Obecně o Android hodinkáchSamsung Gear S, Gear S2 nebo Asus ZenWatch2, který vybrat?

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Picard0147
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: S5mini [4.4.2 stock_root+custom kernel]

Samsung Gear S, Gear S2 nebo Asus ZenWatch2, který vybrat?

Příspěvek od Picard0147 » čtv 11. úno 2016 9:55:19

Zdravím,
začly se mi rozpadat starý Samsung Galaxy Gear (SM-V700) a uvažuji o koupi nových hodinek a hodila by se mi rada, který si mám vybrat...
Ty co píšu v předmětu (Gear S, Gear S2 a ZenWatch2) jsem si vyhlíd podle parametrů (výkon, ram a uživatelsky dostupná paměť), vzhledem k tomu, že nejspíš nebudu kupovat funglovky je rootování velmi pravděpodobné.
Na starých hodinkách mám krom jiného i Google authenticator a rád bych něco takovýho měl i na nových, zrovna tak je na hodinkách nezávislá kopie kontaktů (v případě vybití mobilu se pořád dostanu k telefoním číslům) a vůbec všeobecně upřednostňuji větší nezávislost hodinek na spárovaným mobilu.
Největším problémem je pro mě posouzení těch operačních systémů, protože nemám moc zkušeností s Tizenem ani Android wear...
Takže ve skratce co po systému chci:
- co nejvyšší nezávislost na mobilu
- synchronizace kontaktů a kalendáře (přístupné v hodinkách i bez připojení k mobilu)
- možnost instalace užitečných aplikací (nějaký ten OTP generátor apod.)
- možnost přímé synchronizace kontaktů s CalDav a CardDav serverem (klidně přes dodatečnou aplikaci)
- instalace i z jiných zdrojů než z ofiko app storu
- ovládání hudebního přehrávače v mobilu
- možnost použití hodinek jako HF výhodou (není nezbytná)
- výdrž baterky alespoň den při použití s mobilem

To by bylo asi tak vše, ješte pro upřesnění: Mám Samsung S5 mini (stock 4.4.2, root, custom kernel), nepoužívám chytrý karty od googu, kalendář i kontakty mám na owncloudu.

Předem díky za tipy ;)

ramesses
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet LTE

Re: Samsung Gear S, Gear S2 nebo Asus ZenWatch2, který vybrat?

Příspěvek od ramesses » čtv 11. úno 2016 12:04:30

Ahoj,
to co všechno požaduješ tak u Android Wear většinou nelze. Je spjatý s telefonem, takže v podstatě nedělá synchronizaci, protože bere tvoje kontakty/sms/maily atd. přímo z tel. Samozřejmě dokáže fungovat i bez připojeného telefonu, ale pojedou jen ty aplikace, které nepotřebují telefon (např runtastic, stopky atp.). Google authenticator by měl jet, ja ho nepotřebuju, tak nezkoušel.
Jak je na tom tizen to netuším.
ram
Samsung Galaxy S7 (stock ROM) | Sony SmartWatch 3

Autor tohoto vlákna
Picard0147
Nové Androidě

Příspěvek od Picard0147 » čtv 11. úno 2016 12:37:57

Díky za info o Android Wearu.
Ke svému dotazu jen doplním, že moje současné hodinky (rozpadající se Galaxy Gear) jedou na _null Rom 23,
takže mají skoro všechny výhody androidu a chybí jen wifi...

Autor tohoto vlákna
Picard0147
Nové Androidě

Příspěvek od Picard0147 » ned 14. úno 2016 12:35:45

Tak nakonec vyhrály Samsung Gear S. Je to celkem slušný železo, no sice jedou na Tizenu, ale lze na ně nahrát Android 5.1.1 nebo Android Wear, takže volba systému ještě nějak dopadne :) Výběr aplikací pro Tizen je dosti bídnej...

Teda pokud někdo má tip jak získat nějaký apky na Tizen, tak budu vděčnej, protože se obávám, že flashnutím čistýho androida bych přišel o pěkný kus dvoudení výdrže baterky.
Hodil by se hlavně Google Authenticator nebo spíš opensource ekvivalent (něco jako Android Token z F-Droidu), nějaký kalendář umožňující zobrazení celého měsíce (s vyznačením událostí) a nějakou offline navigaci vhodnou pro jízdu na kole či skůtru. Předem díky za tipy ;)

EDIT: Už je vymalováno... Gear S jedou na Androidu.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“