Sony Xperia Z3 Compact - Obecná diskuzePremiére se Z3C...první dotazy

Odpovědět
carmelo89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. zář 2016 14:21:40
Typ mobilu / ROM: Z3C

Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od carmelo89 »

Zdravím, budu pořizovat Sony Z3 compact, bude to můj naprosto první celodotykový smartphone, navíc android (doposud jsem požíval BB). A tak mám na vás pár dotazů:
1) na budoucí Z3C nechci používat žádné pouzdro, ale samozřejmě jej chci nějak chránit - tzn. na displej bych použil tvrzené sklo...ale co na zadní část? lepí se i na záda nějaká ochranná folie (průhledná nebi i nějaká decentní s lepší materiálem aby tel v ruce neklouzal?)
2) existuje na Androida nějaká aplikace, která umožní např. rychlé volání jednotlivým jménům z adresáře? doposud jsem na tlačítkovém BlackBerry měl pro skoro každou klávesu nastavenou rychlou volbu - volání kontaktu (M - máma, S - ségra, apod) a bylo to super, než vyhledávat v kontaktech. Tak jestli na dotykáči není nějaká app, na kterou se klikne, zobrazí se na displeji nadefinované volby. Nebo jak vy používáty tyhle věci? Popravdě se mi do celodotykáče vůbec nechce, samý 5ti palcový dlaždice, ale prostě neni zbytí, BB jde ke dnu a tak když už doty tak jsou jediný dvě varianty a to právě Z3C nebo iP SE.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od ramon.dexter »

1) To nevim, ale asi jo.

2) Možná by bylo dobrý, aby sis našel, jak se ten android používá, jak funguje, a tak...Android má "něco jako plocha ve windows" - říká se tomu Launcher. Na tuhle plochu si můžeš vytahat ikony aplikací, můžeš si tam vytahat zástupce kontaktů (což je to co chceš), můžeš si tam vytahat widgety...

A věř mi, že lepší 5" telefon, než menší. Líp se s tím pracuje, víc na displeji uvidíš...
Já se postupně propracoval k 5,5" a je to naprosto ideální velikost - pořád se to ještě vejde do kapsy, ale dá se to ovládat jednou rukou a displej je už na čtení a používání dostatečně velkej. Prostě ber to tak, že dřív jsi měl displej + klávesnice, teď máš jenom ten displej. Takže čím větší, tím pohodlnější.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od Mirda86 »

1) Lze koupit i na zada to sklo.Vyresi to ochranu ale ne klouzani.To lze vyresit napriklad pres nalepenim polykarbonatove folie ze skinzone.cz.Tam si das obrazek nebo nejake imitace neceho.Drzi to opravdu skvele a klouze to min i jak plast.

2) Viz prispevek vys.Na plochu si das "rychleho zastupce" konkretniho kontaktu a pri kliku na nej rovnou volas nebo pises sms.Brnkacka.
carmelo89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. zář 2016 14:21:40
Typ mobilu / ROM: Z3C

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od carmelo89 »

pánové díky za reakce.
k tý velikosti: vzhledem k tomu, že to bude muj první celodotyk tak rozhodně chci co nejmenší rozměr

k ochraně: máte konkrétní zkušenosti? nevím zda stačí folie nebo jít do toho tvrzenýho skla. U toho skla bych rád, aby to bylo co nejméně patrné, takže asi co nejtenší. Může někdo doporučit značku? Ty záda bych nějak poladil časem asi
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od Mirda86 »

Pokud si na display uz neco chces dat tak rozhodne tvrzeny sklo.Na tloustce to skoro nepoznas (0.3mm) a hlavne tam mas vlastnosti skla plus olejofobni vrstvu proti zapatlani.Ten pocit je oproti folii nesrovnatelnej a lip se aplikuje.
Ja mam oblibene Nillkin.Nikdy s nim nebyl zadnej problem.Pokud na konkretni model existuje tak kupuju.Jinak to neresim.Navic stoji vsechny +- stejne u nas.

http://tvrzena-skla-pro-mobilni-telefon ... z3compact/" onclick="window.open(this.href);return false;
carmelo89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. zář 2016 14:21:40
Typ mobilu / ROM: Z3C

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od carmelo89 »

to Mirda: no právě mi přijde docela dost velké rozdíly v těch tvrzených sklech...co jsi postnul tak je za dobrou cenu, ale viděl jsem i kolem 500 kč. Tak jestli jsi s tím Nilkinem spokojen tak ho vezmu...teda nejdřív musim vzít Xperii :DD
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od Mirda86 »

2 stovky za sklo je az az...
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od foto1977 »

Ahoj mám z3c necelý měsíc, ihned jsem pořídil sklo od Nillkinu a to má v balení i folii na zadní stranu. Ten nillkin doporučuji...

Jinak na mobil doporučuji kryt Nillkin super frosted, je velice tenký a zároveň dost odolný...
http://goo.gl/XlxfpA
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
carmelo89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. zář 2016 14:21:40
Typ mobilu / ROM: Z3C

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od carmelo89 »

Tak už jsem konečně majitelem Z3C a jelikož je to zároveň můj první Android tak bych měl pár dotazů, kde zatím tápu:

1) kde najdu nebo jak nastavím takové ty "profily" telefonu (normální, hlasitý, tichý, vibrace)? počítal jsem, že to bude hned v tom "notifikačním" panelu, ale tam je jen režim "úplné ticho" a nic víc

2) Pokud chci pár aplikací co mám na ploše sloučit do jedné složky, jak toto provedu? Jako např. přednastavená složka s google appkama
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od ramon.dexter »

2) čapni ikonu, přesuň ji nad jinou ikonu a pusť.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Premiére se Z3C...první dotazy

Příspěvek od Lubis »

Stiskni tlačítko na ovládání hlasitosti a můžeš si vybírat.

­    
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Z3 Compact - Obecná diskuze“