NVIDIA Shield Tablet - Obecná diskuzespotřeba baterie po připojení k TV

Odpovědět
bubin1990
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: pon 17. lis 2014 19:52:34
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5 (2018)

spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od bubin1990 »

Ahoj, uvažuji nad koupí tabletu i s ovladačem abych mohl hrát přes TV. Zajímá mě, jak moc se baterie vybíjí při hraní na TV, když defakto největší žrout baterie (displej) je vypnutý? kolik hodin tak nějak dokážete hrát v kuse ze 100% stavu baterie někam k 20% cca? Díky
Uživatelský avatar
MONT!
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 06. led 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od MONT! »

Hodně záleží na náročnosti hry, ale osobně když dám konzolový mód (displej tabletu se sice úplně vypne, ale na dotyk reaguje), vydrží mi podle hry 1,5 až 4 hodiny...proto ho mám i při hraní většinou napojený na nabíječku a ochlazuju ho větráčky, aby se nepřehřál :D. Viz http://androidforum.cz/jak-chladite-vy-d-t69297.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Samsung Galaxy S6 / Shield Tablet / Shield TV / LG G Watch R
bubin1990
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: pon 17. lis 2014 19:52:34
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5 (2018)

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od bubin1990 »

tu šílenost sem viděl ještě než sem zakládal tohle téma :D Nemáš na to patent? kolik by stálo vyrobit a prodat jej? :D Budeš dělat černý a bílý verze boxu? :D Né promiň dělám si prdelky :D
Uživatelský avatar
MONT!
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 06. led 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od MONT! »

Když na věc přijde, karton doma určitě najdeš a větráčky do USB koupíš za pár korun :D...DIY řešení za max. 200.-
Samsung Galaxy S6 / Shield Tablet / Shield TV / LG G Watch R
bubin1990
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: pon 17. lis 2014 19:52:34
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5 (2018)

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od bubin1990 »

já vím :)

abych se vrátil k tématu....4 hodiny mi teda přijde šílené málo! Když drtím třeba NFL madden na tab S 10.5 teďka tak jsem taky na 5 hodinách ale přece každý ví, že nejvíc žere displej a já myslel, že tady bude v nečinnosti a výdrž bude třeba jednou tak větší. Tady trochu to konzolové hraní nedává smysl podle mě :(
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od ludekbrno »

Hláška, že "nejvíc žere displej" platí jen v případě, že na tabletu neděláš nic náročného, třeba jen něco čteš, posloucháš hudbu, možná přehráváš film. Pokud ale paříš nějakou 3D gamesu a procesor s grafikou valí naplno, tak se spotřeba displeje stává méně důležitou a jeho vypnutím nic zásadního neušetříš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Bednys
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 09. zář 2010 17:50:29
Typ mobilu / ROM: Microsoft lumia 640
Tablet: Nvidia Shield 32GB LTE
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od Bednys »

Já zas nechápu proč to chceš připojit k TV a hrát na baterku, to zas nedavá smysl mě. To máš TV na baterky? Nebo nemaš rozdvojku?
bubin1990
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: pon 17. lis 2014 19:52:34
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5 (2018)

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od bubin1990 »

Protože mám hodně,ale vážně hodně blbý přístup k zásuvkám pod televizí a nemůžu mít ze zásuvky vedený prodlužovák, který by relativně čouhal ven ,protože mám doma batole a to by nedělalo dobrotu :) Vzhledem k tomu, že bych pokaždé když bych chtěl hrát na TV musel komplikovaně lézt k zásuvce a pak po dohrání to opakovat jsem se zeptal jak moc se to vybíjí ;) jasně že můžu koupit novou nabíječku a dát si ji tam na trvalo, ale to sme u dalších 300 korun navíc oproti "obyčejnému" tabletu a když k tomu připočtu cenu HDMI kabelu, coveru a ovladače jsme na velice pěkné částce atakujicí skoro PS 4 na bazosi
Bednys
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 09. zář 2010 17:50:29
Typ mobilu / ROM: Microsoft lumia 640
Tablet: Nvidia Shield 32GB LTE
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od Bednys »

Jestli nepotřebuješ tablet a chceš to na hry, tak myslím že konzole je jednoznačně lepší volba.
Uživatelský avatar
MONT!
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 06. led 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od MONT! »

Kolega má pravdu...konzole na pouhé hraní asi lepší, byť přístup k hrám "zdarma" na PS4 nebude tak snadný jako u Androidu
Samsung Galaxy S6 / Shield Tablet / Shield TV / LG G Watch R
bubin1990
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: pon 17. lis 2014 19:52:34
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5 (2018)

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od bubin1990 »

Kdybych tak moc chtěl PS 4....tak už mám PS 4 :D spíš sem jen poukázal na to, že další investice do toho tabletu se už nemusí vyplatit.
Uživatelský avatar
MONT!
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 06. led 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: spotřeba baterie po připojení k TV

Příspěvek od MONT! »

Jasně no...Shield bohužel na víc než 3 hodiny hraní i po připojení k TV prostě není. A pokud v nastavení výkonu zapneš Max Performance, tak procenta baterky doslova mizí před očima :D...to je bohužel daň za výkon, měl jsem dřív Nexus 7 (2013) a Galaxy Tab Pro 8.4 a Shield se neblíží výdrží ani jednomu z nich, a to ani při normální práci na Wi-Fi.
Samsung Galaxy S6 / Shield Tablet / Shield TV / LG G Watch R
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA Shield Tablet - Obecná diskuze“