Sony SmartWatchSmartWatch (Sony)

Moderátoři: Libb, Libb

Uživatelský avatar
Skeleton
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. črc 2011 10:59:42
Typ mobilu / ROM: Note 2

SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Skeleton »

Malá uživatelská recenze na Bluetooth "hodinky" SmartWatch od Sony:

Hodinky jsem si vyhlédnul už dávno, u Sunnysoftu měl objednáno od února, ale vzhledem ke stálému odkládání distribuce od Sony u nás (opravdu síla ... více reději nebudu komentovat), jsem bez větších problémů zakoupil na Ebay v Něměcku. Hodinky dorazily během tří dnů a byl konec čekání.
Vyplatilo se? Tak napůl ;)

Předešlý pokus SonyEricssonu s názvem LiveView o hodinky moc nevyšel, ač jsem měl příslušenství od tohoto výrobce celkem v oblibě, tohle byl opravdu děs. Malé plastové udělátko, věčně se odpojující, s naprd baterkou, radši ani nevzpomínat. Naštěstí jsem nekupoval za původní cenu, ale získal ho za pár stovek. Ale i tak vyhozené peníze. Tohle se opravdu nepovedlo ...

Ale výrobce to kupodivu nevzdal a na některé trhy dodal další pokus s názvem SmartWatch.
Po týdnu zkoušení mohu podat tyto poznatky:
V balení najdete hodinky, USB kabel se speciální koncovkou, gumový řemínek, adaptér na jiný (vámi zvolený) řemínek a nějaké ty papíry tvářící se jako návod.
Hodinky jako takové jsou z plastu, s rámečkem z broušeného hliníku. Sklíčko je bohužel plastové a obávám se jeho stavu po dlouhodobějším používání. Nikde nic nevrže, vše dokonale zapadne (díky klipsové sponě) na gumový řemínek. Zespodu hodinek je malý 5 pinový konektor určený k nabíjení a připojení k počítači k případnému upgradu firmware. Je to asi takto vymyšleno proto, aby hodinky byly vodotěsné (někde jsem našel waterproof, někde splashproof), osobně to vidím na odolnost při umývání rukou max. Více ani zkoušet nebudu.
Kabel na hodinkách drží pouze spona, konektor není jinak zajištěn proti posunutí a to s sebou nese nevýhodu při náhodné manipulaci při nabíjení. Občas se prostě sám odpojí. Je třeba ho nechat napokoji. ;)
Hodinky spárujete s Android Smartfounem jako běžné příslušenství Bletooth. Hodinky se spárují, ale neindikují připojení. To nevím proč, ale funguje to.
Pak stačí nainstalovat dvě aplikace od Sony a to LiveWare a SmartWatch z Play a můžete používat.
Připojoval jsem k Razru (Android 2.3.6) a vše funguje jak má.
Na hodinkách můžete číst SMS, vidíte kdo volá (hovor můžete přijmout, ztišit, odmítnout). Vidíte kolik je hodin, datum. Po stažení dalších podporovaných aplikací můžete třeba nainstalovat čtečku RSS, upomínky z kalendáře, Twitter, Facebook, pár hříček, Email, Google maps, dálkové ovládání fotoaparátu apod. Podle chuti uživatele, jak známe z Androida. Něco šlape perfektně, něco je ještě v plenkách a stále se vyvíjí. Nedochází k samovolnému odpojování jako u předešlého modelu, na případné odpojení v důsledku ztráty Blutooth jste upozorněni slabým zavrněním hodinek. Tohle se povedlo a jsem spokojen.
Hodinky nemají vlastní reproduktor a na všechny upozornění jste upozorněni různým druhem zavibrování. Ač mám tedy telefon třeba v kapse, vím že mi přišel email, SMS, někdo volá apod.
Výdrž po plném nabití (za cca 2 hodiny) je parádní. Při běžném "středním" používání je 3-4 dny.
Cena cca 2100-3000Kč.

Spokojen:
Vzhled - nápad
Kvalitní řemínek
Částečná odolnost
Výdrž
Otevření pro vývojáře (případných blbinek)
Méně spokojen:
Připojení konektoru nabíjení
Plastové sklíčko
Občas slabší vibrace pro některá upozornění
Nedostatečný návod (asi se firmware stále vyvíjí, nikde jsem se třeba nedočetl, že
se displej po uspání dá aktivovat dvojťukem kamkoliv na tělo přístroje apod.)

Vím, že jsem vše dokonale nepostihl, ale prosím o shovívavost. Na případné dotazy rád odpovím. S ostatním Vám určitě rád pomůže pan Google.

Poslední douška - nikdy jsem si dříve nemyslel, že se dočkám mobilního příslušenství, které jako by vypadlo ze seriálu Návštěvníci. :D
randalfien
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: úte 06. zář 2011 19:32:46
Typ mobilu / ROM: Galaxy SIII
Kontaktovat uživatele:

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od randalfien »

Díky za recenzi, vypadá to pěkně, taky o koupi uvažuju, jde tam listovat playlistem? Případně vybrat interpreta jako v ipod nano?
Uživatelský avatar
Skeleton
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. črc 2011 10:59:42
Typ mobilu / ROM: Note 2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Skeleton »

U hudebního přehrávače jde ovládat pouze hlasitost, play/pauza a přeskočit skladbu zpět/dopředu. Neukazuje žádné textové informace o skladbě, interpretovi ani obrázek alba. Ale to může být spojením Poweramp/SmartWatch. U telefonů Sony a jeho přehrávače je možná podpora větší.
Uživatelský avatar
kazatell
Stálý androiďák
Příspěvky: 196
Registrován: stř 02. zář 2009 20:56:57
Typ mobilu / ROM: htc sensation
Tablet: Asus transformer TF300TG
Bydliště: Čel. Ej.
Kontaktovat uživatele:

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od kazatell »

A jak to drží připojené? měl sem tu původní verzi livewiev a tam se to odpojovalo takřka ihned po spárování.
HTC Kaiser s nástavbou Sence z HTC Hero, HTC Desire, HTC Sensation, Asus Trensformer TF300TG
Když se na něco ptám věřte že Google sem už zkoušel... ale nepomohlo to
Uživatelský avatar
Skeleton
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. črc 2011 10:59:42
Typ mobilu / ROM: Note 2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Skeleton »

Drží to dobře. Když odejdu mimo dosah zavrní a po návratu se samo znovu připojí. Původní LiveView byla tragédie.
Vladko23
Stálý androiďák
Příspěvky: 167
Registrován: pon 20. pro 2010 16:47:48
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Vladko23 »

Najviac sa mi páči táto veta: "Vidíte kolik je hodin, datum."... to by som od hodiniek nečakal :DD

Nič v zlom, len som chcel poznamenať že ma to pobavilo :D Vďaka za recenziu
Uživatelský avatar
vladakleca
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 17. črc 2011 10:38:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 ultra a 128GB mSD
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy J5
Tablet: Samsung Note pro 12.2
Tablet 2 / ROM: Lenovo B8000-F
Bydliště: Litoměřice

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od vladakleca »

Tak jse štastným majitelem těchto hodinek,které mám spárované s mobilem xperia arc,a vše funguje jak má,a dokonce,jak je nekdě uvedeno příspěvku nademnou,že jse na dyspleji neukazuje obrázek alba v hudebním přehrávači,tak mě jse na dyspleji hodinek ukazuje,ale třeba při používání jiného telefonu než sony(ericsson),tak tam je možná podpora menší.Líbí jse mimožnost čteni sms,na dyspleji,a také je realná výdrž hodinek zhruba 2-3 dny,záleží na manipulaci,a jak často jse rozsvěcuje dysplej.Je pravda že na slunci není čitelnost teda nic moc,ale čas tam vetšinou vidět je,a i sms zpravu jsi přečtete,a nebo i přijmete hovor.Hodinky rozsvíti dysplej,respektivě ukáží čas,pokaždé když poklepete na dysple nebo když zatřesete rukou,jak jsem zjistil je to užitečna funce,ale ne pokud jedete na kole,jak jsem dnes zjistil,a jedete přes nějaké kočičí hlavy,tak jak jse chvějou řidítka,a samožřejmně i ruce,tak dysplej svítí skoro pořád,a nikde jsem ani nenašel,jak to deaktivovat. :evil:
Jinak jsem s nimi spokojen,určitě to jsou hodinky které jsou jak funkční prvek,tak i designový.Ještě jsem si všimnul,že zhruba v půlce dyspleje,na levé straně,u kraje je jákési čidlo,nebo sensor,ale nevím o co jse jedná(viz.foto).Kdyby někdo věděl k čemu slouží ta uvítám informaci od vás. :yes:
Přílohy
sonyfffff.jpg
sonyfffff.jpg (60.02 KiB) Zobrazeno 18150 x
hacekk
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 13. lis 2011 11:59:30
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od hacekk »

Co myslis tim ze citelnost na slunci neni nic moc.? přemyslim nad koupí ale pravě z toho mam strach, protože schopnost ukazat čas za jakychkoliv podmínek je u hodinek dost podstatna vec.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Mishack »

Týden mobilně 139: hodinky a tablet budoucnosti

Kód: Vybrat vše

http://www.mobilmania.cz/clanky/tyden-mobilne-139-hodinky-a-tablet-budoucnosti/sc-3-a-1321076/default.aspx
Uživatelský avatar
LIINK
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: stř 09. lis 2011 10:24:05
Typ mobilu / ROM: LG Optimus One

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od LIINK »

Zdar zkoušel někdo tyhle hodinky spárovat i s LG OO? diky
LG Optimus One Android 2.3.7, Franco kernel, recovery, root, mam moznost OC ale nwm jestli se mi do toho chce...
kromsa
Stálý androiďák
Příspěvky: 192
Registrován: ned 10. kvě 2009 22:17:20
Typ mobilu / ROM: SGS - Gtab 7 - SE Xperia mini - HD2 - SGN
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od kromsa »

hacekk píše:Co myslis tim ze citelnost na slunci neni nic moc.? přemyslim nad koupí ale pravě z toho mam strach, protože schopnost ukazat čas za jakychkoliv podmínek je u hodinek dost podstatna vec.
ja to reknu primo , na slunicku je proste videt uplny ho*no, kdyz zastinis rukou , da se to precist, ale bez toho ani ranu... :)
SGS - ICS ; Gtab 7 - ICS ; HD 2 - WP7 ; SGN - ICS
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Mishack »

Asi si pockam na Pebble :)
Spoiler:
I kdyz nejradeji bych mel klasicke hodinky s BT. Jen upozorneni na volani nebo sms. To by mi stacilo. Nekdo tip? :)
hacekk
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 13. lis 2011 11:59:30
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od hacekk »

Jenže ty budou k prodeji až na začátku roku 2013. To nevydrzim :-D
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Mishack »

Ted jsem se díval na review a typek tam říká, ze hodinky nejsou schopny zobrazovat čas, pokud nejsou propojeny s telefonem. Můžete to potvrdit? Ptze tohle by byla pretty big design flaw...
tartarus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: sob 10. bře 2012 20:09:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note
Rom: KingDroid v5.1.1

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od tartarus »

Je to len môj predpoklad, ale asi sa to bude správať ako LiveView, t.j. kým sa nespoja s telefónom, neukazujú ani čas, po spojení a následnom odpojení už nebol problém s časom. Ale len do najbližšieho vybitia. LiveView bola v tomto katastrofa, ulakomil som sa na výpredajovú cenu, a po 24 hodinách išli na reklamáciu. Batéria nevydržala viac ako 4 hodiny.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Mishack »

Pokud to funguje jak píšeš, tak by to bylo v pohodě. Me šlo o to, abych si pripadne mohl nakonfigurovat profily a nfc tagy. Aby se hodinky sparovaly jen když bych sel ven. Ještě teda zjistit, zda se pří detekci sparovaneho zařízení hned spoji.
Uživatelský avatar
vasan23
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pon 08. lis 2010 0:05:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od vasan23 »

Fungují zároveň i s nějakým bluetooth handsfree?
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od petr1535 »

1.Odpověď na předchozí dotaz mě taky zajímá.Používám Nokia BH 505 (sluchátka/HF),tak jestli by to vše dohromady fungovalo bez problémů.
2.Dále mě zajímá,jestli to někdo používá s HTC Sensation----funkčnost?
3.A hlavně odpověď na dotaz kousek výše.Po rozpojení s mobilem ukazuje či neukazuje dále čas? Je tedy např. při vybití mobilu tato věc dále užitečná jako hodinky,nebo je úplně k ničemu?Jsou to tedy mimo jiné hodinky,nebo je to jen a pouze živý displej mobilu?Díky
Uživatelský avatar
vasan23
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pon 08. lis 2010 0:05:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od vasan23 »

No já používám smartwatch spolu s xperií s a dle mé zkušenosti hodinky po spárování a načtení času z telefonu fungují i po vzdálení od telefonu. Při delší době bez signálu se ale hodinky vypnou. Největší problém ale mám z bluetooth handsfree. Zkoušel jsem nokia luna bh 220 a jabra arrow. Po spárování chvilku klid a po nějaké době se začnou smartwatch odpojovat. Musím smartwatch vymazat ze seznamu zařízení a znovu spárovat. Někdy opět chvilku fungují, někdy ne a začnou zase až po odpojení handsfree. Nevím zda je to telefonem, hodinkami nebo něčím jiným. Počkám na aktualizaci sw telefonu a uvidím co dál.
Google Galaxy Nexus
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od petr1535 »

Aha,takže že bych třeba šel na půl dne někam bez mobilu a měl na ruce funkční "hodinky"ukazující čas,to nehrozí,ano?
Uživatelský avatar
vasan23
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pon 08. lis 2010 0:05:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od vasan23 »

Hodinky se ti bez mobilu vypnou, takže čas neuvidíš :-)
Google Galaxy Nexus
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Mishack »

Good to know. Tím jsou pro me Smartwatch nepoužitelné. Uvidíme co Pebble.
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od petr1535 »

No,je to divné.Pod názvem CHYTRÉ HODINKY si představuju v první řadě hodinky.Kdybych je měl denně nabíjet by mi nevadilo,ale aby to byly hodinky s možností ovládat telefon.Jdu do práce,startuju sekačku na trávu a 6 hodin sekám.Takže si zapnu v mobilu BT,spojí se mi to a funguje to.Po směně vypnu v mobilu BT a dále mám na ruce hodinky.Tak bych si to představoval.
Uživatelský avatar
vasan23
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pon 08. lis 2010 0:05:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od vasan23 »

Omlouvám se ale musím se opravit. Včera se mi vybil telefon a hodinky se zůstali funkční. Vypínají se pouze když nejsou spárované s žádným zařízením.
Google Galaxy Nexus
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od petr1535 »

Tak tomu moc nerozumím.Vybil se ti telefon,tudíž bylo zrušeno párování.Ale hodinky zůstaly funkční.A píšeš,že se vypnou,jen když nejsou s ničím párované.Nechápu ?
Uživatelský avatar
vasan23
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pon 08. lis 2010 0:05:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od vasan23 »

Spárování zůstane, nevymaže se ze seznamu zařízení.
Google Galaxy Nexus
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od petr1535 »

Když vypneš mobil,nebo ho zakopeš tři metry pod zem,ukazujou hodinky dále čas? ANO/NE.
zezi
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 29. bře 2010 16:15:45

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od zezi »

Když vypneš mobil,nebo ho zakopeš tři metry pod zem,ukazujou hodinky dále čas? ANO/NE.
Ne
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od Mishack »

V tom případě nepoužitelné.
novoty
Robot
Příspěvky: 883
Registrován: sob 06. bře 2010 11:36:49
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M8
Tablet: Apple iPad mini Retina
Rom: Stock
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od novoty »

Dnes jsem koupil za přijatelných 1 000 Kč. Až dorazí, tak napíšu dojmy z používání a kdyžtak je pošlu dál :DD
HTC Desire AMOLED >>> HTC One V Grey >>> Apple iPhone 5 16GB Black >>> HTC ONE M7 Silver >>> HTC ONE M8 Gunmetal Gray
Google Nexus 7 16GB 2012 by ASUS >>> Apple iPad mini Retina Silver
Odpovědět

Zpět na „Sony SmartWatch“