Obecně o Android hodinkáchHuawei Watch

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
JirkaTx
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 X, M-Pen, USB-C/HDMI Dock, BT kbd
Tablet: Chuwi Hi12 (12'' retina, win10/andoid, pen, keyb)

Huawei Watch

Příspěvek od JirkaTx » čtv 10. pro 2015 19:39:04

1) Nechtěl by zdejší admin udělat k těmto TOP hodinkám samostatnou sekci?

2) V CZ se prodávají jen s koženým páskem, ale za pár korun jde dokoupit koupit libovolný standardní 18mm pásek, já koupil tyto hodně podobné huawe
Nelíbilo se nám:
- výměna pásků by mohla být snadnější
- v Česku se oficiálně neprodávají verze s kovovým páskem a jinou barvou pouzdra

No tak 1) pasek clovek casto nemeni, cili to neni snad problem.
a 2) absence verze s kovovym paskem me nevadi. Koupil jsem si 2 kovove, velmi podobne tem, co nabizi Hua, za par stovek:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/486 ... eminky.JPG

Hodinky maji barometr?

Senzor tepu -jak tak koukam, v Runtastic nefunguje kontinualni zaznam tepu behem treningu. Je to tak? V nejake jina appce to jde?

WiFi: Hodinky museji byt pripojene k te same WiFi, jako telefon, nebo telefon muze zustat na domaci WiFi a notofikace mi budou chodit na WiFi v hospode?

Reproduktor: nekde jsem cetl, ze uvnitr hodinek je i reproduktor, ale soucasna verze Wear jej neumi vyuzit. Co je na tom pravdy? A nauci se Wear (a tim i Huawei Watch) reproduktor vyuzivat v nejake pristi verzi? Synovi jsem koupil superlevne smartwatch z Ciny za $22 - a je mozne na nich z telefonu prehrat jakykoli zvuk (coz ma smysl minimalne pro hlasovy vystup navigace ci Anteli) ci je pouzivat jako hlasite sluchatko na hovor.

Huawei Mate 20 X, M-Pen, USB-C HDMI Dock, BT klávesnice s touchpadem + Huawei Watch + Chuwi 12'' retina tablet Win10/Andro, KeyboardDock, TouchPen + Wahoo BT HeartRate/Cadence/Speed/Rflkt sensors + Livall BT Smart Helmet + Nexum Aqua Mobile HiRes převodník a zesilovač + Sony 65'' Android TV

Pavel7
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Huawei Watch

Příspěvek od Pavel7 » pon 14. pro 2015 9:48:10

Ahoj, ten reproduktor by mě také zajímal... lze z hodinek telefonovat, pakliže jsou spárované s mobilním telefonem? Samozřejmě bez použití HF sady.

Autor tohoto vlákna
JirkaTx
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 X, M-Pen, USB-C/HDMI Dock, BT kbd
Tablet: Chuwi Hi12 (12'' retina, win10/andoid, pen, keyb)

Příspěvek od JirkaTx » pon 14. pro 2015 16:02:10

Pavel7 píše:Ahoj, ten reproduktor by mě také zajímal... lze z hodinek telefonovat, pakliže jsou spárované s mobilním telefonem? Samozřejmě bez použití HF sady.

No teď ten reproduktor ani nepípne.

Někde jsem ale četl, že ty hodinky rozebrali a že tam je.
A někde jinde psali, že v nějaké příští verzi Android Wear přibude podpor reproduktoru.

Ale jak to bude doopravdy, to bohužel netuším.
Ale přijde mi na hlavu, že to už dávno nefunguje. Vždyť důvodů je milion:
1) Jsou hry pro hodinky, dnes však jak z dob němého filmu. Hanba!
2) Možnost přes hodinky hlasitě telefonovat
3) Možnost nastavit si zvuky u událostí/připomínek - prostě někdy chci raději zvuk, než vibraci
4) Máme zde asistenty jako Cortana, Anteli - ty jsou bez hlasové odezvy na nic
5) Hlasová navigace, když se naviguji hodinkami a telefon je někde v zavazadle
6) Atd...
Huawei Mate 20 X, M-Pen, USB-C HDMI Dock, BT klávesnice s touchpadem + Huawei Watch + Chuwi 12'' retina tablet Win10/Andro, KeyboardDock, TouchPen + Wahoo BT HeartRate/Cadence/Speed/Rflkt sensors + Livall BT Smart Helmet + Nexum Aqua Mobile HiRes převodník a zesilovač + Sony 65'' Android TV

Pavel7
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Příspěvek od Pavel7 » ned 10. led 2016 10:00:11

Dostal jsem Huawei Watch k Vánocům, bohužel jsem je ještě během Vánoc odesílal do eShopu (Kasa.cz) zpět, prostě Android Wear zatím naprd. Hodinky jsou to opravdu krásné, bohužel nefungují 100% a to mám navíc i Huawei P8, čekal bych tak 100% funkčnost.

Zlobily mi například notifikace hovorů, zmeškaný hovor se ukazoval jen když člověk vytáhl notifikační lištu, ne přímo na displeji v dolní části jako napříkla IM, FB, atp. Také probuzení otočením zápěstí často chvilku trvá nebo nezabere. Poslední věcí byly výpadky spojení BT a doma naopak přechod na wi-fi. Pokud někdo hodinky chce, má teď Kasa pouze ty mnou vrácené za necelých 7500,- to už je lepší cena.

Armies
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 Edge plus

Příspěvek od Armies » pát 05. úno 2016 21:27:40

Tak konečně se dočkáme aktualizace na "Android 6 Marshmallow" a moc se těším že už Huawei Watch bude mit aktivni reproduktor :palec:

Kód: Vybrat vše

Vývojář Wayne Piekarski, zodpovědný právě za Android Wear, publikoval v 18:00 na Google+ příspěvek, podle kterého byly zahájeny OTA („Over the Air“ = vzduchem) aktualizace na Android 6.0 Marshmallow. Ty budou tradičně uvolňovány v několika etapách v průběhu následujících týdnů.
Jakých novinek se majitelé zařízení Android Wear dočkají?

Oficiální blog uvádí některé z nových funkcí, na které se mohou uživatelé těšit. Nový firmware přinese například rozšířená navigační gesta, podporu zvuku na hodinkách vybavených reproduktorem a vylepšenou podporu pro posílání zpráv skrz různé komunikační aplikace.

Navigace s novými gesty. Pohyb nahoru a dolů mezi kartami je stejně jednoduchý jako švih zápěstím. Nově můžete také otevřít kartu nebo se vrátit na domovskou obrazovku zatlačením, zvednutím nebo zatřesením. Budete mít možnost zůstat ve spojení s tím, co je důležité, a zároveň nechat svůj telefon v kapse.
Odesílat zprávy pouze pomocí hlasu. Zařízení Android Wear byla schopna reagovat na hlasové povely, nicméně nyní lze použít hlas k odesílání zpráv z aplikací, jako jsou Google Hangouts, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat a WhatsApp. Přijdete pozdě na oběd? Stačí hodinkám udělit pokyn „OK Google, odešli zprávu WhatsApp Nathanovi: Hned jsem tam.“
Uskutečňovat hovory a poslouchat zprávy s podporou reproduktoru. Odbavování hovorů ze zápěstí bude teď na zařízeních Android Wear o něco pohodlnější. Díky podpoře reproduktoru je možné volat a přijímat hovory přes Bluetooth. Kromě toho lze poslouchat audio/video zprávy z aplikací, jako je například Glide. Vše, co potřebujete, jsou hodinky s reproduktorem – tedy například Huawei Watch či ASUS ZenWatch 2 (49mm).

Red Dwarf
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei G300 - ICS + SGSIII - JB

Příspěvek od Red Dwarf » ned 21. úno 2016 14:39:43

Tyhle hodinky mám třetí den. Zatím maximální spokojenost, výdrž bez problémů dva dny. Jen bych rád uvedl na pravou míru dvě věci, které v mnoha diskuzích a recenzích zazněly a nejsou tak úplně pravda:

1) Na hodinky lze aplikovat jakýkoliv pásek (náramek) standardního rozměru 18mm. To je a není pravda. U nožiček mají hodinky sice rozměr 18mm, ale všimněte si, že je náramek (to kovové) dále výrazně širší, cca 22 mm. Nasdílím fotky se standardním 18mm a upraveným 22 mm náramkem. Mimochodem to, co je na produktových fotografiích Huawei, se nazývá mesh. U měničů baterek, co si říkají hodináři, na vás budou koukat jako tele na nová vrata, ale v hodinářství, kde tomu opravdu rozumějí (třeba na Florenci) vám za cca 400 CZK prodají to pravé. Ještě pro vysvětlení. Pásek je něco, co se vyrábí z kůže. Guma je něco, co se vyrábí z gumy, ale patří sem například i silikon. Náramek je něco, co se vyrábí z kovu. Tah je speciální podskupina náramku, kdy je náramek v jednom kuse, nedá se rozepnout, ale při nasazování na ruku jde roztáhnout. Nosili ho hlavně naši dědečkové na mechanických hodinkách, ale dost to tahá chlupy a dnes se již prakticky nevyrábí. A pro kovový náramek se (nesprávně) používá výraz tah.

2) Hodinky jsou zbytečně vysoké a pod manžetu košile se nevejdou. To není pravda. Samozřejmě se dají sehnat mechanické, výrazně nižší hodinky a snad i bateriové. Ale já, jako fanda hodinek, nespatřuji na výšce 11mm nic extra. Mpje baterkové Casio Edifice mají zrovna tolik a mechanické např. Omega Speedmaster Professional mají dokonce skoro 14mm a na ruce nepůsobí nijak humpolácky. Huawei možná jen mohlo udělat pouzdro strukturovanější, tím by se výška opticky trochu snížila. V případě zájmu dodám foto všech výše zmíněných na ruce pro porovnání.

Magnum9
Nové Androidě

Příspěvek od Magnum9 » ned 21. úno 2016 20:14:00

Konečně někdo udělal chytré hodinky,které opravdu vypadají jako hodinky a ne jako plastová krabička. Nabízí opravdu hodně možností a neměly by chybět nikomu, kdo má rád eleganci a zároveň funkcionalitu. Moc se mi líbí

Red Dwarf
Nové Androidě

Příspěvek od Red Dwarf » čtv 03. bře 2016 7:33:00

Tak včera mi přišla aktualiuace a ode dneška můžu z hodinek volat!

vita2
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4
Rom: 4.4.2 - bohužel

Příspěvek od vita2 » čtv 03. bře 2016 20:18:11

Aktualizace Ti přišla normálně přes OTA? Nebo jsi ji tam dotlačil růčo? Odkud máš hodinky, koupil jsi je v ČR?

Red Dwarf
Nové Androidě

Příspěvek od Red Dwarf » čtv 03. bře 2016 20:51:45

Hodinky jsou koupené v CZC,aktualizaci to stáhlo samo ;-)

vita2
Nové Androidě

Příspěvek od vita2 » čtv 03. bře 2016 22:19:56

Jak se Ti tam aktualizace dostala. "Vyskočilo" to na tebe samo? Nebo jsi hodinky restartoval? Nebo jsi musel kliknout na "System updates"? Díky za odpověď.

Red Dwarf
Nové Androidě

Příspěvek od Red Dwarf » pát 04. bře 2016 7:39:11

Vyskočilo to na mě samo,po instalaci se to restartovalo a mám tam novou ikonu Phone,díky níž se dá volat,lézt do seznamu... V klidném prostředí stačí mít hodinky normálně na ruce,v autě už je třeba si je dát k puse,ale spíš abych slyšel, druhá strana si na špatnou slyšitelnost nestěžovala ani když jsem měl ruku za jízdy na volantu (taky kde jinde,že...) Volání dost vybíjí baterku,takže v rámci filosofie smartwatch obecně budu volání používat spíš na krátké hovory,vyřízení něčeho, co nedočká... Když mám na ruce hodinky,telefon mi nenajde (pochopitelně?) HF sadu v autě, zřejmě se to hádá a Huawei vyhrává ;-)

vita2
Nové Androidě

Příspěvek od vita2 » pát 04. bře 2016 12:30:55

Volání přes BT v autě se aktuálně řeší tady:
https://www.reddit.com/r/hwatch/comment ... bluetooth/" onclick="window.open(this.href);return false;

Alf125
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Poco F2 Pro

Příspěvek od Alf125 » čtv 18. srp 2016 23:46:08

Tyto hodinky jsou nyní v akci za 6 329 Kč. Zde http://www.sunnysoft.cz/zbozi/056PHU-16 ... minek.html

Jago007
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G5 Titan

Příspěvek od Jago007 » ned 04. zář 2016 22:34:42

Dnes som si urobil radosť a kúpil som ich.Stály 279Eur.prvé dojmy paráda.Sú elegantné.Zatial sa učím,nastavujem.Ďalšie postrehy napíšem neskôr.

peterge
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8 Gold 64GB a ROM KangVIP slim B368
Mobil 2 / ROM: Elephone p8000 a ROM CM12.1.1
Tablet: Sony Z2 tablet

Příspěvek od peterge » čtv 29. zář 2016 17:29:35

Ahojte u mňa spokojnosť. Hodinky som kúpil manželke ako darček, kt. dostane začiatkom októbra. Momentálne sa s nimi hram. Je pravda, že momentálne nevydržia dlhšie ako deň a stále si hovorím, že už vyskúšam reálnu výdrž no akosi sa nedarí.
No a kto by mal záujem odomknúť bootloader, nainštalovať TWRP a ROOTnuť hodinky, aby mohol nahodiť custom ROM a kernel napíšte. Ja mám momentálne Negalite Rom-NX-v2.3.zip a Negalite HW+ kernel a TWRP 3.0.2-3.
HTC HD2 - Android - TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.7.6
Samsung Galaxy NOTE 1 + 3

pan_lukas
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: lenovo vibe x2

Příspěvek od pan_lukas » pát 21. říj 2016 8:13:39

Ahojte,
chtěl bych se optat na pár věcí, než si hodinky koupím, tak snad mi někdo odpoví... :o)
Když jsem mimo dosah telefonu (třeba mimo kancelář) a vrátím se, ukážou mě hodinky, že mám např.zmeškaný hovor, zprávu na whatsapp apod?
Potom jsem se chtěl optat, zda-li se dá na messengeru, či whatsapp odpovědět (vyjede klávesnička) nebo jen přes nastavené fráze...
Děkuji moc

course
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Příspěvek od course » čtv 27. říj 2016 12:37:26

Má fotorecenze Huawei Watch: http://twogentlemen.cz/2549/huawei-watch/" onclick="window.open(this.href);return false;
pan_lukas píše:Ahojte,
chtěl bych se optat na pár věcí, než si hodinky koupím, tak snad mi někdo odpoví... :o)
Když jsem mimo dosah telefonu (třeba mimo kancelář) a vrátím se, ukážou mě hodinky, že mám např.zmeškaný hovor, zprávu na whatsapp apod?
Potom jsem se chtěl optat, zda-li se dá na messengeru, či whatsapp odpovědět (vyjede klávesnička) nebo jen přes nastavené fráze...
Děkuji moc
Ano, hodinky mají vlastní wifi, takže dokážou upozornění získávat sama (za předpokladu, že k wifi mají heslo). Co se týče zmeškaných upozornění, jakmile se telefon opět s hodinkami spáruje, všechny nevyřízené upozornění na hodinkách vyskočí.

Ve většině aplikací se dá odpovídat pouze frázemi či hlasovým vstupem. To se však změní začátkem roku 2017, kdy vyjde pro hodinky aktualizace Android Wear 2.0, ta krom jiného také přichází s plně funkční zabudovanou klávesnicí. Nyní to však může rešit stáhnutím klávesnice z Google Play, je jich poměrně dost.
Two Gentlemen - příručka moderního GENTLEMANA

Pepousek
Robot
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: NOKIA 7 plus 9.0
Mobil 2 / ROM: SONY Xperia X 8.0
Tablet: LG G Pad 8.3
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (GT-P3110)

Příspěvek od Pepousek » sob 19. lis 2016 13:17:17

Nabíjecí stojánek na naše krásné hodinky :yes:
Funguje krásně.....
3D tisk.
Zdroj: http://forum.xda-developers.com/huawei- ... st69695192" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
NOKIA 7 plus Rom 9.0
Sony XPERIA X Sony Rom 8.1.0
Hodinky Fossil Sport

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 RESURRECTION REMIX 5.0.2
LG G Pad 8.3 ROM 5.0.2

stikyworld
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei watch w1

Příspěvek od stikyworld » pon 21. lis 2016 19:33:35

Dnes se mi hodinky sekly na uvodní obrazovce se čtyřma logama. Po restartu hodiny pořád zobrazuji na obrazovce 4 loga a nic dál se neděje. Ví někdo co s tím? Děkuju

Pepousek
Robot

Příspěvek od Pepousek » pon 28. lis 2016 19:22:48

Nová aktualizace! M9E41V  :palec:
První poznatky, lepší-stabilnější spárování.

Obrázek
NOKIA 7 plus Rom 9.0
Hodinky Fossil Sport

LG G Pad 8.3 ROM 5.0.2

lukas.krecmer
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 Edge +
Mobil 2 / ROM: Sony SW3

Příspěvek od lukas.krecmer » pát 02. pro 2016 21:52:43

Nemáte někdo, nebo nevíte o nějakém ''stojánku'' do kterého bych mohl umístit hodinky aby se mi nabíjely na nočním stolku a abych na ně zároveň pěkně viděl?
Předem děkuji za odpovědi. :palec:

Pepousek
Robot

Příspěvek od Pepousek » sob 10. pro 2016 18:47:24

Nová aktualizace zabezpečení 1.12.2016

Obrázek
NOKIA 7 plus Rom 9.0
Hodinky Fossil Sport

LG G Pad 8.3 ROM 5.0.2

Joza
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9
Mobil 2 / ROM: Sony XPERIA XZ
Tablet: Huawei MediaPad M3 LTE

Příspěvek od Joza » ned 11. pro 2016 22:13:16

Dokud tady tady nebude Android Wear 2.0, tak mě tyto aktualizace příliš nevzrušují. Zrovna zabezpečení operačního systému Android v hodinkách mě příliš netrápí... Zatím stále spoléhám na Developer Preview, možná ale po čase zkusím zase nainstalovat klasický systém, třeba mě zaujme. Ale hezčí hodinky tady stejně pořád nejsou.. :)

Pepousek
Robot

Příspěvek od Pepousek » úte 13. pro 2016 23:04:07

Android Wear 2.0 Developer Preview 4 :palec:
https://android-developers.blogspot.cz/ ... -more.html" onclick="window.open(this.href);return false;
NOKIA 7 plus Rom 9.0
Hodinky Fossil Sport

LG G Pad 8.3 ROM 5.0.2

Joza
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9
Mobil 2 / ROM: Sony XPERIA XZ
Tablet: Huawei MediaPad M3 LTE

Příspěvek od Joza » čtv 15. pro 2016 0:03:06

Tak jsem nainstaloval a nachystám nějaké první dojmy. Instalace by mohla být rychlejší, první start hodinek trval trochu déle. Doteď jsem jel na DP3 a docela mě překvapilo, že bude ještě minimálně DP5. Ale zase se Google snaží alespoň trochu, takže chválím. PS: ještě tak aktualizaci, aby hodinky vydržely týden na jedno nabití...

Pepousek
Robot

Příspěvek od Pepousek » pát 23. pro 2016 19:50:57

Google potvrzuje, že zahájí dvě smartwatches na začátku příštího roku!
http://www.androidpolice.com/2016/12/22 ... l-branded/" onclick="window.open(this.href);return false;
NOKIA 7 plus Rom 9.0
Hodinky Fossil Sport

LG G Pad 8.3 ROM 5.0.2

milken_2003
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 Huawei Mate 8

Příspěvek od milken_2003 » stř 01. bře 2017 12:59:15

Ahoj.Chci se zeptat těch,kteří mají tyto hodinky,zda se jim vypaluje ten ciferník.Někdo psal,že dokonce po 6 dnech to bylo vidět a jiný zas že po roce.Chtěl bych si je koupit ,ale mám strach s vypalováním toho amoled displeje.Děkuji všem za odpověď.

pedes
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedes » úte 13. čer 2017 6:39:37

milken_2003 - Hodinky od Huawei jsem používal přes půl roku. Za tu dobu jsem nezaregistroval popisovaný jev. Pokud si pamatuji, je tam volba pro nastavení jasu hodinek. Měl jsem černou verzi s černým koženým páskem. Ciferníky jsem střídal - zkoušel různé ať už originál předinstalované, stažené od Huawei i od jiných výrobců. Celkově jsem s nimi byl spokojen. Co bych u chytrých hodinek ocenil je vyšší výdrž na nabití, co mi naopak vyhovovalo, bylo počítání kroků, puls, spánkový režim a z funkcí hodinek/telefonu možnost snadného odpovídaání na zprávy, přijímání odmítání hovorů atd. Hodinky s novějším droidem umí i telefonovat, což mě minulo, ale to mi přijde jako jedna z nej funkcí.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“