Ostatní telefony HuaweiHonor 10

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Honor 10

Příspěvek od Traged »

Obrázek
RECENZE: https://www.svetandroida.cz/honor-10-recenze/
Základní parametry
Úhlopříčka displeje - 5,84" - prakticky jako p20 lite, ale je lepší, p20 lite je spíš jako honor 7x.
Rozlišení displeje 2280 × 1080
Operační systém Android
Operační paměť 4 GB
Vnitřní paměť 64 GB/128GB
Rozlišení zadní kamery 16 px
Rozlišení přední kamery 24 px
Funkce
Rychlé nabíjení, OTG, Snímač otisků prstů
Konstrukce
Výška 149,6 mm
Šířka 71,2 mm
Hloubka 7,7 mm
Hmotnost 153 g
Barva Modrá/stříbrná/černá
Displej
Úhlopříčka displeje 5,84"
Rozlišení displeje 2220 × 1080
Typ displeje IPS
Jemnost displeje 432 PPI
Fotoaparát
Rozlišení zadní kamery 16 Mpx
Rozlišení přední kamery 24 Mpx
Automatické ostření
Duální fotoaparát
Maximální rozlišení videa 2160p
Výkon a výdrž
Značka procesoru HiSilicon Kirin 970
Počet jader procesoru 8 ×
Kapacita baterie 3 400 mAh - nečekejte zázraky, vydrží tak jeden den
Komunikace a porty
Konektory Jack (3,5mm), USB-C
Konfigurace karet Dual SIM
Datové služby LTE (4G), HSPA
Bezdrátové technologie WiFi, Bluetooth, Infraport, GPS, NFC, GLONASS, A-GPS
Senzory
Digitální kompas (magnetický senzor), Pohybový senzor (akcelerometr, G-senzor), Gyroskop, Senzor přiblížení (proximity)
Typ hlavní SIM karty Nano SIM
Typ vedlejší SIM karty Nano SIM

Upřesním jen, že nemá slot na Micro SD kartu, nemá ani hybridní slot.
Aktuálně nejlépe vychází cena u O2 (stačí být zákazníkem i předplacená karta) 8995,-/9995,-
evropské verze nemají v balení pouzdro.
NEKUPUJTE SI FLIPOVÉ POUZDRO
Pokud nemáte na rozhazování, tak za plnou cenu bych ho nekoupil, za tu cenu se dají pořídit i lepší telefony.

Naposledy upravil(a) Traged dne sob 02. čer 2018 12:15:56, celkem upraveno 5 x.
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Honor 10

Příspěvek od Longerski »

Mam ho od vcerejska. Nahradil mi galaxy S8, na kterym jsem rozsekal display. Kupoval jsem sedou, ale je spis takova svetle modra az blankytna.
Jinak vse slape super. Pocitove mozna rychlejsi, ale to bude tim, ze je po cisty instalaci.

­    

Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

Tak si ještě odeber podpis z tapatalku :D :palec: , díky . Mě ho přivezou zítra, objednal jsem si taky šedý. Jako nečekám zázrak, ale určitě to bude lepší než G6 , škoda, že není voděodolný. Já hlavně rozhodoval mezi nokia 7 plus a mi mix 2 a dalšími, vadí mi, že nové telefony jsou vlastně menší, nokii až později, je trošku drahá, za to nestojí, a hlavně jsem si zvyknul na čtečku vpředu, protože když to leží na stole, tak čtečka vzadu vadí.
ještě se mi líbil nový zenfone 5, ale ten je taky cenově přestřelený.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Honor 10

Příspěvek od Mirda86 »

Myslis ze je Zenfone 5 cenove prestrelenej? Rekl bych ze moc ne.Jako taky sem se rozhodoval mezi Honorem a Asusem.Nakonec zkusim Asus.Vesmes nabizi podobnou vybavu jako Honor.Ale pro me zajimavejsich 6.2". 5.8" je spis ekvivalent drivejsich 5.2" a to uz je mi celkem malo.Ale to uz je subjektivni.
Kdybych nemel nedavno P20tku tak bych ho asi bral...ale takhle me uz tolik nelaka.

Az skonci akce u O2 tak uz to takova pecka nebude a porad si myslim ze je lepsi vzit H10 View s 6/128GB vcetne karet a vetsi baterky. Teda pokud clovek nejde po designu.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

pravdu máš, já, kdyby tam nebyla ta sleva, tak ho nekoupím, zenfone mě láká hodně, ale jakožto novinka, je drahý , ta cena moc neodpovídá, za 7900,- by odpovídala, hlavně mě odrazuje 3300 mAh a 636 snap, jediné plus je ten displej, ale nikdy jsem asus telefon neměl a mám rád, když si alespon díky emui můžu naskinovat telefon, protože kvůli bankovním aplikacím, nemůžu mít root a čtečka otisků je v tu chvíli jakoby k ničemu. Protože je telefon napadnutelný zevnitř. Proto už třeba nekupuju samsungy, protože aplikací rootu okamžitě padá záruka, když by google nebyl debil a prodával pixely za rozumnou cenu, tak kupuju pixely, protože jsem měl vždy rád nexus a čistý systém, další v pořadí mám nokii 7 plus, protože je android one, má snap 660 a 3800 mAh, ale prostě cena 9300 je ještě hodně, ta patří taky někam 7900, a hlavně jsem zvědavý na novou moto z3 play.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Honor 10

Příspěvek od Mirda86 »

Hele ne ze by to sem patrilo ale vsadim boty na to ze Asus s 3.3k baterkou bude mit lepsi vydrz jako H10 s 3.4k baterkou [emoji1] Pac tak trochu vim z te P20 ktera mi vesmes vydrzela min jak ta G6tka [emoji1] Ale tak treba Honor na tom bude aspon o neco lip.Toho Snapu se nebojim.Je to hodne moderni hw a aspon ma treba BT 5.0 [emoji3] Mit 660tku tak by byl dokonalej ten telefon.
A "skinovat" umi i Asus.Nevim jak ted ten novej ale UI v Zenfonu 3 melo pomalu vic moznosti nastaveni a uprav jak Huawei a Samsung dohromady [emoji3] Ale uz je to doba co sem ho mel. Sak pak se podelim v tematu o Asusu...at tady neni bordel.
Kazdopadne je super ze ma clovek na vyber.
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Honor 10

Příspěvek od Longerski »

Vydrz za me OK. Rano jsem nabil, jeden cely pracovni den v pohode vydrzi.Obrázek
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

teď si mě trošku vyděsil. uvidím no.
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Honor 10

Příspěvek od Zdenek34 »

No, pokud jel celý den na dvě simky, NFC, bluetooth atd., tak si myslím, že je to slušné.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

no tak to já ještě cca 2 hodiny hraju hry a poslouchám hudbu a zůstane mi od 5-ti ráno do teď cca 46% na moto z play, SOT asi 3 hodiny. Jsem teď OT , prostě od zítra uvidím, taky trvá ještě asi týden, než se baterka pořádně rozjede, ale to bych na tom byl hůř než na lg g6, teď se fakt začínám bát :D
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Honor 10

Příspěvek od djmicho »

Z play je SOT maratonec a vydrží ji těžko něco trumfne... Kirin 970 bude podobnej nenažránek jak Snap 821 v G6, jak píše Mirda až skončí akce nevidím důvod H10 brát vzhledem k tomu, že View 10 je povedený kousek. 4,5 hodiny SOT není kdo ví co, třeba si to sedne, ale to dávám i na telefonu s nejhorší výdrží na světě (plnohodnotné Moto Z). View 10 zvládá kupodivu 6-7 hodin SOT, P20 pro změnu tragédie a baterka mizí před očima... Huawei umí udělat výkonné SoC, ale neumí powermanagment... Jinak by mi zajímaly fotk z H10, ale ne za ideálních podmínek, ale s protisvětlem, hra se světlem a stínem atd... Tam View 10 nezklamal a nezaostával za P20 téměř o nic, samozřejmě P20 pro už je zase jinde...
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Honor 10

Příspěvek od Zdenek34 »

No zrovna s tím powermanagementem u Huawei jsi vedle. Huawei a Honor dokáže se stejnou kapacitou baterie vydržet víc než srovnatelné kousky u většiny konkurence.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Honor 10

Příspěvek od Mirda86 »

No ale pravdou je ze v dnesni dobe to uz plati snad jen u levnejsich Huaweiu.A mozna ani to ne.
Jako P10 i Honor 9 nebyly zadni drzaci.Na tom byla nektera konkurence lip i s mensi baterkou. P20 taky u me max 5-6h SOT. Coz bych cekal vic vzhledem k slusne baterce. Zachranuje to aspon Mate a Pro verze...samozrejme pak i View. Ale zbytek nic moc,no :/
Driv to proste tak bylo jak pises.Nemohl sem si stezovat.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

Treba honor 5x byl držák, 6x taky , 7x už ne, teď mi ten fešák přišel, designový skvost, hmmm, povedl se, sklo z www mojemobilka cz pasuje, mám 2 skla za jednu cenu. , obal flipový z czc 499,- , prakticky vypadá jak za 30 korun, je to šmejd, musím počkat na aliexpress , mám objednané shockproof brushed pouzdro, myslím, že je nejlepší na telefony https://bit.ly/2IYbaUs , za dva dolce pohoda.
Tady jsem ti vyfotil slunce Obrázek

Zatím jsem spokojen, zítra ho nasadím do ostrého provozu, to ukáže slabiny.


Tak už je to tady, jelikož se honor neustále nabourává do zvuku, tak opět s bluetooth sluchátkama nelze ztlumit hlasitost oznámení, takže jsou to idioti. Baterie srovnatelná s G6 nebo Honor 7X , takže shrnu to, je to telefon pro Holky... :D

Už jsem napsal do Huawei, předají ten problém inženýrům , mě štvát nebudou :D
obrazovka zapnutá 2:15 , je to taky pěknej žroutík, uvidím za týden.
Obrázek

a čtečka otisků nefunguje úplně dobře, začínám se koukat po jiném telefonu :D
mnozí mohou namítnout, ale vždyť je tam rozpoznání obličeje, no to sice jo, ale když nosíte brýle a ne všude, a skenování obličeje je možné pouze jedno, u G6 je možné třeba zlepšit rozpoznání několikerým skenováním, tady je pouze jednou a šmitec.
Uživatelský avatar
koper1
Stálý androiďák
Příspěvky: 102
Registrován: stř 06. led 2010 15:56:07
Typ mobilu / ROM: OP6
Mobil 2 / ROM: P30
Tablet: Yoga 2 1050f
Rom: stocks
Bydliště: Každou chvíli jinde...

Re: Honor 10

Příspěvek od koper1 »

Scan obliceje... view 10 mi scanuje spolehlive oblicej v brilich i bez. Udelal jsem nejprve bez bryli a pote opakoval s brylemi, melo by se to prepsat. Ale je mozne, ze si nekde uklada i data stareho obliceje a porovna rozdily a pouzije oba? Resp. pozna, ze jde o stejny oblicej ale s brylemi?
If at first You don't succeed... so much for skydiving
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

jenže tady to nejde, jde jenom jeden scan, další už nejde. po odstranění staré a nahrání nové, to je stejně špatné.
Shorty193
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: úte 05. úno 2013 22:02:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate
Tablet: iPad mini

Re: Honor 10

Příspěvek od Shorty193 »

Nazdar,

poprosím majiteľov tohto kúsku o zodpovedanie pár základných otazok:

1. výdrž baterie - každý má iné nároky - koľko teda plus mínus dávate SoT od 100% po dajme tomu 10% (podotýkam v priebehu jedného dňa)? poprípade o koľko % sa vybije telefón za noc (7 až 8 hodín)?

2. Čítačka odtlačkov - je to ozaj také zlé ako opisuje kolega Traged? Na viacerých weboch to kritizujú, na viacerých chvália. Mam skúsenosť s viacero Huawei a Honor a vždy to bolo za 1*. Tak komu teraz verit keď nie Vám??

3. Skúšal niekto rozdeliť kĺbom obrazovku na dve časti? Ako to funguje? je to použiteľné?

4. Foťák - Ak niekto mal Honor 9... je tak aspon trosku posun dopredu?

Dik borci
Shorty
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

1) 3 hodiny 70% mínus , zbyde 30%
2) Tak na třetí pokus to vyjde. Třeba ted mi jede na první pokus. Ale někdy ani na ten 3tí.
3) S tak malým displejem nevím no, ale funguje to dobře.
4) honor 9 nemám, pro mě fotí hezky. fotky jsou takové živé.
Obrázek
soggy
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18. úno 2018 14:13:25

Re: Honor 10

Příspěvek od soggy »

Konečně pořádně téma :) sám sem si také koupil honor 10 v akci u o2 za 8900. Tak zvažuji, že jestli ho vrátit a počkat na zenfone 5z, nebo nechat. Za 9000 si myslím, že ze je ten honor slušný, že ale docela se děsím toho co tu píšete... Že Kirin papá víc jak snapdragon.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Honor 10

Příspěvek od Mirda86 »

To ze papa Kirin vic jak Snapdragon je obecne znamo snad od pocatku Kirina :) Zadna novinka.
Jako nevim co by ste chteli za 9k...porad je to bomba.
soggy
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18. úno 2018 14:13:25

Re: Honor 10

Příspěvek od soggy »

Doporučil bys mi něco jiného za ty peníze? Přecházím z iPhonu a ten honor se mi zdá slušný... Jde mi hlavně o to aby to šlapalo bez sekání a baterka vydržela...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Honor 10

Příspěvek od Mirda86 »

Ja myslim ze je to zbytecny vracet.Pokud ti staci 64GB tak proc ne.Nemam zkusenost s H10. Ale s P20od Huawei ktera ma stejne specifikace az na par drobnosti.A vydrz je oproti jinym podobnym telefonum nic moc ale narocnejsi den s tim das.Vecer nabijes. Za 9k pohoda.
soggy
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18. úno 2018 14:13:25

Re: Honor 10

Příspěvek od soggy »

Právě... A myslím, že za 9k nic s podobným výkonem neseženeš
Shorty193
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: úte 05. úno 2013 22:02:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate
Tablet: iPad mini

Re: Honor 10

Příspěvek od Shorty193 »

Je úplne jedno aký to má výkon keď to každý druhý krát neodomknes ani čítačkou a ani tvárou...
soggy
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18. úno 2018 14:13:25

Re: Honor 10

Příspěvek od soggy »

Tak nevím jak vám ale mě čtečka tváře funguje perfektně.. Málo kdy neotevřutna 1 pokus... A když je tma nebo náhodou selže, čtečka otisků je perfektní. Tak nevím, asi máte vadný kus :)
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Honor 10

Příspěvek od Zdenek34 »

Asi tak, máme teď doma dva H10 a na obou funguje odemykání, jak čtečkou, tak obličejem perfektně. Navíc není problém s mokrým prstem. Baterie je taky v pohodě, 5 hodin SOT úplně s přehledem a rezervou... Fotky jsou proti H9 opět o krok dopředu.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

přemýšlím nad tím, jestli té čtečce nevadí temperované sklo, je fakt, že dneska je ta výdrž lepší asi o 10% než včera, za 9000 nejde sehnat nový telefon, který má takový výkon, je hezký, je stylový. Displej žere hodně, ještě je tam volba snížit rozlišení, pro úsporu baterie. já jen jsem prostě zvyklý na větší telefon s oled panelem, který má výdrž jako kůň, už jsem taky pochopil, že si budu muset koupit asi tak 6,3 uhlopříčku. pokud máte honor 9, tak nemá smysl přecházet, dneska jsem to někde četl. Možná mě taky jebe to flipové pouzdro, musím počkat až mi dorazí něco neflipového, protože ten telefon musím držet v takové divné poloze, tím může být čtečka taky ovlivněna. jako displej má fakt krásnej, to se musí nechat. Počkám až vyjde nějaký další telefon a uvidím, asi je to v současné době nejlepší volba s poměrem cena/výkon/značka. Asi tak, nejsou to vyhozené peníze, každý používá telefon jinak, pokud jenom telefonujete, posloucháte hudbu a očumujete facebook, tak asi jo, pokud paříte hry, vemte si sebou powerbanku.
spree
Stálý androiďák
Příspěvky: 237
Registrován: čtv 19. kvě 2011 9:51:52
Typ mobilu / ROM: LG Optimus G

Re: Honor 10

Příspěvek od spree »

Neviete ci je mozne vypnut tlacitko vpredu, kde je citacka odtlacku, tak aby nereagovalo na dotyk?
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Honor 10

Příspěvek od Traged »

jako nenašel jsem to, jen možnost upravení chování nastavení/systém/navigace systémem ,
jinak deaktivoval jsem funkci zvednutím probudit a spotřeba se zlepšila, protože se asi probouzel v kapse, když neměl.
a taky sem vypnul lte na obě sim, pouze na hlavní běží.

Definitivní závěr, nekupujte si flipové pouzdro, nevím proč, ale s ním ta čtečka otisků funguje špatně, protože jakoby nedomáčknete prst, protože tam překáží ten flip cover. i rozpoznání obličeje funguje už dobře, takže nekupujte flipové pouzdro, zaplatíte 500 navíc a zkazí Vám to zážitek z telefonu.
Shorty193
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: úte 05. úno 2013 22:02:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate
Tablet: iPad mini

Re: Honor 10

Příspěvek od Shorty193 »

Ahojte,

vyskúšal by niekto s majiteľov za mňa split screen mode. Rozdelenie obrazovky kloubem/kĺbom prstu. Ako to funguje a či vôbec??

Ďakujem

poprípade vedel by niekto spravit obrázkový návod kde sa mení jazyk? Nejaký chytrák u nás v alze nastavil jazyk čínštinu a s telefónom sa neda vôbec ale vôbec nič vyskúšať...

Shorty
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Huawei“