Obecně o Android hodinkáchFitbit ionic obecná diskuze

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Fitbit ionic obecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Hledal jsem náhradu za pebble steel. Funguji doteď, zaplať banůh za ně, ale rád zkouším něco nového. Mám je něco přes dva roky. Nové samsung watch na trhu budou až od září a tak co do té doby? A zkusil jsem Fitbit ionic. Veškere srovnání tedy bude s watch pebble steel. Zatím se rozhlížím okolo. Můj hlavní zájem byla intenzita vibrací u budíku. Budik v ionic je a zda se že se s tím i sžiji. Co nevím jestli bude ok tak vibrační profil. 3krát po trojtém zavibrování a pak už nic, ticho. Jako budík do práce, mám potíže se sluchem, tedy nic moc. V obchodě fitbit je alternativní app budiku jen jedna. Pokud potřebuji jen jeden čas buzení tak ok. Pokud vic tak tady to nejde. Takže musím zůstat u budíku co je v hodinkách předinstalován. U pebble je větší svoboda v aplikacích takže mám budík který vibruje dokud to netípnu, nastavení vibračních profilů .... No co to budu popisovat, budik co mám v pebble je co do app luxusní limuzína i ze šoferem. Abych jen nežehral na budik v Fitbit. Displej je zde jiná liga, je jasne že je to jiná technologie oproti e-paper u pebble. Doteď mě to ani nijak nevadilo. No doteď. Notifikace se lépe čtou, líp je vidím a vůbec vše na displeji jde líp číst. Daň za to bude kratší životnost a já jen doufám že když pebble vydrží 10 dnů, po těchto dnech vydrží další týden ale zobrazuji jen čas, že se s ionic dostanu snad na 4-5dnů klidného používání, bez gps a s tím spojených aktivit. Ciferníku je u fitbít opravdu hodně, velký výběr a diky snad IPS displeji je zobrazení barev v pohodě. U pebble je to jinak. Tam jsou určité zákonitosti. ikony maji jen dvě velikosti, u zobrazení číslic času je to taky trochu omezený, takže udělat watchfaces tak aby byly v disajnu každá jiná jde hůř. Když se k tomu přidá v zobrazovaní barev omezeny displej pebble tak je jasné že ciferník parádu neuděla. Tohle mě ale nijak netrapilo, pebble byli hlavně budík do práce, ostatní bylo podružné.
S výdrží nevím mám je pár hodin. Nahradní řemínek, i kovový lze na ebay sehnat v pohodě do 200kč a folii na displej snad taky. Tu mám i na pebble a i když je zobrazení displeje přes folii mírně zhoršené tak nebýt ní tak už na displej ani pořádně nevidím. Prostě občas mě ty futra a jiné záležitostí to zápěstí s hodinkama nějak přítahne. Takže folie pujde i na Fitbit ionic. Pokud Vás bude něco zajímat klidně se ptejte.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fitbit ionic obecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Po asi 3 týdnech: při mém používání, bez gps těch 5 dnu dám. Vibrace se zdají dostatečné, zatím jsem nezaspal. Zapnutí budíku díky dotykovému displeji je rychlé. Čitelnost na slunci perfektní. Notifikace šlapou, je možnost zvolit si aplikace od kterých budou chodit notifikace. Volba je možná i pro alternativní aplikaci pro sms a email, což je můj případ. U emailu, sms vidím celou zprávu takže to není jen náhled, jeden dva řádky. Reakce na gesto pohybu ruky, pohled na hodinky-rozsvícení lcd je bez problému a fajn je to že když ruku spustím k tělu ihned zhasne lcd takže nesvítí celý čas který je nastaven u podsvitu v systému. Možná je toto normální, co jsem nějaké hodinky měl tak o této funkci nevím. Měření pulsu jsem srovnal s pažním tlakoměrem a hodnota byla v rozdílu 4 tepů. Spánek to měří v pohodě, registruje to spánek, takže ne že lehnu do postele i když koukám na telku. Jak přesně to funguje nevím, třeba proto že jsem v posteli a ruce mám dálkáč od tv. Není problém měřit spánek i přes den, vhodné pro ty co dělají noční a spí přes den. Tohle je třeba problém u hodinek a náramků firmy Xiaomi. Používám folii na skle a sklo je rovné a tak folie dobře drží a může být tvrdá. Na pebble jsem musel používat měkkou folii a její problém byl že za 14 dní používání chytla kouřový nádech, asi UV, teplo, nevím a hůře pak bylo vidět na displej. Tohle jsem u tvrdé folie nepozoroval. Používám kovový pásek a s GPS není problém, jen ta fixace se mě zdá že trvá déle než třeba u xiaomi hodinek. Ale je to možná jen pocit, žádné měření jsem nedělal. Teď je možnost použit v ČR i fitbit pay, bohužel je to zatím jen u jedné banky a doufám že v krátkém čase to bude i u KB kterou mám.
Během používání nastal jeden dost zásadní problém a to to že z nějakého pro mě neznámého důvodu přestala fungovat synchronizace. Po obhlídce netu jsem zjistil že s tímto problémem nejsem sám. Nastalo to v den který byl pro mě poslední pro vrácení ve 14 denní lhůtě a tak jsem uvažoval i nad vrácením. Nepomohla ani odinstalace obslužné app v mobilu. Až tovární nastavení hodinek zabralo. Co je pro mě zvláštní tak od továrního nastavení do finálního stavu hodinek uběhne hodně dlouhý čas, stejný jako při prvním spuštění. Takže na to pozor, není to na chvilku. Naštěstí se data natáhla zpět jak do hodinek tak také do obslužné app. Jediné nastavení bylo nastavit časy budíku a stáhnout ciferník. U ciferníku mě trochu trvalo najít ten "můj" co jsem měl ale při hledání jsem našel jiný který se mě líbí víc, takže pozitivní hledání.
Fitbit jsem od koupi pebble neměl rád, prostě jsem se zánikem pebble nesouhlasil, i když si tohle můžu strčit tak leda za klobouk. Fitbit Ionic mě dokázal přesvědčit že firma Fitbit umí vyrobit dobré hodinky které mohou být pro mě důstojným nástupcem pebble steel. Tím je pro mě pebble uzavřená historie. :palec:
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“