THL 5000 - Obecná diskuzeTHL 5000 digitizer

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
DragonOfDeath
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 13. pro 2014 2:36:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Mobil 2 / ROM: THL 5000

THL 5000 digitizer

Příspěvek od DragonOfDeath »

Zdravím lidi, před pár dny jsem si rozbil displej, ale bylo mi řečeno, že je to digitizér nebo jak se to česky píše. Prostě ne displej, ale ta část nad tím. A teď nevím, jestli koupit novej (nenašel jsem to stejně, rada kde?) nebo novej telefon. Ale otázka zní, jak se dostat k datům v daném telefonu, co jsou na paměti telefonu? (Displej na dotek nereaguje, kdo si to nespojil) Právě jen data mě drží, které bych chtěl. Až je budu mít, tak nebudu řešit displej apod.

Pomohl by root a dostat se k datům nebo jak tuto situaci vyřešit? Děkuji za každou radu.

EDIT: Ne, telefon po připojení k PC kabelem mi neukáže nic, protože musím kliknout na 'Použít USB jako' storage, jinak je to jen s obrázkem zeleného Androida (po přepnutí do storage je oranžovej...) takže se nedostanu nikam, když displej nejde.
OTG k čemu? Připojím myš a nic se nestane, to jsem pro vaši jistotu zkusil...Protože když ho zapnu, tak to chce po mě kod pro otevření telefonu (ktery ani nevím, že mám, max pin jsem tam měl, ale teď je tel bez simek..) a jak to udělám asi, když nemůžu na displej... Proto mi to nedává smysl, co píšete. Snad je to jasnější.
Naposledy upravil(a) DragonOfDeath dne pon 21. lis 2016 14:37:24, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od LivArt »

Kup si OTG redukci a USB myš.
Uživatelský avatar
mrnus
Moderátor
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv 03. lis 2011 11:07:59
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od mrnus »

Ahoj,
Záleží jestli máš zapnuté ladění usb, což asi ne.
V tom případě jediná cesta kterou znám je připojit k boxu povolit ladění a pak vytáhnout co budeš chtít, jen problém , že si to doma asi neuděláš.
Nebo OTG redukci a připojit myš a tak udělát zálohu fotek a kontktu apod..
Uživatelský avatar
DragonOfDeath
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 13. pro 2014 2:36:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Mobil 2 / ROM: THL 5000

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od DragonOfDeath »

LivArt píše:Kup si OTG redukci a USB myš.
K čemu by to pomohlo od normálního kabelu? OTG bylo součástí balení, takovej zelenej zm*d :D. To je prostě jen zkrácenej kabel, nic víc. (Viz edit příspěvku, teda.)
mrnus píše:Ahoj,
Záleží jestli máš zapnuté ladění usb, což asi ne.
V tom případě jediná cesta kterou znám je připojit k boxu povolit ladění a pak vytáhnout co budeš chtít, jen problém , že si to doma asi neuděláš.
Nebo OTG redukci a připojit myš a tak udělát zálohu fotek a kontktu apod..
Nemám, po připojení kabelem musím vždy vybrat, jestli chci telefon použít jako Storage, jinak se jen nabíjí. A jelikož displej nejde, po připojení neudělám nic, proto se ptám tady, jak se k tomu dostat (ani přes vypnutej telefon připojení nejde, jen nabíjí).
A jak mam asi povolit ladění? Nechápu, jak by mi myš měla pomoct... (viz edit příspěvku) ... a připojit k jakému 'boxu'?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od LivArt »

Vono kdybys uměl trochu číst a chápat smysl psanýho textu, tak by ti to došlo. U pořádných telefonů s funkčním OTG se objeví kurzor myši a můžeš dělat cokoliv.
Obecně poslat mrnusovi, pak by to možný bylo.
Uživatelský avatar
DragonOfDeath
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 13. pro 2014 2:36:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Mobil 2 / ROM: THL 5000

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od DragonOfDeath »

LivArt píše:Vono kdybys uměl trochu číst a chápat smysl psanýho textu, tak by ti to došlo. U pořádných telefonů s funkčním OTG se objeví kurzor myši a můžeš dělat cokoliv.
Obecně poslat mrnusovi, pak by to možný bylo.
Ježiš, a ty jsi spadl odkud? Četl jsem a zkusil...ani myš se nerozsvítila, tak jak by měla fungovat? Prostě jednodušše jsem napsal, že to nejde, tak co mi tu radíš, at to zkusím znova přečíst, KDYZ to nejde... :clap: :facepalm:

'U pořádných telefonů'...gratuluju, teď řešíme můj pořádnej THL :palec:

Neřeknu nic, kdybych to zkusil normálně na telefonu běžícím s OTG, ale takhle se po zapnutí telefonu nic nestane. Nevím, co na tom nechápeš když: nejde displej a sáhnout na něj a zvolit cokoli A tím pádem se nedostanu přes zadání kodu....

Takže nevím, kdo se má naučit číst... :twisted:
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od roy100 »

Hele, thl je dobrý telefon a otg podporuje, máš otg redukci? Ne každá redukce USB/microusb totiž otg podporuje.
Uživatelský avatar
DragonOfDeath
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 13. pro 2014 2:36:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Mobil 2 / ROM: THL 5000

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od DragonOfDeath »

roy100 píše:Hele, thl je dobrý telefon a otg podporuje, máš otg redukci? Ne každá redukce USB/microusb totiž otg podporuje.
Neříkám, že není, ale problém s displejem se může stát u jakéhokoli telefonu...
PSAL jsem, že ji mám, origo, co byla k tomu telefonu. NEFUNGUJE. NEvyskočí žádná šipka, kde bych s myší mohl po displeji cokoli poklikat :).

Zapnu telefon - vyběhne zadat kod, což já nemůžu - nejde displej, že - připojím OTG redukci od THL, co mám + myš - a nic se nestane... (ledaže by nebyla kompatibilní myš....holt jinou zkusit nemůžu, mám totiž jen jednu)

Kolikrát to mám ještě psát ? :)

Pokud dělám někde chybu, tak by bylo vhodné to napsat, a ne se ptát pořád dokola na to samé :)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od LivArt »

Ze dvou možností je jen jedna, kterou můžeš udělat doma. Tu jsi vyloučil. Ta druhá je ta, kterou ti navrhuje mrnus - poslat mu to.
Uživatelský avatar
DragonOfDeath
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 13. pro 2014 2:36:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Mobil 2 / ROM: THL 5000

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od DragonOfDeath »

LivArt píše:Ze dvou možností je jen jedna, kterou můžeš udělat doma. Tu jsi vyloučil. Ta druhá je ta, kterou ti navrhuje mrnus - poslat mu to.
Jenže zbytečně utrácet za něčí práci + to posílat a poštovné, to se neoplatí a trvalo by to mega dlouho...

Ano, OTG jsem vyloučil, to nefunguje, když telefon zapnu. ALE jak zapnu telefon do recovery režimu nebo co to je, tak myš se rozsvítí, ale je mi k ničemu, protože displej pokrývá jen zdechlej Androiďák s červeným trojúhelníkem s vykřičníkem... :)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od LivArt »

Protože v recovery by ti myš jako taková byla k ničemu, když se to má dát ovládat tlačítky hlasitosti a power tlačítkem. Neběží ti v recovery adb?
BTW nefunkční OTG je špatnou ROMkou, při troše štěstí by se to dalo přeflashovat bez ztráty dat a pak odemknout a ovládat myší.
Uživatelský avatar
DragonOfDeath
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 13. pro 2014 2:36:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Mobil 2 / ROM: THL 5000

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od DragonOfDeath »

Vím, že by byla k ničemu, však jsem to snad psal ne ;) a vím, jak se to ovládá...

Co je recovery adb?
Nepsal jsem nikde, že je OTG nefunkční... zkoušeno při rozbalení telefonu jako supr feature, to šlo...ale nikdy nezkoušeno na telefonu při zapnutí a chtění číselného kodu na odemčení... TO nejde.

Mám zálohu *.backup skrze ten nouzák nebo co to je, přetáhl jsem to do pc (na sms apod, na to kašlu, to je nic), má to 2,5GB - snad to bude vše. Viz např stejný problém tu http://android.stackexchange.com/questi ... k-recovery
No a otázka zní, jak se k těmto souborům dostat nebo extrahovat?

Krom jiného, že bych rád zase slyšel i rady, na původní dotaz, nebo něco, co by pomohlo, kdyby ty soubory .backup ne...

EDIT by jumbo78: Odkazy nepatří do tagu CODE, ale URL. Nejsme WAREZ fórum. Předchozí příspěvky se necitují.
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od Mlyeko »

Nejsem žádný super technik ale napadá mne vzít je thl přehodit střeva a udělat zálohu....
Klidne bych na pár hodin poskytl svůj tel
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od LivArt »

Tu zálohu bez linuxu nijak nerozbalíš, je to prostě image systému.
ADB v recovery znamená to, že nahodíš telefon do recovery a podíváš se, jestli a jak se připojil k PC.
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: THL 5000 digitizer

Příspěvek od ax1qwer »

Flashni tam cwm a v nem udelej komplet zalohu, tu uz snadno vyextrahujes.

­    
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Odpovědět

Zpět na „THL 5000 - Obecná diskuze“