THL 5000 - ROM/ROOT/FWRepartition (prerozdelenie) vnútornej pamäte

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Repartition (prerozdelenie) vnútornej pamäte

Příspěvek od rbarat »

Návod na tzv. "repartition", t.j. prerozdelenie vnútorných pamätí pre telefón THL 5000

Náš telefón obsahuje celkovo 16GB vnútornej pamäte, ktorá je štandardne rozdelená na 4GB systémová pamäť pre inštaláciu aplikácií a 10GB tvorí tzv. "vnútorná SD karta". Okrem toho samozrejme môžete do telefónu osadiť externú SD kartu. Toto rozdelenie nemusí každému vyhovovať, preto je tu návod na prerozdelenie pamätí nasledovne:
- 4GB Systém, 10GB vnútorná SD
- 8GB Systém, 6GB vnútorná SD
- 10GB Systém, 4GB vnútorná SD
- 13GB Systém, 1GB vnútorná SD

Rusi sa činia a máme tu komfortný návod na prerozdelenie vnútorných pamätí telefónu. Je to v ruštine, ktor nerozumie, použite Google.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry33378179

Na svoj kus telefónu ešte stále čakám, keď mi konečne dorazí, pripravím preložený a odskúšaný návod.

Upozornenie:
Repartition pamäte je pomerne háklivá záležitosť, pokiaľ to nie je nutné, nezaoberajte sa tým. Náš telefón má pre potreby väčšiny užívateľov dosť vnútornej pamäte v štandardnom nastavení.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repartition (prerozdelenie) vnútornej pamäte

Příspěvek od Tomáš Kubec »

No myslí ze to co je v základu 4GB Systém, 10GB vnitřní SD je naprosto v pohodě a ideální.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Repartition (prerozdelenie) vnútornej pamäte

Příspěvek od rbarat »

Tiež si myslím. Pre väčšinu to bude dosť, tento telefón nemá taký problém, ako mali staršie fóny ako Lenovo P770/780 a stále majú nové lacnejšie fóny, celkovú veľkosť vnútornej pamäte iba 4GB. Tam je repartition nutnosť.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
anubis33
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26. črc 2014 7:01:43
Typ mobilu / ROM: elephone p10c
Mobil 2 / ROM: thl w100s

Re: Repartition (prerozdelenie) vnútornej pamäte

Příspěvek od anubis33 »

už to někdo skoušel? asi vím jak to udělat ale nemužu to přeložit nemá někdo navod projistotu v češtině? 4gb je málo přesouvám aplikace na kartu ale po aktualizaci aplikací se zase nainstalují do telefonu pak mi to navíc hlasí malo místa a musím pořád přesouvat a kevšemu když vytáhnu kartu nebo do ní neco kopíruju mi aplikace nejdou pro mně je přerozdělení dar znebes 10gb na kartě sou na prd když mám 64gb kartu :palec:
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Repartition (prerozdelenie) vnútornej pamäte

Příspěvek od rbarat »

Ešte sme to tu asi nikto nerobili, ak sa odhodláš, budeme Ti vďačný za český návod. Ja som na THL 5000 zatiaľ nemal potrebu repartition robiť, keďže pre moje potreby má dosť internej pamäte. Repartition som ale robil predtým na telefónoch Lenove P770 a Lenove P780, tam to bolo treba, lebo tie telefóny mali len 4GB pamäte.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
MildaGenius
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 12. lis 2010 9:55:22
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Tablet: Ainol Elf

Re: Repartition (prerozdelenie) vnútornej pamäte

Příspěvek od MildaGenius »

Ja jsem se se zaplnenym oddilem pro aplikace trapil uz dlouho, ale stale jsem to odkladal.

Nakonec jsem se odhodlal a zkousel jsem variantu se zmenou EBR, ale bohuzel se mi nedarilo udelat zalohu romky pomoci MTKDroidTool (ERROR : Zero file, no space left on device!).

Nakonec jsem narazil na aplikaci Hk Rom Editorhttp://forum.xda-developers.com/attachm ... 1412445711, kde je mozne si velikost Data partition plynule nastavit. Vice na http://forum.xda-developers.com/unite-2 ... x-t2895766.
Odpovědět

Zpět na „THL 5000 - ROM/ROOT/FW“