Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuzeMobil se přestal nabíjet

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: DooGee DG 350 Pixels
Mobil 2 / ROM: ZTE Racer II

Re: Mobil se přestal nabíjet

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 18:16:56

Právě že jsem nedělal nic co bych nikdy předtím nedělal, prostě normálka, takže mi přijde divné,že by se tam nakondenzovala voda a udělalo to neplechu.. Ono to fungovalo, dá se říct normálně, jenom se to prostě časem zhoršilo. Opravdu se mi nechce mobil,na který jsem nějakou chvíli makat jenom tak hodit do kontejneru, jestli to tak děláš ty, tak je to tvoje blbost, aspoň na náhradní díly se to dá vždy prodat... Zkusím tu baterku nabít na 3.5 a nechám ji na stole, a uvidí se ;)

sinco
Droid
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 18:33:49

To co tady resime uz nekolik dni se dalo zjistit behem nejake hodky, kdyz bys mel zakladni vybaveni a par znalosti z elektrotechniky. Bez nejakeho pripadneho dalsiho poskozeni baterky a telefonu Pokud chces nejakou fundovanou radu je potreba predlozit nekolik udaju z mereni a pripadnych testu. Pak muzes dostat fundovanou radu ktera te posune o kus dopredu.Takhle to z tebe tahame jak s chlupate deky. Ale i tak ti rad pomohu, poradim. A je videt ze je nas vic co ti chteji pomoci a to je jen dobre. Sam jsem zvedav jak tohle dopadne.
To ze nechas baterku lezet na stole a porovnas napeti pred a druhy den, ti o stavu rekne leda kulove. Podle poklesu v radu desetiny voltu rozhodnout ze je baterka jeste dobra ci nadobro po smrti je odvazne. Na takove zhodnoceni bych nevsadil ani podlozku.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 18:48:47

Já se snazim delat vse, co se mi rekne, ale kdyz mi typek napise "bud hodis do kontejneru mobil nebo baterku", tak si zacinam myslet, ze je mobil za 4 litry v prdeli. Tak co vás napadá? Informací máme docela dost, jak říkám, mám multimetr, tak můžu cokoliv změřit, mobil mám otevřený, takže můžu udělat fotky... Nechtějte ěm tvrdit, že mobil,který byl před měsícem ještě na reklamaci v číně má v sobě nějakou poruchu, když každý mobil před odesláním testují..

Takze co myslis? Vazim si kazde rady, to je snad jasne ;) .. Rekl jsi nabij baterku,nabil jsem. Mobil nemůže být tak odepsaný,když naskočilo nabíjení... Něco snad vymyslíme ;)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. dub 2015 18:56:16

Koreko:

Sorry, ale celé toto vlákno by se vešlo do dvou příspěvků :-) Zjistit, jestli se baterka vybíjí sama nebo jen v telefonu, tos mohl sám a mohlo tě to i samotného napadnout, když umíš změřit napětí baterky. A na tom to celé stojí. Pokud je chyba v telefonu, že vybíjí baterku i ve vypnutém stavu, tak skutečně patří do kontejneru, protože ty to neopravíš a s velkou pravděpodobností ani nikdo jiný. Tak nevím, co se ti na mém příspěvku nezdá. Cena telefonu s tím nemá nic společného.

Edit: to že to dělalo už dřív a jen se to zhoršilo, opravdu naznačuje dlouhodobé působení vlhkosti. Nicméně zjisti, jestli se baterka vybíjí sama nebo jen v telefonu a bude jasno. A proč píšu o kontejneru? Protože se nezabývám neopravitelnými zařízeními. A to přesto, že jsem telefony 7 let opravoval jako technik v autorizovaném servisu. Tudíž mi prošly rukama i stovky telefonů s vnikem vody a vím, jak se takové telefony chovají a taky že je to neopravitelné, pokud se to nechá dlouho uvnitř "hnít". Tož asi tak, abych tě uvedl do situace :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 19:08:05

Ok ok, nechápu, jak se tam mohla naráz vzít nějaká vlhkost nebo tak něco, ale budiž.
Takže co teda? Mám baterku zase nabít nebo se to dá i nějak jinak otestovat? Změřím li baterku teď, má 2.76 V.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 19:17:55

Takze co vime.
Telefon neni schopen i pri vypnutem stavu nabit baterku. Nabijecka i kabel problem neni. Overeno jinou nabijeckou. Takze je otazka, problem je v baterce nebo v nabijecim obvodu telefonu ?
Je potreba tyto dve veci v testech oddelit.
Baterka. Jak ji nabit. Z toho co mas za vybaveni, multimetr, tak timto ji nenabijem. je jeste moznost sehnat nejaky jiny telefon kde bude stejny typ baterky, bude sedet plus a minus. Asi bych prelepil zbyvajici piny na baterce. Baterku bych pred takovym zpusobem nabijeni zase "prednabil" nabijeckou na tuzkovky :D na tech 3,2V. A pri nabijeni v hostitelskem telefonu kontroloval teplotu a celkove chovani baterky. Uz jsem to realizoval a ne jednou. Dopadlo to bez potizi. Po nabiti by mel jit ten telefon s touto baterkou zapnout, za predpokladu ze bude baterka aspon trochu ok. I kdyz by vydrzela treba jen pulden v provozu. Na dalsi testovani to bude stacit. Pokud telefon nenajede, napeti bude stejne jak na zacatku procesu nebo bude mit jeste min tak je baterka opravdu KO.
Naposledy upravil(a) sinco dne čtv 16. dub 2015 19:19:58, celkem upraveno 1 x.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. dub 2015 19:18:23

Jak jsem už psal, nabij baterku na nějaké rozumné napětí, ideálně aspoň 3,3V a nech ji ležet do rána na stole. Pokud neudrží aspoň 3,1V tak je problém v ní. Pokud napětí udrží, tak je problém v telefonu a takový problém je hodně vážný, obvykle neopravitelný, i kdyby to nebyla ta vlhkost. Osobně ale tipuju s velkou pravděpodobností na závadu telefonu, protože za normálních okolností není vůbec možné, aby telefon baterku vybil pod 3,3V. Takže až budeš zítra vědět, co baterka udělala mimo telefon, budeš vědět, kde je problém.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 19:25:36

Bez zateze, na prazdno ta baterka muze klidne udrzet to napeti. Takze je jako ok. A pritom pri zatezi v radu jednotek mA padne jak nemci u Stalingradu. Ono to pripojeni na tuzkace nazvat nabitim je vubec odvazne. o to bych neoprel ani rezave kolo. :D

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 19:27:39

Mám tu staré ZTEčko, kde je tuším 1400 mah baterka, 3.7V, tak jestli by šla nějak využít.. Chovaní baterky při nabíjení tužkovkama - nijak se nezvětšila, trochu je teplejší ve spodní části, možná je to tím,že ji mám stisklou mezi kolenama :D .. Zapnout? To si nemyslím, myslím,že na zapnutí to chce víc, aspoň 3.4, ale mobil má asi nějakou sw ochranu, když je mobil na 1%,tak se nezapne.. Prostě naskočí z baterky s 1% na baterku s bleskem, a pak zas na 1%..

Takže, teď mám hodně práce, zítra je pátek, tak se na to vrhnem, a snad už přijdeme na nějaké vhodné řešení. Děkuji za vaše rady! :)

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 19:32:15

To ZTE pouzij jako nabijecku tve baterky. Pri nabijeni v tom ZTE telefon nezapinej. Nech to nabijet treba dve hodky. Pak odpoj nabijecku a baterku vytahni a zmer. Pokud bude baterka nabita mas prvni vyhru. Vloz ji zpet do toho ZTE a zkus ho zapnout bez nabijecky. Pokud telefon najede a baterka piktogram baterky bude nabito a nepadne behem nekolika minut a nebude ubivat z baterky tak mas druheho bludistaka. Pak budem pokracovat dale.
Naposledy upravil(a) sinco dne čtv 16. dub 2015 19:37:25, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 19:33:59

Taky mě to teď napadlo! :D Takže jak mám postupovat? Neposere se mi to ZTEčko? Nebo si to umí ohlídat? Bez ZTEčka bych byl už v pytli.. :D

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 19:42:36

Podle me by to ZTE melo tento proces prezit bez uhony. Muzis si to dukladne mechanicky nejak pojistit aby se baterka v ZTE nepohnula, neodpojila a kontakty sedeli spolehlive na baterce . Mam jednu externi nabijecku kde jsou jen kontakty plus a minus. Nabijim tim jak acupac do fotaku tak i baterky od telefonu ktery nepouzivam, nemam k nemu nabijecku a tel nepouzivam. Tak aby baterka neklekla uplne tak tel. sem tam zapnu a kdyz je baterka zrala na nabiti, vyndam ji a takto ji nabiji. Behem nabijeni nabijecka porovnava prirustek napeti a az dosahne nominalni hodnoty , nabijeni ukonci. a stejne takhle funguje i nabijeni v telefonu. Ty ostatni vyvody tam budou na termistor ktery hlida teplotu a v pripade ze by se baterka zacala hrat vic nez je zdravo nabijeni ukonci. Ty si to budes hlidat sam.
Naposledy upravil(a) sinco dne čtv 16. dub 2015 19:45:20, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » čtv 16. dub 2015 19:45:19

Ok. v ZTEčku jsou standartně takové 3 Učka, tak snad bude stačit, když do nich provleču káblíky, a ty pak přidržím na DG baterce..

No, pokud by tě přes noc něco napadlo, hoď to sem, na každou otázku se budu snažit najít odpověď..

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 19:51:42

Uvedom si ze to bude na tom ZTE tak dve hodiny. Pokud je baterka jeste k necemu tak uz je potreba ji nabit. Idealni by bylo kdyz by ta baterka tam sla nejak vlozit do toho ZTE. I kdyz tam nebude treba cela. jen aby sedeli kontakty. Pak to prichytit treba gumickou, nebo nejak jinal. Nevim jake rozmery ma baterka co mas a ta v ZTE.
Tohle je moje externi nabijecka. Otevru ten vrchni deklik, nastavim roztec, prilozim baterku a deklik pustim . Ten se pritiskne na baterku. Je na silne pruzine takze se baterka nehne od kontaktu.
Obrázek

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. dub 2015 20:00:23

sinco:

Je nepravděpodobné, že naprázdno by držela a ve vypnutém telefonu, který žere max. několik mikroampér, by padala. A už vůbec ne s připojenou nabíječkou :-) Baterka takto ze dne na den neodejde. Jsem si celkem jistý, že chyba je v telefonu.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 16. dub 2015 20:12:27

Nechci byt poslem spatnych zprav ale taky se priklanim k variante ze je telefon nejak kaput. z informaci co mame. Tech moznosti proc tomu tak je nekolik. Pokud by to byla vlhkost tak by na desce a na vyvodech soucastek by byl videt takovy povlak. Na druhou stranu Koreko se neco nauci a zjistime tak i stav baterky. A kdyz bude mit cas tak behem toho nabijeni si muze Koreko vzit nejakou lepsi lupu, nebo hodinarske kukatko a prosmejdit desku. jestli neco neobjevi. Na nekterych telefonech jsou i kontrolni pasky na vlhkost. jestli je i na tomto telefonu, netusim.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » pát 17. dub 2015 12:40:40

Baterka z DG je velká placka, a z ZTE takový malý obdelníček, takže ji tam nenacpu.. :D Bohužel externí nabíječku nemám,takže budu 2 hodiny držet káblíky.. :D :D

Zkusím se na desku podívat, možná, že když jsem s tím USB kdejak třepal, tak se uvolnil nějaký konektor.. Pásky na vlhkost tam asi nejsou, maximálně taková žlutá páska :D Myslím,že když nabiju baterku v ZTE, tak telefon naběhne, o tom žádná, a pak se uvidí, co ukáže Ampere ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. dub 2015 13:52:21

Kristova noho, ty pořád ještě nevíš, jestli je to v baterce nebo v telefonu? Co ta baterka udělala přes noc???

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » pát 17. dub 2015 14:25:00

Kdybych měl čas jenom na mobil, tak je to vyřešené hned. Pořád má 2.77 V jak včera odpoledne.. Nenabíjel jsem ji zas baterkami, sinco říkal,že to není zas až tak důležitý test, a baterku to ničí.. Teď ji dám teda nabit do ZTE, myslíte, že nabíjení začne,když má 2.77 V? Nebo ji mám zas trochu dobít?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. dub 2015 14:34:58

Toto je přece nejdůležitější test, který ti řekne, jestli je chyba v telefonu nebo baterce. Místo toho tady řešíš nějaké kraviny se ZTE. Nicméně pokud baterka včera měla 2,77 a dnes má taky, tak je vada v telefonu, tečka. A s velkou pravděpodobností neopravitelná. Nemusíš nic dál vymýšlet.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » pát 17. dub 2015 14:44:55

ok, tak už dál nic nevymýšlej luďku, já se budu se sincem snažit dál. Mobil určitě naskočí, jakmile do něj dám nabitou baterku, takže do kontejneru nepůjde. i kdyby tam bylo něco v prdeli, a mobil nešel dál nabíjet, tak budu vždycky baterku vytahovat, a nabíjet externě. Takže tak,já se s tím klidně poperu,nejsem nějaké béčko, abych mobil při prvních známkách nefunkčnosti házel do kontejneru.. vyzkoušíme baterku nabít přes ZTE, a uvidíme ;) má otázka zní, jestli to telefon nabít zvládne, když má baterka jenom 2.77 V..

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pát 17. dub 2015 14:47:50

2.77 je malo, to uz snad znas. ludekbrno uz to zhodnotil. jestli das na nej, hod tel. do kose. Jak ti radi. Pokud to zkusis po mem dozvis se urcite vic. Pokud se podari baterku nabit pres to zte a bude nabita, zmereno merakem, tak ji strc do tveho telefonu a zapni. kdyz najede telefon a pojede tak jsk spadne dolu zopar procent pripoj nabijecku a sleduj co se bude dit. Kdyz budou procenta dal padat, nebude se nabijet, tak to vypni at zas baterka nepadne do mdlob a zkusime dal neco vymyslet.

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » pát 17. dub 2015 14:52:08

Ok, dobiju ji na 3.3 V, a zkusím napojit na ZTE. Jestli naskočí nabíjení, tak počkám, až se dobije. Pak ji zkusím hodit do telefonu, a dám vědět ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. dub 2015 15:22:49

Nechci vám do toho kecat, ale nevím, co vlastně čekáte, že zjistíte :-) To že se baterie vybíjí i ve vypnutém stavu v telefonu a mimo telefon nikoliv, to už je ověřené. Ať přemýšlím jak přemýšlím, plyne z toho jediný logický závěr, že je chyba v telefonu. Opravte mě, jestli uvažuju blbě ;-)

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pát 17. dub 2015 15:56:39

Az probehne co bych rad, budu vedet vic.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. dub 2015 15:59:44

Myslím, že nebudeš vědět nic nového, co už bysme nevěděli teď :-) Jaké očekáváš ještě možné varianty?

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pát 17. dub 2015 16:11:14

Jestli myslis naskoci nabijeni, nejaka animace na vypnutem telefonu tak pak jo. Jen at te nenapadne, to vse spojit a zapnout hned telefon. V ten moment by baterka spadla pod hodnotu kdy nenaskoci nabijeni. A jsi zas na zacatku. Nech tu baterku nabijet ty dve hodiny, cim vic tim lip. Jestli jeste nejak funguje tak nabitim do plna ji jedine pomuzes. Az tak po tech dvou hodinach baterku odpoj a zmer. At vim jake je napeti bez zateze. Pokud bude merak ukazovat cca ty 4 V tak by snad mohl nejak fungovat.
Pekna infografika
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Koreko
Stálý androiďák

Příspěvek od Koreko » pát 17. dub 2015 16:36:45

Takze, neak jsem to sdratoval a slepil, a nejspis se nabiji. Z pocatecnich 3.3 je uz na 3.36, takze snad naskoci. ZTE zatim nevykazuje znamky nabijeni, ale myslim,ze to bude jak kdyz jsem dal ZTE po pul roku nepouzivani na nabijeni - taky nejevil zadne znamky, a za hodku naskocila dioda a jelo se..

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 17. dub 2015 16:44:11

S vysokou pravděpodobností to nabíjet korektně nebude, protože nebude sedět hodnota termistoru (ten třetí kontakt) s hodnotou, kterou má orig. baterka ZTE. Jen pro zajímavost by to chtělo změřit na baterce odpor mezi kontaktem "-" a tím prostředním a porovnat tu baterku s tou ZTE. Pokud ta hodnota bude výrazně odlišná, tak to ten ZTE telefon vyhodnotí jako vadnou baterku a nebude ji ochoten nabíjet.

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pát 17. dub 2015 16:45:31

parada, zatim to nech tak a sleduj merak a diodu. A sem tam hod info.

Odpovědět

Zpět na „Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuze“