Obecně o Android hodinkáchPočítač v hodinkách

Moderátor: Libb

Zamčeno

Autor tohoto vlákna
kacka1979
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: vodafon smart 4

Počítač v hodinkách

Příspěvek od kacka1979 » pon 18. kvě 2015 12:58:40

Dobrý den,
myslíte si, že budoucnost je v miniaturizaci? Mohl by být v budoucnu počítač zabudován v hodinkách? Když by jste na něm chtěli něco dělat, vysunul by se malý plochý monitor a vy by jste mohli třeba pohybem očí, hlasem nebo silou myšlenek brouzdat po internetu. Vzhledem k dnešním moderním a vyspělým a stále se zlepšujícím technologiím, by tohle mohl někdo vymyslet. Co myslíte? Jaky je váš názor? Budeme v budoucnu nosit místo notebooků nebo tabletů pouze hodinky, ve kterých bude vše? Předem děkuji za vaše názory, nápady a myšlenky.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Počítač v hodinkách

Příspěvek od ludekbrno » pon 18. kvě 2015 13:08:34

Kacko, myslím, že věšteckou křišťálovou kouli tady nikdo nemá a spekulovat co bude je ztrátou času, ve skutečnosti to bude úplně jinak :-) Jinak počítače v hodinkách už jsou. Akorát ten výsuvný plochý monitor tam není a nebude. Proto se počítač v hodinkách dá použít jen k tomu, k čemu stačí minuaturní displej a k čemu není potřeba klávesnice. Technicky ale určitě časem bude možné připojit bezdrátově externí displej i klávesnici atd. Přesto nemám pocit, že by bylo nezbytné vecpat domácí PC do hodinek, i když to asi technicky půjde. Mimochodem, nerad nosím cokoliv na ruce, takže hodinky nesnáším. A určitě nejsem jediný :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

JuaNex
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Příspěvek od JuaNex » pon 18. kvě 2015 15:23:16

Galaxy Gear S nestacia?
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 18. kvě 2015 15:37:11

Mám pocit, že kačka zaspala dobu :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 18. kvě 2015 18:43:02

Prakticky plnohodnotnej počítač je i MiBand a jakej je to mrňavej plošňák.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
kacka1979
Nové Androidě

Příspěvek od kacka1979 » úte 19. kvě 2015 7:09:30

Trochu zaspala.. :) Nemám takový přehled jako vy.. Proto jsem šla sem, abych se dozvěděla víc, protože sem chodí ,,odborníci,, a mohu se zde dozvědět spoustu zajímavých věcí.. PC v hodinkách tedy existují a co všechno umí? Má tady někdo z vás takovou věcičku doma?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 19. kvě 2015 7:10:43

Chytrý hodinky tu má kde kdo. Vyraž na android roadshow a můžeš si asi 8 modelů sama osahat. ;)
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 19. kvě 2015 7:30:55

kačko, místo takového vyzvídání raději řekni, o co ti jde. Že ty píšeš domácí úkol na téma miniaturizace nebo něco podobného, přiznej se ;-)

Edit: nedá se tomu ale říkat PC v hodinkách. PC je univerzální počítač, kdežto ten v hodinkách je určen primárně k věcem, které se hodí v terénu. Asi nebudeš na hodinkách tvořit excelovské tabulky nebo stříhat video ;-) Ale vážně, to jsou věci, které si velmi snadno najdeš sama.

Autor tohoto vlákna
kacka1979
Nové Androidě

Příspěvek od kacka1979 » úte 19. kvě 2015 8:04:56

Android roadshow..určitě pojedu..pro mě to bude určitě hodně zajímavé. A ano přiznávám, píšu práci na tohle téma a nechtěla jsem tam mít jen to, co si myslím já, ale ráda bych znala názor ostatních.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 19. kvě 2015 8:30:07

Nejsi ani zdaleka první, kdo tady takto vyzvídá. Ale myslím, že nikoho tady nebaví imaginárně a nekonkrétně plkat o tom, co stejně nakonec bude úplně jinak, než si můžeme teď myslet :-) A upřímě mám pocit, že by sis měla zvolit jiné téma. Přeci jen "chytré" hodinky už existují poměrně dlouho a dost se o nich mluví, takže je vidět, že o tomto tématu nemáš přehled ani v základních věcech a neumím si moc představit, jakou asi může mít úroveň tvoje práce. Chápal bych, kdyby ses ptala na konkrétní odborné věci, které ti nejsou jasné o konkrétních věcech, tam by se dalo i poradit, ale takto to nemá žádný smysl, těžko se něco dozvíš, protože se na nic konkrétního neptáš. Neber to ve zlém, ale taky by bylo fajn hned zkraje přiznat účel dotazu, vypadalo by to lépe :-)

Autor tohoto vlákna
kacka1979
Nové Androidě

Příspěvek od kacka1979 » úte 19. kvě 2015 9:44:08

Máš pravdu asi nikoho nebaví plkat o ničem, ale pochop, že jsem jen ženská a tyhle věci nejsou zrovna moje silná stránka. A co třeba mobil, kterým půjdou na dálku ovládat domácí spotřebiče. Tohle už taky někdo vymyslel?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 19. kvě 2015 9:49:14

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 19. kvě 2015 10:21:52

Kačko, já to samozřejmě chápu, ani spousta chlapů o tom nic neví a nepochybuju, že zase znáš věci, co neznám já. Ale co tedy nechápu je to, proč si volíš takový obor pro svoji práci :-) To je asi jako bych se svým vzděláním v elektronice začal psát práci o vaření nebo o cestovním ruchu :-)

Ano, ovládání spotřebičů dálkově mobilem je běžné. Dřív se to dělalo s pomocí SMS, dnes už se dělají celé systémy, které můžou řídit elektrorozvody v domě (klimatizace, žaluzie, vrata, osvětlení, alarm...) a výrobci těch systémů obvykle mají k tomu vlastní aplikace pro smartphony. Takže i toto už poměrně dlouho existuje, je to jen otázka peněz, kolik investuješ.

xanthor
Kyborg
Reputace: 86
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » úte 19. kvě 2015 10:37:49

Jestli tě zajímají chytré domácí spotřebiče, tak si vygoogli Internet of Things (Internet věcí).

Autor tohoto vlákna
kacka1979
Nové Androidě

Příspěvek od kacka1979 » úte 19. kvě 2015 11:00:15

Děkuji za tipy.. Ja studuji ekonomickou fakultu, žádnou informatiku nebo tak něco. Ale v tomto ročníku máme předmět Počítače v podnikatelské praxi a v rámci tohoto předmětu mám napsat práci na téma Budoucnost v IT technologiích :facepalm: Tohle je pro mě svět neznáma, tak omluvte moji neznalost.

Libb
Moderátor
Reputace: 130
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libb » úte 19. kvě 2015 11:07:12

OK, zkus si aspoň něco nejdřív zjistit, ať se ptáš konkrétněji a ostatní prosím, aby reagovali podle toho, cos napsala. Myslím, že nám neuškodí zkusit si vysvětlit někomu mimo obor, co a jak ;)
Klidně se mi ozvi soukromě jestli chceš.
Obrázek Galaxy Note10+ Black + 512GB μSD & Fold Silver | Galaxy Active 2 44mm black
Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD

JuaNex
Robot

Příspěvek od JuaNex » úte 19. kvě 2015 18:09:15

Zatial si tu dala veci co uz sa bezne pouzivaju. Smarthodinky zopar rokov a ovladanie spotrebicov rovnako. Teraz maju telefony bezne infraport a funguju ako univerzalne dialkove ovladanie k beznym spotrebicom na dialkove.
Buducnost IT by som osobne daval nieco ako plne integrovany cloud s absolutnym prepojenim, s tym spojene poriadne siete (5G sa uz testuje), VR alebo dokonca hologram s plnou interakciou a podobne vecicky o ktorych sa da kopec teorie pohladat.

Autor tohoto vlákna
kacka1979
Nové Androidě

Příspěvek od kacka1979 » úte 19. kvě 2015 18:35:17

V tom je právě můj problém, jelikož se nepohybuji v této oblasti, tak nemám přehled co se již používá a co ne..Doufala jsem, že by mi tu mohl někdo poradit, co nového se připravuje ve světě IT. Vím, že takových informací je asi plný internet, ale když člověk neví kde hledat...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 19. kvě 2015 19:12:35

To máš těžké, tady ti lidi rádi poradí s konkrétními věcmi, případně ti potvrdí či vyvrátí, že už něco existuje, ale pochybuju, že by se někdo nějak zásadně zajímal o to, co se možná v kdovíjaké budoucnosti objeví. A těžko najdeš někde na internetu zdroj, který by takové informace shromažďoval. Navíc co si někdo myslí, že je budoucí trhák, často končí na smetišti dějin. Viz. například brýle Google Glass :-) Byl kolem toho velký humbuk, testovací kusy byly prodávány jen vybraným jedincům za šílené pálky, spousta firem to začala kopírovat a... kde je jim konec :-) Nikdo nic takového nechce nosit a nikdo nechce, aby to nosil někdo v jeho okolí a v mnoha místech byl přímo zakázán vstup s něčím takovým. Evidentně jen demonstrace možností techniky, reálná použitelnost nula, přestože se do toho vkládaly velké naděje. Z toho je vidět, že takové spekulace o technice nemají smysl. Může se objevit ledasco, ale trh si sám vybere, co se bude používat. A často to může být něco, co se objeví víceméně náhodou a nikdo od toho nic nečekal :-)

Libb
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libb » úte 19. kvě 2015 21:10:11

Já jen nastřelím:
  • chytrá domácnost: automatické zapínání topení, otevírání oken, žárovky, vše řízené automaticky případě možno ovládat přes internet třeba z mobilu
  • nositelná zařízení: typicky hodinky, náramky měřící stav organismu (tep, okysličení krve apod.), zkouší se předpovídání zdravotních problémů (infarkt)
  • chytrá auta: jak ta ovládaná přes mobil, tak plně autonomní, schopná jízdy v běžném provozu bez řidiče
  • cloud: všechna data uložená někde na internetu, sdílení dat, hromadné zpracování (např. existuje meteostanice, která data posílá na server a ta data se pak využívají k předpovědím počasí - lidi dobrovolně poskytují změřené údaje pro větší cíl). Cloud také znamená, že důležitá jsou data a ne aplikace.
  • služby: souvisí s cloudem, začíná se platit ne za aplikace nebo písničky, ale za služby, např. je služba Office 365 nebo iTunes, Spotify - nekupuješ jednotlivá alba nebo písničky, ale platíš "nájem". Podobně Office 365 nebo aplikace od Adobe, platíš měsíční paušál.
Víc mě teď nenapadá.
Obrázek Galaxy Note10+ Black + 512GB μSD & Fold Silver | Galaxy Active 2 44mm black

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » úte 19. kvě 2015 21:54:02

RFID čipy které se budou aplikovat bez vědomí uživatele. Třeba na preventivní prohlídce. A díky nim pak bude možné ovládat podvědomí lidí, řídit tak jedince či skupiny v zájmu nějaké korporace nebo bohatého jedince.
Veškeré nositelé příslušenství jen učí lidi aby si zvykli a snáze přistoupili na aplikaci RFID. Ve světě už jsou firmy které si podmiňují zaměstnávání jedině když si zaměstnanec nechá dát implantát. A kupodivu z toho mají ti tupci ještě radost že jsou cool.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!

Libb
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libb » úte 19. kvě 2015 21:57:10

RFID ovládá vědomí lidí. Aha. Obávám se, že máš úplně jiný problém...

mrzic
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G4

Příspěvek od mrzic » úte 19. kvě 2015 22:15:32

OT: Libb: aby to s chytrou domácností, ovládání auta nedopadlo jako v této reklamě :D

JuaNex
Robot

Příspěvek od JuaNex » úte 19. kvě 2015 22:17:11

Z RFID sa da iba citat (ako NFC tag). Mylis si to s nejakym filmom.

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 20. kvě 2015 5:58:30

@Libb - to že o něčem nevíš nebo to neznáš ještě neznamená že to neexistuje že. :-D
@JuaNex - nemyslím RFID první generace ani ty které se momentálně používají v civilním sektoru.
Na netu najdete info o výzkumu který dělá (dělala) jak US tak ruská armáda. Speciálně vyvinuté RFID čipy pomocí kterých se ovládá podvědomí "dokonalého" válečníka. Je to ve spojitosti s určitou chemikálií - drogou atd.
Všeobecně se ví, že armádní technologie je cca o 40let napřed před civilním sektorem.
Před pár lety taky nikdo nevěřil existenci bionické protézy a dnes je dávají veteránům US army.
Ale chápu že snažit se sledovat armádní vývoj je opruz protože se info špatně shání. Snazší je najít uniklé info o novém samsungu. :-D

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 20. kvě 2015 6:27:06

Unavix:

Takové věci pokud by byly pravdivé, tak o nich nebudeš vědět :-) Takže to co tady píšeš jsou jen výplody paranoiků ;-)

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 20. kvě 2015 6:57:46

Říkej tomu třeba paranoia :DD
To že sou určité výzkumy,vojenské akce nebo dohody mezi korporacemi a státy tajné neznamená, že o nich nemohou uniknout info. Příkladem Ti budiž Edward Snowden. Ale ten taky určitě trpí jen paranoiou že :DD
Znovu - to že o něčem nevíte, nebo se nesnažíte hledat určité info ještě neznamená že to neexistuje.
Nehledě na to že se určité výzkumy po určitých letech zveřejňují a převádějí do civilního sektoru. Klasický RFID využívá us army už cca 30 let. A jak dlouho ho znáš Ty? Jak dlouho je zaveden v civilním sektoru?
Další třeba dotykový displej. V us army se začal používat kolem 1980. A kdy se dostal do prvních palmů? A takhle by sme mohli pokračovat dlouho.
Před 2 lety Rehabilitační ústav v Kladrubech představil bionický oblek Oblek byl vyvinut pro us army po roce 1980. A z počátku nebyl určen pro rehabilitaci, ale pro zvýšení výkonnosti vojáka. Ale to je taky paranoia že :DD
Debata na toto téma má smysl pouze s jedincem který o tom něco ví. Neinformovaný jedinec se tomu bude vždycky bránit a označovat takové věci za paranoiu. Chováte se přesně jako církev když upalovala za názory, že země je kulatá nebo že země obíhá kolem slunce. Taky věděli prd a tak nejlepší obrana byl útok. :DD
Bůh odpouští, JÁ NE!

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 20. kvě 2015 7:04:37

To co zveřejnil Snowden nemá nic společného s tím, co píšeš ty. To je paranoia :-)

P.S. existence RFID nedokazuje, že někdo něco takového cpe do mozku a ovládá mysl. Mimochodem, to že se někde něco dočteš ješte neznamená, že je to pravda. Spousta paranoiků totiž své fantasmagorie zveřejňuje v odborně se tvářících článcích, přesto to nemění nic na tom, že jsou nemocní. A debatovat s člověkem, který na takové "zdroje" skočí, taky nemá žádný smysl ;-)

P.S.2: že ty věříš na chemtrails? :D

Autor tohoto vlákna
kacka1979
Nové Androidě

Příspěvek od kacka1979 » stř 20. kvě 2015 9:06:01

RFID používané třeba ve zdravotnictví si myslím je v poho. Ale dávat to někomu do hlavy a ovládat jeho mysl? To si myslím, že je nesmysl. Už jen takový zásah do mozku, kdo by to chtěl podstoupit a taky kdyby vojáky s touto věcí v hlavě, ovládal někdo nepovolaný, tak by to mohlo mít docela katastrofální následky.

Libb
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libb » stř 20. kvě 2015 9:37:04

OK, myslím, že nastal čas k uzamčení tématu.

Zamčeno

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“