LG L90 Dual (D405n) - Obecná diskuzeProblém se zobrazením obrázků v galerii

Moderátoři: IQLogic, TheRiseAgainst, IQLogic, TheRiseAgainst

Odpovědět
nika87
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. črc 2012 16:24:03
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia ray

Problém se zobrazením obrázků v galerii

Příspěvek od nika87 »

Dobrý den,

dnes se mi (nevím jakým způsobem), prestaly ukládat stažené obrázky např. z Messengeru nebo z netu do složek v galerii, ale začaly se mi ukládat do samostatné aplikace stažené soubory, kde si jich musím složitě hledat mezi všemi složkami, dřív se mi automaticky obrázky ukládali do automaticky vytvořených složek v galerii např. download, Facebook, atd. ted se mi složky v galerii prestaly tvorit, mám tam jen fotoaparat a v něm fotky na SD kartě. Prestaly se mi řtam ukládat i koláže z PhotoGRid a ukládají se zase do aplikace stažené soubory-interní uložiště - aaaa...zase mezi nějké složky...neví někdo prosím jak to nastavím , aby se mi stažené obrázky ukládaly do automaticky vytvořených složek v galerii? Děkuji
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od LivArt »

Stažené soubory procházejí reálně uložené soubory v paměti, Galerie si z toho bere jen adresáře s obrázky.
Takže jinak řečeno se ti obrázky automaticky nenačítají do Galerie?
nika87
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. črc 2012 16:24:03
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia ray

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od nika87 »

Ano přesně tak, stáhnu obrázek z Messengeru např a v galerii ho nemám, musím do aplikace správce souborů a tam si ho složitě hledat, jenže tam se nedá ani přeposlat ani sdílet, nic tak jako to bylo když jsem ho otevřela v galerii :(
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od LivArt »

Tak vlítni do správce aplikací a u Galerie smaž data, jestli se ti nenačtou.
nika87
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. črc 2012 16:24:03
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia ray

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od nika87 »

i z aplikace Photo gird (na koláže) se mi proste vytvořené koláže prestaly ukládat do galerie ale jsou jen v aplikaci že správce souboru - interní uložiste - photo grid , ale driv se mi složka photo grid automaticky vytvorila v galerii, když jsem nejakou koláž udelala a uložila
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od Flynne »

Do galerie se nic neukládá, je to jen aplikace, která s obrázky pracuje. Umí je najít v zařízení (podle přípon) a pak používá jen jejich odkazy - čili, jakmile na obrázek v galerii klepneš, aplikace si pro něj "sáhne" a zobrazí ti jej. Zároveň ti i dovolí s obrázkem manipulovat.
Po načtení shromažďuje informace o obrázcích do složek s názvy (tyto složky ale nikde v úložištích nenajdeš, jsou jen pomocné v aplikaci galerie), jsou to jen odkazy a náhledy k těm obrázkům, které mohou být rozházené různě v úložištích.
Doporučuji nainstalovat si alternativní aplikaci a místo galerie, která je součástí systému, používat ji. Aplikace se jmenuje QuickPic https://play.google.com/store/apps/deta ... lder&hl=cs a měla by tě nadchnout. :)

Btw, doporučuji ti přejmenovat si název tématu, jinak riskuješ nelibost moderátorů a zároveň nezájem uživatelů, které tvůj název nikterak neosloví.
nika87
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. črc 2012 16:24:03
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia ray

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od nika87 »

Do galerie se nic neukládá? vždycky se mi tam uložilo to, co jsem např stáhla, vytvořila se složlka download a tam byly obrázky které jsem stahla z netu napr, ted se to tam nevytvoří , neuloží a musím to hledat ve správci souboru, proč?
nika87
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. črc 2012 16:24:03
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia ray

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od nika87 »

jéé děkuju mooc, no i když nejsem moc nadšená z toho , že v telefonu musím mít další aplikaci , tak z ní mám radost - funguje- našla mi všechny obrázky a řadí je do složek, takže super, jen nechápu proč to před tím šlo v galerii a ted ne
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Prosím pomozte

Příspěvek od Flynne »

Ne, neukládá se do ní nic, je to jen souborový manažer, speciálně pouze na obrázky. Už jsem to vysvětlil výše. Uložené obrázky jsou fyzicky v úložištích (např. ona složka Download je jedním z takových úložišť) a galerie z nich používá jen informace, dle nichž tě pak na uložený obrázek "přepojí", jakmile klepneš na náhled. Aplikace Galerie někdy dost zlobí a nenačítá ze všech složek, proto jsem ti doporučil QuickPic. Používá ji mnoho lidí právě z podobných důvodů.
Pokud neumíš vyčistit paměť (data) u galerie, jak píše LivArt, je pro tebe každá rada drahá.
EDIT:
Než jsem ti stačil odpovědět, vytvořilas doublepost (opět k možné nelibosti moderátorů). Z tvého vyjádření cítím, že je tvůj problém vyřešen. Uvidíš, že QuickPic tě nezklame a nebude ti vadit tato aplikace navíc.
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: Problém se zobrazením obrázků v galerii

Příspěvek od Kiosk123 »

Mne po aktualizácii na lollipop tiež prestalo z messengeru ukladať obrazkyy....je to asi preto lebo v lollipope sa menili prava na sd kartu ... ale stacia mi screenshoty zatial...
naffin
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. led 2017 11:56:49
Typ mobilu / ROM: doogee F5

Re: Problém se zobrazením obrázků v galerii

Příspěvek od naffin »

Ahoj,mám telefon Doogee F5, začal mi stahovat samolepky z messengeru do galerie telefonu.....při odmazání jsem si smazala i fotky některé :(
zjistila jsem,že se to děje když telefon restartuji nebo vypnu /zapnu.... nevíte někdo prosím jak to zlikvidovat? Moc se v tom nevyznám,tak prosím polopatě :)
Napadlo mě smazat messenger a znovu instalovat,ale to pak může znovu udělat...
Děkuji
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Problém se zobrazením obrázků v galerii

Příspěvek od LivArt »

Někde si zkopíruj soubor, kterej se jmenuje ".nomedia" tam, kam se ti ukládají ty samolepky. Galerie pak bude celou tu složku ignorovat.
Odpovědět

Zpět na „LG L90 Dual (D405n) - Obecná diskuze“