Sony Xperia Z3 Compact - Obecná diskuzeSlabý GPS signál

Odpovědět
Sabinne
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. črc 2015 6:50:44
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 compact

Slabý GPS signál

Příspěvek od Sabinne »

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá problém s GPS signálem u Sony Xperia Z3c?

Navigace mi funguje normálně, ale mám problém u aplikací jako je např. SportsTracker a nebo Runtastic, píše mi to GPS signál slabý a ve výsledku vycházejí úplně nesmyslné hodnoty. Prostě GPS nefunguje jak má, přitom dříve vše šlo bez problémů. Zajímalo by mě, zda se to dá nějak řešit, nebo spíše zda se to vůbec vyplatí řešit, netuším na kolik by vyšla nějaká oprava nebo tak.

Mockrát děkuji za veškeré informace. :palec:

Pěkný den.
Naposledy upravil(a) Sabinne dne úte 28. črc 2015 8:45:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Lubis »

U Runtasticu my to píše pouze v případě, že ho zapnu pod střechou, pak už je vše v pořádku. Jinak fix GPS i v budově je v řádech pár vteřin.
Sabinne
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. črc 2015 6:50:44
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 compact

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Sabinne »

Já už z toho začínám mít spíše pocit, že mi ta GPS nějak blbne. Dá se to vůbec nějak opravit, nebo prostě mám smůlu? :facepalm:

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Gaston99 »

Jak dlouho Ti to nefunguje? Neproběhla nějaká aktualizace?
Sabinne
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. črc 2015 6:50:44
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 compact

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Sabinne »

No asi měsíc už to blbne. A včera při běhaní mi to už spadlo úplně a zaznamenalo jen 30m běhu, poté to zahlásilo, že GPS byla ztracena a konec. Spíše mě překvapuje, že když používám normálně navigaci, tak GPS jede jako dřív, využívám ji denně, ale podle těch aplikací je nějaká zmatená. Prvně jsem používala jen SportsTracker, po tom, co začal ukazovat nesmysly jsem stáhla Runtastic (protože jsem myslela, že chyba je v appce) a ten fungoval normálně, jen hlásil při zapínání aktivity, že GPS signál je slabý no a včera už i Runtastic začal blbnout, tak mám takové tušení, že něco není v pořádku s GPS.

Jenže jsem přes tyto věci trošku antitalent, takže nevím, jak zjistit, co je špatně.

Aktualizaci mi to žádnou nenabízí, vše by mělo být aktuální.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Gaston99 »

Jakou máš verzi androidu? Před časem proběhla aktualizace na verzi 5.0.2 Lollipop a je možné, pokud jsi po aktualizaci nedělala obnovu Továrního nastavení, že se objevila nějaká chyba.
Douky1
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11. led 2016 13:46:35
Typ mobilu / ROM: SONY xperia Z3C

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Douky1 »

Mohu se zeptat na nějaké vyřešení výše popsané situace? Mám stejný problém. Sports Tracker mi ukazuje nesmyslné hodnoty, GPS se mi v místnosti nezafixuje žádná, venku tak do minuty nějaké ano (ne všechny, vždy tak zhruba polovina), ale je to značně nestabilní (pozorováno na GPS testu). Vygooglil jsem nějaký postup, kde doporučovali přehrání gps.conf, ale k tomu je nutný root, což rozhodně dělat nebudu (telefon mám v záruce). Používám GPS Status, ale ten asi moc na zlepšení příjmu signálu nepomáhá. Když pustím aplikace mapy.cz nebo google mapy, polohu to najde rychle a přesně. To ale přičítám tomu, že mám nastaveno určování polohy pomocí mobilní sítě, wi-fi a GPS, takže mi to najde polohu spíš podle sítě.Systém mám 5.1.1, sestavení A.1.264. Nedávno mi telefon nabídl aktualizaci systému, což jsem udělal. Ale jestli GPS nepracovala korektně před aktualizací, nedokážu nyní posoudit. Děkuji všem za případné rady a zdravím.
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Lubis »

Nemuze byt problem v aplikaci? Pouzivam naprosto normalne stock rom, jak na navigovani, tak na sportovani a GPS je stabilni a fixovani rychle. Ohledne GPS v mistnosti, to je takova sazka do loterie, neni volny vyhled na oblohu. Muzes vyzkouset tovarni nastaveni, nebo pockat na Android M.
Douky1
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11. led 2016 13:46:35
Typ mobilu / ROM: SONY xperia Z3C

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Douky1 »

Úvodem díky za pomoc při řešení mého problému. V aplikaci to asi nebude. Před chvílí jsem se vrátil z cesty autem, kde jsem použil navigaci Waze. GPS signál mi to nemohlo dlouho najít, telefon jsem musel položit na palubku těsně za sklo, aby se to po nějaké chvíli chytlo. To s tím továrním nastavením jsem taky někde vyguglil (prý ale nedělat automatickou obnovu dat, ale ruční). Na reklamaci telefonu to asi není, když se mi signál venku alespoň částečně chytne. Uvidím a asi počkám na Android M,, snad to problém vyřeší. Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
tune.lar
Androiďák!
Příspěvky: 293
Registrován: ned 16. kvě 2010 18:24:30

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od tune.lar »

Ahoj,

tento problém řeším u kamaráda, kterému jsem z3c doporučil.

Po přečtení všech možných zahraničních diskuzí ohledně tohoto problému jsem došel k závěru, že problém nastal nejspíše u všech z3c po aktualizaci androidu na 5.1

Spousta uživatelů se snažila problém vyřešit změnou ROM, případně přechodu zpět na 4.4 ovšem bez úspěchu.

Jediné současné řešení je výměna základní desky telefonu.

Osobně čekám na aktualizaci na 6 kový android, kde pokud bude stále problém letí telefon na záruku nebo na bazoš.

S pozdravem.
Siemens M50, Siemens CX65, Motorola RAZR V3, Motorola E938, Motorola l7, Motorola Z3, Motorola MOTO Ming,
Nokia N82, Samsung SPICA, Motorola DEFY, Motorola ATRIX, Samsung GalaxyNote 10.1 s Pen

MOTOROLA MOTO X [ROM][4.4.4][ghost] REFLEX BOW [>_ Pleasure Paradox]
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Lubis »

Zajímavé, používám prakticky denně a výpadek jen občas na pár sekund v hustém lese. Takže za mě naprosto funkční.
Uživatelský avatar
tune.lar
Androiďák!
Příspěvky: 293
Registrován: ned 16. kvě 2010 18:24:30

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od tune.lar »

Můžeš napsat číslo androidu?
Porovnaval sem z3c, moto x, galaxi s4 mini.
Program GPS Status.
Volná obloha (fotbalové hřiště).
Z3C fix1 viděl cca 20 chyba desitky metrů.
Moto x fix 20 videl cca 22 chyba 3 mrtry
S4 fix 20 videl cca 22 chyba 3 metry
Siemens M50, Siemens CX65, Motorola RAZR V3, Motorola E938, Motorola l7, Motorola Z3, Motorola MOTO Ming,
Nokia N82, Samsung SPICA, Motorola DEFY, Motorola ATRIX, Samsung GalaxyNote 10.1 s Pen

MOTOROLA MOTO X [ROM][4.4.4][ghost] REFLEX BOW [>_ Pleasure Paradox]
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Lubis »

5.1.1 Po updatu jsem delal tovarni nastaveni. GPS pouzivam v Apoii a Runtastic.
Uživatelský avatar
tune.lar
Androiďák!
Příspěvky: 293
Registrován: ned 16. kvě 2010 18:24:30

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od tune.lar »

Tak zkuste promerit satelity, například zmíněným GPS statusem.

Uvidíte ze s fixem bude problem.
Siemens M50, Siemens CX65, Motorola RAZR V3, Motorola E938, Motorola l7, Motorola Z3, Motorola MOTO Ming,
Nokia N82, Samsung SPICA, Motorola DEFY, Motorola ATRIX, Samsung GalaxyNote 10.1 s Pen

MOTOROLA MOTO X [ROM][4.4.4][ghost] REFLEX BOW [>_ Pleasure Paradox]
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Lubis »

GPS status - v budově fix 15 z 22 satelitu chyba 5 m.
Uživatelský avatar
tune.lar
Androiďák!
Příspěvky: 293
Registrován: ned 16. kvě 2010 18:24:30

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od tune.lar »

nemám důvod nevěřit, to by mne zajímalo kde je tedy chyba. Forum XDA se celkem hemží, uživateli jako jsem já, nebo uživatel, který založil tuto tému.
Blahopřeji k bezchybnému kusu.... z3c o které se bavím pochází od Vodafonu. Tak počkáme na aktualizaci, i když oželet STAMINU se mi také moc nechce.
Siemens M50, Siemens CX65, Motorola RAZR V3, Motorola E938, Motorola l7, Motorola Z3, Motorola MOTO Ming,
Nokia N82, Samsung SPICA, Motorola DEFY, Motorola ATRIX, Samsung GalaxyNote 10.1 s Pen

MOTOROLA MOTO X [ROM][4.4.4][ghost] REFLEX BOW [>_ Pleasure Paradox]
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od Lubis »

Děkuji, kupoval jsem loni na jaře v Alze. Třeba měli nějakou nepůjdou šarži.
janavoriskova
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03. led 2018 8:15:33
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od janavoriskova »

Zdravím. Mám stejný problém, který popisujete. Povedlo se to někomu vyřešit? Pokud ano, prosím o radu jak. :)

GPS nefunguje v appkách (runtastic, mapy.cz, superlife...), ale navigace jde, i když taky někdy blbě.

Problém jsem začalo pozorovat asi léto až podzim 2017. To mi měření tras fungovalo tím stylem, že v jednom nebo několika bodech trasa "ulítla" třeba o 80 km a zas se vrátila na skutečnou trasu. Nějak jsem to neřešila a později jsem si všimla, že to nefunguje už vůbec. (Možná byla nějaká aktualizace androidu? Nyní mám 6.0.1.)
V říjnu mi mobil úplně "padl" hrozně se sekal, pořád restartoval, nešlo ani napsat sms. Toto vyřešila přeinstalace software přes PC. Mohlo by to mít souvislost s GPS?

Zkoušela jsem všemožné rady z netu a také ze Sony podpory. Nepomohla mi aktualizace software, přeinstalování chybných app, nějaké ostatní app jsem z telefonu vymazala ve víře že v by v nich mohla být nějaká chyba... GPS status satelity nechytí ani po půl hodině, GPS fix také nefunguje. Test GPS se nezdaří, dělala jsem ho snad 20x na různých místech...

Předem velmi děkuji za jakékoliv podněty. Nejsem žádný IT, příliš tomu nerozumím. Ale z3c mám ráda a nechci ho měnit. :)
pajos.gabros
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pon 22. čer 2015 12:53:38
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6
Rom: stock 5.0.2 Lollipop

Re: Slabý GPS signál

Příspěvek od pajos.gabros »

z3c trpi hodne na gpsku, zadny univerzalni lek neni (je to chyba zapojeni).
stravil jsem mraky a mraky hodin resenim problemu, az se mi povedlo najit jeden navod (odkaz nize) a po aplikaci gpska beha krasne :)
udajne by se melo provadet cca 1xmesic
tento fix je univerzalni
po aplikaci navodu nechat smarphone v klidovem rezimu (nehybat s nim) a az se smarphone fixne, je pripraven navigovat

https://drive.google.com/file/d/1Cv0MwR ... b1BDt/view
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Z3 Compact - Obecná diskuze“