Ostatní telefony DoogeeDoogee Y6

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Viktor X
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 15. dub 2013 11:03:49
Typ mobilu / ROM: Doogee Y6
Bydliště: Praha

Doogee Y6

Příspěvek od Viktor X »

Doogee Y6 5.5" HD Android 6.0 4G+ LTE Smartphone 2GB RAM 16GB ROM MT6750 64-Bit Octa core 13.0MP Touch ID Mobile Phone

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Brand Name: Doogee
Unlock Phones: Yes
Google Play: Yes
Battery Type: Not Detachable
Operation System: Android
Feature: Gravity Response,GPRS,Touchscreen,Message,Bluetooth,Video Player,Wi-Fi,MP3 Playback,FM Radio,GPS Navigation,Front Camera,Memory Card Slots,Email,QWERTY Keyboard
Language: Russian,German,Spanish,Polish,Turkish,English,Norwegian,Italian,French,Portuguese,pls view the descriptions
Camera: 13.0MP
Camera Type: Front & Back Camera
SIM Card Quantity: Dual SIM Cards
Display Resolution: 1280x720
Cellular: GSM/WCDMA/LTE
Item Condition: New
Battery Capacity(mAh): Built-in 3200mAh
Display Size: 5.5
Band Mode: 2SIM/Dual-Bands
Recording Definition: 720P
Release Date: 2016
CPU: Octa Core
Design: Bar
Thickness: Ultra Slim(<9mm)
ROM: 16G
Touch Screen Type: Capacitive Screen
Talk Time: pls view the descriptions
Size: 154.2*77.5*8.5mm
CPU Manufacturer: MTK
Display Color: Color
RAM: 3G
Doogee Model: T6
Operating System: Android 6.0 OS
CPU: MT6750 64-Bit Octa core Cortex A53
GPU: ARM Mali T860
Extended Storage: 64GB
Bluetooth: Yes 4.0
WiFi: Yes
GPS: Yes, GPS, AGPS
SIM card slot: Dual Micro SIM card dual standby

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koupil jsem tenhle kousek na BlackFriday u lightintheboxu za 85USD i s dopravou a zatím spokojenost.
4G lítá, šikovně umístěný snímač otisků obchází nutnost zadávat PIN, chci-li zamykat, což je velmi pohodlné a návykové. Tady poznámka - nejdřív nechtěl moc rozeznávat, ale má předvolbu na 5 otisků, tak jsem všechny nastavil na jeden a jde to v pohodě.
Kdybych hledal mouchy, foťák je samozřejmě vyžehlený šumák, chce to hned snížit z interpolovaných 16MPix alespoň na 13MPx a snížit ostření na minimum. Také by mohl být hlasitější repráček, i hlasitý poslech. První budík mně nevzbudil, ale zjistil jsem, že jedno ze tří "táhel" hlasitosti v jeho nastavení bylo defaultně na nule, a už chodí OK.
Nepříjemný je zlozvyk umísťovat microSD místo druhé SIM karty, a pevně zabudovaná baterie.
Samozřejmě ve W10 i W7 chodí ovladač Y6 jen napoprvé. Pak si tam sedne MPT Device a nazdar. Ve W7 64b mi pomohlo nastavit ovladač MPT USB device a šlape (někdo to tu jak vidím taky řešil), tak snad si sedne i v W10 64b.

Lightinthebox s kuponem na slevu 5USD "FW5LITB" při koupi nad 50USD, nad 100USD "FW10LITB" sleva 10USD. Na Alíkovi je za 90USD.
http://www.lightinthebox.com/doogee-y6- ... 24739.html
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 29131.html
http://www.servatech.cz/mobilni-telefon ... y-cz-.html
Mají ho i na Servatechu za 4000,-, ale od té doby, co mi prodali FAKE microSD 32GB, a vyměněná byla to samé, k nim nemám takovou důvěru, jako k číňanům :lol: .
---
Edit 20161224 upraven odkaz na obrázky
Edit 20170107 Teď mně trochu namích, mrcha neumí 5 GHz pásmo "n" WiFi, 2,4 GHz jede OK.
Naposledy upravil(a) Viktor X dne stř 21. bře 2018 20:20:27, celkem upraveno 1 x.
Unfi
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. úno 2017 0:27:24
Typ mobilu / ROM: Doogee Y6 Piano Black

Re: Doogee Y6

Příspěvek od Unfi »

Já mám objednanej Y6 Piano Black (viz. http://www.(upraveno!) "GB má na AF ban" (důvod: spamování)/cell-phones/pp_ ... html?wid=3" onclick="window.open(this.href);return false; ), tak čekám. Nemá někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Viktor X
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 15. dub 2013 11:03:49
Typ mobilu / ROM: Doogee Y6
Bydliště: Praha

Re: Doogee Y6

Příspěvek od Viktor X »

Mám zkušenosti s nepříjemným Malware zřejmě přímo od výrobce.
Asi měsíc mě čím dál častěji po připojení na net vyskakovaly reklamy na ADP News aplikaci (ve skutečnosti údajně trojan), ale začaly vyskakoval i po spuštění emailu, SMS nebo dalších aplikací :shock: .
V Nastavení/Pro vývojáře/Spuštěné služby běží služby com.android.snap. Po rozkliknutí u procesu zobrazí původce com.gangyun.beautysnap. Zkusil jsem asi 5 antimalwarů a antivirů a nic, ručně jsem přejmenovával adresáře s gangyun nebo beautysnap, ale vždy se objevily znovu.
Pomohlo až v Nastavení/Aplikace/.../Zobrazit systémové aplikace com.android.snap vynutit ukončení a deaktivovat aplikaci.
Od té doby mám klid.
matej97s
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 04. kvě 2012 14:49:26
Typ mobilu / ROM: Pouze tablet
Tablet: yarvik go tab264 velocity

Re: Doogee Y6

Příspěvek od matej97s »

Ahoj, telefon mám týden.
Mám s ním ale jeden problém: občas mi prostě blbne reakce na dotyk, hlavně v krajních oblastech displeje. Zkusil jsem sundat folii, ale žádné výrazné zlepšení. Stává se mi třeba, že scrolluju na youtube v landscape režimu a telefon si usmyslí, že jsem tapnul na video. Je to celkem otravné. Nevíte někdo, co s tím?

Díky, Matěj
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Doogee Y6

Příspěvek od ludekbrno »

Blbá dotyková vrstva. Pokud máš možnost reklamovat, tak reklamuj. Jinak jedině zkusit sám vyměnit.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
matej97s
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 04. kvě 2012 14:49:26
Typ mobilu / ROM: Pouze tablet
Tablet: yarvik go tab264 velocity

Re: Doogee Y6

Příspěvek od matej97s »

Znovu ahoj a díky za odpověď. Víš mám ho ještě ve 14 denní lhůtě na vrácení, ale když jim řeknu, že chci jenom jinej kus, budou hledat závadu na servis, ne? A kdyby si ho vzal jen v prodejně chlápek do ruky, mohl by říct že se mu zdá bez problému. Nějaký tip?

Znovu díky, Matěj
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Doogee Y6

Příspěvek od xanthor »

Vrať to a kup si nějakou slušnou značku, třeba Xiaomi.
matej97s
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 04. kvě 2012 14:49:26
Typ mobilu / ROM: Pouze tablet
Tablet: yarvik go tab264 velocity

Re: Doogee Y6

Příspěvek od matej97s »

Koukal jsem na ně, ale za 3200 jich moc není :D
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Doogee Y6

Příspěvek od ludekbrno »

matej97s:
Jednoduše ho vrať ve 14-denní lhůtě. Pak si za to kup nějaký doopravdický telefon.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Doogee Y6

Příspěvek od xanthor »

matej: Jsem už OT, takže poslední reakce - neznám tvoje požadavky, ale osobně bych si za ty peníze mnohem radši koupil třeba Redmi 4A (s 32 GB paměti) nebo i použitou S4...
matej97s
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 04. kvě 2012 14:49:26
Typ mobilu / ROM: Pouze tablet
Tablet: yarvik go tab264 velocity

Re: Doogee Y6

Příspěvek od matej97s »

Díky :) Poslední otázka : vyplatí se mi redmi note 2?
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Doogee Y6

Příspěvek od xanthor »

Uživatelský avatar
Viktor X
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 15. dub 2013 11:03:49
Typ mobilu / ROM: Doogee Y6
Bydliště: Praha

Re: Doogee Y6

Příspěvek od Viktor X »

Telefon stále šlapal, až před pár dny mi spadnul asi z 40cm na zem. Samozřejmě v originálním silikonovém pouzdře, takže mne ani nenapadlo, že by měl být nějaký problém - ovšem ikona baterie se trvale změnila na "dobíjení" a telefon přitom přestal dobíjet z jakékoliv nabíječky. Nezměnilo se to ani po soft restartech či vypnutí, to se při dobíjení rozsvítila baterie s hladinou nabití a při kontrole po několika hodinách ukázala stejnou či nižší hodnotu.
Nechtěl jsme dělat HW reset, abych nepřišel o data, tak jsem telefon demontoval, odpojil konektor baterie (plíšek nad konektorem pro zvýšení přítlaku přelepil proužkem samolepky), sestavil zpět a telefon běhá jako zamlada :palec: , až mi bylo líto, že jsem při neplánovaném zásahu neměl k dispozici preventivně novou baterii.
Postup montáže např. viz zde:
https://www.youtube.com/watch?v=cqrweoQ_s0A
Baterie za 7,25 USD zde:
https://www.aliexpress.com/item/32821542831.html?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Doogee“