Obecně o Android hodinkáchKvalitní hodinky

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia 5
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia 10

Kvalitní hodinky

Příspěvek od Abby » pon 11. bře 2019 18:52:43

Ahojky, potřebovala bych radu ohledně chytrých hodinek a stejně jako u sluchátek prosím reálné zkušenosti, informace dostupné na netu mám načtené o níže zmíněných hodinkách a přesto se nemohu rozhodnout (i když se hodně kloním k Samsungu).

Mám teď Huawei Watch GT a když pominu omezenost jejich OS a nedodělaný SW v hodinkách i telefonu, tak jsou celkem fajn. Designově hezké, měří hodnoty celkem dobře, ale mám je čtyři měsíce a výdrž baterie se snížila z původních 14 dnů na 8 dnů a to aniž bych cokoliv měnila ať už v softwaru nebo ve svých návycích. Takže jsou teď na reklamaci a ať už mi dají nové hodinky nebo mi vrátí peníze, koupím si hodinky nové. Jenže jaké?

Moje požadavky jsou kontinuální měření tepu, automatické měření spánku včetně vyhodnocení jeho kvality a fází, sportovní režimy (běh, chůze, běh na pásu, kolo, rotoped), pokud budou vodotěsné a budou měřit plavání je to plus, nikoliv ale požadavek. Měly by měřit množství vystoupaných pater a samozřejmě musí mít krokoměr (ale to snad dnes už mají všechny). Je nutná automatická synchronizace s Google Fit (což vím že třeba Samsung umí, Huawei to papírově umí také, ale nefunguje to a za celou dobu co je mám to neopravili). Nejlépe aby měly klasický "hodinkovský" řemínek 20 nebo 22 mm, ale může být i vlastní řešení, pokud se dá koupit milánský tah. Další důležitý požadavek je výdrž alespoň několik dnů, nabíjet každý den mě s Apple Watch nebavilo a to byl jeden z důvodů proč jsem vzala Huawei. A nakonec notifikace, na telefonní hovor, na zprávy (SMS, WhatsApp, Messenger, e-mail, z banky, no, vlastně cokoliv co je v telefonu nainstalované a má smysl o tom být informována). Opravdu není nutné na zprávy odpovídat, to z hodinek je dost nepohodlné i v případě AW kde odpověď jednoduše nadiktujete, natož pak na pidi klávesničce. Ale ať se zpráva zobrazí celá i se jménem odesílatele a telefon také se jménem nebo s číslem když není kontakt uložený. A možnost odmítnout hovor z hodinek je taky fajn.

Koukala jsem na Samsung Gear S3, ale tam si nejsem jistá jestli má cenu kupovat tři roky staré hodinky, byť se stále prodávají. Asi už nebudou moc podporované a aktualizované, ale líbí se mi. Pak jsem koukala na Samsung Watch 42/46 mm a ty nové Watch Active (u nich se mi nelíbí že nemají otočnou lunetu jako předchozí, ale jinak v zásadě nemám námitek). A také jsem koukala na Fitbit Ionic, líbí se mi co papírově umí, ale četla jsem i nářky od lidí, že nejsou moc přesné a statistiky nejsou moc podrobné. Jenže nejmladší informace byly cca rok staré takže je otázka jestli to ještě platí. Vyzkoušela jsem Xiaomi Pace a Stratos a jejich měření je dost tragické, tep to spíše odhaduje a spánek asi taky, když jdu spát o půlnoci a vstanu v osm a hodinky mi řeknou že jsem spala 3.5 hodiny a vstávala jsem v půl čtvrté, to není zrovna přesné měření. Takže Xiaomi určitě ne. Jestli třeba Garmin by splňoval moje požadavky nevím nebo Samsung či Fitbit, nevím, papírově to splňují všechny.
Mám chytrou váhu která synchronizuje naměřené hodnoty s Google Fit a Samsung Health, proto mám ten požadavek na GF.
Takže prosím, máte reálné zkušenosti a můžete mi doporučit hodinky co by tohle splnily?
Mockrát děkuji :-)

edit: vůbec neuvažuji o takových těch kombinovaných hodinkách co mají mechanický strojek a pár chytrých funkcí jako je třeba Nokia, chci normální chytré hodinky s displejem, jestli kulaté nebo hranaté je mi jedno :-) Ale aspoň trochu reprezentativní by být mohly :-)

policak
Droid
Reputace: 72
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Re: Kvalitní hodinky

Příspěvek od policak » pon 11. bře 2019 19:30:02

Po zkušenosti se Sony SW3, ze kterých v podstatě po třech letech jsou tupé hodinky bez funkcí a výdrží jeden den, už bych do smartwatch nešel. Nebo bych paradoxně preferoval uzavřený systém, který plní přesně ty funkce, které hledám a nebude nikdy aktualizovaný. Sony SW3 díky aktualizacím postupně přišly o většinu funkcí, dnes jim nejde počítání kroků, přehrávání hudby, občas ze systému zmizí navigace, aby se po pár dnech záhadně vrátila a tak by se dalo pokračovat. Sony na dotazy nereaguje a z hodinek za 5.000 jsou po třech letech digitálky s notifikacemi. Tak si podporu nepředstavuji. A všechno je v podstatě důsledek otevřeného systému, do kterého neustále proudí Google aktualizace, které už ale s 3 roky starým HW nepočítají.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 11. bře 2019 19:41:38

Tak to bych zrovna od Sony nečekala, mám od nich telefon (Xperia XZ Premium) a před pár dny mi přišla aktualizace a funguje skvěle, Android 9, žádné přemýšlení jako to měl Huawei P20, minimum balastu a navíc se mi designově líbí :-)

Takže Sony tedy z výběru hodinek škrtám :-) A podle všeho tedy i Samsung Gear S3 vzhledem ke stáří. Co ty další nebo nějaké jiné?

policak
Droid

Příspěvek od policak » pon 11. bře 2019 20:22:50

Garmin vívoactive 3. Přesně to, o čem mluvím. Nemají Android, synchro s GF jde jen oklikou, třeba přes Stravu, ale měření aktivit, propojení se senzory, to jsou věci, ve kterých je Garmin před ostatními o světelné roky. A vzhledově neurazí. Notifikace z mobilu, hovory, čtení kontaktů apod samozřejmě bez problémů.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 11. bře 2019 21:28:25

Podívám se na ně, díky moc.

policak
Droid

Příspěvek od policak » pon 11. bře 2019 21:36:10

Měl jsem je 3 dny půjčené a když je srovnám se stejně drahými od Sony, brečel bych. Samozřejmě chápu rozdíl tří let a zaměření, ale strašně u toho vynikne, že co se týká měření aktivit, jde Android Wear jen po povrchu, zatímco Garmin to bere jako základ.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 11. bře 2019 21:49:26

Nejsou ani moc drahé a vypadají hezky. Nevíš jaké mají uchycení řemínku?

policak
Droid

Příspěvek od policak » pon 11. bře 2019 22:30:13

Normální šířka 20 mm. Měl jsem je s milánským tahem, na plavání bych to asi nebral, ale pro běžné nošení to vypadalo pěkně.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 11. bře 2019 22:35:54

Škoda že to není 22 mm, ten mám teď. Zítra se na ně zajdu podívat do nějakého shopu.

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » úte 12. bře 2019 18:19:48

Fitbit ionic vlastním a vcelku spokojen a výdrž je zhruba 5 dní ale nesportuji takže bez GPS, párkrát vyzkoušeno a funguje přesně, import do app strava taky ok. Měření tepu jsem porovnával s tlakoměrem a měřičem na prst a o jedno, dvě čísla rozdíl. Měření spánku ok, zvládají i spánek přes den, třeba po noční hokně, placení přes hodinky funkční. Je i app pro win 10 kde je to stejný co v mobilní app, pohodlnější ovládání + je navíc možnost donastavení hodinek co v mobilní app není. Vodotěsnost, výrazné vibrace. Pásky se dají na ebay pořídit za pár korun a nebo přes redukci připojit klasický pásek. To jsem nezkoušel, proč taky. Jako minus občas dojde k odpojení hodinek od telefonu, sami se ale za chvilku chytnou. Slušný výběr ciferníků a v některých je i možnost zapnout funkci vzdálení se od telefonu. Párkrát jsem málem zapomněl telefon doma a na chodbě baráku mě hodinky daly vědět že nemám telefon.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

vuester
Stálý androiďák
Reputace: 11
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10 N970/DS White (Snapdragon)
Twitter: @werionae
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vuester » úte 12. bře 2019 19:50:11

Také mohu doporučit Fitbi Ionic. Mám jej více než rok a výdrž pořád skvělá. Bezproblémová synchronizace mezi oběma aktuálními telefony s Androidem i iOS. Používám zařízení od Fitbitu už mnoho let, takže kvuli nashromážděným datům a statistikâm bych přecházel na jinou platformu nerad a ačkoli průběžně zkouším alternativní smartwatch, tak mě zatím nic zásadně nepřesvědčilo o opuštění značky.
Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » úte 12. bře 2019 20:33:09

Díky moc, sice nevypadají zase až tak hezky, ale osobní zkušenosti jsou osobní zkušenosti a nemám důvod nevěřit. Minimálně je vyzkouším, koneckonců během 14 dnů případné nedostatky snadno odhalím.

Ještě se zeptám, z jakého materiálu je vyrobené pouzdro Fitbit Ionic? Na fotkách to vypadá jako plast a v popisu jsem našla obecný kov, což mi nic moc neříká.

vuester
Stálý androiďák
Reputace: 11
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10 N970/DS White (Snapdragon)
Twitter: @werionae
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vuester » úte 12. bře 2019 20:38:17

Slitina leteckého hliníku
Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White

kiklop
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Tablet: Lenovo 8

Příspěvek od kiklop » sob 23. bře 2019 14:00:36

Ahoj lidi, řeším ted chytré hodinky na sportování.Koukal jsem na Samsung galaxy watch 46mm. Ale nelíbí se mi že nejdou doinstalovat apky které používám. Dcera má Garmin vivoactive3 ale ty barvy jsou vybledlé,koukal jsem i na Amazfit stratos 2, manželka má Xiaomi amazfit verge .A já si nějak nemohu vybrat. Nemohl by mi někdo poradit nějaké dobré hodinky do 8000kč popřípadě jestli se nechystá něco nového a nevyplatí se raději počkat.. :-)

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » sob 23. bře 2019 14:18:04

Já jsem si nakonec předobjednala Samsung Watch Active, za 6500 Kč + bezdrátová powerbanka to je celkem fajn tak uvidíme až je budu mít. Jinak Samsung Watch 42/46 se mi také líbí, ale působí na mě moc "sportovně", nedokážu si moc představit si je vzít do společnosti, na ples a tak. To ty Active už tak moc sportovně nevypadají. Akorát mě trochu děsí jen dvoudenní výdrž, ale zase se mají prý nabíjet dost rychle.

Ty Fitbit se mi nelíbí designově, vypadají jako dětská hračka a ani mě moc neuspokojila rychlost odezvy, co jsem zkoušela tak se to dost sekalo. Měla jsem je asi den a půl půjčené. A Samsungy jsem měla půjčené od kamaráda Watch 46, jsou sice na mě trochu velké (proto volím ty Active), ale reagují svižně, mají všechno co potřebuji a měří přesně. Určitě to bude lepší než čínský šmejd od Huawei, kde ani nedokážou přiznat problém při reklamaci a prý se jim to neprojevilo.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » sob 30. bře 2019 11:09:37

Takže včera jsem si přinesla Samsung Watch Active, nabila, nastavila a během zbytku dne jsem je zkoumala a hrála si s nimi. Dost mě vyděsilo jak mizí baterka, ale dnes ráno jsem měla 76%, takže ta dvoudenní výdrž bude asi reálná. V porovnání s Huawei Watch GT je to hodně málo, ale radši budu dobíjet i každý den než mít čínský šmejd, kde servis naprosto jasnou závadu zamítne s tím že se neprojevila.

Na Watch Active se mi hlavně líbí to, že jsou dámské, jsou celkem malé, nevypadají příliš sportovně a celkově jde o pěkný doplněk, až mi přijde kovový milánský tah tak budou vypadat ještě mnohem lépe než s gumovým řemínkem. Ale i s ním vypadají moc pěkně a řemínek je celkem příjemný a pohodlný i když se mi pod ním potí ruka.

Líbí se mi obrovské množství ciferníků a možností, obrovské množství různých sportů (i když osobně využiju jen chůzi, běh a běh na pásu), krásný displej, kde mám nastaveno automatickou světelnost a stupeň 3 a i na sluníčku je to čitelné (maximum je 10). Hodinky jsou svižné a reagují na všechno okamžitě, to se o Huawei říct nedá, ty často na zlomek sekundy přemýšlely jestli to opravdu udělat.

Tep měří velice přesně, srovnala jsem si to při prvním běhu na pásu s hrudním pásem a je to na úder naprosto stejné, trochu nechápu to měření stresu. Dechové cvičení sníží míru stresu, to je pravda a používala jsem to už v dobách, kdy o chytrých hodinkách nikdo ani netušil že by někdy mohly být, ale nechápu jak to můžou hodinky změřit. Ale budu věřit že to má smysl. Spánek, resp. začátek a konec a průběh to zaznamenalo přesně, nejsem si úplně jistá s fázemi (prý jsem měla 3 minuty hlubokého spánku), ale pravdou je, že teď tak trochu bojuju se zdravotními problémy a spím mnohem hůř než obvykle, takže uvidíme až mi bude dobře. Každopádně mi to zaznamenalo "dva spánky", byla jsem k ránu skoro třičtvrtě hodiny vzhůru a to bere jako přerušení. Ale pak mi to spočítalo celkovou dobu. U Xiaomi by mi to řeklo naprostý nesmysl, že jsem prostě vstala a další spánek by to nezaznamenalo. Takže opět spokojenost. Notifikace, počasí, barometr, vystoupaná patra, to všechno je na rozdíl od Huawei spolehlivé, akorát ta patra až tak úplně neodpovídají, šla jsem celkem osm pater a zaznamenalo mi jich to pět. Ale lepší než u Huawei nula :-)

Verdikt jeden den po koupi je ten, že nelituju, jediné co mi trochu vadí je nízká výdrž baterie, ale kompenzuje to kvalita všeho ostatního. Powerbanka jako dárek je super, svým způsobem mě hodinky vyšly jen na 5.200 Kč což je úplně super, navíc powerbanka 10.000 mAh s USB-C a bezdrátovým dobíjením hodinek se fakt hodí, nebudu sebou muset nosit dobíjecí plošku, která má navíc napevno integrovaný kabel, což sebou vždycky nese potenciální problémy se zlomením kabelu a výměny nabíječky. A hlavně mi bude stačit jen jeden kabel, už mám všechno USB-C a moje původní powerbanka se nabíjí přes microUSB, takže potřebuju dva kabely, i když teď už vlastně ne :-)

Patrik123
Stálý androiďák

Příspěvek od Patrik123 » sob 30. bře 2019 11:53:04

Skús pozrieť aj Suunto.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » sob 30. bře 2019 12:23:36

Já už hodinky mám, nesháním jiné. Ale děkuji.

Obbeyboy
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: 8
Mobil 2 / ROM: 6

Příspěvek od Obbeyboy » sob 20. dub 2019 13:52:02

Zde je seznam chytrých hodinek - http://www.deviceranking.cz/smartwatch

kralovicek
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Příspěvek od kralovicek » ned 12. kvě 2019 21:31:31

kiklop píše:
sob 23. bře 2019 14:00:36
Nemohl by mi někdo poradit nějaké dobré hodinky do 8000kč popřípadě jestli se nechystá něco nového a nevyplatí se raději počkat.. :-)
S wear os mam ticwatchpro z Amazonu. 2dny dají a apky co jsem potřeboval instalovat jdou, což u Samsungu s tizenem nešlo. Tzn za mne to byla dobrá volba.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“