Huawei Honor Mediapad X1 - obecná diskuzeHuawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

Dle mého zatím jednička mezi 7" plácačkama - nejlehčí, nej baterie, nejmenší a za cenu aukrového Note II

Ulefone U7 je sice levnější, ale trpí různými nedodělky (viz vlákno: http://androidforum.cz/coolpad-9976a-7- ... 6-690.html

Coolpad 9976A asi hlavní konkurent, ale je těžší, větší a není tam automaticky GPlay

Objednal jsem zde: http://www.aliexpress.com/item/Pre-sell ... 94311.html za cenu 309 $ a levné DHL k tomu, usmlouval jsem jako dárek fólii a case, takže prodejce určitě komunikuje a má velmi dobrou reputaci.

Hlavní info o Huawei
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=5 ... 3g_7d-501u
označení: 7D-501u (3G verze)
7 palcový displej LTPS OGS 1200 X 1920 rozlišení
Hisilicon Kirin 910 quad core 1,6 GHz procesor
2GB RAM, 16GB ROM
5.0MP přední fotoaparát a 13.0MP zadní fotoaparát (prý fotky ok)
GPS
BT
Android 4.2 OS
tělo hliníková slitina - váha 239g ( o chloupek těžší než Note II v pouzdru) konečně se zase někde ukázal pokrok a né zákrok
baterie 5000mAh s funkcí reversního nabíjení (umí nabít ostatní telefon)
1SIM
velikost 183.5x103.9x7.18mm
když si připlatíte 50$ máte LTE verzi v černé barvě
Spoiler:
Obrázek
nu a časem buď Huawei Talk Band B1
Spoiler:
Obrázek
a nebo Pebble Steel
Spoiler:
Obrázek
Nu, pokud jde o další informace:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2710524
tady píší o KitKat verzi pro Huawei X1
http://www.442kitkat.info/mp3-0/huawei- ... -6129.html
a zde nejrozsáhlejší forum o X1 co jsem našel
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=550236&st=540
pokud najdete jiné užitečné informace napište níže, samozřejmě jsou vítané osobní zkušenosti pokud jste majitelé ...

Váňa
Naposledy upravil(a) Ivanhoe dne sob 31. kvě 2014 15:42:52, celkem upraveno 1 x.
msmity
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 04. kvě 2014 16:28:23
Typ mobilu / ROM: S2

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od msmity »

Nevi nekdo dostupnost mediapadx1 v CR?
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

tož, phablet je již na stole:

- po spuštění byla zvolena angličtina
- telefon jde zapnout dvojklikem na obrazovku (super věc!)
- 2x mi to nabídlo update, což jsem udělal
- dle tohoto návodu jsem nainstaloval Google play (je třeba v nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů)
http://mobileinkslinger.com/add-google- ... diapad-x1/ (stahovalo se to velmi pomalu)
- má pár fint, jak s telefonem dobře pracovat i s jednou rukou
- hmotnostně je to opravdu podobné mému starému Nout II
- s touto appkou udělán ROOT http://www.kingoapp.com/
- což mi ale bylo na houby, páč GMD Gestures (Lite) mi vůbec nefakčil, resp. ROOT to vzalo v potaz, ale pak mi nefungovalo žádné gesto
- zatím tedy pro gesta (z rohu) používám All in one Gestures (asi mi to bude stačit)



zatím plná spokojenost :palec:
Naposledy upravil(a) Ivanhoe dne stř 11. čer 2014 18:36:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Jumbo78 »

Tož pak napiš víc zkušeností během provozu ;)

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

tak výdrž baterie, při plném vytížení, kdy mám phablet stále v ruce vydrží 2 dny v pohodě)
displej na přímém slunci - :palec: řekl bych čistě pocitově lepší než Note II (přímo jsem neporovnával)
váha 245g ještě s nalepenou fólií vzadu i vpředu
SIM je microSIM (jako Note II)
zatím mi nefunguje přímé napojení na domácí síť, když je vypnutý displej (jakoby telefon wifi v tomto režimu neskenoval)
edit: tak dnes jsem telefon po příchodu nechal v klidu a zhruba do půlhodky se telefon sám připojil a TASKER bez problémů přepl na domácí profil - takže vyřešeno (a toto funguje i na power profilu SMART, který je šetřivější)
telefon se mimojiné na wifi automaticky připojí okamžitě při zapnutí displeje...

Bluetooth je ok, při vypnutém displeji se do 5vteřin napojí na autorádio
zatím nelituji :DD logický krok po Note II, však Samsung se nyní vytasil s nějakou 7" plácačkou

oficiální ROM zde: http://www.needrom.com/mobile/x1-7d-501u/
custom ROM založená na oficiálním, ale s různými fintami zde: http://www.needrom.com/mobile/x1-7d-501u-2/


je tu ještě někdo s Huawei Honor Mediapad X1 ?
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

Tak, už ho mám taky objednaný :) Pro mě bylo nejdůlzežitější, jestli na něm fungují Plants vs Zombies 2 a tu mi tady potvrdili, že jede, takže jakmile mi to (do týdne snad) přijde, tak taky sepíšu nějaké svoje zkušenosti...
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

Recenze:

Tak, pouzivam ho asi tyden a muzu rict, ze jsem z nej absolutne nadseny. Jak psal uzivatel vyse, tak shrnul asi vse podstatne, ja jen neco zduraznim:

Plusy:
Displej
Design
Velikost (pokud byt i jen trosku o tomhle telefonu uvazujete, tak je pro vas velikost prijatelna). Me se vleze do rifli i tak, ze si sednu, ale jsem pomerne velky i vysoky
VYDRZ BATERKY - jsem schopny vycucat iPhone ani ne za pul dne (metro, ctecka, 3G, atd, atd) a tohle vydrzi 1,5dne coz je absolutne neskutecne, konecne zarizeni, u ktereho nemusim mit porad rozmistene nabijecky strategicky po mistech, ktere chci navstivit.
Hmotnost - je opravdu prekvapive lehky na to, jak je velky (ale pokud budete z nej telefenovat bez sluchatek, tak budete mit bicaky jak Arnold :))
Cena - ja to mel celkove za 7tis vcetne DPH i cla z aliexpressu

Minusy
Ten jejich nativni system UI 2.0 je opravdu zalagovany, sem tam si neprijemne lagne, ale nic smrtelneho, bud se s tim smirite, nebo si nainstalujete Nova Launcher
Nektere popisky v telefonu jsou porad v cinstine (nic hrozneho, spis takove usmevne :)
Dole jak je lista s tlacitky Home, Zpet a programy je ve standardnim nastaveni pruhledna, coz je super, ale s Novou uz je pevne seda, coz mi opravdu vadi, vypada to dost nepekne :-/


Kazdopadne hodnoceni 8/10, bod dolu za vykon, ktery by mohl byt vetsi (treba Plants vs Zombies 2 vypadají, že maji chvilema dost) a bod dolu za nic moc uzivatelske prostredi.
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

To prostředí u mě šlo také pryč a již od dob Note II jsem zakotvil u NOVA luncher (jen Tě nechápu s tou lištou, mě jde schovat, pokud chci, ale přiznám se, že to neřeším, lišta se sama automaticky schová v galerii a ve čtečce když potřebuji velkou plochu, tak si jí také schovám - líbí se mi to řešení, přičemž jsem dopředu docela měl strach)

jinak telefon jsme teď využívali na geocaching v Jeseníkách a velmi se osvědčil :palec:

baterie se ustálila na zhruba 2 dnech, pokud bych ho šetřil, myslím, že by zvládl i 3 dny... ale to je individuální

pokud jde o držák do auta, tak uvažuji o tomto: http://www.dx.com/p/h08-car-4-port-suct ... 7uMBJT8L0w někdo to koupil pro 7" Ulefona

:?: co řeším: :?:

- to dvojťuknutí na displej pro zapnutí je super!, ale občas se stane, že hned nefunguje, ja to je u Smraďocha ???
- a pak někdy se upraví jas displeje, ale přitom mám automatiku vypnutou... a myslím, že to dělá jen u webového prohlížeče a čtečce Moon Reader (anebo si to jinde nevšimnu), ale mám tam rozjetý TASKER, tak nevím jestli jsem si to nerozhodil něčím sám

Váňa
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

No mě třeba to dvojkliknutí funguje podle funkce random, tj. někdy to jde, někdy ne...

Co se podsvícení týče, tak mi funguje tak nějak zvláštně v CoolReaderu, ale i to se dá zvládnout.

S Nova Launcherem bych každopádně hodnocení upravil na 9/10. Až budu někdy v budoucnu chtít měnit za něco jiného, tak asi bude i docela problém podobné zařízení najít :)
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

Btw. ještě se zeptám, jak to máš s přestupem na KitKat? Na xda-forum to vypadá, že už s nějakým imagem experimentují a vypadá to velice nadějně (např. to, že bude moct najednou číst ne 32gb karty, ale rovnou 64gb, což by bylo super), ale když dam zkontrolovat aplikace, tak to nic neudělá a tváří se jako by nic. Když se dívám na stránky Huawei, tak česko je tradičně mrtvé, ale i ostatní oficiální zdroje nic...
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od pedes »

Český Huawei není mrtvý, ale vy toužíte po podpoře pro zařízení, které zde zatím oficiálně není distribuováno. Čili dá se vcelku s nadhledem vzít i ta nedokonalá čeština.
P.S. kde jste pořizoval?
TomPapi
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18. srp 2014 17:42:35
Typ mobilu / ROM: iOcean x7 HD

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od TomPapi »

Zdravím, Huawei mediapad x1 7.0 mě celkem zaujal.. Kde jste prosím pořizovali a jak je na tom s češtinou?
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

Nechci být hnidopich, ale pokud není Huawei v ČR (samozřejmě je to i u jiných výrobců) mrtvý, pak nabývá na významu otázka, proč tento model není v oficiální distribuci pro jiné země (tedy i ČR)... chápu ale, že to je otázka na vedení a celou jejich obchodní politiku

Nu, mě ten dvojklik většinou napoprvé nefunguje, ale když s telefonem pracuji, vypnu ho a po chvilce ho chci dvojklikem zapnout, pak to funguje hnedky a 100% ... rychle si na to člověk zvykne a snažím se dvojklikem zapínat i jiná zařízení :DD

Jinak jsem nějak pořešil to měnění podsvícení, nyní se mi to samo již nemění, takže to bylo nějak mým zásahem

Čeština jde přehrát prog. More Local ??? nebo tak nějak. Já jsem to neřešil, aspoň procvičuji anglinu, ale v jiném váknu to popisuje uživatel Kucko ??? u tohoto telefonu a to s úspěchem

Já jsem kupoval na Aliexpress, ale tam se to mění, tak si vyberte dobrou cenu u obchodníka s dobrým hodnocením a není co řešit...

Pokud jde o update, řešil bych to až možná s odzkoušeným KiteKatem, ale možná zůstanu u osvědčeného pravidla z práce - funguje-li Ti něco a dobře ? Tak do toho nevrtej !!! 8-)

Váňa
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

TomPapi píše:Zdravím, Huawei mediapad x1 7.0 mě celkem zaujal.. Kde jste prosím pořizovali a jak je na tom s češtinou?
Ja jsem kupoval na aliexpress.com za cca 320USD, tj. cca 6500Kc. Na krabici chytry cinan dal cenu 60USD, takze clo i dph jsem doplacel jen 350Kc. Od objednani jsem ho mel za 4dny (plati se kartou dopredu a doprava DHL, s nima to je nejrychlejsi)

Link na koupi je tu http://www.aliexpress.com/item/Original ... 81933.html za 310USD, postovne cca 14USD. Verzi s 4G se podle me nevyplaci kupovat, protoze je tam rozdil cca 100USD v cene a to si clovek bude rovnou porizovat neco noveho, nez to tady zavedou....

Na pripadne otazky jsem dycky k dispozici :)


PS: Jinak videl jsem to i v eshopu tady u nekoho v cesku, kdo tvrdil, ze to ma i s cestinou, tak teda nevim...

PS2: Servisni centrum Huawei je v Kladne, kdyz jsem jim volal a ptal se, jak je to s opravama, tak rikali, ze by to normalne vzali, kdybych mel nejaky problem (napr. vymena tlacitek, atd) jen pry musim pocitat s tim, ze tam budou zrejme delsi dodaci lhuty.
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

Jo a cinani mi k tomu jeste prilozili i plastovy obal a jeste i adapter (o ten jsem si rekl v objednavce a prilozili ho jen tak :)
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

@Velkysmradoch

tyjo s tím servisem jsi mě potěšil... dobrá zpráva
já jsem taky kupoval na Alikovi a v přepočtu jsem platil něco okolo 7000Kč

jinak trochu měním názor na přechod na KitKat
https://www.youtube.com/watch?v=NJzjrp-kyxI zrychlení prohlížení webu, plynulejší scroll, navíc podpora BLE BT 4.0, zvýšení Antutu skore

tady je návod https://www.youtube.com/watch?v=uEWDTQnstSs

je zajímavé, že někteří ponejprv hlásili problém s DPI, ale s novějším firmware pro 501L verzi no problem, já mám 501U, tak nevím jestli čekat, nebo jít do toho...

jinak s telefounkem jsem nadmíru spokojen, nepadá to (ani z ruky), vše v poho :clap:

Váňa
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

Tak já už jsem update na 4.4. vyzkousel a ten problem s DPI byl pro me opravdu neprekousnutelny, takze jsem se vratil zpatky k 4.2

Nicmene to zrychleni telefonu je opravdu na prvni pohled viditelne, doslo k opravdu vyraznemu posunu, to chvalim. Pribyly i nejake dalsi, spis graficke featury (na kterych je opravdu nejvic sexy to, ze maji popisky jenom v cinstine, coz je opravdu super :)

Nicmene opravdu do DPI udelalo z telefonu opravdu skaredou velkou cihlu, klavesnice byla velka jak pro duchodce (skoro pulka 7" obrazovky jen pro klavesnici) plus celkove zvetseni fontu a vselijakych chlivecku bylo opravdu strasne :(
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

Klobók dolů, žes do toho šel... nicméně na XDA s tím zatím také nehli pro tento typ

nicméně co zkusit B020 firmware ? JE to sice 4.2, ale třeba by to scrolování a rychlost byla v pohodě...

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdow ... ail&mid=48

je to ten první odkaz
Velkysmradoch
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 16. črc 2014 17:27:18
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Velkysmradoch »

Tak podle http://huaweinews.com/2014/11/official- ... ime-table/ by X1 mel na zacatku ledna dostat EMUI 3.0, jen se ještě neví, na jaké verzi systému to bude (zoufale doufám, že to bude Lollipop, ale to je opravdu jen zbozne prani :)

Jinak nezkousel jste nekdo do telefonu narvat i vetsi, nez 32gb karty? Schroustlo je to?
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

Tak je to tady

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdow ... ail&mid=48

EMUI 3.0 s KitKAt (škoda)
teď jen, jak je to s dpi ???
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Kucko »

Tak som tu po dlhej dobe a vidim, ze zatial nas nie je vela s tymto super padlom! Ako vidite v podpise, biely Huaweik som minuly rok dal prec a skusal nove 8-jadra mtk6592. Po pol roku skusania som dospel k nazoru, ze aj ked X1 nepatri medzi najrychlejsie padla, je to zatial najkompaktnejsie padlo na trhu! Proste fakt sa este nic nan nechyta! A to mam teraz vedla neho vlajkovu lod Mate7! Je to fakt raketa, ale ked niekto skusi X1, tak aj tento 6" obor je proste malyyy... A nepresvedci ma ani lepsi procesor a grafika! Mam verziu 7D-503L, teda cinsku s LTE a cierna verzia sa zhanala tazko. Nakoniec som ho zohnal v oktobri po dvoch tyzdnoch cakania na Alikovi za peknych 340usd. Doteraz slape jak hodinky a nevymenil som ho ani za Mate 7! Ten ide na Bazos... :-) Mam tam uz tyzden android 4.4.2 s novym Emui 3.0 400dpi a som nadseny! Vsetko ide plynulejsie ako na predchadzajucom 4.4.2 a prostredie je fakt krajsie a funkcnejsie. Stock launcher som ale hned vymazal a moj Apex tam slape ako ma... :-) Spojazdnil som aj Xposed instaler, len s GravityBox si akosi nerozumie... Antutu skore je zatial rekordne, nieco cez 26000, co je aj citelne! LTE ide v BA jak raketa, takze rychlost 50-70MB/s v reale je suprova a to aj v budovach a halach mi slape cez 20MB/s, takze spokojnost! Aj vydrz baterie sa mi zda, ze je este vyssia - v pohode vydrzi 2 dni vacsej zataze a den maximalnej! To je hodnota, co momentalne nedosiahne ziadny mobil a dovod, preco ho nemenim! Kym tu nebude nastupca X2, ktory ma byt predstaveny na MWC v Barcelone zaciatkom marca, nema cenu menit za nic ine. A nastupca uz bude mat parametre lepsie ako Mate 7, takze tesim tesim... ;-)
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

Hoj Kucko,

Rád bych také přešel na verzi 4.4 a to z důvodu plynulosti při scrolování a celkovému zrychlení
ale přiznám se, že nemám žádné zkušenosti, tak mám docela strach, navíc někteří hlásí problémy s DPI
nevíš, jestli pro verzi 501U (3G, bílá) je 4.4 funkční ? A pokud ano, jak začít ?
Ty nemáš s DPI problémy s nějakou appkou ?

Telefon mám rootnutý, asi proto mi aktualizace spadne do chyby, momentálně mám verzi končící B017

Váňa
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Kucko »

Hoj Vano,
Ja som instaloval 4.4.2 hned ako som ho rozbalil z krabice! :-D Uz som vedel, ze nerobim ziadnu hovadinu, pretoze som ho predtym flesol kamosovi co ma 501U ako ty a jemu slapala bez problemov. Je pravda ze to dpi je pre dochodcov, ale su na xda romky, ktore maju upravene dpi na 320. Led do toho sa mi moc nechcelo a kamosovi to nevadi, lebo je slepy jak patrona, tak mu to uplne vyhovuje... :-D
U terajsej rom s EMUI 3.0 je este problem pouzit to 320dpi, ale zasa ta 400 je pouzitelnejsia ako v predchadzajucej rom s ENUI 2.3. Ja som spokojny. Radim ti preto ak ti nevadi to vacsie dpi, tak flashni tu 4.4.2 s EMUI 3.0! Prostredie sa mi zda super, aj ked na obrazovky pouzivam Apex launcher a je plynulejsie!
Tu mas link na nu:

http://www.carbontesla.com/2014/12/medi ... -firmware/

Postup tam mas jasny. Jednoducho po stiahnuti rozbalis zip subor a tu rozbalenu zlozku dload skopirujes do hlavneho adresara pamatovej karty. Staci uz iba vlozit kartu do fonu a restartnut fon. Mal by hned zacat flashovat. Po uspesnom fleshnuti sa ukaze zelenym OK. Pred restartnutim musis vybrat pamatovku, lebo inak sa flash spusti znova. A mas to hotove... ;-)
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

Čus,
tak jsem se do toho včera pustil
se přiznám, že jsem Tvůj příspěvek už nečekal, ale byl jsem již správně namotivován :DD
Takže jsem si stáhnul ofiko poslední ROM B009
http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdow ... ail&mid=48
download byl porod, ale nakonec se to povedlo
ten postup s kartou byl v pohodě... až na to, že po zapnutí telefon uměl pouze čínsky, takže jsem s pomocí manželčinýho telefonu přes google translate přeskakoval nějaké registrace od Huawei... uf, nakonec v nastavení již byla anglina


edit: tak vše je již v pořádku
Sync Adapter mi poslal jeden borec, ke stažení zde: http://forum.xda-developers.com/huawei- ... st58905501

Root vyřešen přes Vroot - http://www.mgyun.com/vroot

Antutu se zvýšil z 19000 na 25000 a je to znát i v reálu, hlavně to skrolování ...

Změny nelituji a doporučuji

Váňa

Váňa
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Kucko »

No vidis ze si borec! Uz moju neskoru spravu nemusis citat... ;-) Ako ti vyhovuje to dpi? Mne ta horna notifikacna lista vyhovuje akurat. Pri mensom dpi by som uz h...o videl... :-D Klavka je trocha velka, ale zasa sa mi nestane, ze urobim casto nejaky preklep... ;-) Zatial som nepostrehol ziadny problem so ziadnou apkou! Som spokojny... :palec:
Screenshot_2015-02-17-17-11-29.jpeg
Screenshot_2015-02-17-17-11-29.jpeg (955.4 KiB) Zobrazeno 6372 x
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ivanhoe »

Já Ti to řeknu takhle, kdyby se o tom nikdo nezmínil, tak si žádného DPI ani nevšimnu
Nova launcher si ikony stejnak udělá tak jak mu řeknu (myslím)
a zbytek se mi zatím zdá fakt skoro stejný = mě tedy nic nevadí a hlavně mám plynulejší chod telefonu
jooo a Nova launcher konečně neudělá šedý pruh pro panel s těmi tlačítky dole, si na to tady kdosi kdysi stěžoval

Kucko díky za motivaci, nebýt Tvého prvního postu, asi bych se do toho teď nepustil a později kdoví, jsem teď nemocný, tak mám time si s tím hrát. A omlouvám se za netrpělivost...

čus

Váňa

edit:

pokud bude někdo měnit launcher, tak je to schované: Settings / Manage Apps / Default app settings / Launcher

nefungoval mi All in Gestures: bylo nutné v Notification manager v sekci Dropzones povolit tuto aplikaci, pak se to rozběhlo
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Kucko »

Tak nastupca naseho padla bol dnes ofiko predstaveny a predcil moje ocakavania! Novy 64bit procesor Kirin 930 bude doslova rychlikom v tomto naslapanom tabletofone! Len nechapem, preco sa mu nevenovalo tolko pozornosti ako hodinkam, bt headsetu ci naramku. Pritom je to vlastne momentalne vlajkova lod! Tesim sa na vacsiu rychlost, vydrz, mensie rozmery a vahu a v neposlednom rade aj na android 5.0. Inak niekoho potesia dva sloty na simkarty, takze dokonalost... ;-)

http://www.svetandroida.cz/huawei-media ... t+Androida
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ante »

Kluci ja tady zacinam "slintat" uz taky... ;)
Mam 2 (jeden zalozni) Samsungy Mega 6,3 a mam chut je strelit a poridit tu Vasi placku. Je vetsi nez muj Mega na obou stranach asi o 13mm, tak to bych snad prekousl. I kdyz - nedavno jsem mel v Mobilpohotovosti v ruce nejakeho Sony myslim 6,4 palce, ale bylo to takove osklive hranate...tak nevim jak by se mne drzel tenhle Huawei. Bud zkusim nejakej bazar na starsi X1 a nebo pockam na novej X2. Kazdopadne chci cerny kus a musi mit LTE...
Tak jak - nebudete cernej nekdo prodavat ;) ?
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Kucko »

O velkost sa nemusis bat! Uz Galaxy Mega je dobry zaklad! Ja som zacinal postupne od prveho phabletu Note I... Umi Cross s 6,5" displejom som mal asi najdlhsie - 7 mesiacov. Len vyvoj nezastavis... Objavili sa prve 8-jadrove Mediateky, tak som skusil prve 7" padlo UleFone U7. Keby nemal par much, necham si ho mozno dodnes. Potom vysiel X1 a to bola pecka! Len bola zatial iba v bielej farbe a bez LTE. A aj pomalsie 4-jadro rozhodlo, ze pojdem dalej aj v romeroch... ;-) Tak som objednal superplacku iFive mini 3GS s 8" displejom a to uz bol narez, u ktoreho som sa uz stretol z nepochopenim okolia... :-D Inak to bola super masinka, len uz fakt na hrane pre nosenie vo vrecku! A preto po styroch mesiacoch "trapenia" isiel z domu, lebo som konecne zohnal tmavu LTE verziu X1! :clap: Doteraz je to asi najkomplexnejsi fon, aky som mal. Jedina nevyhoda je pomalsi procak, ale to je subjektivna zalezitost, kedze som mal predtym 8-jadra a teraz chvilu Mate 7...
S dizajnom a drzanim nebudes mat myslim ziadny problem! Fonik je na rozmery lahky a tenky, takze je radost s nim pracovat. Sklamem ta, ale X2 bude iba v dvoch farbach - strieborny s 2GB a 16GB a zlaty s 3GB a 32GB. Mal som v ruke strieborny a aj zlaty Mate 7 a bol to v oboch pripadoch luxus, takze mi ta tmava ani nechybala... Vadil mi unho len ten "maly" displej, co ale bolo v mojom pripade pochopitelne... :-P Preto X2 je u mna teraz no.1 a preto za 2 mesiace pojde X1 do drazby! ;-) Uz sa mi ozvali dvaja zaujemcovia, tak ty budes treti... :-D Obavam sa vsak, ze som asi jediny tu v okoli, ktory ma tmavy kus s LTE... :ugeek:
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor Mediapad X1 BEST of 7" phablet

Příspěvek od Ante »

:)
Kurna 8 palcu - no to fakt ne... Makam mezi lidma, lezu (antenar ;) ) po pudach, strechach...uz ted nekdy ten muj Mega se v te kapse kalhot sprajcne a musim ho rovnat. Nosim volne "vietnamske kapsace" takze to celkem ujde. Kdyz jdu do rifli, tak nastojaka O.K., sezeni (sednuti do auta nez ho vyndam do drzaku) uz je znat.
Zatim jsem nezkoumal - root v pohode? A nejake custom romky ? Treba CyanogenMod...
A koukal jsem ve svete vcera v noci a myslim, ze ten cerny moc neni. A kdyz je, tak ke 400 dolarum myslim. Bily sezenu za osmicku, to vim, ale ten cerny je asi vetsi orisek...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor Mediapad X1 - obecná diskuze“