THL 5000 - Obecná diskuzeMuze aplikace poskodit telefon?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět

muze aplikace poskodit jadro telefonu, aby zlobila treba i animace pri spusteni apod?

ne, za zadnych okolnosti
1
50%
ne, pokud není rootnuty
1
50%
nevim, mozna jo
0
Žádná hlasování
ano, slyslel/cetl jsem o tom
0
Žádná hlasování
ano, vim stalo se mi to, takovou aplikaci znam
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 2

lamanawebu
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. kvě 2015 3:37:25
Typ mobilu / ROM: THL 5000 orig fw 1.1.2
Mobil 2 / ROM: xperia Ray 2.3.4 - 4.0.2.A.0.62REPACK4PDA

Muze aplikace poskodit telefon?

Příspěvek od lamanawebu »

ahoj,

zrovna jsem se vratil ze servisu, kde podruhe reklamuji THL5000 - důvod, většina aplikaci tuhne ihned po startu, po nekolika sekundach se takova aplikace sama ukonci - vždy zacal zlobit vestaveny prohlizec internetu a během par dni se pridalo několik dalších aplikaci, vymazani pameti aplikace nepomuze, nekterym aplikacim pomohl kompletni restart telefonu. Ale ani ten není bez problemu, telefon zobrazi logo THL a nahodnekrat se restartuje, nekdy chybi animace pismenek nebo nabiha 2-3 minutky.. před první reklamaci jsem dal tovarni nastaveni ale problém to nevyresilo - telefon se pak po zobrazeni loga restartoval porad dokola. V servisu vyreseno prehranim firmware - nyní o 2 mesice později stejny problém. Tentokrát jsem uz ani tovarni reset nedelal a pro zmenu jsem ještě velmi spatne slysel protistranu při dnesnich hovorech.

a ted ten dotaz - technik mi řekl ze opet prehraji firmware, ze mi telefon poskodila nejaka aplikace ... no něco malo o androidu vim a aplikace by mely bezet v sandboxu a vzhledem k linuxovemu puvodu systemu se mi moc nechce verit ze nejaka ikdyby "zla" aplikace něco takového muze způsobit. Tak jsem se ptal jestli je THL taky debilni, ale pry ne .. pry trosku odolnejsi jsou huawei, ale jinak každý telefon muze nevhodna aplikace zapisem do systemu nejak poskodit - co myslite ???

telefon nebyl nikdy rootnuty ani jinak upraveny, s posledním ofiko firmware, nikdy "nevykoupan" apod, koupen 02/2015, první reklamace 11/2015 a dnes druha

PS: telefon je to fajn, ale dobry pocit z nej nemam od zacatku - s předchozím firmware mi jeden den párkrát napsal ze odpojil pametovou kartu a pak to karta zabalila, dal jsem tam druhou a taky psal ze ji odpojil, den na to jsem upgradoval firmware a bylo to OK, .. GPS no uplne na pikacu - fix i s A-GPS otázka min 10 minut a nekdy i mnohem dele a pak ukazuje klidne 200m mimo
Naposledy upravil(a) lamanawebu dne pon 07. bře 2016 20:18:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Muze aplikace poskodit telefon?

Příspěvek od Papooch »

Aplikace bez root accesu rozhodně systém poškodit nemůže. Už jenom proto, že systém je řešenej tak, že každá aplikace má v paměti vyhrazenej svůj prostor, ze kterýho může číst a zapisovat a nikam jinam nesmí a už vůbec ne do systémovýho adresáře. Zpomalit telefon, to ano, to dokáže solidně, na druhou stranu s 2GB ram by to neměl být velkej problém. Zkuste vyčistit sysém Ccleanerem nebo SD maid. Ale jestli do telefonu netaháte milion aplikací den co den, nevidím v tom příčinu problému. Může to být nějakej vadnej model nebo je problém v samotným firmware telefonu. Osobně bych tam zkusil prdnout nějakou custom rom a pokud by to stále zlobilo, tak flashnout zpátky stock a servis.
Na poděkování slouží palec u příspěvku
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muze aplikace poskodit telefon?

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Kde v jakém servisu ti tohle řekli? Je to lež jako věž. Na 99% vada hardware a s největší pravděpodobností nějaké části paměti.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Odpovědět

Zpět na „THL 5000 - Obecná diskuze“