AMOI A862W - Obecná diskuzeAMOI A862W

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: AMOI A862W

Příspěvek od LivArt »

Jestli se snažíš upravit ZIP rovnou v /system, tak to ti pravděpodobně vůbec nepůjde. Musíš si to nakopírovat ven.
Zvuk zapínání/vypínání prostě smaž nebo přejmenuj.
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

Ad 1) Edituj v PC soubor boot.wav ze slozky system/media.
Hippik
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: sob 11. led 2014 13:08:12
Typ mobilu / ROM: Amoi a862w
Rom: Stock ROM 1.0.3
Bydliště: Hradec Králové

Re: AMOI A862W

Příspěvek od Hippik »

LivArt:, animace mám z PC upravené, ale nemůžu je dostat do telefonu. Soubory s bootanimacema ani startovací zvuky nemůžu vymazat, nahradit ani přejmenovat, prostě nic. Změnit na souborech práva taky nejde.
Napadlo mě, jestli se dá systémový obsah telefonu načíst při vypnutém Androidu. Třeba v recovery nebo nějakým módem přes PC?

gersa: ale v editaci wav souboru hlasitost přehrávání neupravím, ne? Čekal bych nějakou hodnotu kdesi v nastavení či tak nějak.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: AMOI A862W

Příspěvek od LivArt »

Máš v tom průzkumníku souborů, který používáš, povolený RW pro /system?
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

Hippik píše:LivArt:, animace mám z PC upravené, ale nemůžu je dostat do telefonu. Soubory s bootanimacema ani startovací zvuky nemůžu vymazat, nahradit ani přejmenovat, prostě nic. Změnit na souborech práva taky nejde.
Napadlo mě, jestli se dá systémový obsah telefonu načíst při vypnutém Androidu. Třeba v recovery nebo nějakým módem přes PC?

gersa: ale v editaci wav souboru hlasitost přehrávání neupravím, ne? Čekal bych nějakou hodnotu kdesi v nastavení či tak nějak.
Na nahrati do systemu pouzij Root Explorer
Mam za to, ze prave v nejakem editoru upravis hlasitost wavu a pak by nemel byt tak nahlas. O nastaveni hlasitosti v systemu nevim. Eventualne jde jeste zvuk smazat a budes to mit uplne potichu :)
Hippik
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: sob 11. led 2014 13:08:12
Typ mobilu / ROM: Amoi a862w
Rom: Stock ROM 1.0.3
Bydliště: Hradec Králové

Re: AMOI A862W

Příspěvek od Hippik »

Doufám. Takto by to mělo stačit, že?
Spoiler:
root set
root set
Screenshot_2014-03-24-21-56-38.png (28.75 KiB) Zobrazeno 6457 x
Spoiler:
media set
media set
Screenshot_2014-03-24-22-01-58.png (28.67 KiB) Zobrazeno 6457 x
Edit: tak to bylo MiFilem. Total Commander v pohode maze a prepisuje. Dik za nasmerovani. Zkusim si ted pohrat s tou animaci.
grimovaj

Re: AMOI A862W

Příspěvek od grimovaj »

Ještě ke spotřebě... nemyslím si, že jeden nebo druhý FW baterku extra více ždíme, dle mě je odfláknutá baterka, která po dvou měsících provozu zdaleka nemá kapacitu jako měla nová. párkrát se mi dokonce stalo, že po půlhodině nabíjení jsem měla percentuální stav akumulátoru nžší, než před nabíjením - nabíjím originální HTC Touch HD nabíječkou. JG
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

@Grimovaj - Dovolim si oponovat. O vikendu se Amoi s MIUI po cca 36 hodinach od uplneho nabiti sam vypl, protoze baterka byla prazdna. Zena na mobil behem te doby skoro nesahla a zjistila ze je mobil KO az kdyz volala tchyne na muj telefon, ze se ji nemuze dovolat. V nedelu vecer jsem nahodil stock ROM a nechal mobil do rana na nabijecce. Aktualne ma baterka 80%....

Nemyslim si, ze by Amoi mel mit nejakou super kvalitni baterku, ale pokud by vysoke vybijeni nebylo v MIUI, pak bude vybijet i se stock
grimovaj

Re: AMOI A862W

Příspěvek od grimovaj »

minus 20 pct kapacity za 24 hodin?

"V nedelu vecer jsem nahodil stock ROM a nechal mobil do rana na nabijecce. Aktualne ma baterka 80%.... " úterý 8:46

Pokud ano, máš někde odkaz? je jich zde více. Prosím o CWM flashovatelnou jestli je
Naposledy upravil(a) grimovaj dne úte 25. bře 2014 11:31:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

Z matematiky mas u me jednicku :)

Ted, cca 3h pozdeji s 15min telefonovani baterka ukazuje 76%. Jelikoz v pondeli zena cely den na telefon nesahala, pouze ji prisla jedna MMSka, tak na 20ti procentech nevidim nic neobvykleho
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: AMOI A862W

Příspěvek od VMach3 »

U Amoi-je je mezi MIUI a stock skutečně propastný rozdíl ve výdrži baterie.

z Mi 3W
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

grimovaj píše:tahle?


http://yun.baidu.com/s/1pHwnO

Nee, tato

Dnes po cca 60h od uplneho nabiti ma baterka 41%. Musim dodat, ze manzelka neni hardcore uzivatel, cca 40 min hovoru, 10 SMSek, obcas slovnik, Scrable
grimovaj

Re: AMOI A862W

Příspěvek od grimovaj »

Děkuji, ale tahle ROM mi do telefonu přes CWM nejede (vymazání cache + factory erase před instalací samozřejmostí) - hlásí mi to

assert failed: getprop "msm8625" Status 7

- 8625? Telefon je na chipsetu 8225!

Ještě k té spotřebě MIUI. Ono to podle mě není ani tak o tom, že tato ROM nějak extra žere, ale podle mě neumí spolupracovat s baterkou, případně s kalibračním nástrojem. Jinak by nebylo možné aby po dvou hodinách nabíjení a 52 procentech (normální stav po takové době, telefon byl vybit do mrtě) jsem provedla restart a po znovanabootování mi ukazatel sdělil pouze 11 procent! Nebo k vybíjení. Telefon umí "žrát" standardních 1-2 procenta/hodinu ale ihned v dalším vybíjecím cyklu (a to bez vypnutí nebo restartu) při stejném pohotovostním režimu si vezme 20 procent za hodinu!! Takže je otázkou, jak systém MIUI vnímá baterku a zda to, co je ukazováno na displeji je vůbec pravda. JG


Doplněno... jaký používáte kalibrační nástroj? Já vyzkoušela

https://play.google.com/store/apps/deta ... tion&hl=cs

Nabíječku jsem vytáhla ve tři ráno, telefon normálně v práci používám (synchro 2 mailové účty co 20 minut, párkrát mrknu na FB, už nyní cca 50 minut hovoru) a nyní, tzn po 7,5 hodinách mi zbývá velice solidních 69 procent
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Re: AMOI A862W

Příspěvek od vikla »

Povedlo se mi odstranit z plochy zástupce CAMERA. Jak ho můžu dostat zpátky? Aplikace je nainstalovaná, je v seznamu aplikací jen nemám zástupce. Používám MIUI ROM a nikde jsem nenašel možnost vytvořit zástupce aplikace.
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: AMOI A862W

Příspěvek od Tomáš Kubec »

podávej se jestli jsi ji nezakázal
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Re: AMOI A862W

Příspěvek od vikla »

Už je to v pořádku, stačilo restartovat a ikona je zpět.
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

Na 4pda.ru jsem nasel novou LeWa ROM 28.03.14 a OTA update 04.04.14

Google ucet jde pridat bez flashovani GAPPS, Play store jde stahnout na LeWa marketu a instalace aplikaci funguje.... pripadne dalsi postrehy dodam


Jeste se objevil novy Cyanogen pro Amoi - CM10.2 + GAPPS
Kdyby mel nekdo chut vyzkouset, muze dat info
Uživatelský avatar
davidhir
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: ned 12. dub 2009 9:36:46
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Redmi 3S - MIUI 8

Re: AMOI A862W

Příspěvek od davidhir »

Tak jsem vyzkousel LeWa i CM. U LeWa jsem narazil na jeden problem a to ze mi nesel fotak. Jinak docela dobra ROM.
CM sla pryc taky protoze mi nesel zvuk.
Myslim ze je tam velka nadeje kdyz se to kompletne vychyta. Nyni jsem opet na MIUI 12.10

@cell phone :)
Lépe mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit všechny pochybnosti.
Abraham Lincoln
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Re: AMOI A862W

Příspěvek od vikla »

Mě u LeWi foťák funguje. Hned po tom co jsem ji nahrál nešel, po restartu naběhnul a zatím chodí. Docela se mi líbí-ještě uvidím jak to bude s výdrží baterky. Škoda že na LeWa nechodí GravityBox- chtěl jsem to trošku vyladit.
Uživatelský avatar
davidhir
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: ned 12. dub 2009 9:36:46
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Redmi 3S - MIUI 8

Re: AMOI A862W

Příspěvek od davidhir »

Restart jsem zkousel ale fotak nenabehl. Stale vyhazoval nejaky FC. Tak jsem nahodil zase MIUI

@cell phone :)
Lépe mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit všechny pochybnosti.
Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

Fotak mne funguje, ale po nainstalovani OTA update nejede SD karta, takze jsem zustal u 28.03.14
Gravity bohuzel nefunguje a nefunguje ani ButtonLED ani BBSN :(

EDIT: Po 10h od nabiti ma zena 89% baterku.... je to uchazejici
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Re: AMOI A862W

Příspěvek od vikla »

To je zvláštní - mě SD karta jede a BBSN mi funguje taky (po OTA update)
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

Udelam zalohu a flashnu update. Pak uvidime.... zatim LeWa vypada velmi dobre. Ma jen 2 drobny mouchy - baterka neukazuje procenta, ale jen klasicky ikonu a stahovaci lista s prepinacema se po odkliknuti neschova. Kdyby nekdo mel trik, jak to resit, budu rad

Po 24h provozu hlasi baterka 84% zbyvajici kapacity, takze udaj velmi dobry
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: AMOI A862W

Příspěvek od nightkyn »

% zobrazenie baterie si nastavíš v nastaveniach displeja
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: AMOI A862W

Příspěvek od gersa »

Mas pravdu, je to pod volbou Electric quantity display

Dik za nakopnuti

EDIT
1) na ruskem foru se objevila odtucnena verze stock ROM, kdyby nekdo mel chut vyzkouset. Bohuzel nejaky vetsi popis autor neuvadi
2 Pokud by nekdo chtel dark theme do LeWy
grimovaj

Re: AMOI A862W

Příspěvek od grimovaj »

Je hloupost si myslet, že samotná ROMka udělá telefonu vyšší spotřebu, což musí přiznat každý, kdo prolezl průmyslovkou v elektro oboru.

Zákon o zachování energie platí i zde. Elektrická energie z akumulátoru se musí přeměnit buďto na světlo, teplo, zvuk, pohyb, jiné elektromagnetické vlnění apod. MIUI systém je mnohem více sofistikovaný, než holý Android, na jeho pozadí běhá mnoho aplikací a mechanismů, mohdy ve spojení s datovými pakety. Je zde systém povolování a zakazování těchto procesů, stejně tak i promyšlený Firewall. Pokud si s tím člověk dá tu práci a systém MIUI nastaví tak, aby spouštel jen procesy, které běhají na Stock ROMce, principielně musí být spotřeba stejná. Takže pokud je spotřeba MIUI vyšší, není to proto, že software má vyšší spotřebu (principielně je to nemožné) ale že ten systém toho prostě více dělá.

Já jsem si o víkendu vyhrála s nastavením MIUI a na pozadí mi kromě technického minima běhá pouze synchronizace dvou mailových účtů co 30 minut, widgety typu News a Počasí se aktualizují při odemčení přístroje, zbytek nic. Telefon jsem vytáhla z nabíječky v noci z neděle na pondělí v 01:30 nad ránem, následoval tvrdý pracovní pondělek a dnes ráno v 06:00 jsem měla ještě solidních 11 procent. Je to jen o nastavení a povolení nechat dělat telefon to, co chci. ROMka jako taková rozhodně "více nežere", jen je ta Stock určena pro.... jak to slušně říct.... lidi co nechtějí přemýšlet :-) Pěkný den, JG
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: AMOI A862W

Příspěvek od prasil »

Tak já se tedy přiznám: prolezl jsem průmyslovku elektro ;) Taky musím podotknout, že proti MIUI nic nemám (a na Amíkovi ji používám ), ale dovolím si nesouhlasit. Asi se shodneme, že podobné aplikace napsané různými programátory budou mít různou velikost, různé zatížení procesoru a různou náročnost na RAM. A s různými ROM to bude podobné. Navíc portovaná ROM nebude tak vychytaná jako ta psaná na míru. Ale každopádně s tím světlem, teplem... souhlasím ;)
grimovaj

Re: AMOI A862W

Příspěvek od grimovaj »

samozřejmě je to i o tom v rootlém telefonu přes system/apps vymazat natvrdo balast, pak se dostaneme se spotřebou opravdu velice blízko té tovární ROM - odchylku plus minus 10 procent za zásadní nepovažuji. Musela jsem jen reagovat na něčí antiMIUIovskou kampaň v tom smyslu, že ždíme telefon nějak extra moc a operovat spotřebou Stock ROMky v podle mě Standby režimu. pěkný den
Pitralon
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10. led 2014 15:15:59
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Re: AMOI A862W

Příspěvek od Pitralon »

Sleduju, že Ostravaka se tu zbavíme a hned se vyrojí někdo jiný s uplně stejným stylem argumentování :DD
Odpovědět

Zpět na „AMOI A862W - Obecná diskuze“