Obecně o Android hodinkáchVýběr smart hodinek s android wear

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
AndreVW
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2015 10:58:45
Typ mobilu / ROM: Huawei ascne mate 7

Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od AndreVW »

Zdravím,
Vybírám smart hodinky, konkrétně mam v hledáčku sony sw3, motorola moto 360, a lg urbane.
Mám par otázek, tou prvni je které z nich by jste doporucili ze sveho pohledu. Tou druhou je zda hodinky po odpojení od telefonu stale funguji jako plnohodnotné hodinky (v praci nemám telefon na dosah). Moje pouzivani hodinek je hlavně vedene na zobrazení mailů, sms, zmeskanych hovoru apod. Dobre by bylo kdyby vibrovali a co se týče fit aplikaci asi staci pouze krokomer z toho duvodu, ze sport neni uplne mou silnou strankou, velice rekreacne chodim behat a bruslit (asi tak jednou za čtvrt roku). Ještě me napada ovládání přehrávání písniček (přepnutí pisnicky, hlasitost apod.) Ještě se mi celkem zamlouvají asus zenwatch ale moc se v tom nevyznam a internetove obchody nemaji vse popsane tak jak bych si predstavoval... asi nejvice se mi libi moto 360 ale gps modul v sw3 jtoji za zminku i kdyz tolik nesportuju tak i na to obcasne behani je to velke plus protoze telefon ktery mám (ascend mate 7) se na behani rozhodně nehodi. Predem vam moc dekuju za poznatky a odpovědi.
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od kirisek95 »

Koukám, že nikdo tak nějak jako nereagoval, tak nevím, jestli ti to k něčemu ještě bude =/

Tak za mě... mám SWR50 (Sony SmartWatch 3) a vibrují (dá se nastavit i, že při připojení k zařízení hodinky vibrují a mobil je ticho a bez vibrací) co se týká ovládání hudby, tak ta jde, jde maily taky chodí, upozornění z kalendáře, sms čtení/posílání volání/přijímání hovorů (není možná komunikace přímo skrz hodinky) mají oproti ostatním GPS, ale zase nemají měřič tepu atp... za mě ke sportu praktičtější, než LG, ale do společnosti a více vypadající se mi lépe jeví LG/moto360 za mě spokojenost se sony =) a kdybych je kupoval teď asi bych koupil na ebay se železným páskem ;)

Jo a fungují i samostatně jako hodinky... =) a SWR50 mají i transreflexní displej, takže i bez zaplého podsvícení se na nich dá podstatné vyčíst ;) jinak výdrž mám tak +- 2 dny.. dalo by se asi i víc (první dny to bude slabší, budeš si s nimi pořád hrát =D )
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
AndreVW
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2015 10:58:45
Typ mobilu / ROM: Huawei ascne mate 7

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od AndreVW »

Po takove dobe konečně někdo... tohle forum je aktualni... :-D
Jinak diky moc za poznatky určitě je pri vyberu zvazim ;-)
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od kirisek95 »

No jo, já sem lezu tak nějak příležitostně a spíš se ptám, než odpovídám =D

EDIT: ale za mě bych ještě počkal na to, co teď přijde, kruhový displej začíná být v podstatě standard a chytré hodinky začínají vypadat jako hodinky ;)
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Tazz1 »

Řeším podobný problém. Mám dva favority Asus ZenWatch 2 a Sony SW3. U SW3 je super hlavne ten reflexní displej na kterém je stále vidět obsah displeje. Pokud to dobře chápu, tak tento typ displeje má na trhu jen SW3 nebo jeho předchůdce SW2 ? Když jsme u toho, nedokážu si představit jak vypadá displej jiných hodinek, třeba právě tohoto Asusu. Prostě je tmavý, jako třeba displej telefonu? Nebo stále svítí? Třeba jen na minimu...ale jak to je pak s baterkou?
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od pRo_lama »

Sony SmartWatch2 a 3 majú transrefletívny displej. To znamená, že sú vidieť na priamom slnku a zobrazujú čas non-stop.

Čo sa týka iných hodiniek, ktoré majú AMOLED a podobné variácie, tak ten čas je na hodinkách vidieť iba na nejakú dobu (spravíš pohyb ruky, aby si videl čas) alebo prípadne použiješ mechanické tlačidlo na prebudenie. Keď skončíš prácu na hodinkách, tak displej môžeš manuálne vypnúť alebo počkáš pokým sa sám vypne. Keď ti príde nejaká notifikácia, tak sa displej rozsvieti na nejakú dobu a potom zhasne a po čase ani nevieš, že tam máš nejakú notifikáciu. A keďže na SW2/3 je displej ako keby zapnutý, tak tú notifikáciu tam môžeš kľudne vidieť, keď si to dáš do watchface.

Dávam fotku, ktorú som teraz vyfotil. V miestnosti svieti svetlo na strope a všetko pekne vidím. Nepotrebujem prebudiť hodinky, aby som videl aký je čas a akú mám notifikáciu.
20151225_170443.jpg
20151225_170443.jpg (2.03 MiB) Zobrazeno 3364 x
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Tazz1 »

Jj, pěkné. Ale prý daní za to jsou špatné pozorovací úhly a horší displej při rozsvícení. Jinak jsem koukal na youtubu na nějaká videa a tam i u jiných hodinek to svítilo slabounce stále. Tedy asi jde zapnout stálá viditelnost. Je otázkou jak moc to žere baterku. A u SW3 taky docela hanili umístění microUSB konektoru a jeho krytku.
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od kirisek95 »

co se týče těch pozorovacích úhlů, nepřijdou mi tak kvalitní jako na LG G3 s IPS panelem, ale rozhodně to není nic ve stylu starých panelů u LCD monitorů... řekl bych, že je to dosti dostatečné a nikdy jsem se nepodíval na hodinky, že bych si řekl "nic nevidím" nebo "co to je za barvy?" prostě v oukeji mi to přijde =)

microUSB je plus i mínus , páč nabiješ všude (10-20min a bez shánění kdejakých kolíbek, microUSB kabel má dneska už každý v šuplíku) je tak na den minimálně ;) ale doporučuji sehnat kabel, co bude mít konektor ohnutý pod úhlem 90° ;) a krytka... o té skoro radši nemluvit =/ mohli udělat voděodolné i bez krytky... ale SONY tohle cpe už řadu let všude (SBH50, xperia mini pro,...) asi jim to přijde užitečný
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
Uživatelský avatar
Bone_Cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: stř 30. kvě 2012 14:16:41
Typ mobilu / ROM: Alcatel one touch idol Mediatech imperius nx3
Tablet: Samsung galaxy note 10.1
Rom: B888,
Bydliště: New City na Moravě :)

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Bone_Cz »

Zdravim mam 3 mesice lg watch urbane a predchudce sw2 a jeste sem mel v ruce moto 360 ale lg vypadaji opravdu jako hodinky [SMILING FACE WITH SMILING EYES] a stim non stop casem tak i ja na lg mam zaplou funkci ambient mod a cas vidim tez neustale [SMILING FACE WITH SMILING EYES] kdyby jsi chtel vedet neco o Lg tak se ptej.
_Bone_
Uživatelský avatar
Bone_Cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: stř 30. kvě 2012 14:16:41
Typ mobilu / ROM: Alcatel one touch idol Mediatech imperius nx3
Tablet: Samsung galaxy note 10.1
Rom: B888,
Bydliště: New City na Moravě :)

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Bone_Cz »

A vydrtim s baterkou v poho dva dny a to v praci porad mail atd
_Bone_
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Jumbo78 »

A co tak editovat své příspěvky? Ano, i v Tapatalku to jde...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
barbados
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: sob 03. lis 2012 21:15:47
Typ mobilu / ROM: nokia

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od barbados »

Ahoj , chtěl bych si pořídit lepší smart hodinky a ne hračku z čínského eshopu . Pokukuju po Sony SW3 nebo Asus Zenwatch 2 . Ale nechám si poradit od zkušenějších majitelů . Chtěl bych hodinky které umí :
1) Automaticky se připojí k telefonu , i v případě , že se od něj na hodinu či dvě vzdálím, a to bez jakéhokoli manuálního zásahu.
2) Když nechám telefon doma připojený na mobilní internet, a v práci ( nebo kdekoli jinde) se hodinkami připojím k internetu přes wifi, tak aby mi přišly notifikace.

Umí to nějaké smart hodinky ?
Dík
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Tazz1 »

Bod jedna všechny, bod dvě žádné.
Uživatelský avatar
S.M-A-RT
Androiďák!
Příspěvky: 272
Registrován: sob 17. zář 2011 9:48:47
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 ZE551ML
Tablet: ASUS ZenPad 8.0 Z380C
Bydliště: Most

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od S.M-A-RT »

Tazz1: Bod 2 evidentne jde:
http://www.computerworld.com/article/29 ... earby.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Tazz1 »

A je to obecné nebo jen na LG Urbane? Uvidíme, až jestli to tady někdo potvrdí. Myslím praktická zkušenost.
barbados
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: sob 03. lis 2012 21:15:47
Typ mobilu / ROM: nokia

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od barbados »

já jsem to už u nějakých hodinek četl , LG urbane to nebyly, ale nemůžu si vzpomenout u kterých to bylo . Někdo mi psal , že u Sony SW3 přes Wifi notifikace chodí , ale telefon a hodinky musí být připojeny přes stejnou Wifi , a to se mi nějak nezdá .
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od kirisek95 »

Dnes otestovano... Hodinky na wifi, mobil na 4G... SMS oznámení na hodinky dorazilo :) a zase obráceně... Funkce "find my phone" taky funguje, takže za mě palec hore... A pro váš info ;)
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
Silhaut
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. bře 2016 18:28:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Mobil 2 / ROM: Cyanogen
Tablet: Nexus 7

Re: Výběr smart hodinek s android wear

Příspěvek od Silhaut »

Ono to bude asi tazke si vybrat. Android Wear je asi najlepsi system na hodinky. Vyhodu to ma taku, ze na kazdych hodinkach bude system rovnaky, takze jedine co ti zostava je vybrat si hodinky, ktore sa ti pacia zvonka. Na tejto stranke som nasiel velmi pekny prehlad smarthodiniek, mne osobne to velmi pomohlo sa na trhu so smarthodinkami zorientovat... http://mojesmarthodinky.sk/najlepsie-sm ... ucasnosti/
Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“