Sony Xperia M - Obecná diskuzeSony Xperia M4 Aqua - velmi slabý wifi signál

Odpovědět
zaoralek
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. říj 2015 18:42:29
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M4 Aqua

Sony Xperia M4 Aqua - velmi slabý wifi signál

Příspěvek od zaoralek »

Zdravím,
zhruba před 2 týdny jsem se stal majitelem Xperia M4 Aqua.
Jsem s telefonem spokojen, ale je tu jeden celkem velký problém a to neskutečně slabý wifi signál. Od místnosti, kde mám router zapojený je velikost přibližně 2-3 metry a signál mi hlásí 1-2 čárky. Někdy vypadne signál úplně. Zkusil jsem jít k routeru blíž a asi po necelých dvou metrech telefon hlásil pouhé 2 čárky signálu.
Zkoušel jsem, jestli není chyba v routeru, ale u ostatních zařízení je signál plný.
Nemá náhodou někdo užitečné rady, jak signál zesílit? Reklamovat přístroj se mi opravdu nechce, ale kdyby nebyla jiná možnost, tak by mi nic jiného nezbývalo. Internet mi poskytuje UPC.
Děkuji za Vaše rady.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Sony Xperia M4 Aqua - velmi slabý wifi signál

Příspěvek od ludekbrno »

Reklamace. To je evidentně HW závada, nejspíš v anténě.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Sony Xperia M4 Aqua - velmi slabý wifi signál

Příspěvek od Gaston99 »

Nejdřív bych zkusil obnovit Tovární nastavení, případně funkci "Opravit telefon " v PC Companion a pokud nic nepomůže, pak reklamace.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Sony Xperia M4 Aqua - velmi slabý wifi signál

Příspěvek od ludekbrno »

Zkusit může, ale šance minimální.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
zaoralek
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. říj 2015 18:42:29
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M4 Aqua

Re: Sony Xperia M4 Aqua - velmi slabý wifi signál

Příspěvek od zaoralek »

Zkusím to teda přes ten program. Děkuju za pomoc. :palec:
EDIT: Tak po továrním nastavení problém stále přetrvává, takže bohužel reklamace :cry: ale naštěstí jsem telefon koupil před deseti dny, takže budu doufat, že mi ho vymění rovnou za nový podle 14 denní lhůty.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Sony Xperia M4 Aqua - velmi slabý wifi signál

Příspěvek od ludekbrno »

Nevymění. Reklamace je něco jiného. Ty můžeš buď odstoupit od kupní smlouvy v rámci 14 dní od nákupu (pokud kupovals přes internet), kde ale taky bude pár dní trvat, než ti vrátí peníze a nebo to dát na normální reklamaci, kde mají na vyřízení 30 dní. U té reklamace si můžeš ještě sám vybrat, jestli ji chceš řešit opravou a nebo výměnou za nový kus, ovšem stále platí ta lhůta do 30 dní. Rovnou ti to vymění jen těžko, při všech způsobech řešení má prodejce právo nechat přístroj zkontrolovat v servisu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia M - Obecná diskuze“