Samsung Galaxy S5 mini - Obecná diskuzeSamovolný restart

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Chasseur
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 15. lis 2014 17:04:19
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser - ZE500KL

Samovolný restart

Příspěvek od Chasseur »

Ahoj,
tak se objevil další problém - samovolný restart. Když mi to telefon udělal poprvé, uvedl jsem ho do továrního stavu, zformátoval SD kartu, neinstaloval některé málo používané aplikace a neinstaloval jsem ani AVG antivirus. Přesto se mi telefon opět samovolně restartoval. Stane se tak bez jakékoliv chybové hlášky, mám mobil položený na stolku vedle sebe a najednou se restartuje.
Vyčetl jsem, že to může být problém s Androidem 4.4.2. Setkal se někdo s podobným problémem? Nevypozoroval někdo čím by to mohlo být?

Díky
Jirka125
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: pát 07. kvě 2010 11:59:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Twitter: @jirkovo

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Jirka125 »

Samovolné restarty jsou u S5 mini zcela normální. Někdy dokonce mobil "vytuhne" tak, že nepomůže nic jiného než vyndání baterky. Nejhorší na tom je, že někdy mobil funguje týden naprosto v pořádku, a náhle se i několikrát za den restartuje či naprosto vytuhne. Nepodařilo se mi vysledovat, čím by to mohlo být. Nedávno přistála aktualizace ANJ2, ale zlepšení nepřinesla.
Chasseur
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 15. lis 2014 17:04:19
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser - ZE500KL

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Chasseur »

Tak se mi opravdu během 4 dnů 2x kousl tak, že jsem musel vyndat baterii. To je opravdu velmi mrzuté. Kupoval jsem ho hlavně kvůli odolnosti a výdrži. Odolnost jsem neměl možnost vyzkoušet, ale když budu pořád vytahovat baterku, zadní kryt za chvíli zničím. Při běžném provozu mi vydržel 3,5 dn5 na jedno nabití. A to je velmi dobré. Nicméně jsem ho vrátil kvůli každodenním samovolným restartům a zasekávání.
sp.m@email.cz
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 02. zář 2012 18:47:52

Re: Samovolný restart

Příspěvek od sp.m@email.cz »

Takže mám taky S5mini a když jsem telefon zapnul hned první den, tak se mi 3x sekl... teď asi po týdnu znova, vubec nereagoval, tak jsem musel vyndat baterku atd...
Jak tak čtu, tak to dělá snad každému... To není normální ne? Myslíte že je to nějaká vadná série, nebo čím to může být. Pomůže časem nějaká aktualizace? Nebo mám telefon reklamovat?
Vítek8
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 17. led 2015 19:38:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 mini

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Vítek8 »

Ahoj,
vlastním s5 mini už od září, že začátku se mj stávalo, že mi kamarádi a známí volali na firemní telefon nebo chodili osobně a ptali se proč mam vypnutý telefon, že se mi nemohou dovolat. Při tom jsem měl telefon celou dobu zapnutý a plný signál. Po vytočení čísla se mi ukazuje: Není připojen k síti. Po restartu vše zase funguje jak má... To by mě ještě tam neštvalo, ale za poslední 3 tydny se mi telefon kousne tak ze pomůže az výtahnutí baterky. A tohle se mi stalo i v noci a Já kvůli tomu ze mi nezazvoniL budík zaspaL do prace :-/ to už je na pytel... co s tím?
Lestad
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 05. srp 2014 19:56:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 mini

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Lestad »

to co popisuješ je bohužel normální - já takhle zaspal 2x a že nemáš signál i když telefon ukazuje že ano je taky normální - používám hangout a tam vždycky člověk pozná když se zpráva odesílá dlouho že je zle a musíš restartovat. Já ještě nadto mám flipové pouzdro, který teda už nepoužívám i když stálo 900,- protože skoro po každým zapnutí telefonu/přihlášení se - vyskakovala hláška o těsnosti krytu. Nepomohla ani reklamace a výměna krytu. celkov je S5 mini krásnej zmetek, kterej se moc nepovedl...

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Jumbo78 »

Kolega v práci ho používá jako služební telefon a chválí si ho...
Žádné výpadky, telefonuje cca 2-3 hodiny denně...
Zkusil bych nechat vyměnit SIM
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
oldlamehand
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: pon 24. lis 2014 9:52:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e

Re: Samovolný restart

Příspěvek od oldlamehand »

Mám S5 mini (Android 4.4.2) od prosince. Čas od času se mi sám restartuje. Poznám to obvykle podle požadavku na zádání PIN simkarty. Nestává se mi to totiž během používání. Telefon mi také občas zcela zasekne. Opět se to stává v době nečinnosti a telefon se mi prostě nepodaří probudit. Nereaguje na žádné pokyny. Z počátku jsem zamrznutí řešil vyndáním baterky. Později jsem se ale dočetl, že lze restart provést pomocí power tlačítka + volume down cca 10 sekund a opravdu to funguje i na zamrzlý telefon.
Telefon není rootnutý a nepovoluji instalaci z neznýmých zdrojů. Používám pouze aplikace nainstalované přes google play. Myslíte, že občasný samovolný restart (cca 1 x týdně a občasné zatuhnutí (cca 6 x za celou dobu) je důvodem k reklamaci přístroje?
dawidisko
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 29. čer 2012 18:13:13
Typ mobilu / ROM: Samsung s5 mini
Tablet: Ainol Hero

Re: Samovolný restart

Příspěvek od dawidisko »

Zdravím telefon mám od října a ještě se mi nikdy nestalo že by jsem mi kousnul nebo samovolně vypnul nebo restartoval telefon mám rootnuty zmrazené aplikace od Samsungu co nepoužívám a nainstalovaných spoustu aplikaci vše mám popsané v diskuzi o zkušenostech s telefonem.
Uživatelský avatar
eswe
Androiďák!
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. pro 2011 20:51:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Bydliště: Olomouc

Re: Samovolný restart

Příspěvek od eswe »

Telefon mám od listopadu a žádný restart ani zatuhnutí se nekonalo.Moji dva známý mají ten samý telefon od prosince s oficiální ROMkou a taky nic.
oldlamehand
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: pon 24. lis 2014 9:52:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e

Re: Samovolný restart

Příspěvek od oldlamehand »

Zkusil jsem vypnout telefon a na pár minut vyndat baterku i simku. Po opětovném zapnutí už pár dní běří bez restartu a vytuhnutí. Myslíte, že tu mohla být nějaký souvislost třeba se špatným kontaktem u simky?
Hulululu12
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: ned 22. zář 2013 20:50:05
Typ mobilu / ROM: S4 mini

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Hulululu12 »

Měl jsem S5 mini. Restarty a zamrzání s nutností vyndat baterii neustálé. 2x týdně. Telefon byl v původním stavu bez aplikací třetích stran.

Reklamováno u VSP, reklamace uznána. Telefon vrácen prodávajícímu a zakoupen nový telefon, tentokrát "Alpha" a naprostá spokojenost.
oldlamehand
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: pon 24. lis 2014 9:52:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e

Re: Samovolný restart

Příspěvek od oldlamehand »

Tak jsem po několika dalších zamrznutích či samovolných restartech telefon reklamoval přes prodejce. Uvidíme, co s tim v servisu provedou. Bojim se ale, aby mi to nevrátili s tím, že se závada neprojevila. Občas se mi telefon seknul i 2 x denně, ale někdy běžel třeba 2 nebo tří týdny bez problému. Mají na to v servisech nějakou diagnostiku, která dokáže závadu odhalit, i když se jim telefon zrovna nezasekne?
Surgis
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. srp 2015 18:31:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Surgis »

Chasseur píše:Ahoj,
tak se objevil další problém - samovolný restart. Když mi to telefon udělal poprvé, uvedl jsem ho do továrního stavu, zformátoval SD kartu, neinstaloval některé málo používané aplikace a neinstaloval jsem ani AVG antivirus. Přesto se mi telefon opět samovolně restartoval. Stane se tak bez jakékoliv chybové hlášky, mám mobil položený na stolku vedle sebe a najednou se restartuje.
Vyčetl jsem, že to může být problém s Androidem 4.4.2. Setkal se někdo s podobným problémem? Nevypozoroval někdo čím by to mohlo být?

Díky
Ahoj.Pomůže snad jen reklamace.Telefon se mi restartuje i samovolně ležíc na stole.3X hard reset.Po prvé obnova ze zálohy se všemi aplikacemi.Negativní.Po druhé obnova bez applikací.Negativní.Výměna SIM karty.Negativní.Výměna paměťové karty.Negativní.Bez paměťové karty.Negativní.Výměna baterie.Negativní.Odinstalace antiviru,nainstalování jiného.Negativní.Telefon se restartuje náhodně,při přehrávání MP3,při procházení FB,dokonce i samovolně.
filhou
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20. lis 2015 13:49:48
Typ mobilu / ROM: S 5 mini

Re: Samovolný restart

Příspěvek od filhou »

Telefon mam rok a dva mesice, dnes velmi lituji, vetsi shit od Samsungu jsem nevidel. Vse je spatne, hlavne se mi stane restart i 20x denne. V breznu prvni reklamace - neuznana, zavada se neprojevila. Pocatkem rijna druha reklamace - uznana, vymeneno dost elektronickych soucastek. Koncem rijna treti reklamace - uznana, pra to bylo vadnou baterii. Pulka listopadu ctvrta reklamace - cekam na vyrizeni a odspoupeni od smlouvy. Pri sepisovani reklamace se pred prodejcem behem 5-ti minut telefon sam 2x restartoval, tak uvidime.......
gero626
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: ned 08. kvě 2011 7:22:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Nova 3

Re: Samovolný restart

Příspěvek od gero626 »

Stávalo se mi, že se mi mobil samovolně restartoval i několikrát denně. Jako launcher jsem měl D.str.Touchwiz. Kdesi jsem vyčetl, že samovolné restarty by mohl způsobovat právě on. Přehrál jsem si Nova launchech a od té doby mám s restarty klid :-)
Nogard_YT
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. úno 2018 12:22:38
Typ mobilu / ROM: Prestigio PSP 3450 DUO
Twitter: @Nogard_YT
Tablet: Prestigio PMP 5480

Re: Samovolný restart

Příspěvek od Nogard_YT »

Mohli byste mi prosím poradit, jak ten Nova launcher nainstalovat ?
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Samovolný restart

Příspěvek od ac1893 »

Stáhneš na Google play a samo se nainstaluje

­­    

Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Samovolný restart

Příspěvek od ac1893 »


ac1893 píše:Stáhneš na Google play a samo se nainstaluje

­­    
Teď koukám že jsi psal i jinde a na 100 procent to tvůj problém nevyřeší

­­    

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S5 mini - Obecná diskuze“