LG G3 - Obecná diskuzeNová základní deska?

Moderátoři: IQLogic, maxfli, IQLogic, maxfli

Odpovědět
Klaat
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. zář 2012 19:55:31
Typ mobilu / ROM: LG G6 - 9.0
Bydliště: Praha

Nová základní deska?

Příspěvek od Klaat »

Ahoj, mám problém s G3kou, vypíná se display, většinou několikrát problikne a pak se jakoby snižuje jas, viz. Video

http://www.youtube.com/watch?v=xhIglWWOMJg" onclick="window.open(this.href);return false;

Dělá to jen když se zahřeje, ale když ho dám ochladit do ledničky nebo je ráno ještě docela chladno tak nějakou chvilku normálně funguje. Myslim si že je to na výměnu desky, ale kdyby náhodou někdo věděl co to způsobuje a dalo se to lehce opravit, byl bych rád. Kdyby to bylo na výměnu desky tak jsem se chtěl zeptat jestli se da sehnat levněji než za 2500, nebo nemá někdo na prodej G3 s prasklým displayem, případně samotnou desku? Diky za rady

Edit: k tomu se ještě poměrně rychle vybíjí
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Traged »

to vypadá , že je spíš displej nemocnej . spíše jeho napájení, máš to v záruce? reklamuj. Nebo se ti tam dostala voda, takže oxidace.
Klaat
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. zář 2012 19:55:31
Typ mobilu / ROM: LG G6 - 9.0
Bydliště: Praha

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Klaat »

V záruce už dlouho není. Je to možný že je to display. Ale je divný že když ho pravě ochladim tak funguje asi +-10 minut. Nebo když ho zhasnu a pak spustim tak jde ale jen chvilku. Zase se mi nechce kupovat display a pak ještě k tomu desku. To uz bych měl za tu cenu skoro novej telefon. Tak jen na to přijít co to je
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Traged »

posouzení by udělal servis. těžko říct čím to je.

edit: zkusit factory reset, pak jsem někde viděl video , kde týpek odpojoval konektory z desky od fotaku a pak i od displeje, pak to zase zapojil zpět a jelo mu to, ale faktory reset to možná vyřeší.

https://www.google.cz/search?q=lg+g3+di ... 8gfb5peYBA" onclick="window.open(this.href);return false;
Klaat
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. zář 2012 19:55:31
Typ mobilu / ROM: LG G6 - 9.0
Bydliště: Praha

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Klaat »

Zkusim až přijedu domu. Ale dik za rady
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Traged »

mano8
Androiďák!
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 23. úno 2012 0:16:57
Typ mobilu / ROM: LG G3 32G D855 - V21a

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od mano8 »

ty dáš telefon ochladit do chladničky ? :D a cudujes sa ze ti este vôbec ide ?
na kontaktoch sa ti nakondenzovala voda..

a prečo to ide ked je studený a nejde ked je teplý ? - prechodový odpor spojov priamo súvisí s teplotou, cim vyzsia teplota, tym vacsi odpor - teda mensia vodivost.
LG G3 32G (D855) - rom 6.0 V30c
SONY Xperia S - LT26i - ROM: 5.1.1 r4
LG P500 => OC 748MHz - ROM: 9.0.0-HEPHAPPY-p500-unofi (ICE 4.0.4)
Klaat
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. zář 2012 19:55:31
Typ mobilu / ROM: LG G6 - 9.0
Bydliště: Praha

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Klaat »

To jsem zkoušel až když telefon začal takhle blbnout. Dal jsem ho do ledničky jen 3x a na max. 5 minut.

Jinak tovární nastavení a rozebrání telefonu nepomohlo. Tak si objednam nejdřív display.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Traged »

nejdřív bych to zanesl do servisu, aby řekli co to je....
PHG3
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. kvě 2017 10:50:47
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: fulmic

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od PHG3 »

Dobrý den. taky mám stejný problém, který se projevil až teď. telefon funguje normálně, pokud procesor a podobně jsou chladnější než 60 stupňů celzia. zajímalo by mě, zda-li se tento problém podařilo někomu vyřešit, případně jakým způsobem
Guli
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: stř 07. led 2015 15:08:43
Typ mobilu / ROM: Lg G3 32gb

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Guli »

Ahoj,dnes mne potkalo to samy jako u komentari prede mnou,najednou zacal displej problikovat a pak se jako shasinat,nevite jestli je to displej a nebo deska a nebo jestli nekdo mnel tento problem a byl v servisu a co mu rekli?
Uživatelský avatar
l1bi
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: sob 10. bře 2012 16:29:43
Typ mobilu / ROM: LG G3 64gb sdxc uhc
Rom: stock ROM
Bydliště: Mirotice

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od l1bi »

Základní deska mne výměna stála 700kč😀sic pozdě ale přeci jen👍
LG G7Thinq (LG G3D855-G2mini,Sony xperia -Z3- T-S,hTC Desire Z+Touch Pro2+Touch Pro)-Evo3D rozmlácené na mnoho dílků
Guli
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: stř 07. led 2015 15:08:43
Typ mobilu / ROM: Lg G3 32gb

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Guli »

Ahoj,sice taky pozde ale kde se da ta deska vymenit,a za tak malo penez,jsem z Prahy,telefon je po zaruce
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Traged »

zkus ofiko servis.
Jathro
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: ned 15. dub 2012 8:04:24
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Jathro »

Dokázal jsem opravit svépomocí bez výměny čehokoliv.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Jumbo78 »

To je sice super, ale mohl bys tu pro ostatní napsat, jak...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Jathro
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: ned 15. dub 2012 8:04:24
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Jathro »

ucp.php?i=pm&mode=view&f=0&p=207761
Řešil jsem zde osobním mailem, Zdá se, že jde o duplicitní téma, možná by se hodilo sloučit, nebo upravit. Doufám, že link bude funkční a návod srozumitelný.
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od ac1893 »

No pěkný ale i ve druhém vlákně píšeš že jsi nakombinoval pár návodů dohromady ale jaké už nee

­­    

Jathro
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: ned 15. dub 2012 8:04:24
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Jathro »

Když to proscroluješ, jsou tam videa z YouTube a na konci krátký popisný textík, ale abych neprudil, dám ty linky i sem.
https://www.youtube.com/watch?v=AlTdxXXbArs
https://www.youtube.com/watch?v=VmaKRjIAGsU
https://www.youtube.com/watch?v=Pn_gZpxH4Xg
https://www.youtube.com/watch?v=3J4EC6yGM2M
https://www.youtube.com/watch?v=tNoPq9-ZuuQ
Vynechal jsem nahřívání pistolí, pečení v troubě, použil jsem několikrát přeloženou Al folii, alobal asi do 1mm tloušťky. Použil jsem pastu na zlepšení kontaktu procesoru a chladiče pro PC. Odstranil a po nanesení pasty znovu vrátil zpět, ten menší plíšek. Držím palce.
Oxbow
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10. kvě 2019 13:27:47
Typ mobilu / ROM: LG G3 D855
Mobil 2 / ROM: Huawei P9 Lite 16
Tablet: NVIDIA SHIELD K1

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od Oxbow »

Alobaly, fény, teplovodivé pasty... to všechno je jen dočasné řešení cca na měsíc dva plně využívání telefonu.
Dostal jsem se do fáze, kdy jsem musel mít všude po ruce šroubovák, abych v případě výpadku mohl telefon rozebrat a podložit procesor vyšším alobalem/papírem. Došlo to tak daleko, že podklad byl tak vysoký, že nešly stisknout tlačítka na zádech přístroje. Nedělalo to dobře ani displeji.
Po nějaký době už nepomohlo vůbec nic. Ani horkovzdušná trouba, dokonce ani "odborník" v servisu mobilních zařízení. Pán si totiž nenechal vysvětlit, že to s displejem nemá nic společného a po otevření zadního krytu mi začal tvrdit, že je telefon vytopený.
Chyba je ve špatném uložení vnitřností, kdy se telefon pro svůj velký výkon nedostatečně chladí. Tím dochází k poškození grafického čipu. Chronicky se to stává až s neuvěřitelnou přesností po tříleté záruce. Je to snad jediný problém s tímto modelem, avšak fatální.
Telefon mám rád. Mám v něm i plno materiálu, který bez displeje nelze přesunout do počítače, takže doporučuju vše zálohovat na googlu nebo okamžitě přesunout na jiné úložiště při prvních příznacích. Pokud budete základní desku nahřívat viz video, vyndejte z něj paměťovou kartu nebo přijdete i o obsah v ní.

Shrnuto- samoopravy jsou jen dočasné a je třeba vyměnit celou základní desku. Pokud někdo již měnil, dejte sem prosím odkaz kde se dá koupit.

Dík
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová základní deska?

Příspěvek od sinco »

Telefon sem tam zapnu, dám aktualizace a prásk modrá smrt. X krát rozdělané a horkovzduchem přefouknut čip. Poslední operace použil jsem flux a přefoukl čipy na obou stranách tedy i ten pod stínícím plechem. A důkladně, není kam spěchat. :) Nechci to zakřiknout ale zatím je klid, po posledním zapnutí se při aktualizacích hezky zahřál až jsem si říkal že to bude rozhodující okamžik. A dobrý. Co mě ještě štve tak koupený displej z inzerátu. Pán tvrdil že displej je ok, tel nejel, ale na displeji jsou vidět nějaká více podsvětlená místa velikosti menší čočky. Nevíte jak se té chybě displeje říká a ideálně jak to odstranit ? Jako hlavní telefon mám SGS9 ale LG G3 se mě víc líbí. Díky.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Odpovědět

Zpět na „LG G3 - Obecná diskuze“