Ostatní telefony HuaweiHuawei Nova 3 vypadává mobilní internet

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Huawei Nova 3 vypadává mobilní internet

Příspěvek od tomasvlasak »

Nemáte někdo problém s vypadáváním mobilních dat?

Dříve jsem měl xiaomi redmi note 3 a třeba cestou ve vlaku sice signál kolísal mezi lte, 3g nebo místy i edge, což je pochopitelné z důvodu pokrytí, ale Nova 3 vyloženě vypadává úplně. A to klidně i v centru Prahy, kde je všude LTE. Jdu pěšky s LTE připojením, najednou přestane fungovat internet (signál mobilní sítě se ale normálně zobrazuje, pouze vypadne internet, jak kdybych vypnul mobilní data) a tak do minuty opět naskočí zpátky LTE. Při jízdě ve vlaku to bylo téměř nepoužitelné. Laicky bych odhadl, že je nějaký problém, když se telefon má přepojit na jiný vysílač.
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Huawei Nova 3 vypadává mobilní internet

Příspěvek od šulda »

A co sim karta?
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Huawei Nova 3 vypadává mobilní internet

Příspěvek od tomasvlasak »

ne, sim kartou to není, to jsem zapomněl zmínit.

sim je stejná jako v původním xiaomi a zkoušel jsem i 2 další sim jiného operátora (abych vyloučil, že jsem při přendání sim ze starého do nového poničil)

zkrátka když se nepohybuji, tak je vše ok, ale při pohybu se to odpojuje, víceméně už jsem vypozoroval, že i ve stejném místě (chodím pravidelně z vlaku stejnou trasu)
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
PropeThy
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13. led 2020 18:27:48
Typ mobilu / ROM: Huawei P20 Dual sim black

Re: Huawei Nova 3 vypadává mobilní internet

Příspěvek od PropeThy »

Reaguji opožděně ale mám dlouhodobý problém s tím stejným na jiném modelu Huawei a to P20 dual sim. Několikrát denně výpadek internetu v mobilu.
Výměna Sim nepomohla
Tovární nastavení nepomohlo.
Cizí sim karta dělá to stejné.
Reklamace neuznala, nic nezjistili.

2 telefon Huawei a u každého nějaký problém... Už tuto značku nekoupím, končím s ní.
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Huawei Nova 3 vypadává mobilní internet

Příspěvek od jrk »

Opet reklamovat, nedat se odbyt.
PropeThy
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13. led 2020 18:27:48
Typ mobilu / ROM: Huawei P20 Dual sim black

Re: Huawei Nova 3 vypadává mobilní internet

Příspěvek od PropeThy »

Tak jsem na to zřejmě přišel. Podotýkám úplnou náhodou. Zatím testováno jen pár hodin ale vypadá to, že to drží.

Celá pointa je v tom, že pokud jako já máte zvlášť jednu sim na data a zvlášť jednu sim na volání/sms, tak musíte ručně upravit hodnoty přístupového bodů APN (dle vašeho typu telefonu) a návod byl v mém případě (T-Mobilu) na jejich stránkách.
Bohužel telefon nerozezná veškerá nastavení, která se automaticky vyplňují a nastavují datovou simkartou.
Důvod může být tento: Pokud SIM karta nepodporuje volání 2G nebo 3G, může telefon pravidelně vyhledávat síť 2G/3G, což bude mít za následek odpojování od mobilní sítě 4G.

Je to celé jen domněnka, každopádně to vypadá, že to funguje... Můžete mi to někdo další vyzkoušet a potvrdit?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Huawei“