je tam 1%, což se mi už parkrtát stalo (ani přes noc se 1% nepohnulo) tak nevím,třeba v tom může hrát roli i SW..

Jinak co se ztráty záruky týče, jediná "ochrana" je nálepka DG na jednom šroubku,která jde lehce sundat nožíkem, a pak zase přilepit zpátky, takže nikdo by neměl nic poznat. Každopádně bych to rád vyřešil bez pájení no.. :D

Můžu mobil rozložit, a nafotit ti to ;) )teda pokud tam nebudou nějaké záludné překážky :D )

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 09. dub 2015 12:36:38

Těžko říct proč to ukazuje že se to nabíjí a přesto je tam 1%. Zde moje schopnosti nějak poradit končí.

Snad jen:
- zkus sehnat stejný (ideálně si od někoho půjčit) akumulátor a otestovat jestli není problém v něm
- pokud ale v minulosti pomáhalo "cloumání" a "nastavování" nabíjecího usb akbelu tak bych vizualně, nedestruktivně pomocí lupy a dobrého světla zkontroloval zda nejsou nějaké praskliny na tom microusb konektoru na desce. Nebo zda se nějak nepohybuje.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 09. dub 2015 12:54:02

Dobré, ohnul jsem kábl prudce naprav, zatížil, a už tam jsou 4%,takže to můžu zapnout, no každopádně jsem někde viděl návod (tuším na S3) nechat to vypnuté nabít na 100%, a pak normálně používat, prý to problém vyřešilo, ale tomu moc nevěřím..

Pozoruhodné jsou měření pomocí Ampere - Ať používám jakoukoliv nabíječku (2A,0.7A,1.7A), pořád se proud drží maximálně na 640mA (zařízení se na 100% nabíjí). většinou,když zasunu káblík a nechám tak (jak se to dělá normálně), tak se hodnota proudu z 630mA pomaloučku dostane na 20 mA - zařízení se jakože nabíjí, bohužel procenta i napětí baterie klesá. Takže musím káblík vysunou,zasunout a pohnout s ním do nějakého úhlu. Pokud se proud drží pořád na stejné hodnotě (většinou od 590 do 640 mA) zařízení se nabíjí, a postupně proud naroste do těch 630 až 640 mA..

Zkoušel jsem ohledně tohoto problému se ztrátou proudu googlit, ovšem bezvýsledně.

Uvidíme, jak se mobil bude chovat,až bude na 100%, pokud problém přetrvá, rozmontuju ho, nafotím ti ho, a prohlédnu všechno pod lupou ;)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 09. dub 2015 13:01:20

Tak pak je to imho najisto tim konektorem. To ze ti to neveme vic proudu pri nabijeni je v poradku. Obvod co nabiji aku si prostě vic vzit nechce. Teoreticky muzes pouzit jiny usb kabel u ktereho jsis jinde zmeril ze nabiji vic.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » sob 11. dub 2015 8:33:11

Takže nabití na 100% nepomohlo, a mobil mi tu teď leží vybitý, jelikož už bylo nemožné najít polohu na nabíjení, protože se nabíječka pořád vypojovala.

Zkoušel jsem ho dát i do PC, nějak s mi ho pak podařilo ustálit,takže jsem mohl přesouvat data, ale nenabil se mi ani o 1%..

Zkoušel jsem i rozmontovat telefon, většina šroubků až na dva nešly vytáhnout,takže jsem to nechal tak, a smontoval jsem to.. :D Stejně nemám páru jak ho rozebrat dále, jestli znáš nějakou guide pro začátečníky o rozebírání telefonů, tak by to bylo super ;)

Četl jsem někde, že to týpek ani nemusel pájet,prostě dal mezi pájený kontakt a kryt kousek papíru, který ten kontakt přitlačil a fungovalo to..

Takže,mobil mám rozšrubovaný, konektor nejeví žádné známky utržení nebo poškození.I těch 5 pinů vypadá připájených dobře. Fakt už mě nenapadá, kde by mohla být chyba, když dám zpátky kryt,baterku a zapojím nabíječku, tak se nic neděje, můžu s káblem hýbat jak chci. Nějaké nápady co s tím?

EDIT: Zkusil jsem do rozebraného mobilu vsadit baterku, připojit kábl a tlačit na konektor a různě s ním hýbat. Asi na 3 vteřiny naskočilo nabíjení, takže jsem nadmíru zmaten. Kamarád mi poradil přejet připájené piny páječkou, tak to asi tak uděláme a uvidíme. Snad nebude vadný samotný usb konektor.

EDIT 2: Sehnal jsem Syntetický Líh, můžu to vyčistit jím? Může to být i ta oxidace.. přeci jenom chodím furt z tepla to zimi, občas mám mobil v koupelně, potí se mi stehno, tak se to mohlo stát.. :D Mám si do toho lihu namočit třeba štěteček na čištění holicího strojku, a pořádně to tím vyšůrovat, Mám jenom očistit vnitřní styčné plochy, a nebo i nějaké kontakty v mobilu?

EDIT 3: Po důkladném vyčistění a vysušení jsem mobil připojil na nabíječku - nic. Po 10ti minutách jsem vytáhl a znova vložil baterku a ejhle, na 2 vteřiny naskočil aikonka prázdné baterky a blesku uvnitř. Pak to zhaslo, a dál stím nešlo nic dělat. Mobil jsem nechal přes noc nabíjet - nic, žádná odezva ani když vytýhnu baterku.. Netušíte?

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » stř 15. dub 2015 9:21:31

Zkoušel jsem vytáhnout baterku, držet po 10 vteřin,vrátit baterku a zapojit nabíječku - nic
Zkoušel jsem různé kombinace kláves - nic
Zkoušel jsem nechat nabíječku nahřát u druhého telefonu, a pak hned přepojit do mého - nic.
Napadá mě,že je baterie uplně vybitá, a telefon ji nechce nahodit nebo tak nějak.
Nějaké nápady?

sinco
Droid
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 15. dub 2015 10:08:42

Pokud je baterie vymlacena vic nez je zdravo tak se nabijeni ani nezahaji. Coz bude ted ten problem. Je potreba baterku trochu nabit externe. Ale pokud baterka spadne pod tu nezdravou hodnotu , ze se ani nezahaji nabijeni, tak dost mozna uz bude tak nejak na tom zdravotne spatne. Chtelo by to merak a nejaky laboratorni zdroj, nastavit napeti nekde k 5 V a proud omezit na priblizne 200 mA. A na par vterin pripojit. Pote zmerit kolik ma V, staci aby mela neco malo pres 3 V. To by mel nabijeci proces pak normalne spustit A nebo nejakou externi nabijecku a nabit ji do plna.

Obrázek
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » stř 15. dub 2015 11:13:52

Myslím, že to bude teďka baterkou, dostávala dost zabrat.. Ale taky může být v nepořádku micro USB, čert ví..
Nemám přístup k laboratornímu zdroji,ale mám tu multimetr, takž pokud víš jak ho nastavit a kde měřit, tam můžu.. Jinak externí nabíječku taky nemám, jestli existuje i nějaká jiná možnost, jak baterku nabít ( třeba spojit izolepou 3 AA články a nadrátovat to k baterce ) tak ji můžu zkusit.. ;)

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 15. dub 2015 13:05:57

Multimetr prepni na mereni stejnosmerneho napeti na hodnotu co bude nejbliz napeti baterky. Jake napeti ukazuje merak po pripojeni na plus a minus baterky.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » stř 15. dub 2015 14:21:55

Napětí je 2.83 V.. Multimetr mám nastavený na DCV 20..

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. dub 2015 14:50:04

Koreko:

Tak ta je mrtvá, tu ti telefon neoživí. Mohla by jít oživit jedině externím zdrojem. A pokud možno co nendřív, protože je hluboce vybitá a každý den v takovém stavu ji likviduje.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 15. dub 2015 15:01:25

Tak je to ta jak jsem si myslel. Je to pod normu a nabijeni se nespusti. Co zkusit tak spojit dohromady tri tuzkove, dobre, baterky. Mezi plus a plus baterky z telefonu dat nejakou usmernovaci diodu. Musi tam byt napojena aby slo napeti smerem z tuzkovych baterek do baterky telefonu.Dioda zajisti ze napeti pujde jen jednim smerem, jed do baterky telefonu. Jestli diodu nemas tak to na par vterit pripoj naprimo. Pak vem merak a zmer baterku. Jak bude mit neco okolo 3.3V tak to nabijeni ukonci, strc to do telefonu a zkus nabijet. Doufam ze jsi ty piny usb konektoru dukladne zkontroloval. Ze jsou dobre pripajene. Zkusit lehce zatlacit na mikrousb v telefonu a kontrolovat zda se pripajene piny opravdu nehnou. Jeste zkontroluj i ten konektor ze strany kabelu. Jestli tam neni nejaky bordel a konektor je ok. A pokud to jde pouzil bych nabijecku s moznosti vlastniho kabelu a pro tuto akci ten usb-microusb kabel zakoupit novy. Trosku silnejsi, ne nejaky ktery ma misto medeneho dratu jen vlakno.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. dub 2015 16:17:12

sinco:

K čemu by tam byla ta dioda? :-) Z baterek leze stejnosměrné napětí a proud ví sám, že má téct ze zdroje s vyšším napětím (tužkovky) do zdroje s nižším napětím (baterka z mobilu). Stačí jen správně zapojit + na + a - na -. Místo diody bych zapojil do série spíš nějakou žárovku (třeba 12V/21W z auta), aby se trochu reguloval proud.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » stř 15. dub 2015 17:10:37

Super, tvoje rada mě posunula dál,díky ;) Spojil jsem 3 baterky, a nahodil 2 káblíky. Dal jsem baterku z mobilu mezi kolena, a jelo se :D Diodu jsem nesehnal, tudíž jsem to vždycky na 3 vteřiny přiložil, a dal pryč, no a dopracoval jsem se na 3.31 V. Konektor se nehýbe, zevnitř je jako ze žurnálu. Sehnal jsem adaptér, který jsem dostal původně, a připojil kábl (průměr 0.4 cm,takový ten hodně tuhý). Po vložení baterie a následném zapojení se mobil začal nabíjet, nicméňě nabíjení je pořád na 1%. Snad se to rozjede, většinou z 1 na 2% stačí 5 minutek, teď je to už 10. Asi před dvěma týdny jsem uplně vybitý mobil dal na nabíječku, taky svítilo 1%, a ráno přijdu a pořád 1%.. Takže tak, třeba je v telefonu vadná usměrńovací dioda, a baterka ztrácí napětí..

Edit: telefon jsem měl půl hodiny na nabíječce, a teď,když zmáčknu power button, nerozsvítí se obrazovka (když se nabíjí a zmáčkne se power button, tak se ukáže kolik procent nabíjení je). vytáhl jsem ji,změřil, a ukazuje 3.15 V... Nějaké nápady?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. dub 2015 18:21:21

Koreko:

3,3V je pořád málo, to ti ještě telefon nevezme. Nicméně jsi tu baterku tvým postupem "nabíjení" zničil, teď už ji můžeš hodit do kontejneru. Hluboce vybitá Li-ion se NESMÍ nabíjet vysokým proudem, minimálně do těch cca 3,3V se musí oživovat pomalu. Proto jsem psal o omezení proudu žárovkou (dioda je nesmysl, to sinco trochu ustřelil). Nicméně už se stalo, tak tu baterku dotáhni na 3,5V, to už by se mohlo chytit nabíjení v telefonu. Ale stejně už moc nepočítej, že bude fungovat. Tou tvojí "nabíječkou" jsi dal té baterce pěkně na hubu...

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » stř 15. dub 2015 18:26:08

Myslel jsem, že Sinco ví, co píše, no nevadí, tvůj příspěvek se objevil, až jsem dobíjení ukončil. Ok, dám to na 3.5 V a uvidíme..

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 15. dub 2015 20:59:27

To ze byla baterka pod 3 V a to nebylo asi jen jednou lze predpokladat ze bude stejne v prdeli. Taktez to laborovani s ni, nabiji, nenabiji a pod to ji take neprospelo. Jestli uz ma neco v provozu za sebou tak jeji kapacita uz nebude co na zacatku. Tak ci tak. To kradkodobe pripojeni k tem cca 4.5 V zas az tak neublizi. Dela to prvne a to jen na moment. Ta dioda je tam aby neteklo napeti z baterie zpet. Take jsem pocital ze diodou se snizi napeti o cca 0,6-1,2V podle typu diody. Nejlepsi by byl laboratorni zdroj a nastavit omezeni proudu na nekolik mA. A sledovat napeti jak jde nahoru, po dosazeni hranice cca 3.3V odpojit . Bohuzel laboratorni zdroj neni k dispozici. A nebo to nabit externi nabijeckou ale ta asi nezohledni momentalni V stav a zacne tam stejne pumpovat proud dany stupnem vybiti. Takze cim nizsi napeti tim vetsi proud. Coz podle kapacity baterky muze byt klidne i 1.5A. Az ke konci kdy baterka dosahuje nominalniho napeti se proud stahne na nekolik 10 mA. Tod muj nazor na vec. Jiste ze ot neni pravidlo co pisu ale tak nejak by to asi bylo.
Jeste dodam ze pokud se mu na displeji ukazalo nabijeni tak uz nebylo potreba to pripojovat na tuzkove baterky. Zacal normalni nabijeci proces. Neni dobre hned jak se ukaze par procent se pokouset nastartovat telefon. Zvlast pokud ma baterka nejaky ten mesic ci let nabehano. Protoze se muze stat ze zapnutim padne tech par procent nabiti ihned dolu pod nezdravou napetovou hodnotu a nabijeni se zas nerozjede. A je zas na zacatku. Nejlepsi by bylo nechat tel bez zapnuti treba hodku, vytahnout baterku, pripojit merak a porovnat napeti se stavem pred nabitim. Kdyz by byla hodnota V stejna nebo dokonce min nez na zacatku tak je to asi vazna zavada v nabijecim obvodu telefonu. Pokud by byla hodnota V v plusu, vratit baterku do telefonu a pokracovat v nabijeni. Mozna bych asi zapnuti odlozil o dalsi hodinu. Vydrzet se zvedavosti co na nabijeni rika telefon. Az po tom bych to zkusil zapnout. Tezko se neco dela kdyz schazi vybaveni. Kladivem se tezko nahradi treba soustruh :D
Naposledy upravil(a) sinco dne stř 15. dub 2015 21:21:48, celkem upraveno 2 x.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. dub 2015 21:14:44

sinco:

Ta dioda je tam opravdu k ničemu, nikdy ti nemůže téct proud z nižšího napětí do vyššího :-) A navíc by ta dioda nejspíš shořela, protože tužkovky (pokud to nejsou obyč. zinkouhlíkové) jsou dost tvrdým zdrojem proudu. Místo diody je potřeba nějaké omezení proudu, buď odpor nebo jednoduše nějaká ta žárovka. Každopádně ta baterka už asi má dost, takže je to celkem bezpředmětné.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 15. dub 2015 21:18:19

Jak je na tom doopravdy baterka by byla momentalne pouha spekulace. Jasne ze ideal by byl do cesty zaradit nejaky watak a omezit proud. Ale to uz by na tazatele mozna bylo moc. Nevim to ale urcite a tak se dopredu omlouvam za podceneni vedomosti tazatele.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 9:26:07

Takže, zkusil jsem baterku "dobít" na 3.47 a dát do telefonu - naskočilo nabíjení, 1%. Nechal jsem telefon nabíjet a šel jsme spát. Ráno vstanu, telefomn tuhý, vytáhnu baterku, změřím - 2.66V. Nejspíš bude pořádi závada v nabíjení, nebo je prostě baterka už kaput, nevím. Btw když jsem tu baterku takto dobil poprvé, naskočili 2%,takže mobil bych už mohl zapnout, a kontrolovat přes Ampere.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 10:41:27

Ten telefon byl pri nabijeni pres noc vypnuty ? Zkousel jsi jinou nabijecku. Nechce se mi to hledat jestli jo :D Proc chci aby ten telefon byl pri nabijeni vypnuty ? Aby se zjistilo, treba po tech dvou hodinach nabijeni, jestli polezlo napeti nahoru. Kdyz bys na baterce nameril po tech dvou hodinach treba 4 V a tel po zmereni baterky stejne nesel zapnout tak se da rici ze vime dve veci. Nabijeni funguje ale kapacita baterie je spatna a neudrzi ani zapnuti tel. Po tomto pokusu bych provedl nove mereni napeti bateky. Je mozne ze nabijeni je ok ale kapacita je mizerna a to se muze projevit tim ze se tel zapnuty nenabije. Mysli si ze nemas tel ale jen nabijecku. Jeste muzes pri tom nabijeni sem tam pripojit merak a kontrolovat zda se projevuje nejaky prirustek napeti. Ale nevim jestli je tam nejaky pristup k tem kontaktum.
Naposledy upravil(a) sinco dne čtv 16. dub 2015 13:02:25, celkem upraveno 1 x.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. dub 2015 11:09:04

Koreko:

Buď je už v háji ta baterka a nebo je nějaký problém v telefonu, který způsobuje, že telefon vybíjí baterku i když je vypnutý. Jiný způsobem totiž není vůbec možné, aby baterka klesla pod nějakých 3,3-3,5V, protože pod touto hranicí se telefon vypne a už nemůže dál vybíjet. Takže já tipuju na závadu v telefonu. Typicky se takto chovají telefony, do kterých se dostala vlhkost. A nebo je vada přímo v baterce (svod v článku). Každopádně by bylo vhodné to zjistit. A zjistíš to velmi snado tak, že bateku dotáhneš zase třeba na těch 3,5V a necháš ji ležet MIMO telefon a zkontroluješ napětí druhý den. Pokud tam bude pokles větší, než 0,1-0,2V, tak s ní do kontejneru. Naopak pokud napětí udrží, tak do kontejneru patří telefon. Uděj tento test, než budeš cokoliv dalšího řešit.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 16:04:07

sinco: Jo použil jsem při tomto testování 2 nabíječky s různými káblemi. Mobil byl samozdřejmě vypnutý, zapnutý nebyl už týden :D ...

Dobře, zkusím to zase "dobít" na 3.5 V, ale myslím,že tu baterku takto uplně odvaříme. Taktéž myslím, že je pořád chyba v telefonu.. Vlhkost se mi do telefonu fakt nijak nedostala, takže tuto možnost nepřipouštím.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. dub 2015 16:12:21

Nepřipouštět můžeš, ale v naprosté většině případů vybíjení baterie i ve vypnutém stavu je příčinou právě vnik vlhkosti :-) Jinak to prakticky není možné, protože nabíjecí obvod při poklesu baterie pod cca 3,3V telefon natvrdo odpojí, i když náhodou zůstane viset zaseknutý. Každopádně vyzkoušej pokled baterie bez telefonu.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 16:22:54

Teď když jsem ji změřil ( měl jsem ji hozenou na stole) tak ukazuje 2.77, a ráno to bylo 2.66.. Není to třeba teplotou zařízení? Je hodně studené..
Můžu baterku nějak ošetřit, ať tolik netrpí?
Btw jak by mohla do telefonu vniknout vlhkost? Maximálně pot nebo přechod ze zimy do tepla.. Každopádně myslím,že nebude nutné házet mobil do kontejneru, spravit by to šlo ne? :)

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 17:02:54

Kondenzace vlhkosti pri prechodu z chladu do tepla je pekny previt. Pokud je v v te teple mistnosti vetsi procentualni vlhkost je to pak pro takovy chladny telefon pomalu tragedie. Je fakt ze pokud klesne napeti na urcitou uroven, telefon se automaticky vypne. Tady je asi i potiz ze je v telefonu hw problem a i kdyz je tel vypnuty stale baterku papa. Chtelo by to zmerit spotrebu pri vypnutem telefonu.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. dub 2015 18:06:02

Koreko:

Možností je spousta, stačí telefonovat v dešti nebo jak píše sinco, v mrazu přijít do vyhřáté místnosti a hned telefon vzít do ruky a hrát si s ním a nebo mít ho v kapse a propotit se... Každopádně to není opravitelné, jestli tam byla vlhkost, je to na kontejner. Ono se to opravit většinou dá, ale za jediné podmínky, musí se to řešit hned potom, co se tam vlhkost/voda dostane. Musí se hned vytáhnout baterka a telefon rozebrat a důkladně vyčistit a vysušit. Ne si vzpomenout za měsíc, až začne blbnout, to už zachrání jen ten kontejner.

Odpovědět

Zpět na „Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuze“