Lenovo YOGA 10 HD+ - Obecná diskuzeTablet YOGA 2 výměna baterie

Odpovědět
jirbar
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 04. říj 2011 11:32:39
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od jirbar »

Mám tablet YOGA 2 typ 1050F. Dle typu jsem zakoupil údajně vhodnou baterií s označením L14C3K32. Viz třeba tady.
https://m.aliexpress.com/item/326009639 ... 2600963969

Nastaly problémy. Další postup vyndání baterie mi není jasný. Návody na YouTube neodpovídají. Další problém, že neodpovídá připojení s originálem. U náhrady je připojení o dost delší a jsou dva konektory. Viz příloha. Možná jsou opačně polarizované. Provizorně jsem baterií připojil na krajní konektor. Tablet naběhl ovšem ukazoval 0%. Pak jsem si všiml, že originál má asi 5 vodičů a náhrada snad jen 2.
Nemáte někdo zkušenost
IMG_20180312_175439.jpg
IMG_20180312_175439.jpg (975.39 KiB) Zobrazeno 9290 x
jirbar
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 04. říj 2011 11:32:39
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od jirbar »

Vidím, že "odborníků" je tady přehršel. Soukromě Vojtovi taky nic. Kdyby mně poslal do zadku, aspoň bych věděl, že žije. Další vykutálený podnikatel nabízí baterii za 1500 Kč kterou koupí v Číně za 750 Kč. Jediný který si zaslouží ocenění, je Číňan, který k mé spokojenosti řeší mnou objednaný nevhodný typ baterie. No poradil jsem si i bez cizích rád (ani na YouTube jsem nenašel). Chtělo by to ještě vyměnit napájecí microUsb konektor, ale nemám vybavení. Několik konektoru mi zbývá, kdyby někdo potřebný četl tento příspěvek.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od dufko »

Ty si iný humorista :).
Objednáš blbosť a nakoniec si rád že ťa číňan neposlal do prdele :)
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od Vojta_L »

Sry, nemám čas pročítat zprávy.

Různý hw se pro různé trhy může lišit. "YOGA 2 typ 1050F" je málo na to, aby se dal určit typ použité baterie. Jakmile tablet rozebereš, najdeš na něm FRU, podle tohoto kódu hledej novou baterii. Je dost možné, že ji číňani mít nebudou, bude to chtít hodně hledání. V ČR prodávaný model by měl mít FRU 5B19A6N2JP, ale ruku do ohně za to nedám. Zkus se obrátit na pozáruční servis opencc, baterku nacení a mnohdy vychází +- stejně jako při objednání z číny.
jirbar
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 04. říj 2011 11:32:39
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od jirbar »

To Dufko. Vidím, že Ti síly stačí akorát se zviditelnit jak jsi strašně chytrý. A já se ptal jak baterii vyndat, správný typ si dovedu sehnat. U jiných tabletu není problém, u Yogy je zašprajcovaná mezi dvě čela a jedna strana se musí rozdělat.

To Vojta . Ano i u Lenovo 7" myslím A3500 F jsem hledal baterii, naštěstí rozdělal a našel baterii určenou pro typ S5000. Byl taky rozbitý dotek. Baterie i displej v pořádku přišly, bohužel tablet zamrznul úvodní nápis Lenovo a nejde s tím nic dělat. Jedině někde přehrát systém.
Baterie do Yogy se nechá sehnat ve shopu sema-for, ale je 2x dražší než z Číny. Chtělo by to i vyměnit microUsb konektor. Mám jich dost, nemám vybavení. Celá deska i s konektorem je z Číny za 120 Kč.
Z Číny mám přes 300 objednávek, pokud byl nesolidní prodejce, Aliexpress vždy vše vyřešil k mé spokojenosti. Dnes už při reklamaci nečekají ani na vyjádření obchodníka a hned vracejí peníze. Mám status spolehlivého kupce.
Baterie je typ L14D3K31
Teď mám Lenovo Tab4 LTE 10" a vypadá to solidně
Teď jsem si uvědomil, že jsme si včera dopisovali na Helpdesku
jirbar
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 04. říj 2011 11:32:39
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od jirbar »

Mohu s radostí oznámit, že baterie z Číny přišla v pořádku. Doporučený balík mně sice stál 165 Kč, ale to není o moc dražší než poštovné po ČR. Takže až se zase najde nějaký Dufko, většina Číňanů je solidních. Baterie stála 750 Kč plus to další zbytečné poštovné. Pořád je to méně než koupit v ČR u překupníka za 1500 Kč. A co se týče solidnosti pořád lepší než třeba Beryko, který vezme mobily z Číny, nacpe do nich jiné FW a že pak FW nejde aktualizovat to už jim je jedno.
Vím proč tam nakupuji již přes 300 objednávek.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od ludekbrno »

Většina Číňanů je solidních, akorát na originální nebo aspoň solidní neoriginální baterii u nich nenarazíš :D
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jirbar
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 04. říj 2011 11:32:39
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od jirbar »

To připouštím. Ale kde tu originální, či kvalitní sehnat. Obyčejná baterie do starého mobilu koupená v ČR v prodejně mobilů stála taky za prd. A jediný prodejce kterého jsem v ČR objevil nabízel baterie 2x dražší a prý přijdou za měsíc. Odkud je bere ?? Nejspíš překupník z Číny.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od LivArt »

Hlavně do Lenova je to úplně fuk, i ten nejhorší čínskej článek bude minimálně stejnej, jako tam narvali v továrně.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od Vojta_L »

jirbar píše: úte 08. kvě 2018 15:59:10 Ale kde tu originální, či kvalitní sehnat.
Opencc je má, nebo minimálně 14 dní zpátky je měl ;) OCC spolupracuje s Lenovo co se týče pozáručního servisu, má přístup k originálním dílům.
Shaq
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29. čer 2018 17:05:15

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od Shaq »

Ahoj, ty potrebujes baterii typ L14C3K31.
Ta bude sedet presne.
Nemas nahodou jeste tu starou baterii?
Diky Shaq
jirbar
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 04. říj 2011 11:32:39
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Re: Tablet YOGA 2 výměna baterie

Příspěvek od jirbar »

Ano ta přišla. Měla by být kompatibilní k originálu L14D3K31. Starou ještě mám.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo YOGA 10 HD+ - Obecná diskuze“