Huawei Ascend G6 - obecná diskuzesmazané rádio

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

smazané rádio

Příspěvek od hafca »

Nějakým nedopatřením nebo spíš mojí blbostí se mi ztratilo FM radio. Nedokážu ho nikde najít a vrátit zpět. Ale zas tak moc dobré nebylo a tak bych uvítal i tip na nějaké lepší.
Děkuji za radu co s tím.
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: smazané rádio

Příspěvek od Papooch »

Bez šance. Pomůže jedině factory reset.

Teoreticky můžeš zkusit nějakým file explorerem vyfiltrovat System Apk, nebo mrkni do /system/priv-app/ (nic z too)

Problém je v tom, že androidí API FM rádio vůbec nepodporuje, nikdy se s ním nepočítalo, proto na storu nenajdeš žádnou aplikaci na FM rádio (i když se tak tváří, tak je to vždycky internetový). Výrobci si to musí sami naimplementovat, pokud ho chcou. Žádný lepší rádio pro tvůj model telefonu neexistuje, musíš se spokojit s tím, co ti tam dal výrobce.

(ano, je to debilní)
Na poděkování slouží palec u příspěvku
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: smazané rádio

Příspěvek od Jumbo78 »

Ale houby, FM rádio na GP najdeš. Například toto: https://play.google.com/store/apps/deta ... .fm_unlock" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud rádio smazal, factory reset nepomůže. Pokud jen "zmizelo", pomoci může. Ale nic nezmizí jen tak
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: smazané rádio

Příspěvek od Papooch »

Proč by factory reset neměl pomoct? Načte se čistej obraz systému, jak přišel z factory, čili se všema systémovýma apkama. Už několikrát jsem takhle obnovoval omylem smazaný systémový aplikace poté, co jsem si jejich smazáním bricknul telefon. (než jsem se naučil zálohovat :D)

Btw to Spirit rádio je jedinej výskyt FM rádia na GP, navíc není uplně levný a navíc nikdo nezaručí, že bude fungovat (i když autor říká, že refunduje, když nepojede).
Na poděkování slouží palec u příspěvku
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: smazané rádio

Příspěvek od hafca »

To mi právě vadilo na tom Spiritu, že se nedá vyzkoušet. Dávat naslepo peníze a doufat, že je v případě nefunkčnosti vrátí, to se mei nechce i když jde jen o dvě stovky.
Původní rádio se po několika restartech nějakým záhadným způsobem objevilo na úplně jiném místě než původně bylo.
Zdá se, že telefon žjie svým vlastním životem. Něco podobného mi dělá i se zvoněním. Najednou mi kontakty nezvoní jak mají, ale začnou používat výchozí vyzvánění. To je ale jiné téma a naučil jsem se s tím žít i když mi to vadí.

Děkuji všem za rady hafca
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: smazané rádio

Příspěvek od Jumbo78 »

@Papooch
Na androidu se žádný obraz nenačte... Když systémovou aplikaci opravdu smažeš, musíš buď flashnout systém nebo ji vytáhnout z ROM a ručně umístit do mobilu... Factory reset ti ji neobnoví

Edit: na vyzkoušení aplikace máš 2 hodiny. To myslím stačí i na vyzkoušení rádia...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: smazané rádio

Příspěvek od hafca »

Asi jsem otroubenej, ale já tam mám na kliknutí jen cenu a pak už jen platební metodu.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: smazané rádio

Příspěvek od roy100 »

No však ano, koupíš vyzkoušíš a když přes GP do dvou hodin vrátíš, přijdou peníze zpět. Vrací Google, ne autor, nemusíš se bát.
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: smazané rádio

Příspěvek od hafca »

Já můžu platit jen přes poskytovatele O2, kartu na placení nemám a kvůli tomu si jí ani pořizovat nebudu. Zůstanu u toho co tam je.
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend G6 - obecná diskuze“