Desire ROM/FirmwareVJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

HTC

Moderátoři: Jacho, Jacho

sikom
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. říj 2011 8:45:39

VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od sikom »

Ahoj, nevíte někdo, jak zprovoznit VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5 ze stránek:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2070704

Jestli to někdo rozjel na HTC Desire, prosím o informace, zkušenosti a postup instalace v češtině.

Díky.
Petr M.
Androiďák!
Příspěvky: 420
Registrován: pon 02. srp 2010 19:46:31

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Petr M. »

tak postup instalace je tam v 5-ti krocích a je primitivní. Pokud jsi někdy instaloval do telefonu romku nějakou, tak je to stejné.
ale zajímalo by mě, jak ta romka funguje, protože to vypadá, že na ní má fungovat snad všechno.
Handset: Honor 6 H60-L04
Bongoman
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 03. srp 2010 11:38:05

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Bongoman »

Jestli tuhle ROMku někdo zkusíte, tak dejte prosím vědět. Určitě bych jí rád vyzkoušel, tak jestli to má cenu nebo ne.

Díky moc
Bongoman
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 03. srp 2010 11:38:05

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Bongoman »

No tak jsem tuhle ROMku nakonec flashnul a cca po dni užívání vypadá fakt dobře. Zatim žádnej problém při provozu. No uvidíme. Každopádně zatim vřele doporučuji :yes: :yes: :yes:
Petr M.
Androiďák!
Příspěvky: 420
Registrován: pon 02. srp 2010 19:46:31

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Petr M. »

kdyžtak tady je i starší verze téhle romky která by měla být stable a má Android 4.1.2
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1945441
Handset: Honor 6 H60-L04
kajobert
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 14. led 2012 16:28:22
Typ mobilu / ROM: HTC Desire A8181 Bravo
Twitter: kajobert
Rom: čekám na ICS/JB :)

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od kajobert »

Všechny ROM od VJ můžu doporučit. Aktuálně jedu na VJ MIUI 4.5 a používám jí denně. Je to nejrychlejší MIUI s Jelly Bean, ale není tak rychlá a stabilní jako ty co jsou založený na CM10/CM10.1 a AOSP. Bohužel kvůly naustálýmu přehazování (aktualizování) ROMky používám MIUI protože má možnost kompletní zálohy, která jde po nainstalování novější verze zase krásně nahrát. S Titanium Backup spokojenej totiž nejsem, neumí přenášet aplikace a nastavení mezi různejma typama ROMek.

Takže pokud má někdo rád MIUI tak určitě doporučuju. Jinak jako další "MIUI" je alternativa QISS.me ROM, která je v podstatě kopie MIUI, ale s vyšší spolehlivostí a funkčností na našem starym DESIRE :)
Tady je originál QISS.me (špatně se hledá):
http://goo.gl/RNTcc
A tady je jedna předělávka QISS s ICS a funkčním videem:
http://goo.gl/wL5xU
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.6

Příspěvek od _punky »

VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.6 ako tu Bongoman odporúča, vypadá dosť spoko. Priznám, že toto je prvá romka bez SENSE a vstavaný TREBUCHET mi nebol moc po chuti. Riešenie vidím v inom Launcheri - momentálne APEX. Ohľadne výdrže batérie, zatiaľ moc povedať nemôžem, ale za noc klesla len o 2% / pri vypnutej WIFI. V samotnom základe nainštalovaná romka nemá skoro žiadne apk a volne miesto ukázalo cca 148Mb (použitý STOCK Hboot).
Fotoaparát funguje, a natáčanie videa bude asi treba použiť inú ako vstavanú apk. (natáčanie sekalo). - doplním neskôr ak nájdem dáku spoko.
Potom osobne by som zvolil aj kalendár tretej strany ale len preto lebo najviac mi vyhovoval zo SENSE romky - ak vie niekto kde by som taký zohnal som samé ucho - ak nájdem doplním link. Taktiež kontakty skúsim si prehodiť na biele ale toto sú veci len o osobnom komforte. Samozrejme by som doplnil AdFree - život bez reklám je krajší :-D


Ohľadne fungovania room zatiaľ nemôžem povedať povedať nič zle.(inštalovaná 28.1.13 cca o 14:00) Uvidím časom.

Ešte malá otázočka ak niekto skúšal alebo vie poradiť.. Chcel by som si vyskladať vlastnú custom room v takom zmysle, že by som nahradil niektoré apk v *.zip/system/apk inými apk. - napr kalendar , launcher, alebo čokoľvek iné. Škúsal to niekto, prípadne treba dopísať nejaký skript, alebo len stačí pokiaľ by som nahradil apk s rovnakým názvom??

Dik za info prípadne za link. ak nájdem doplním.

Každopádne pred inštaláciou tejto romky som ešte zvažoval instal MildWild CM-8.0 JG Stable Based on CyanogenMod7.2 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1453287 tak uvidíme , kde skončím.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
update
- indikátor nabitia batérie svieti na zeleno už pri 90% nabitia. Ale, už mal nejakú ICS alebo JB romku vie.
Naposledy upravil(a) _punky dne pát 01. úno 2013 15:54:28, celkem upraveno 2 x.
Nexus 5X
Petr M.
Androiďák!
Příspěvky: 420
Registrován: pon 02. srp 2010 19:46:31

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Petr M. »

a zkoušel jsi tu starší stable verzi http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1945441 ?
možná tam camera funguje líp
Handset: Honor 6 H60-L04
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od _punky »

Petr M. píše:a zkoušel jsi tu starší stable verzi http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1945441 ?
možná tam camera funguje líp
Priznávam, že neskúšal... ale tak dnes ešte potestujem túto. Každopádne v preinstalovaní bude rýchlovka ak nepôjde ani tá, tak by som skúsil inú.. Len nie som rozhodnutý , že ktorú. či ten MildWild alebo neviem ... Tak ak nájdem dáku náhradu tak potom skúsim, keďže tento mobil používam ako jediný tak nechcem ho mať dlho off.
Len u toho MildWild neviem aký Hboot mám nahodiť , nie je to tam jednoznačne určené, reps to neviem nájsť.
Nexus 5X
Petr M.
Androiďák!
Příspěvky: 420
Registrován: pon 02. srp 2010 19:46:31

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Petr M. »

tak jsem nahodil taky tu CM10.1 VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.6 z http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2070704 a naprostá spokojenost.
Dal jsem k tomu Apex Launcher s tématem Sense 4.1 a Sense mi asi nebude vůbec chybět. Je to rychlý, stabilní, víc místa na app a že nejde kamera je mě fuk.
Ostatní vše funguje jak má
Handset: Honor 6 H60-L04
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.6

Příspěvek od _punky »

Ja dnes ak sa mi podari skúsim nahodiť CM10 VJ Jelly Bean 4.1.2 v3.0 [Stable] a uvidím, či tam foťák a kamera fungujú, bo v 4.2.1 mi ani foťák nejde bohvie ako.

------------------------------------------------------------

Tak v 4.1.2 v 3.0 o dosť rýchlejší boot a sa mi zda že aj celkovo svižnejšia, ale kamera lagy a foták lagoval tiež. To už sa mi zdalo, že 4.2.1 v4.6 bola viac použitelnejšia. No každopádne práve mi bootuje MildWild, tak uvidím kde moje pokusy skončia.

------------------------------------------------------------

No moje pokusy skončili u BCM-RC4.1U2 , keďže MildWild nebol pre mňa to pravé orechové.
Naposledy upravil(a) _punky dne pát 01. úno 2013 15:47:49, celkem upraveno 1 x.
Nexus 5X
sikom
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. říj 2011 8:45:39

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od sikom »

Ahoj všem.

Mám:
AlphaRev CM7 r2
Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Hboot-6.93.1002
Microp-051d
Radio-5.17.05.23

Nastavení a Rom je od Ujoslava InsertCoin GS 1.1.4 z
http://androidforum.cz/insertcoin-andro ... -1350.html

Nedaří se mi nainstalovat VJ Jelly Bean. Anglicky neumím a nevím, kde je chyba. Může mi někdo poradit?

Obrázek
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od _punky »

No treba čítať inštrukcie :-D
Ide to zatial iba s STOCK hboot-om . Prehoď ho a vše pôjde ako po masle.
Nexus 5X
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.6

Příspěvek od _punky »

_punky píše:Ja dnes ak sa mi podari skúsim nahodiť CM10 VJ Jelly Bean 4.1.2 v3.0 [Stable] a uvidím, či tam foťák a kamera fungujú, bo v 4.2.1 mi ani foťák nejde bohvie ako.

------------------------------------------------------------

Tak v 4.1.2 v 3.0 o dosť rýchlejší boot a sa mi zda že aj celkovo svižnejšia, ale kamera lagy a foták lagoval tiež. To už sa mi zdalo, že 4.2.1 v4.6 bola viac použitelnejšia. No každopádne práve mi bootuje MildWild, tak uvidím kde moje pokusy skončia.

------------------------------------------------------------

No moje pokusy skončili u BCM-RC4.1U2 , keďže MildWild nebol pre mňa to pravé orechové.
Ešte raz kompletné zhrnutie:
Tak musím konštatovať, že Petr M. má úplnú pravdu. Asi 3/4 roka som bežal na Runnymede AIO V6.0.4.3 Special Edition [Stable] a posledný mesiac mi z času na čas niečo batériu vymlátilo na NULU a z času na čas mi zamrzol v Stanby režime. To bol čas pohnúť sa ďalej. Tiež som skúsil VJ CM10.1 | Jelly Bean 4.2.1 - v4.6 a s Apex-om úplne, že spoko. Keďže mi tam nie na 100% fungovala kamera a foťak, skúsil som aj CM10 VJ Jelly Bean 4.1.2 v3.0. Nabootovala o niečo skôr, ale ani tam nešiel foťak a kamera na 100%. Inak romka svižná a čo som po nej behal tak zo 10 min, žiadne zamrznutie alebo zaváhanie (okrem foťaku a kamery). Prostredie JB je doslova návikové od prvého kliknutia, takže som uvažoval, že ešte vyskúšam MildWild CM-8.0 JG Stable Based on CyanogenMod7.2, hlavne kvôli mojím požiadavkám a podľa screenshot-ov prostredie z JB. Ale napodobenina veru nie je originál - ako som povedal nie je to to pravé orechové a nefunkčnosť Home button-u dala jasne najavo, že toto isto nie. Preskákal som ešte pár vlákien a odporúčania viedli k COS-Bravo-ICS a BCM. Nahodil som ešte BCM-RC4.1U2. Dojem zo začiatku mierne lagy, ale po par minútach klikania na všetko možne lagy úplne zmizli, tým pádom nastala spokojnosť. Každopádne som sa u COS dočítal, že foťák a kamera plne fungovali s použitím camera a videocam Illusion. A musím povedať, že fungovali nielen u COS ale aj na BCM romke. Nuž ale predsa len jeden bug sa u BCM u mňa objavil a to, že keď som prijal hovor ja som počul ale mňa nie. Mikrofón som nemal vypnutý, to bolo ako prve čo ma napadlo. A to u denne používanom mobile nie je moc príjemne. Takže je naspäť VJ CM10.1 | Jelly Bean 4.2.1 - v4.6.
----------------------------
Na začiatku malé znepokojenie Stalo sa niekedy niekomu, že po nahodení stock hbootu a naištalovaní novej romky bude aj po reštarte stále nabiehať bootloader - mierna panika. - nič podobne som nenašiel na fóre.
- zabralo len znovu nahratie hbootu a preinštalovanie romky.
----------------------------

Teraz späť k VJ CM10.1 | Jelly Bean 4.2.1 - v4.6
Troška milo ma prekvapilo že nabootovaní romky sa mi obnovili všetky apk inštalované v BCM v štýle SAMOSATO :-D , Len problem nastal že zrazu žiadne free miesto v úložisku. Hej problém bol že som nestihol # a2sd install. potom všetko OK.
Doinštaloval som videocam Illusion pro. Cez videoillusion mi video v rozlíšení 800x480 nahráva bez lagov a prehrávanie v MX Player taktiež zvuk a vide bez lagov. Pri rozlišení 1280x720 mam zelenú obrazovku a nie obraz.
Možno že to bude len daky bug, bo nemám zakupenu verziu, ale na test postačila a vidím, že to ide.


Záver je teda jasný mám JB romku s funkčnou kamerou bez lagov. Dúfam, že v.XX bude mať aj funkčnú kameru a čo môžem chcieť viac.
Nexus 5X
sikom
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. říj 2011 8:45:39

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od sikom »

PROSÍM NĚKOHO, KDO ZPROVOZNIL NA DESIRE VJ JELLY BEAN, ABY V ČEŠTINĚ POPSAL CO JE K TOMU ZAPOTŘEBÍ. NEUMÍM ANGLICKY A GOOGLE TO TAKY ZROVNA LOGICKY NEPŘELOŽÍ.

PODLE VŠEHO SE MUSÍ SPUSTIT NĚJAKÝ A2SD script, ZAPNOUT GPS, NA NĚCO 7X MAČKAT ....

PROSÍM O KOMPLETNÍ NÁVOD ...

Dostal jsem se k tomu, že je třeba ze stránek http://alpharev.nl/ zřejmě stáhnout Bravo Stock (bravo_alphaspl.img) a pomocí Android Flasher 1.8.0 (je funkční i pod Win8), flashnout v mobilu HBOOT. SD kartu jsem naformátoval pouze na Fat32 (nevím, jestli jsem ji měl nějak rozdělit). Následně jsem ze stránek http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2070704 stáhl Jelly Bean 4.2.1 - v4.6 with GApps (nevím jaký je rozdíl mezi verzemi with GApps a without GApps). Stažený zip soubor jsem nakopíroval na SD kartu a v recorvery telefonu jsem dal install z SD karty nakopírované ROM Jelly Bean 4.2.1 - v4.6 with GApps v zip formátu. Instalace proběhla v pořádku. Protože neumím anglicky vybral jsem češtinu. Nastavil jsem co mě napadlo, ale MYSLÍM SI, ŽE JSEM NEUDĚLAL CO JSEM MĚL PODLE ANGLICKÉHO NÁVODU ....
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od _punky »

sikom píše:PROSÍM NĚKOHO, KDO ZPROVOZNIL NA DESIRE VJ JELLY BEAN, ABY V ČEŠTINĚ POPSAL CO JE K TOMU ZAPOTŘEBÍ. NEUMÍM ANGLICKY A GOOGLE TO TAKY ZROVNA LOGICKY NEPŘELOŽÍ.

PODLE VŠEHO SE MUSÍ SPUSTIT NĚJAKÝ A2SD script, ZAPNOUT GPS, NA NĚCO 7X MAČKAT ....

PROSÍM O KOMPLETNÍ NÁVOD ...

Dostal jsem se k tomu, že je třeba ze stránek http://alpharev.nl/ zřejmě stáhnout Bravo Stock (bravo_alphaspl.img) a pomocí Android Flasher 1.8.0 (je funkční i pod Win8), flashnout v mobilu HBOOT. SD kartu jsem naformátoval pouze na Fat32 (nevím, jestli jsem ji měl nějak rozdělit). Následně jsem ze stránek http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2070704 stáhl Jelly Bean 4.2.1 - v4.6 with GApps (nevím jaký je rozdíl mezi verzemi with GApps a without GApps). Stažený zip soubor jsem nakopíroval na SD kartu a v recorvery telefonu jsem dal install z SD karty nakopírované ROM Jelly Bean 4.2.1 - v4.6 with GApps v zip formátu. Instalace proběhla v pořádku. Protože neumím anglicky vybral jsem češtinu. Nastavil jsem co mě napadlo, ale MYSLÍM SI, ŽE JSEM NEUDĚLAL CO JSEM MĚL PODLE ANGLICKÉHO NÁVODU ....
Nechcem ťa uraziť, ale ak sa púšťaš do prehadzovania romiek, tak aspoň základy PC angličtiny potrebuješ, Translator ti tu pomôže len čiastočne.
Podľa tvojho sreenshotu usudzujem, že root, S-OFF a 4EXT recovery máš, tak to preskočím.

1. stiahnes si zhttp://alpharev.nl/ PB99IMG_stock
- nakopíruješ na koreň sd karty - (priamo na kartu , nie do priečinku) ako PB99IMG.zip
2. Nabootujes do bootladeru
- vyberieš prvú možnosť fasboot a potvrdíš power tlačítkom
- automaticky ti načíta nový hboot a spýta sa ťa či chceš upload, potvrdíš
- na reboot daš NO a vráti ťa na začiatok.
3. Vyperieš Recovery a potvrdíš.
- odporúčam si zálohovať súbory ak nejaké máš na karte
(vyberieš toggle usb storare) - keď dokopíruješ dáš disconnect
- ak máš zálohu hotovú - prejdeš na tools - partition sd card / remove all partitions /
- vyberieš prvú partíciu 1024 / druhú skip / swap skip / EXT4
- Check partition Alignment - ukáže ti tvoje nové particie
- znova na toggle usb storare nakopíruješ na koreň sd karty romku, ktorú si stiahol a disconnect
3. wipe/formát / format all partitions (except sdcard) - potvrdíš
- install from sdcard / chose zip sdcard /(vyberieš stiahnutú room) a potvrdíš
- keď prebehne inštalácia -potvrdíš a posledný reboot na úvodnej obrazovke
4. keď sa ti nainštaluje romka a prejdu úvodné nastavenia tak spustíš aplikáciu terminár emulátor nabehne ti modré okno (aplikácia je už predinštalovaná)
- píšeš príkaz "su" a potvdíš, dalej napíšeš "a2sd install" a potvrdíš a následne odpovedáš "Y","N","Y" a rebootne sa ti mobil.
- ohľadne nastavení Laucheru som preskakoval - skôr odporúčam APEX launcher a ten si nastav podľa seba.
- ak preferuješ vstavaný - a chceš nastavenia podľa ownera, tak si odlikaj ako odporúča on.
- (mimochodom ohľadne GPS tam ma chybu (turn of (OFF)) - znamená že si máš vypnúť GPS ak nepoužívaš )

------------------------
pokiaľ ako píšeš, že ti inštalácia prebehla v poriadku tak pokračuj 4 krokom.
------------------------

Myslím, že podrobnejšie to hádam ani nejde.
Ak som na niečo zabudol, ma kľudne doplnte.
Nexus 5X
sikom
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. říj 2011 8:45:39

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od sikom »

Super _punky, děkuji.

Jenom jsem trochu četl a zjistil, že v Jelly Bean je problém s Flash Playerem. Zkoušel jsem podle návodu nainstalovat Flash Player 11.1.115.27.apk a Dolphin_Browser_HD_8.5.1.apk. Flash se rozjel jenom částečně, video bliká, nedá se na to dívat.

Co se týče kamery, pak jsem hledal a našel další verzi Jelly Bean - Evervolv Turba 3.2.0p3 pro HTC Desire http://desire.nikez.nu/ .
Tady je video s funkční kamerou http://www.youtube.com/watch?v=Y-BUhxWQfYI
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od _punky »

Prikladám vlákno aj na XDA http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1766550.
Ale podla video pozerám, že funguje len camera(foťák), ale videocam(nahrávanie videa) asi ešte nie.
Každopádne https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... li=1#gid=0, tu má pekne rozpísané verzie. Predpokladám že aktuálna verzia P3 je ta posledná.
-------------------------------------------------------------
VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.6 sa mi zdá, že camera(foťák) také pekné fotky a ani také ostré ako v GB verzii. (pripadá mi,že dosť kolíše vyváženie bielej).
Nexus 5X
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od _punky »

Vyšli né verzie:
VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.7 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2070704
a
VJ Jelly Bean 4.1.2 v3.1 [stable] http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1945441

len nikde nevidím ChangeLOG - tak neviem, kde čo vylepšili :)
Nexus 5X
Petr M.
Androiďák!
Příspěvky: 420
Registrován: pon 02. srp 2010 19:46:31

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Petr M. »

je to přímo v těch forech.
u 4.7 je to toto:
CM10.1 updated to latest Nightly (Feb 03)
Lot more changes from CM10.1, check changelog
Bit more responsive/smooth
Replaced quick search with Google now
"Chronus" changed to "cLock"
Fixed Browser->Settings->Labs FC
Handset: Honor 6 H60-L04
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od _punky »

Petr M. píše:je to přímo v těch forech.
u 4.7 je to toto:
CM10.1 updated to latest Nightly (Feb 03)
Lot more changes from CM10.1, check changelog
Bit more responsive/smooth
Replaced quick search with Google now
"Chronus" changed to "cLock"
Fixed Browser->Settings->Labs FC
Šťastena :-D pár minut dozadu tam ešte nic nebolo ...
Nexus 5X
mitoxy
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 10. lis 2011 22:58:43
Typ mobilu / ROM: Desire
Rom: Runnymede 5.2 Stock

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od mitoxy »

Skvela ROMka, pride mi sviznejsia ako ICS od spacedoga :)
A JB sa mi este viac paci :) Len vadi mi jedna vec a neviem ako ju vypnut... Ked som na zamknutej obrazovke tak v pripade potiahnutia prstom zprava dolava sa akoby dostanem na obrazovku vpravo od povodnej zamknutej obrazovky a otvori sa mi fotak. Ak by som siel na druhu stranu otvori sa mi moznost prednastavit daco co sa tam bude otvarat. Da sa to ale nejako uplne vypnut ta moznost?
Device: HTC Desire S
ROM: oficial ICS
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.7

Příspěvek od _punky »

Sa mi zdá, že v4.7 je ešte stabilnejšia. Každopádne ak na to prídem ak sa to dá dám echo, prípadne ak niekto iný táto info by bola užitočná. Inak otázka funguje niekomu "Weather Panel" ?? v nejakej verzii mi to šlo, len neviem či to bola VJ romka alebo ICS romka. + idú Vám notifikácie napr: FB, mail.(mám gmail + gmail witget). Talk mi notifikácie idú.
Nexus 5X
Aldava
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: stř 19. pro 2012 16:02:24
Typ mobilu / ROM: Thl W8
Tablet: Ainol crystal

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Aldava »

Když testujete různé ROMky, dá se nějakým způsobem při přechodu na jinou přetáhnout i kompletní nastavení telefonu nebo musím vše instalovat a nastavovat ručně - příklad jedu na ROM 4.1.2. v3.0 a chci updatnout na v3.1 a nerad bych přišel o kompletní nastavení.
Petr M.
Androiďák!
Příspěvky: 420
Registrován: pon 02. srp 2010 19:46:31

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Petr M. »

Aldava píše:Když testujete různé ROMky, dá se nějakým způsobem při přechodu na jinou přetáhnout i kompletní nastavení telefonu nebo musím vše instalovat a nastavovat ručně - příklad jedu na ROM 4.1.2. v3.0 a chci updatnout na v3.1 a nerad bych přišel o kompletní nastavení.
záleží na tom co se v rom změnilo. někdy stačí udělat jen wipe cache a dalviku a pak o nic nepřijdeš.
pokud jsou v rom větší změny a musíš udělat kompletní wipe (což by měl říct ten kdo rom udělal) tak pak je potřeba obnovovat.
nejlépe přes nějaký zálohovací program, třeba titanium backup, nebo mybackup apod. tím obnovíš i data aplikací a tedy jejich nastavení do původního stavu.
zpravidla některá systémová drobná nastavení budeš muset nastavit znovu.
Handset: Honor 6 H60-L04
Petr M.
Androiďák!
Příspěvky: 420
Registrován: pon 02. srp 2010 19:46:31

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od Petr M. »

Tak ode dneška HTC Desire X, takže konec laborování se starým HTC Desire :)
ani jsem netušil jak pomalý telefon jsem už měl když to teď porovnám :)
Handset: Honor 6 H60-L04
foreveryone
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04. led 2011 16:42:16

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od foreveryone »

Ahoj, mohli by jste někdo nahodit poslední verzi CM10.1 VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.7.1 ?? Z toho orig linku mi to nejde stáhnout... díky moc
Uživatelský avatar
krozo
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: pon 07. úno 2011 16:38:26
Typ mobilu / ROM: Desire

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od krozo »

4.7.1 v podstatě není potřeba (je to jen wifi tether fix) ... 4.7 stačí, takže no stres ;)
1+TWO | UNLCKD | TWRP | STCK | RTD | OXO
_punky
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 10. bře 2012 21:14:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od _punky »

foreveryone píše:Ahoj, mohli by jste někdo nahodit poslední verzi CM10.1 VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.7.1 ?? Z toho orig linku mi to nejde stáhnout... díky moc
Link už ide , práve teraz mi ťahá v4.7.1
Nexus 5X
PeeSee
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06. úno 2013 8:47:43
Typ mobilu / ROM: Alcatel Pop 4+

Re: VJ Jelly Bean 4.2.1 v4.5

Příspěvek od PeeSee »

Mám už 24 hodin CM10.1_VJ_4.2.1_V4.7.1_GApps a v podstatě jsem spokojen. Drobné nedostatky:
- nemá FM rádio - nainstaloval jsem app Spirit Free
- podsvícení displeje reaguje pomaleji na změnu světla - dá se to přežít
- při fotografování obraz mrká a objevují se v něm chyby - na výsledné foto to však nemá vliv a Instagram při focení funguje bez problémů
- dotykový displej reaguje méně svižně - není to zas tak hrozné (pouze u Chromu to skáče pod prstem, ale Chrome stejně málo používám)
Pozitiva:
- fonty písma jsou jemnější a tedy lépe čitelnější
- ukládání aplikací na SD kartu funguje skvěle (po jednoduchém spuštění A2SD)
- celý systém je plynulý bez záseků

Přechod z CM 7.2.0.1 na CM10.1_VJ_4.2.1_V4.7.1 tedy hodnotím jako posun k lepšímu.
Odpovědět

Zpět na „Desire ROM/Firmware“