Samsung Galaxy Note 4 - Obecná diskuzeSamsung Galaxy Note 4

Odpovědět

KUTlime
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P
Rom: Android 7.0 Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy Note 4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od KUTlime » stř 31. srp 2016 15:46:37

A nebo (taky čistě spekulace) na to technik z Českého servisu lidově prcá.

Nicméně díky za cenné info. S tím přenosem jsem to nevěděl, možná se to bude ještě někdy hodit.

HTC něco -> HTC Raphael -> SG1 -> SG2 -> SG Note 1 -> 2 -> 1 -> 3 -> Nokia 820 -> Note 4 -> Note 1 -> Nexus 6P -> iPhone 5C :facepalm: (já ho nechtěl, byl to dárek) -> SG Note 3 -> Nexus 6P -> :?:

don_alex
Administrátor
Reputace: 368
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note II [GT-N7100] [Stock+root]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » stř 31. srp 2016 15:50:07

Jasně, i to je možné..
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | GT-S5830 [Stock+Root] | Gsmart T4 [Stock+Root] | Sony SW2

vajo7174
Robot
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Huawei p30
Rom: stock

Příspěvek od vajo7174 » stř 31. srp 2016 16:19:35

Kolega ma moj stary note 3 a ide ako hodinky tak isto ide aj moj note 4 ziaden problem

kultus
Robot
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Příspěvek od kultus » stř 31. srp 2016 18:24:22

KUTlime píše:2kulkus: Ale má... Pokud si s uživateli firma X (zde můžeme dosadit hodně výrazů) bude vytírat zadek, tak má.
Tak to budu rad kdyz mi to vysvetlis jak svym NEnakupem telefonu od firmy X donutis tuto k zmene podle tebe k lepsimu. Uvedom si, ze je treba 90% lidi i tady s N4 spokojenych...celkove jsou to desitky milionu prodanych telefonu. Samsung ma hotovo a jede se dal, podivej se na ten zajem o Note 7. Stacilo rok v evrope vynechat, pridat par vylepseni a lidi se z toho telefonu jdou pos*at. Vetsina techto lidi ten telefon za rok dva vymeni za novejsi model a presto jsou za nej ochotni zaplatit castky atakujici bezne ceny 15.6" hernich notebooku (momentalne s i5 sky lake a GTX960), ktere maji IMHO vetsi uzitnou hodnotu a podle statistik je lidi i mene casto meni...takze kdo je vitez je myslim jasne :) tohle je realita a postaveni si hlavu par lidi nic nevyresi. To by se muselo stat neco jako LG G5 ;) celkovy podil samsungu a apple mluvi za vse...doporucuji si dat dokupy priority a neresit malichernosti...cinani na tom jeste nejsou s podporou lepe...
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier

tocy
Stálý androiďák
Reputace: -1

Příspěvek od tocy » stř 31. srp 2016 20:03:55

Pardon, jestli to jde už někde je. Právě se dívám na okay.cz, kde se prodává Note 4 za 9990 Kč. To je akce nebo normální cena?

       

Mirda86
Moderátor
Reputace: 252
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » stř 31. srp 2016 20:33:08

Akce(vyprodej) a dost paradni cena.

jark
Stálý androiďák
Reputace: 4

Příspěvek od jark » stř 31. srp 2016 20:45:46

Tak to jo. Nemít ho, kupuju hned...

KUTlime
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KUTlime » stř 31. srp 2016 22:35:17

kultus píše: Tak to budu rad kdyz mi to vysvetlis jak svym NEnakupem telefonu od firmy X donutis tuto k zmene podle tebe k lepsimu. Uvedom si, ze je treba 90% lidi i tady s N4 spokojenych...celkove jsou to desitky milionu prodanych telefonu. Samsung ma hotovo a jede se dal, podivej se na ten zajem o Note 7. Stacilo rok v evrope vynechat, pridat par vylepseni a lidi se z toho telefonu jdou pos*at. Vetsina techto lidi ten telefon za rok dva vymeni za novejsi model a presto jsou za nej ochotni zaplatit castky atakujici bezne ceny 15.6" hernich notebooku (momentalne s i5 sky lake a GTX960), ktere maji IMHO vetsi uzitnou hodnotu a podle statistik je lidi i mene casto meni...takze kdo je vitez je myslim jasne :) tohle je realita a postaveni si hlavu par lidi nic nevyresi. To by se muselo stat neco jako LG G5 ;) celkovy podil samsungu a apple mluvi za vse...doporucuji si dat dokupy priority a neresit malichernosti...cinani na tom jeste nejsou s podporou lepe...
To, co píšeš má hlavu a patu, s drtivou většinou souhlasím.
Já jsem nikdy netvrdil, že když si koupím telefon od někoho jiného, rázem u mne bude zvonit CEO, že se tedy už polepší. 90 % uživatelům by stačil číselník, klávesnice na SMS a selfíčka. To, co je důležité je právě ukázat, že si to člověk nenechá líbit, nebrat to jako malichernost (i když je, uznávám), ale jasně si říci, že nejsem tupá ovce, co koupí každý rok nový telefon za jakoukoliv částku. Když na to budou všichni házet bobek, jako Ty, tak se nediv, že to tak i dopadá.
Podíl Samsungu osciluje, což je asi pravý důvod, proč je vidět nějaký vývoj. To bychom jim křivdili, kdybychom neřekli, že není, což byl případ v minulosti. S5 se taky neprodával dobře. Když se 5-10 % uživatelů sebere a řekne si, že se nenechají opít rohlíkem, tak jim to akcionáři omlátí o hlavu.

K tomu zájmu o Note 7 - ano, rok tu nebyl, ale kvóty jsou mnohem menší, než byly v minulých letech. Lidi, co reálně používají Spen bych spočítal na prstech jedné ruky a klidně by jim stačil Edge nebo S7. Proč si ho nekoupí, nevím. Srpen na nový model byl příliš brzo + olympiáda, kde jich museli dodat přes 10 000 kusů. Říkal mi to týpek přímo ze Samsungu. Těžce to podcenili. Nic víc, nic méně. Že by to byl iShit hype stylu: "Shut up a take my money!" to zase ne.
HTC něco -> HTC Raphael -> SG1 -> SG2 -> SG Note 1 -> 2 -> 1 -> 3 -> Nokia 820 -> Note 4 -> Note 1 -> Nexus 6P -> iPhone 5C :facepalm: (já ho nechtěl, byl to dárek) -> SG Note 3 -> Nexus 6P -> :?:

kultus
Robot

Příspěvek od kultus » čtv 01. zář 2016 12:33:56

Tak ja si muzu dovolit na to hazet bobek, bo jsem s telefonem spokojeny :) a tupa ovce opravdu nejsem. Telefon kupuji s rozmyslem a kolikrat i mesicnim i vic vybiranim. Bohuzel konkurence je nejaka slaba coz nahrava apple a samsungu. Pokud chci pekny vyvazeny funkcni telefon se spickovym fotakem a nejakyma ficurama navic a vse v jednom telefonu, osobne nic nez samsung nevidim a neni to o znacce, ale o mych potrebach a aktualni nabidce. Mel jsem S2,S3,S4->Lg G2 protoze to byl v te dobe spickovy telefon za pusu a jak pises S5 nic moc. Ted mam Note 4 hlavne kvuli spickovemu velkemu displeji, ktery pred rokem nemel za 15K konkurenci v pomeru velikost/cena/vykon/pridana hodnota. Pokud se nic nestane budu ho menit az za rok az padne cena Note 7, treba se nekdo zmatori a koupim neco jineho co ja vim, opravdu se nenesu na samsung vlne, ale momentalne proste jedou...od rady S6 opravdu nevim kdo by jim mohl konkurovat.
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier

Teroo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Note 4

Příspěvek od Teroo » čtv 01. zář 2016 18:46:32

Ja už slávim 3 roky s note 3. Tento mobil ide stále krásne ale už cítim že potrebujem zmenu. Keď prisiel note 4 tak som dost zvazoval ze ho kupim ale nakoniec az taky krok dopredu by to nebol oproti note 3. Teraz tu mame note 7 a uz som sa na neho tesil. Cena len 849 eur. . to je strasne vela a hlavne ked citam negativa na gorilu 5. Preto zas zvazujem ze kupim note 4 ale zistujem ze ani pri note 4 ta cena nesla dole,, dost dlho si drzi 550e ale verim ze ten telefon ma stale co ponuknut a keby sa mi podarilo ho najst za dobru cenu tak nevaham a na note 7 kaslem.

Mazec
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Samsung Tab A 2016, 10.1

Příspěvek od Mazec » čtv 01. zář 2016 22:03:05

Ještě jednou k tématu restartu.
Nevím čím to je, ale s Note 3 jsem problémy neměl, šlapal jako hodinky...
Ale Note 4 se mi opravdu téměř každý den restartuje. Přijde mi, že to způsobuje že, cely den zapínam různé aplikace a nejsem tip který by z přehledu posledních otevřených aplikací něco vyhazoval, protože některé používám přes den opakovaně. A mám pocit,že tim se mobil a Ram paměť zahltí, kousne se, a restartujte...
Když pak po restartu dám přehled posledních aplikací, tak žadná po restartu nezmizí.
Takže se restartuje jen určitá vrstva. Z tohoto důvodu sleduji widget Smart manager. Před restartem mám jen např. 380Mb volné Ram, po restartu mi naběhne třeba 1.3Gb.
Ale otevřu třeba internetovy prohlížeč a už je jen 800Mb volných. Teď naposledy mi to předrestartem psalo, že Nova launcher přestal pracovat, tak zase znova zkouším fungovat na Touch Vize. Ale i na originál prostředí (už jsem zkoušel) to dělá. Telefon mám tři týdny...
Jako 3Mb Ram snad není málo. Aspoň u Note 3 to bylo na pohodu...

Vyhazujete aplikace z přehledu posledních aplikací?
Nejhorší je že telefon používám z devadesáti procent na práci, a bez S Notes jsem ztracený.
Pokud to dám reklamovat, dostanu v lepším případě S3 mini, v horším nějaký tlačítkový telefon...

Nevíte, jestli jdou S Note nainstalovat na telefon jiné značky jako třeba Huawei? Protože Samsung má S Note v Google Play...

don_alex
Administrátor
Reputace: 368
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note II [GT-N7100] [Stock+root]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 01. zář 2016 23:36:24

Mazec píše:Note 4 se mi opravdu téměř každý den restartuje.
To opravdu není normální chování. Já nic takového ještě nezažil, telefon mám už půl roku.
Mazec píše:Přijde mi, že to způsobuje že, cely den zapínam různé aplikace a nejsem tip který by z přehledu posledních otevřených aplikací něco vyhazoval, protože některé používám přes den opakovaně. A mám pocit,že tim se mobil a Ram paměť zahltí, kousne se, a restartujte...
Ne, tím to určitě není.
Mazec píše:Před restartem mám jen např. 380Mb volné Ram, po restartu mi naběhne třeba 1.3Gb.
Fakt neřeš RAM, nemá to smysl. Prázdná RAM je opravdu k ničemu, to, že je vytížená znamení jen to, že systém RAM využívá tak, jak má.
Mazec píše:Jako 3Mb Ram snad není málo.
3Mb je dneska už sakra málo. Ještěže ten telefon má 3GB :hehe:
(promiň, nedalo mi to :) )
Mazec píše:Vyhazujete aplikace z přehledu posledních aplikací?
Ne, vůbec to neřeším. Zbytečná starost.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | GT-S5830 [Stock+Root] | Gsmart T4 [Stock+Root] | Sony SW2

Mazec
Stálý androiďák

Příspěvek od Mazec » pát 02. zář 2016 0:20:57

Děkuji.

3Mb - je překlep...

blackman_82
Stálý androiďák
Reputace: -2
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+
Tablet: ASUS Transformer TF701T

Příspěvek od blackman_82 » pát 02. zář 2016 9:11:40

Nemate nekdo zkusenosti s rozlestenim srabancu na displeji? Zda to vubec jde nebo je to na vymenu displeje?
Samsung Note 9 + ASUS Infinity Pad TF701T

kultus
Robot

Příspěvek od kultus » pát 02. zář 2016 12:09:30

Tak zalezi jak jsou hluboke, obecne bych se do toho nepoustel. Jiste kdekdo ti rekne, ze to funguje i se zubni pastou, ale mno...na vlastnim skle jsou specialni vrstvy, ktere se muzou poskodit. Radeji postni nejake foto...

Jinak, snad kazdy den vidim lidi s pavoukem na displeji a evidentne to nikoho neseje, tak snad ty skrabance prezijes i ty ;) kasli na to je to spotrebka...ale urcite postni nejake to foto. 8-)

blackman_82
Stálý androiďák
Reputace: -2
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+
Tablet: ASUS Transformer TF701T

Příspěvek od blackman_82 » pát 02. zář 2016 15:34:36

Bohuzel se jedna o hluboke skrabance. Co jsem se koukal na netu tak bymena pouze skla stoji 2500kc. Jeste uvidim zda zainvestuju do opravy.
Přílohy
Screenshot_2016-09-02-16-33-20.jpg
Screenshot_2016-09-02-16-33-20.jpg (1.73 MiB) Zobrazeno 1825 x
Samsung Note 9 + ASUS Infinity Pad TF701T

KaCzaba
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: DHD

Příspěvek od KaCzaba » pát 02. zář 2016 15:42:31

Neni lepsi davat stokoruny za folie ci skla na ochranu displaye, nez tisicikoruny na jeho vymenu?
SG-N3,root, cwm, omegarom 23

zdeno255
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samung Galaxy Note 4

Příspěvek od zdeno255 » pát 02. zář 2016 18:45:32

Určite je, ale to mu už teraz nepomôže. Ja osobne tam nič nemám a už 2 rok v pohode. Ani na S3 som nemal a ani škrabanček.
Samsung Galaxy Note 4

kultus
Robot

Příspěvek od kultus » pát 02. zář 2016 19:39:16

A neni lepsi davat na telefon trochu vetsi pozor jak si za ty prachy zaslouzi...ani folii clovek nepotrebuje. Za celou svoji historii spousty telefonu (kazdy rok novy) jsem takovy skrabanec nemel ani na tech co meli plastovy kryt displeje...ja vim to ti nepomuze :) tohle nerozlestis, ale pokud se rozhodnes pro vymenu, zkusit to muzes, podle mne to je moc hluboke...

KaCzaba
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: DHD

Příspěvek od KaCzaba » pát 02. zář 2016 19:58:52

Tak on muze stacit jeden blby pad, kdy se tel pekne nekam sveze a je to hned...
SG-N3,root, cwm, omegarom 23

tomas.griger
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 Plus + Gear Sport

Příspěvek od tomas.griger » pát 02. zář 2016 21:46:15

Skús toto http://www.1m.cz/detail/14975/displex-t ... -displeje/" onclick="window.open(this.href);return false;

LivArt
Terminátor
Reputace: 247
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » ned 04. zář 2016 8:13:52

IMHO Gorilla Glass Displexem nevyleštíš, to se používalo kdysi dávno na plastový displeje. Vraž na to nějaký kvalitní temperovaný sklo, některý umí tím lepidlem ty škrábance aspoň zakrýt. Tuším, že u folií Invisible shield od Zaggu se tím dokonce chlubili, že to umí zakrýt škrábance (nicméně samotná folie je nic moc oproti temperovanýmu sklu).
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Mazec
Stálý androiďák

Příspěvek od Mazec » ned 04. zář 2016 11:52:57

Tak po poslednim restartu mého Note 4 - kdy mi vyskočila hláška že "Aplikace Nova launcher přestala pracovat", jsem odinstaloval Nova Launcher a zkouším origo prostředí.
Už třetí den jedu a telefon se nerestartoval a nezasekal...

Spolu s Nova Launcher jsem používal aplikaci TeslaUnreader na čtení počtu zmeškaných událostí. Ta v poslednídobě přestala pracovat. Dokonce jsem četl, na Google Play, že si spoustu lidí stěžuje na nefunkčnost této aplikace.
Myslíte si že Nova Launcher mohl způsobovat ty restarty? Nebo TeslaUnreader?
Je tu ještě někdo kdo používá Nova Launcher a Tesla Unreader v Note 4?

kultus
Robot

Příspěvek od kultus » ned 04. zář 2016 12:52:42

No evidentne ano, je to prece velky zasah do systemu. Restarty mohou zpusobovat uz obyc. apky natoz takovahle nadstavba. Spousta lidi je s Novou spokojena, ze si to nekdy proste nesedne se stat muze...ja jsem ji chvilku pouzival, ale nemohl jsem byt bez poznamek S pen na domovske obrazovce...

Mazec
Stálý androiďák

Příspěvek od Mazec » ned 04. zář 2016 16:40:33

Je pravda že Novu už používám tak 5 let. A super.
Ale v Note 4 se mi líbí Widget přehled událostí z kalendáře, ale ten v Nova nejede...
Na druhou stranu, je škoda, že v origo nejde nastavit rastr ikon...
Ty složky mě moc nebaví rozklikávat.
Ještě musím vyzkoušet Novu bez Teslaunreader.
Jestli to bude jen ta čtečka...

KUTlime
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KUTlime » ned 04. zář 2016 22:18:27

Mazec píše:Tak po poslednim restartu mého Note 4 - kdy mi vyskočila hláška že "Aplikace Nova launcher přestala pracovat", jsem odinstaloval Nova Launcher a zkouším origo prostředí.
Už třetí den jedu a telefon se nerestartoval a nezasekal...

Spolu s Nova Launcher jsem používal aplikaci TeslaUnreader na čtení počtu zmeškaných událostí. Ta v poslednídobě přestala pracovat. Dokonce jsem četl, na Google Play, že si spoustu lidí stěžuje na nefunkčnost této aplikace.
Myslíte si že Nova Launcher mohl způsobovat ty restarty? Nebo TeslaUnreader?
Je tu ještě někdo kdo používá Nova Launcher a Tesla Unreader v Note 4?
Dal bych tomu ještě čas, pak bych si znova zapnul Nova Launcher a pokud se Ti to začne restartovat, oznam to vývojářům Novy.

Já měl pouze Note 4 + Nova Launcher Prime. Nejprve nějakou cracklou verzi, tu jsem používal dlouho, i když jsem měl koupenou licenci, dal jsem přednost starší a ověřenější už z Note 3. Kecal bych, kdybych řekl, že to začalo, když jsem začal aktualizovat Nova Launcher, ale měl jsem velice podobný problém a servis uznal vadu desky na třetí pokus.

Note 4 a Nova Launcher jsou populární mobil/sw, takže lidí, coto bude používat bude asi plno, kdyby to byl takový problém, asi by se to už vědělo. I když si po 4 dnech s Nexus 6P nedělám iluze o kvalitě SW oddělení Ťamťungu (neskutečné, jak to ten sw zabije), tohle možná možná nebude jejich vina, ale to si musíš ověřit výše uvedeným testem.

Mazec
Stálý androiďák

Příspěvek od Mazec » pon 05. zář 2016 2:54:18

Jaký byl přechod ze Samsungu na Nexus?
Nechybí Ti některé funkce nebo tak?
Přece jen Samsung trochu udává směr... Třeba zobrazení vice oken má Samsung už dávno, android kopíruje.
Jde na Nexus 6P nainstalovat S Note ze samsungu? Ja kdybych nepotřeboval S Note, pro svou práci, tak bych šel klidně do 6P, nebo Mate 8.
A co foťák? Note 4 i Note 3 který jsem měl před tím fotí fakt luxusně...
Ale jinak jsem na samsung tak naučený že se změny svým způsobem bojím...

mirbx
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3
Tablet: LG G Pad 8.3

Příspěvek od mirbx » pon 05. zář 2016 6:46:43

Taky by me zajimalo srovnani s Nexusem 6p, pro me prosim okomentuj srovnani vydrze baterky, fotak a vykon

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 270
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pon 05. zář 2016 8:50:36

Jestli chcete srovnávat, založte přísun vlákno v aréně...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Mazec
Stálý androiďák

Příspěvek od Mazec » pon 05. zář 2016 11:26:59

https://www.svetandroida.cz/aplikace-s-note-beta-201609" onclick="window.open(this.href);return false;

Zkoušel někdo?

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 4 - Obecná diskuze“