Desire ROM/FirmwareVýměna interní paměti s SD

HTC

Moderátoři: Jacho, Jacho

Odpovědět
Adam182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 26. kvě 2013 10:20:38
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Adam182 »

Ahoj, mám telefon HTC Desire rom s XDA
verze: 4.1.2 a mám nainstalovaný jen aktualizaci Google Play a Messanger který mám na SD kartě..

A paměť je plná chtěl jsem se zeptat jestli jde změnit interní pamět s SD ?.. Vím že u Note 2 to třeba jde.. Snad mě všichni chápete díky moc...
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Pedro1 »

Pokud chces mit interni pamet na sd karte, takzde mas link na navod, ale je k tomu treba root. Navod na root si budes muset najit sam :yes: .
Adam182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 26. kvě 2013 10:20:38
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Adam182 »

Po rozdělený karty na 2 oddíly se mě nechce telefon připojit k PC... Vůbec jako by kdyby tam karta nebyla.. I když v telefonu dám Připojit SD kartu tak nic. nereaguje..
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od radegast »

Jak, kde jsi to rozděloval?

Mně se osvědčil MiniTool Partition Wizard Home Edition, oba oddíly musí být Primární a prvně je třeba vytvořit FAT a pak EXT.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Pedro1 »

Presne, jak se pta radegast, to by me take zajimalo.
Adam182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 26. kvě 2013 10:20:38
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Adam182 »

Díky :!:.. Telefon se normalně už připojí k PC ale teď když jsem o5 připojil telefon k PC tak mě zmizel ten druhý oddíl. viz obrázek kartu mám 8GB

A v tom programu Mount2SD když rozkliknu libovolnou app tak nejde kliknout na Create Link jako je v návodu..
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (317.77 KiB) Zobrazeno 6601 x
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Pedro1 »

Ja nevim, co delas spatne, trohle mi nic nerika. Nevim, jestli vidi ext oddily, nebo je vidi jen, jako nealokovane.
Jakou mas recovery? Zkusil bych tam nainstalovat 4EXT Recovery Touch, pokud nemas, zde mas link na tu 4EXT recovery. Je to apk aplikace, kterou stahnes na sd kartu a normalne nainstalujes nejakym souborovym managerem. Musis mit povolene instalace tretich stran (aplikace/nezname zdroje).
Po instalaci najdes desire a nabidne ti recovery a nainstaluje ti ji tam, pozor mam dojem, ze je tam vyber mezi dotykovou (ovlada se dotyky) a bezdotykovou verzi. V te tu kartu normalne rozdel a naformatuj. Prvni FAT a druhy EXT4, oba primarni, ale to tu uz bylo psane.
Ja to pres to delal a funguje na jednicku.
Adam182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 26. kvě 2013 10:20:38
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Adam182 »

To recovery jsem si tedy dal ale teď nejdřív by mě zajímalo že mě zmizel ten druhý oddíl :D
Že tam mám jen 6,33 GB a ten druhý oddíl měl ten zbytek do necelých 8GB. Jinak už asi vím kde byla moje chyba jen teď bych potřeboval aby se mě vrátili ten zbytek té velikosti. :)
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od radegast »

Myslím, že se mi to jednou stalo taky.
Rozděloval jsem 16 GB kartu na 1 GB ext a zbytek FAT a po některém kroku jsem v Mini Partition Tool ext oddíl neviděl a byl tam jen FAT nějakých 14,xx GB :(
Tak jsem se zkoušel na kartu podívat klasicky v Nástrojích pro správu (Windows) anebo mám ještě nainstalovaný Acronis Disk Director 11 Home, ale v ničem jsem s ní nic nedělal a ani Ti neřeknu jak který nástroj ji viděl, ale zase po načtení v Mini Partition už jsem na kartě viděl oba oddíly.
Takže nevím jak Ti pomoct, jen to že zkoušet různé nástroje, ten oddíl tam je, jen je otázkou, který nástroj je dokáže zobrazit.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Adam182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 26. kvě 2013 10:20:38
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Adam182 »

Dobře. Hned jak dorazím domů nějak to ještě zkusím včera večer jsem se chtěl ještě podívat ale karta se mě nenačetla zase v telefonu ale ani už přes čtečku. Vůbec nechápu proč zatím díky :)
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Pedro1 »

Pokud se ti karta uz nenacte nikde, tak umrela :(. Zkus nejakou live distribuci linuxu, nebo GParted, taky na bazi linuxu, je to ISO, spousti se normalne z media, system k tomu nepotrebuje. Mrkni na net.
Adam182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 26. kvě 2013 10:20:38
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Adam182 »

Zdřejmě ano.. Tak děkuju všem dám si tam starou 4GB a hold budu muset žít s malou interní pamětí ,abych nezníčil ještě tu 4GB .. :lol:
Děkuju a měj se :)
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od radegast »

Pokud má karta umřít tak umře, pokud ne, neumře.
Já tu svoji rozděloval a zase mazal oddíly furt dokola asi dvacetkrát a nic ji není.

­.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Pedro1 »

Tak tu 4 Gigovku rozdel ve 4EXT Recovery. Prvni FAT a druha EXT4, obe primarni, tu EXT udelej max 1GB, mozna je uz vetsi limit, ale ja mam taky Giga a staci, jeste mam dost mista a docela dost apk.
Jak pise radegast, pokud ma umrit, umre....
Ja tam mam taky puvodni 4 Gigovku a jede. Tim rozdelenim v recovery ji neznicis.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od radegast »

Pro Desire stačí ext 1GB. I při app2sd se stejně postupně plní i ta vnitřní a tak se pořád stává limitem. Větší ext nic nedá.
Leda najít a používat ROM-ku, která umí ten ext a vnitřní paměť spojit a používat jako jeden celek, pokud taková existuje.

­.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
doc.alf
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28. říj 2012 11:15:27
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000-a
Rom: of not for cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od doc.alf »

ahoj já osobně jsem na zte kis plus od tm prováděl to samé jen jsem oba oddíly co jsem vytvořil byly FAT pak jsem v recovery menu pres mout partion navazal jedez z tech oddilu.program co se mi pak staral o export byl link2sd kde zase musis vse navazat pres mout partion vse fungovalo ok.link2sd umi vic typu fat16 fat 32 ext2 ext4... je na tobe jaky format zvolis.
Malkar
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 24. lis 2012 17:10:33
Typ mobilu / ROM: siemens mc60-siemens m65-nokia 5800-zte skate

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Malkar »

mám dotaz,jde tohle udělat i u interní paměti?mám ten problém,že pamět mám 16gb (měco málo přes 12gb použitelných pro app) nicméně pro hry mám použitelných pouze nějakých 1,5gb...nějaké rady?
Veruska s6
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 18. zář 2015 8:40:01
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s6 kopie

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od Veruska s6 »

Dobrý den, mám menší problém s telefonem. Jedná se o samsung galaxy s6 kopii. Interní paměť mě hlásí, že má 28Gb a volné místo 24Gb, paměť telefonu též 28Gb ale volného jen 128Mb mám tam jen clean master vše ostatní tam bylo předinstalované co s tím? Nebo jak sločit paměti? Děkuji.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Výměna interní paměti s SD

Příspěvek od ludekbrno »

Není to žádná kopie S6, ale pouze vzhledová napodobenina. To znamená, že to s originálem nemá nic společného a ty údaje o pamětech jsou zfalšované. Ta paměť tam prostě není. Nechala ses bohužel nachytat. Zbav se toho krámu, jestli můžeš...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Desire ROM/Firmware“