Magic ROM/FirmwareMAGIC-Enginering SPL

HTC
Zamčeno
Martas09
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 24. úno 2010 21:58:06

MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Martas09 »

Potreboval bych pomoci.
Chci na HTC Magic udelat Enginering SPL abych mohl downgradovat a samozrejme nahravat custom ROM.

Tuhle verzi radia a SPL pouzivam ted:

SAPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H
HBOOT-1.76.0009 (SAPP10000)
CPLD-12
RADIO-6.35.08.29
Dec 8 2009

Neco jsem nasel zde a pry snad neni ani potreba ROOT ktery z techto navodu mam pouzit?¨
http://code.google.com/p/android-roms/w ... OfContents
http://wiki.androidforum.cz/index.php/H ... %C3%AD_ROM
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?p=5157964
Na XDA je plno zarucenych navodu ze uz se v tom nevyznam,hlavne mi jde jen o ten SPL a RADIO ktere nejspis blokuji downgrade a nahrani jine nez oficialni ROMky tedy custom.

Driv jsem mel |HTC Diamond s WM a tam to bylo ponekud jednodussi....do pameti se nahral jediny soubor HardSPL,flashnul a pak bylo mozne nahrat libovolnou verzi Custom ROM,downgradovat proste cokoliv...v pripade androidu je to dost slozite a zacinam se v postupech ztracet.
Potrebuji zkratka strucny a srozumitelny navod,jak nahrat Eng. SPL tak abych prolomil ochranu a do telefonu sly nahrat custom rom,downgradovat atd.

Byl bych vdecny za kazdou radu ci postreh,dekuji predem,pokud si nekdo udela cas a pomuze. ;)
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Case »

Kolikrát ti ještě budu muset napsat, že máš zkrátka už v tuhle chvíli smůlu, než to pochopíš?

Neexistuje žádný funkční způsob, jak se SPL, které teď máš, zbavit. Tečka. Na XDA se to už řeší několik měsíců a bezúspěšně.

A znovu opakuji to, co už jsem ti taky několikrát napsal a vždycky jsi kvůli tomu prskal jako křeček - měl ses předtím, než jsi to do telefonu flashnul, víc informovat, pokud jsi si chtěl zachovat možnost flashování jiných ROM. Existuje postup, jak do telefonu dostat oficiální Sense UI a přesto mít engineering SPL a je dokonce velice podrobně rozepsaný tady na fóru. Tys do telefonu bez rozmyslu flashnul oficiální SPL a teď máš prostě smůlu, na engineering SPL a změnu ROM musíš zapomenout. Smiř se s tím už konečně a nezakládej o tom každý den tři nová vlákna v domnění, že když o tom napíšeš ještě jednou, tak že se na tom něco změní.

Tvojí patrně jedinou nadějí je v tuhle chvíli doufat, že HTC vydá ROM nějaké vyšší verze a že půjde "zneužít" k downgrade SPL prostřednictvím goldcard. Nebo že někdo objeví nějakou bezpečnostní díru (IMHO stále méně pravděpodobné, jinak by k tomu už dávno došlo, tohle SPL je tu s námi už přes čtvrt roku). Jiné možnosti prostě nemáš.
Martas09
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 24. úno 2010 21:58:06

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Martas09 »

O.K Dekuji za odpoved,takze se soucasnym SPL nemohu delat vubec nic a nahrani Eng SPL ci vytvoreni GC neni mozne,no neda se nic delat.Vlastne jsem se soucasnou ROM 3.0.5.401 Sense UI spokojeny,takze neni ani duvod prahnout po jine.Treba se to casem nekomu povede,tu stavajici SPL prolomit.
Mam jeste moznost servis,v jednom (Allcom) mam znameho,treba by si tam s tim poradili.

EDIT:
Jinak mohl by jsi mi prosim dat primy odkaz na XDA kde se SPL HBOOT-1.76.0009 resi abych tema sledoval zda nedoslo k nejake zmene? ;)

Nejsem si jist,ale patrne to bude tohle: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=630439
V tematu je mj. odkaz na tento prispevek: http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=20 kde se to udajne nekomu povedlo snizit na SPL 1.76.2007 jenze to vyzaduje goldcard ana to si netroufam...maximalne nekoho poprosit aby mi ji vytvoril,ale na dalku to sotva pujde.
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Case »

No sláva, že by konečně? ;)

Na XDA se to řeší (řešilo?) průběžně v mnoha vláknech, nejsem schopen linkovat jedno konkrétní. Ten příspěvek od člověka, který to downgradoval s pomocí goldcard, je z vlákna, které jsi linkoval ve svém prvním příspěvku v tomhle vlákně. A bohužel, jak se tam lze dočíst, funguje jen na těch telefonech, které mají S-OFF, což ty, stejně jako spousta dalších (většina?) nemáš.
Martas09
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 24. úno 2010 21:58:06

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Martas09 »

Dobre,hele diky za podporu (na tamto bych rad zapomenul...jsem vul uznavam),
Jestli jsem to tedy pochopil spravne,nezbyva nez cekat a ani GC nepomuze...budu sledovat XDA treba to casem pujde.
Jinak s tim servisem,myslis ze maji lepsi vybaveni a treba na BOXu by do MAGICA nahrali cokoliv,nebo to delaji podobne jako v navodech a v tuhle chvili maji taky svazane ruce?

EDIT:
Duvod proc se snazim udelat downgrade na puvodni ROM je tenhle: http://androidforum.cz/post49584.html#p49584 po upgradu zlobi YouTube pred tim to bylo lepsi..

V pripade CustomROM je to zase rychlost.ROM3xx s Sense UI je oproti te predesle daleko rychlejsi ale posouvani fotek v galerii stale neni nejplynulejsi.
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Case »

Nemám nejmenší tušení, jaké vybavení a postupy používají v servisech. Teoreticky by přinejmenším autorizovaný servis HTC měl mít IMO možnost přehrát do telefonu libovolnou verzi firmware. Prakticky - kdo ví?
Martas09
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 24. úno 2010 21:58:06

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Martas09 »

Tak jsem volal do AllService a flash HTC s Android OS nedelaji.....jedine oficialni servis VSP data jenze to je v seziomve usti http://web.vspdata.cz/

Prosim nevi nekdo o aut/neaut. servisu v praze ktery by zvladal flash zarizeni HTC s Android OS?
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od ramon.dexter »

Tak si udělej vejlet do Sezimovo Ústí...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
skooopa
Droid
Příspěvky: 2720
Registrován: úte 17. bře 2009 15:44:35
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od skooopa »

Dle me je problem vyresen (prispevky od CASE mluvi za vse) A od reseni neceho co neni mozne, a jeste se snazit vyresit necim jinym je jeden velkej OT...
:arrow: Lock

EDIT:
Vlakno na zadost o5 odemceno ale pokud se bude debata o5 rozvijet tak ze budes resit neco co nejde nejak jinak tak aby to slo .....
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!
Martas09
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 24. úno 2010 21:58:06

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Martas09 »

Diky za unlock a poprosim timto ostatni,kdyby nasli zpusob (na XDA stale byt nemohu...) jak tento problem resit,napiste to prosim sem,dekuji.
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI
skooopa
Droid
Příspěvky: 2720
Registrován: úte 17. bře 2009 15:44:35
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od skooopa »

Ty hele neupadl si po ranu na hlavu ? Sorry ale tohle byl ten duvod proc na to byl LOCK!!!


Takze proste dle me tohle je na lock a ne ze ne ..


Co ti pise celou dobu CASE? treba toto:
Case píše:Kolikrát ti ještě budu muset napsat, že máš zkrátka už v tuhle chvíli smůlu, než to pochopíš?

Neexistuje žádný funkční způsob, jak se SPL, které teď máš, zbavit. Tečka. Na XDA se to už řeší několik měsíců a bezúspěšně.

A znovu opakuji to, co už jsem ti taky několikrát napsal a vždycky jsi kvůli tomu prskal jako křeček - měl ses předtím, než jsi to do telefonu flashnul, víc informovat, pokud jsi si chtěl zachovat možnost flashování jiných ROM. Existuje postup, jak do telefonu dostat oficiální Sense UI a přesto mít engineering SPL a je dokonce velice podrobně rozepsaný tady na fóru. Tys do telefonu bez rozmyslu flashnul oficiální SPL a teď máš prostě smůlu, na engineering SPL a změnu ROM musíš zapomenout. Smiř se s tím už konečně a nezakládej o tom každý den tři nová vlákna v domnění, že když o tom napíšeš ještě jednou, tak že se na tom něco změní.

Tvojí patrně jedinou nadějí je v tuhle chvíli doufat, že HTC vydá ROM nějaké vyšší verze a že půjde "zneužít" k downgrade SPL prostřednictvím goldcard. Nebo že někdo objeví nějakou bezpečnostní díru (IMHO stále méně pravděpodobné, jinak by k tomu už dávno došlo, tohle SPL je tu s námi už přes čtvrt roku). Jiné možnosti prostě nemáš.
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!
Martas09
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 24. úno 2010 21:58:06

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Martas09 »

Hele citim se byt naprosto zdrav a na hlavu jsem po ranu neupadl,cekam a sleduji XDA urcite casem nekdo na neco prijde a o totez jsem prosil ostatni aby to sem napsali kdyz bude nejaka zmena....
Bohuzel v tomhle tematu: http://androidforum.cz/navod-na-upgrade ... t3222.html nebyla zminka ze po upgradu je SPL nevratne (nikoho nevinim je to moje blbost mel jsem se nejdriv zeptat)
Kdybych dodrzel prvni zdlohavy postup nebyl bych tam kde jsem ale jakozto zacatecnikovi mi byl blizsi flash pomoci RUU ze stranek HTC
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od ramon.dexter »

martas: dobře, a co tady chceš řešit? Sleduj xda a čekej jestli se to vyřeší. Lidi tam jsou mnohem povolanější než lidi tady. Takže jak už jsem psal v SZ, téma tady je zbytečný, protože tlacháním se stejně nic nevyřeší.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Case »

Martas09 píše:Bohuzel v tomhle tematu: http://androidforum.cz/navod-na-upgrade ... t3222.html nebyla zminka ze po upgradu je SPL nevratne (nikoho nevinim je to moje blbost mel jsem se nejdriv zeptat)
Kdybych dodrzel prvni zdlohavy postup nebyl bych tam kde jsem ale jakozto zacatecnikovi mi byl blizsi flash pomoci RUU ze stranek HTC
V tom "prvním zdlouhavém postupu" v tebou linkovaném vlákně není nevratnost SPL zmíněna, protože při jeho dodržení nenastane. A pokud jsi následoval "kratší" postup, který do téhož vlákna později doplnil danteantik, tak je v něm (minimálně od 6. února, kdy danteantik ten příspěvek editoval naposledy) jasně zmíněno:
Z aktualizuje Vám to SPL a rádio, takže následně je problém pro dálší úpravu softwaru v telefonu (případný Root, nahrání customizované ROM). !Pokud chcete root musíte postupovat podle návodu, který je výše!
Plus se tam o tom následně ještě několikrát mluví. A já sám jsem tu na fóru i v dalších vláknech tuhle skutečnost opakoval prakticky do úmoru. Takže ne že to tam uvedeno není, jenom jsi prostě nečetl dostatečně pozorně. To jenom pro upřesnění.
Martas09
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 24. úno 2010 21:58:06

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Martas09 »

No to mi pravda v tom nadseni ze budu mit skvele UI Sense uslo a prehlid jsem to...jen jsem tema proletl.
At je to jak chce,s UI Sene jsem maximalne spokojeny rychlost je vyssi nez u ROM2.16 i kdyz nekde by to jeste chtelo pridat,budu tedy cekat zda se casem na XDA neco objevi.
idealni by byla CustomROm postavena na posledni ROM3.05.401.3 Sense UI co by se nahravala stejne jako oficialni tedy pres RUU a jen by pristroj treba v galerii zrychlila ale zatim nic takoveho neni,dik za reakci.
HTC Magic - ROM 3.05.401.3 with Sense UI
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC-Enginering SPL

Příspěvek od Case »

ROM, postavených na Sense UI 3.05.401.3 je celá řada. Přes RUU se ovšem nebude žádná custom ROM nahrávat zcela jistě nikdy. (No dobře, skoro jistě.)
Zamčeno

Zpět na „Magic ROM/Firmware“