Obecně o Android hodinkáchPomoc pri kúpe

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
duchy9
Nové Androidě
Reputace: 0

Pomoc pri kúpe

Příspěvek od duchy9 » úte 08. bře 2016 9:13:44

Dobrý deň/večer. Píšem Vám pretože by som si chcel nechať poradiť. Už dlhšiu dobu zvažujem nejaké "smart watches" za nie vysokú cenu /do 50€/. Hľadám niečo športové/elegantné, asi najlepšie v čiernej farbe, ale tá nieje až tak rozhodujúca a hlavne s pekným používateľským prostredím. Hlavné sú funkcie. Nepotrebujem tam meranie krokov, ani meranie kvality spánku. Základné funkcie, čo sa týka Oznámenia o hovore, správe, prípadne správ z messengeru, tak aby som mohol odpisovať. Určite nejaké zapisovanie poznámok (To sa hodí do školy na písomky) a ovládanie hudobného prehrávača. Nič zložité, stačia základné funkcie a cena do 50€. Viete mi poradiť ? Ďakujem veľmi pekne

kralovicek
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od kralovicek » úte 08. bře 2016 9:26:20

OT:co z vas bude, kdyz kazdy touzi po tom jak nejlepe nahradit uceni moznosti jak nejlepe to opsat :facepalm:

Ucit se, ucit se, ucit se...

Creobroter
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Creobroter » úte 08. bře 2016 9:32:43

Kralovicek , ona hlada hodinky, nie teoretika, co bude, ked bude.
Samsung Galaxy S 5 white non root

Emilio
Nové Androidě
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: LG G4

Příspěvek od Emilio » úte 08. bře 2016 10:22:15

Pod 50€ už bude vše s nějakým kompromisem.

Mne se teda vzhledově líbí sice za cca 80€ ale tyhle:

Scinex Unisex SW20 16GB Bluetooth Smart Watch GSM Phone, Gold / Black
http://www.amazon.com/dp/B013Q2Y23O/ref ... op10786-20" onclick="window.open(this.href);return false;

ale pokud to chceš hlavně na taháky tak zkus koupit něco fakt levnýho:
http://www.dx.com/p/uwatch-u8-wearable- ... t6YkObzO44" onclick="window.open(this.href);return false;

Podle mne se chytrýma hodinkama pod 50€ budeš nakonec vždy nějak nespokojen.

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » úte 08. bře 2016 10:41:41

Tak U8 rozhodně ne, na tahaky nepoužitelné, odpovídat z nich nejde. Napadají mne GV18 (nebo DZ09), mají slot na microsd, pri nejhorším si ty tahaky ofotis a budeš se na něj dívat přes prohlížeč obrázků, odpovídat z nich jde na sms. dále ještě něco od NO1, sun s2, sun s3, tam by ale mohl být problém s kulatým displejem.
Edit: Ty z toho odkazu na Amazonu jsou těžce předražené.

Autor tohoto vlákna
duchy9
Nové Androidě

Příspěvek od duchy9 » pát 11. bře 2016 12:50:36

Tak na ten prvý komentár ani nebudem odpovedať :D

Tie Scinex vyzerajú zaujímavo. Sú naozaj pekné, no oplatia sa za tu cenu? Ak treba do kvalitnejších hodiniek investovať trošku viac (povedzme okolo 80€), tak nieje problém. Samozrejme radšej kvalitnejšie.

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » sob 12. bře 2016 0:47:02

No, eště raz, po slovensky, neoplatí. Sú nehorázne predražené na to, čo vedia.

Mareman
Moderátor
Reputace: 213
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 [CrDroid Q]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro [MIUI Q]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Příspěvek od Mareman » pon 14. bře 2016 6:12:36

Můžu doporučit tyto: http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 06695.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Žena může zvolit stylovou červenou, kvalita zpracování je velmi slušná, podobají se iWatch. Psal jsem k nim příspěvek ve vedlejším vlákně
http://androidforum.cz/post1033872.html#p1033834" onclick="window.open(this.href);return false;

Hodinky bohužel nemají obsaženou kalkulačku, ale údajně jsou možnosti jak do nich dostat další aplikace. Nic na poznámky taky neobsahují, ale asi by se dal použít prohlížeč obrázků. Jinak mimo těch obligátních funkcí jako krokoměr, monitor spánku, sezení.........které jsou mi k ničemu, umí to hlavní, tedy zobrazovat notifikace z kde čeho. Samozřejmě se přes ně dá telefonovat jak z vlastní SIM, tak z telefonu propojeného přes BT. Hodit se může funkce vzdálené spouště foťáku na telefonu.

Z mého pohledu jsou tyto hodinky ideální v poměru cenu/výkon a jako SmartWatch pro zjištění toho zda to člověk dokáže užít . Nechci nic hanit, ale přiznám se, že já bych tedy s U8 na ruce nechodil. Ty na mě působí něčeho z tržnice. Naopak zase ani dražší modely do 50-60 dolarů většinou nepřináší nic moc navíc oproti těm které tu uvádím. Od 70ti dolarů už se pak dají pořídit SmartWatch s Androidem, tam je pak samozřejmě možnost instalace kde čeho včetně požadovaného poznámkového bloku atd. Z hlediska ergonomie to však díky malému displeji samozřejmě taky žádná hitparáda nebude a každý rád sáhne po telefonu pokud bude chtít řešit něco "androidího".....
Android SmartPhones: Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » pon 14. bře 2016 10:20:12

V popisu tu kalkulačku ale uvádí. Umí tyhle číst txt soubory? mají souborový manažer?

Mareman
Moderátor

Příspěvek od Mareman » pon 14. bře 2016 11:11:15

Viděl jsem ty GT08 s různými FW. Záměrně jsem poslal odkaz přímo na prodejce od kterého jsem je kupoval a mohl referovat přímo k těmto. Je u nich uvedeno, že se jedná o verzi 2016, což je pravda minimálně verzí FW z 13.1.2016. Je možný, že ty starší které mají kalkulačku měly nějaký problém kvůli kterému ji vypustili....nebo se jen jedná o typicky čínskou nesmyslnost...nedokážu posoudit :) Až teď koukám, že v popisu mají "Calculator Bluetooth push", to až tak nevím co si mám pod tím představit...zkusím to prozkoumat. Z toho co tedy zatím můžu říct a soudit asi toto:

- hodinky jsou slušně řemeslně zpracovány, určitě neudělají na ruce ostudu.
- plexisklo vypadá tvrzeně, nemám na něm folii a zatím žádný škrábanec...ale vzhledem k tomu, že se jedná o provedení 2.5D efekt, první třísknutí s nima o futra na nich určitě bude vidět :twisted:
- šasi je z nějaké eloxované slitiny, vypadá bytelně
- řemínek ze silikonu, ani ten nevypadá na nějakou nízkou životnost
- hodinky mají vyměnitelnou 350 mA/h baterii, je pod odloupnutelným zadním víčkem....o nějaké testování voděodolnosti bych se ani nepokoušel.
- výdrž baterie při zapnuté bluetooth synchronizaci notifikací předpokládám asi den na nabití.
- jak v telefonním seznamu, tak v notifikacích zobrazují korektně češtinu! , uživatelské prostředí je v angličtině
- byť se jedná o TN displej, je nad poměry slušný, podstatně lepší než to co jsem viděl u U8 (o dost dražší verze GT08 pak má i IPS displej)
- hodinky zobrazují čas buď na třech volitelných analogových cifernících nebo digitálně na ploše prostředí

Lokální schopnosti hodinek:
- možnost vložení SIM, tedy běžných telefonních funkcí, psaní sms, volání přes interní repro/mikrofon nebo BT handsfree
- možnost vložení mikro SD - přehrávač audio souborů, prohlížeč obrázků, záznamník, čelní foťák
- internetový prohlížeč (hodinky mají pouze GPRS)
- facebook klient
- whatsup klient
- správce souborů

Propojení BT s telefonem:
- hlasité handsfree, telefonní seznam, čtení i psaní SMS
- zobrazení veškerých notifikací na displeji hodinek (nutná instalace aplikace do telefonu)
- antilost (hlídání ztráty telefonu)
- vzdálené spuštění, hledáček a spousť fotoaparátu mobilu
- přehrávání hudby z mobilu přes repro hodinek (A2DP)

Samostatné funkce hodinek:
- 5x alarm
- krokoměr
- monitor kvality spánku
- hlídání sedavého zaměstnání
- zpětný prohlížeč notifikací
- kalendář (pasivní, bez událostí a synchronizace)
- plánované vypnutí a zapnutí hodinek
- zvukové profily (mají i vibrace)

Pro mě je hlavní funkce hodinek sledování notifikací z telefonu, zobrazení SMS a zmeškaných hovorů. Pak samozřejmě zobrazení času. Telefonní funkce se SIM jsem zkoušel jen asi půl den a nenarazil jsem na nějaký problém. Kvalita zvuku z vestavěného reproduktoru není při handsfree bůhvíjaká, ale dá se to používat. Funkce jako monitor kvality spánku a podobně jsem pak nezkoušel vůbec.
Android SmartPhones: Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » pon 14. bře 2016 17:08:26

Ten !internetový prohlížeč funguje? Na GV18 sice funguje, ale tak mizerně,že se vlastně nedá používat.

Mareman
Moderátor

Příspěvek od Mareman » pon 14. bře 2016 17:16:20

Já tam měl na zkoušku SIM bez datovýho tarifu, takže jsem prohlížeč nezkoušel. Ale vzhledem k tomu, že ten modem má jen GPRS, hodně pochybuju že by to bylo použitelný víc než hodně nouzově...

GV18 a GT08 jsou podle mě z hlediska HW úplně to samý. Liší se jen provedením a firmwary. Já o nich uvažoval taky, ale odradila mě ta kamera....GT08 mi prostě přijdou designem "míň ťamani"......ale uvnitř to bude to samý :)

Silhaut
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Mobil 2 / ROM: Cyanogen
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od Silhaut » úte 29. bře 2016 18:36:50

Ono smarthodinky su zatial dost drahe, ak chces lacne, potom cinske smarthodinky. Len pri nich je problem, so zarukou, alebo funkcnostou. Viac menej kupujes macku vo vreci. Skus pozriet tu aspon aky taky prehlad lacnejsich hodiniek http://mojesmarthodinky.sk/kvalitne-a-l ... rthodinky/

Mareman
Moderátor

Příspěvek od Mareman » úte 29. bře 2016 21:04:18

Největší problém všech hodinek s klasickým LCD displejem a Bluetooth < 4.0 je katastrofální výdrž na nabití. Při využití permanentního připojení, notifikacích atd. je běžná výdrž kolem 1 dne.....a to je prostě oser :facepalm:

V mém případě kdy potřebuju jen notifikace a zobrazení času se mi začíná jevit jako pouzitelnější nějaký OLED náramek s BT 4.0 kde by měla být výdrž kolem týdne.

nunasjiri1
Nové Androidě

Příspěvek od nunasjiri1 » stř 13. dub 2016 20:08:34

Tak to preju hodne stesti pri hledani......

@telefon    

Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“