Sony Xperia Z3 Compact - Obecná diskuzeVypnutí vadného proximity senzoru na Xperia Z3 Compact

Odpovědět
Uživatelský avatar
agas7
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 16. črc 2012 6:45:10
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Active
Bydliště: Cheb, Kostelní nám. 15
Kontaktovat uživatele:

Vypnutí vadného proximity senzoru na Xperia Z3 Compact

Příspěvek od agas7 »

Již delší dobu laboruju s vadným proximity sensorem na svém Xperia Z3 Compact a nutně bych před odesláním do záruční opravy potřeboval na dva týdny najít způsob, jak ten senzor vypnout, protože takto velmi znepříjemňuje, ne-li znemožňuje volání.

Vada je dle mého potvrzena tím, že při kontrole přes servisní menu (*#*#7378423#*#*) je u senzoru přiblížení stále "ON" - nereaguje na nic. V praxi mi to vadí nejvíc při volání dalším účastníkům, kdy po vytočení čísla obrazovka zčerná a nedá se ovládat, dokud to volaný nepoloží. Když to nepoloží ani po ukončení hovoru, nemohu to položit ani já. Stejně tak to nemohu položit, pokud to dotyčný nezvedá. Hledal a vyzkoušel jsem různé aplikace na vypnutí senzoru (Proximity Screen Off Lite, KeepScreen, Screen On Call, Screenbl - Screen, On/Off Sensor, Smart Screen On Off, Disable Proximity Sensor, Proximity Fix, Proximity Screen Off Lite, On Call Proximity), ale nic nepomohlo. Hledal jsem na různých anglicky mluvících fórech, ale také nic. Nejnadějněji vypadal Sensor Disabler z z Xposed (http://repo.xposed.info/module/com.mrch ... isableprox" onclick="window.open(this.href);return false;), ale tam mi to zase při instalaci frameworku napsalo, že to je za á nebezpečné, jestli vím, co dělám (no a to já zas až tak nevím), a za bé že se to nekamarádí s verzí mého systému. Tak jsem to raději dál nepokoušel. Nakonec jsem hledal, jak přes "Usnadnění - Přístup pomoci přepínačů - Přiřadit klávesy" k akcím přiřadit k akci ukončení hovoru nějakou HW klávesu, ale nic funkčního jsem nenašel ani tam.

Mám to ještě v záruce a je mi jasné, že to musím do záruční opravy poslat, ale potřeboval bych teď ještě přežít dva týdny a nebýt stresován tím, že když volám, tak to pak nemohu típnout. Poradil byste někdo, prosím, jak ten proximity senzor vypnout nebo obejít?

Díky moc, Agas
pavbures
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 03. črc 2011 19:33:31
Typ mobilu / ROM: SG S10e
Mobil 2 / ROM: Xperia Z3C

Re: Vypnutí vadného proximity senzoru na Xperia Z3 Compact

Příspěvek od pavbures »

Zkus v Usnadnění zapnout "Tlač. napájení ukončí hovor", pak by stisk zapínacího tlačítka měl zavěsit hovor a rozsvítit displej.
shlobil
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 08. dub 2010 12:12:38

Re: Vypnutí vadného proximity senzoru na Xperia Z3 Compact

Příspěvek od shlobil »

Zjistil jsem, že i když je vadný proximity senzor, lze při volání (když je černá obrazovka) zmáčknout mobil vpravo nahoře (zatlačit na čočku selfie fotoaparátu). Naskočí obraz a je možné zrušit hovor, případně vyťukat tónovou volbu. Mám závadu Proximity senzoru už podruhé, jednou to opravili v záruce, nyní už to nebudu řešit. Kolega má se stejným mobilem taky už druhou závadu, poprvé Proximity, nyní WiFi.
Jarko
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 07. led 2013 9:20:55
Typ mobilu / ROM: LG G6+

Re: Vypnutí vadného proximity senzoru na Xperia Z3 Compact

Příspěvek od Jarko »

To nie je problem proximity senzoru, ale odliepajuceho sa displeja, ten sa vzdiali od prox. senzoru, ktory to nasledne vnima ako prekazku a pri hovore zhasne displej (preto pri stlaceni displeja sa pocas hovoru opat displej rozsvieti) - trpeli tym vsetky Z3C vratane tej mojej - nekvalitna vyroba (lepidlo medzi displejom a telom casom prestalo drzat).

Riesenie: nechat prilepit displej bud v servise alebo doma (odporucane lepidlo E8000 (doma pozor, displej je velmi krehky lahko sa znici).

J.
LG G6+ | H870DSU, 128GB, Optical Astro Black, STOCK Android 8.0
ex: LG Nexus 5 D821, 16GB, black, Mahdi-Rom 2.9 Final 4.4.4 + Camcorder Audio Quality Fix
ex: Samsung GT-i9250 Galaxy Nexus, AOKP 4.3.1 milestone 1
petrib
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. lis 2021 10:27:13
Typ mobilu / ROM: Sony XZs

Re: Vypnutí vadného proximity senzoru na Xperia Z3 Compact

Příspěvek od petrib »

K tomuto tématu jsem se dostal, když jsem hledal, proč mi při volání bez BT sluchátek zhasne display na founu Sony XZs, nemůžu ho ovládat a musím čekat než to druhá strana položí, což automatu trvá fakt dlouho.
XZs má tedy stejnou vadu odlepujícího se displeje od proximity senzoru.
Dík za tipy zde. Zapnul jsem pokládání hovoru power tlačítkem a v případě potřeby zobrazení obrazovky mačkám přední kameru, abych přitlačil odlepený display od senzoru. Fakt "super".
petrib
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. lis 2021 10:27:13
Typ mobilu / ROM: Sony XZs

Re: Vypnutí vadného proximity senzoru na Xperia Z3 Compact

Příspěvek od petrib »

K tomuto tématu jsem se dostal, když jsem hledal, proč mi při volání bez BT sluchátek zhasne display na founu Sony XZs, nemůžu ho ovládat a musím čekat než to druhá strana položí, což automatu trvá fakt dlouho.
XZs má tedy stejnou vadu odlepujícího se displeje od proximity senzoru.
Dík za tipy zde. Zapnul jsem pokládání hovoru power tlačítkem a v případě potřeby zobrazení obrazovky mačkám přední kameru, abych přitlačil odlepený display od senzoru. Fakt "super". Zrovna mi začíná odcházet baterka, tak mám odpověď jestli kupovat novou, nebo se poohlédnout po novém founu.
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Z3 Compact - Obecná diskuze“