Obecně o Android hodinkáchMonitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
cinges
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: stř 28. pro 2011 19:18:06
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 Chroma android 6.0.1

Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od cinges »

Cavte, asi rok pouzivam hlupy iphone a mal som tendencie kupit si apple watch kvoli monitorovaniu srdcovej aktivity. Konkretne nie len to, ze si zmerias tep ked chces, ale kontinualne meranie srdcovej aktivity a pri vyraznej zmene z bezneho rytmu ta dokazu hodinky/mobil upozornit, ze nieco nie je v poriadku.. Urcite ste si vsimli vela clankov, kde apple watch zachranilo cloveka, lebo v noci mu vyskocil tep nad 200 a typek si hned volal zachranku.. Ako to je teda s android hodinkami? Je taketo nieco zabudovane v google fit? alebo su nejake konkretne aplikacie, ktore toto umoznuju? Lebo, je prakticky jedno ake mas hodinky, staci ak sa da cez appku nastavit aby ti monitorovalo tep kazdych 10 minut.. a potom to len spracovat..
Boli aj nejake clanky, kde andoid hodinky zachranili tymto sposobom cloveka?
Budem rad za kazde postrehy, za posledny rok neviem, co sa ohladom android wear deje..:)
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od wallin »

cinges píše: pát 01. čer 2018 11:58:04 Urcite ste si vsimli vela clankov, kde apple watch zachranilo cloveka, lebo v noci mu vyskocil tep nad 200 a typek si hned volal zachranku..
popravdě, ani jednoho, můžeš mi hodit odkaz?
asi bude něco "více" umět S-Health od Samsung, ale nejsem si vědom této funkce u jiných značek. Některé modely hodinek samo kontinuelní monitorování tepu podporují, ale neřekl bych, že budeš mít nějaký super graf...
To bych se spíš podíval po nějakém sportsteru od Suunto, nebo Garmin.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity [emoji173]

Příspěvek od dufko »

Fitness náramok mi band 2 alebo hodinky amazfit bip.
K tomu aplikácia mi fit + platená tools & amazfit + možno kvôli notifikácii na mobil aj tasker

V tools vieš mať aktívne kontinuálne meranie tepu



Obrázek



A dá sa nastaviť aj upozornenie na vysoký či nízky tep, ja to mám neaktívne lebo to nepoužívam, resp iba pri športovej aktivite.


Obrázek

Upozornia ťa na to vibrácie hodiniek, ale neviem či pri tvrdom spánku by tieto vibrácie stačili, preto odporúčam ešte tasker, ktorý by cez plugin vedel na tento stav zareagovať a spustil by aj zvuk na mobile, aby si sa zobudil. Nie som si ale istý, či plugin pre tasker vie reagovať zrovna na vysoký tep. Ide tam nastaviť množstvo vecí, ale toto som nikdy nesledoval, tak to netvrdím na 100 percent.
cinges
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: stř 28. pro 2011 19:18:06
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 Chroma android 6.0.1

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od cinges »

Tu su clanku, urcite si precitajte, je to kratucke..

https://www.letemsvetemapplem.eu/2018/0 ... a-floride/
https://www.letemsvetemapplem.eu/2017/1 ... i-embolii/
https://www.letemsvetemapplem.eu/2018/0 ... ple-watch/
https://www.letemsvetemapplem.eu/2018/0 ... ve-studie/
maly_moskwic
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 12. říj 2011 6:35:40
Typ mobilu / ROM: Moto G6
Mobil 2 / ROM: LG G3

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od maly_moskwic »

Viete mi poradiť nejaké hodinky, s ktorými sa dá merať krvný tlak?
Uživatelský avatar
Jiruna
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pát 25. čer 2010 19:22:18
Typ mobilu / ROM: Letv One X600

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od Jiruna »

Mám Oukitel W1, které mají i měření krevního tlaku. Dle mého je měření pouze orientační a žádné současné hodinky nejsou schopny měřit TK přesně na úrovni pažního tlakoměru.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od dvzd »

Jakym zpusobem to meri tlak krve?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Řekl bych, že ho to neměří vůbec nijak a je to jen nějaká virtuální hodnota odhadnutá na základě jiných parametrů. Skutečné měření tlaku v hodinkách z principu udělat nejde. Vyžaduje to totiž nafukovací manžetu a kompresor a ten tam fakt není :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od dvzd »

No prave. A z tepove frekvence to nejak odvodit asi nejde co? Kazdopadne v popisu funkci jsem v nejakem eshopu fakt videl jak heart rate, tak i blood pressure.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Ono by to mohlo být udělané tak, že se třeba do aplikace zadají klidové hodnoty tlaku změřené u lékaře a aplikace potom může odhadovat aktuální tlak z tepu a jiných aktivit a hodnot, ale reálně ho to nijak měřit nemůže.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Jiruna
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pát 25. čer 2010 19:22:18
Typ mobilu / ROM: Letv One X600

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od Jiruna »

Pravděpodobně je to tak, jak říká ludekbrno. Používá se snímač na puls a na základě nějakého propočtu to ukáže tlak krve. V aplikaci se zadává věk, hmotnost, výška, pohlaví a normální hodnota tlaku krve, která se zřejmě použije pro daný výpočet.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od roy100 »

Normálně to tlak měří, mám Y2 a kontroloval jsem ho spolu s obvoďačkou a jejím profi tlakoměrem, nechtěla tomu věřit, ale při opakovaných měřeních se odchylka pohybovala do 5 jednotek, náramek ukazoval méně nejčastější byla odchylka - 2 až -3 jednotky, což je dle ní absolutně zanedbatelné. Tlak to měří i bez vyplněné aplikace, takže žádný výpočet. Principem je měření změněn objemu vlasecnic v kůži a to jak pro tep, tak i pro tlak. A opravdu manžetu s kompresorem to nepotřebuje.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Nechci se hádat, ale takový princip měření reálného tlaku neexistuje, už jen proto, že by musela být zadána nějaká výchozí hodnota. Asi nebudeš tvrdit, že mají všichni lidé vlásečnice stejné ;) Samozřejmě může mít výrobce nastavenou nějakou průměrnou výchozí hodnotu a když nic nevyplníš, tak se vychází z ní a náhodou zrovna u tebe ta výchozí hodnota odpovídá tvému standardnímu tlaku.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od roy100 »

Screenshot_2018-06-26-21-59-33-539_com.miui.gallery.png
Screenshot_2018-06-26-21-59-33-539_com.miui.gallery.png (965.12 KiB) Zobrazeno 4227 x
Hádat se nebudeme, prostě to funguje, tečka. Ty si klidně dál mysli, že to není možné, tomu tlakoměru je to celkem jedno.
Tlak to měří dobře dceři i mé manželce a obzvlášť dcera má tělesné hodnoty odlišné ode mne a ten Y2 je sparovany na mou apku s mými údaji, prostě s tím to nesouvisí.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Ok, máš pravdu. Všichni doktoři měří tlak blbě a zbytečně složitě, přitom stačí prosvítit vlásečnice :D Zkus si o měření tlaku něco přečíst a trochu se nad tím zamyslet ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od roy100 »

Tak netvrdím že je to absolutně přesné a zároveň si uvědom, že je to technologie nová, před dvěma lety ještě nepoužívaná, doktoři, jak známo, jsou konzervy. Jasně na fotce vidíš, že hodnoty se shodují, jak to tedy vysvetliš? Jako náhodu? To asi ne, že? Prostě to přijmi, je to funkční a pro orientační rychlé změření dostatečné, samozřejmě to není cejchovane profi zařízení, ale to ani nikdo netvrdí.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Jasně, věřím že poměrově to měřit může dostatečně přesně. Ale není přece možné, aby všichni lidé měli podobný základní objem, ze kterého by se dalo vycházet, aby nebylo potřeba zadat nějakou výchozí hodnotu. Ta se tam musí nějak dostat :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od roy100 »

Bohužel měří to od vybalení z krabice, bez nějakého zadávání hodnot, u různých osob a relativně správně, že tomu nevěříš, na tom nic nezmění. Baví mě tvá zatvrzelost, danou věc si v ruce neměl, ale naprosto přesně víš, že nefunguje :DD
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Nevím proč píšeš bohužel, naopak buď rád :) No já se jen snažím zjistit princip, jak to může fungovat na optickém principu bez zadání výchozích hodnot. Tak zkus nahodit nějaký názor, jak myslíš, že to funguje :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od dufko »

To bohužiaľ bolo pre teba, on je samozrejme rád.
Ja sa tiež na luďkovi bavím :)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Tak já se taky bavím, ale vážně, hádky stranou :) Máte nějaký nápad, jak by to mohlo fungovat na optickém principu bez zadání výchozí hodnot? Měření ostatních věcí je celkem pochopitelné, ale u toho tlaku mě nenapadá, od čeho by se to mohlo u různých lidí odpíchnout.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od -Pavel- »

Není to jedno. Hlavně, že to funguje a zkoumat na jakém principu je ztráta času. [emoji106]

­   

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Tak ano, jedno to být může, ale u většiny ostatních senzorů je princip měření jasný, jen u toho krevního tlaku moc ne. Chápu, že netechnika to nezajímá, ale mě docela ano. Ale jestli nikdo netuší, tak smůla.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
maly_moskwic
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 12. říj 2011 6:35:40
Typ mobilu / ROM: Moto G6
Mobil 2 / ROM: LG G3

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od maly_moskwic »

Tuto je odkaz na vedecky clanok ako by to mohlo v buducnosti fungovat:

Kód: Vybrat vše

https://www.nist.gov/news-events/news/2017/01/wearable-watches-monitor-your-blood-pressure
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤

Příspěvek od ludekbrno »

Díky, to vypadá zajímavě. Ale jak jim to funguje dnes, to je otázka.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
skorec
King of trolls
King of trolls
Příspěvky: 688
Registrován: pát 17. led 2020 8:39:58

Re: Monitorovanie Srdcovej aktivity ❤ - Afib

Příspěvek od skorec »

Tiez som v mojej profesii zial nadobudol handicap ze bez toho aby som aspon trochu rozumel tomu ako nieco funguje neviem to vlastne ani pouzivat takze sa mi toto vlakno zapacilo.
Osobne som si zakupil hodinky H110/50E ktore nepretzite monitoruju tepovu frekvenciu a udaje odosielaju do app Zeroner ktora bezi v telefone a ktora vie upozornit aj na skutocnost ze v dany den vznikla nejaka srdcova arytmia. Som s nimi naozaj velmi spokojny ale napadlo ma ze mozno existuje aj nejaka univerzalna aplikacia ktora nie je viazana na pouzitie konkretnych drahsich hodiniek a vie teda z dat o tepovej frekvenci vyhodnotit ci nenastala nejaka nepravidelnost/arytmia.
Taka aplikacia by sa dala tereticky potom pouzit na zistenie arytmie aj pri pouziti hodineik za 5E ktore maju snimac tepovej frekvencie.
AAA Absolute Android Analfabet
Realme 5 Pro + LG wine smart H410
Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“