Ostatní telefony UMIUMi Plus E

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

samuelb
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 26. pro 2016 1:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Fame

Re: UMi Plus E

Příspěvek od samuelb »

telefon mi dosiel v pohode ... software plynuly, myslim ze vcelku pekne vyladeny, akurat neviem preco ale ukazuje mi to o dost menej v Antutu ako v oficialnom videu, chapem vsak, ze benchmarky nie su podstatne, ale zamrzi to :? ... a ten snimac odtlackov prstov veru neni vobec spolahlivy, alebo sa ja budem musiet naucit lepsie nahrat odtlacky, chyti mi to tak 1 z 5 pokusov :cry:
LimonadovyTom
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 03. led 2017 18:39:57
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: UMi Plus E

Příspěvek od LimonadovyTom »

Zkus ho hodit do továrního nastavení. Kamarád koupil foun z Alzy a nebyla v něm čeština, po továru se objevila. Vždycky radši dávám hned továr. Co se týče otisku, tak jsme měl u meizu mx5 problém když byly prsty mastný, vlhký a nebo byla venku třeba velká zima.
Hadislav
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 26. bře 2012 6:47:36
Typ mobilu / ROM: Umi Plus E
Tablet: Chuwi Hi10

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Hadislav »

Tak jsem dnes prosel dva servisy a tvarili se, ze po nich chci modry z nebe kdyz chci vymenit jen digitizer. Tak jsem chvilku koukal na Youtube a rozhodl jsem se, ze ho rozkucham sam. Neni to nic tezkyho. Maximalne znicim display... Horsi to nebude, ale evidentne to neni nic slozityho. Az budu mit digitizer, tak napisu vic...
Přílohy
IMG_20170119_211514.jpg
IMG_20170119_211514.jpg (885.9 KiB) Zobrazeno 4671 x
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: UMi Plus E

Příspěvek od unavix »

Jak rozlepíš sklo a digitizer, čím to odřízneš? A jak to pak nažehlíš?

­
Bůh odpouští, JÁ NE!
Hadislav
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 26. bře 2012 6:47:36
Typ mobilu / ROM: Umi Plus E
Tablet: Chuwi Hi10

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Hadislav »

Mám objednanej tento díl: https://www.aliexpress.com/item/UMI-Plu ... 0.0.ogfAos

Je to sklo i s nalepeným digitizérem. Rozebral jsem ještě starej telefon (Samsung Wave), abych zjistil jaká by mohla být konstrukce. Na tom Samsungu mi prasklo sklo, ale dotyk fungoval, tak jsem objednal (kdysi dávno) jen nový sklo, ale nikdy jsem se už do výměny nepustil. Nalepení digitizéru na krycí sklo by opravdu mohl být problém. LCD od prasklýho skla na UMI budu oddělovat, až mi příjde ten objednaný díl a budu si moct ty díly porovnat. Ale jak jsem už psal, maximálně si pos... LCDčko. Stejně tam mám ale pět mrtvých bodů, tak bych si aspoň polepšil. :hehe:
Junker83
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: sob 06. říj 2012 16:15:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S
Tablet: CUBE U30GT-H
Rom: Decontaminate 2.1

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Junker83 »

Já bych to osobně koupil.

­    
Hadislav
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 26. bře 2012 6:47:36
Typ mobilu / ROM: Umi Plus E
Tablet: Chuwi Hi10

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Hadislav »

Já bych to osobně taky koupil, ale oficiální kompletní displej na UMI Plus E jsem ještě nenašel. Všechny displeje jsou jen na obyčejný Plusko s P10 procesorem. Ve středu jsem psal snad všem prodejcům na Aliexpressu a zatím mi odpověděli jen dva (ale zřejmě to je jen jeden prodejce, ale dva obchody), že to použít nemůžu. S tou odpovědí jsem se nespokojil, protože ta odpověď byla na můj vkus moc rychlá, takže to u výrobce ani neprověřovali. Čekám na vyjádření ostatních.

Update 25.1.: Tak mám potvrzeno, že lze použít celej set (krycí sklo+digitizer+LCD) z UMI Plus. Je to stejný. Např: https://www.aliexpress.com/item/Umi-plu ... 0.0.URlPsk Mám objednáno, ale jak na sviňu mi to vyšlo na ten jejich novej rok :(
Junker83
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: sob 06. říj 2012 16:15:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S
Tablet: CUBE U30GT-H
Rom: Decontaminate 2.1

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Junker83 »

Tak mě dnes konečně dorazil telefon domů. Krabička je roztřískaná, ale telefon naštěstí bez újmy. Nabyl jsem ho, nastavil, upgradoval. Záplata z 5.12.16. Nalepil jsem sklo, ale tragédie viz. foto. Nevíte o nějakém skle co sedí? Obrázek

­    
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: UMi Plus E

Příspěvek od unavix »

Jestli má displej zakulacené hrany, ten "slavný" 2,5D Arc, tak sklo bude buď menší po všech stranách o cca 3-4 milimetry a nebo je to tak jak to máš. Takže buď koupíš nějaký fólie a nebo budeš čekat jestli se něco nezačne vyrábět.
Stejný problém je u Xiaomi Mi Max a dalších telefonů s touhle koninou.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Junker83
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: sob 06. říj 2012 16:15:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S
Tablet: CUBE U30GT-H
Rom: Decontaminate 2.1

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Junker83 »

Takže jsme nalezl první zásadnější chybu. Při připojení k PC při přenosu souborů jsem chvíli kopíroval data a po chvilce se tel. odpojil. Můžou za to ovladače. Ve správci systému to ukazuje nějaký problém při instalaci ovladače. Po té se mi už telefon podařilo připojit jen na přenos fotek.

­    
Big_Eye
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pát 10. kvě 2013 21:36:45
Typ mobilu / ROM: ZTE 970
Rom: Lewa

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Big_Eye »

To bude WIN 10 a nie telefonom,myslím tie zle ovládače.
//edit:
Junker83
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: sob 06. říj 2012 16:15:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S
Tablet: CUBE U30GT-H
Rom: Decontaminate 2.1

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Junker83 »

Super, až bude čas, tak vyzkouším. Díky.

­    
samuelb
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 26. pro 2016 1:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Fame

Re: UMi Plus E

Příspěvek od samuelb »

vyskusal som to a nic sa nezmenilo ... nic to nevyriesilo, iba prenos fotiek ... cize chyba je zrejme v telefone ... fakt super :x
aj vam ostatnym to nejde ? jednoducho pocitac sa nechcu sparovat ... ak by niekto vedel poradit prosim poradte, navod z videa nefunguje ...
Junker83
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: sob 06. říj 2012 16:15:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S
Tablet: CUBE U30GT-H
Rom: Decontaminate 2.1

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Junker83 »

Já jsem si vše nahrál přes přenos fotek, a pak přes X-plore rozházel tam, kam jsem potřeboval.

­    
samuelb
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 26. pro 2016 1:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Fame

Re: UMi Plus E

Příspěvek od samuelb »

Ok ale to vobec neriesi dany problem
Junker83
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: sob 06. říj 2012 16:15:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S
Tablet: CUBE U30GT-H
Rom: Decontaminate 2.1

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Junker83 »

To sice ne. Ale udělal jsem to, co jsem potřeboval. Nakopírovat soubory do telefonu. Koukal jsem se na fóru UMI a tam to nikdo neřešil. Což mi přijde teda divný. Snad se to vyřeší s Androidem 7.


Edit: Už to tam řešíš asi ty.

2. Edit: Na základě založeného vlákna od samuelb na UMI fóru, kopíruji zde odkaz, který byl v odpovědi na jeho dotaz: http://community.umidigi.com/thread-4916-1-1.html
Osobně vyzkoušeno a mohu potvrdit funkčnost. Díky samuelb.


­    
samuelb
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 26. pro 2016 1:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Fame

Re: UMi Plus E

Příspěvek od samuelb »

ano, uz mi to ide ... ok, super :) co sa tyka ostatnych problemov tak s niektorymi maju pravdu, WiFi ide spolahlivo mozno len ten skener odtlackov prstov by mohol byt fakt spolahlivejsi, displej v pohode teda az na to ze naozaj by presnost a odozva dotykov mohla byt tiez spolahlivejsia, GPSku som este neskusal v terene, a ked som dal telefon do tovarenskych nadstaveni tak uz aj Antutu ma tie spravne hodnoty ... najprv mi ukazovalo okolo 50000 teraz uz je to tych spravnych 63000 ...:)
dufam ze budu nejake aktualizacie co sa tyka toho skenera a mozno aj odozvy obrazovky a uz by mohol byt aj ten nugat :P
DigiCult
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06. bře 2014 19:59:08
Typ mobilu / ROM: UMI Plus Extreme
Mobil 2 / ROM: iOcean Rock M6752
Tablet: Chuwi Hi10

Re: UMi Plus E

Příspěvek od DigiCult »

Dobry den vospolok.

Tiez som sa stal majitelom tohto modelu a je to celkom pekny kusok.

a) Nasli ste k nemu nejaku foliu, kedze tvrdene sklo bude problemove?

b) Akym sposobom ste prevzali rootovske prava?
belgarian
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. úno 2017 16:14:37
Typ mobilu / ROM: UMI PLUS E

Re: UMi Plus E

Příspěvek od belgarian »

Ja som to urobil presne podla navodu a stejne mi to nefunguje. Stale píše že zariadenie zaneprazdnene.

edit: Tak som to vyriešil. Naištaloval som mobiledit.
Pedro_sa
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. led 2016 10:11:45
Typ mobilu / ROM: UMI PLUS E

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Pedro_sa »

Ahoj, měl bych na vás prosbu, jakou máte zkušenost s posláním tel. na opravu do Číny?? No i mě se stala nemilá věc, tel. spadl a je na něm "pavučina"http://imgworld.cz/Pe1TXdcVwM.jpg, tel je v záruce, nebo mám objednat náhradní díl a někdo šikovný, kdo tomu rozumí, to udělá tady v ČR?? díky za odpověď P.
jarda.p
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 19. pro 2012 22:24:24
Typ mobilu / ROM: UMI Plus - TWRP+root
Tablet: CUBE U65GT - v1.8+root
Tablet 2 / ROM: PIPO P7 - RileyRom+root

Re: UMi Plus E

Příspěvek od jarda.p »

No, vzhledem k tomu, že na poškození pádem se záruka rozhodně nevztahuje, bych objednal díl a nechal vyměnit tady. Posílat na opravu do Číny je nesmysl.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: UMi Plus E

Příspěvek od unavix »

Na záruku zapomeň. Zaplatíš dopravu do Číny a zpět, to je cca 800 Kč + nezáruční opravu. Ta bude odhadem za 2 tisíce. Spoj se s uživatelem mrnus a domluv se s ním na opravě. Bude to levnější, rychlejší a jistější.
Bůh odpouští, JÁ NE!
samuelb
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 26. pro 2016 1:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Fame

Re: UMi Plus E

Příspěvek od samuelb »

ludia aj vam skener odtlackov prstov absolutne nespozna odtlacky alebo iba ja som taky captavy a neviem tie prsty poriadne prikladat ? ved mi to rozozna mozno tak na piaty pokus a to tam ten prst prikladam takmer rovnako ... :P
Hadislav
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 26. bře 2012 6:47:36
Typ mobilu / ROM: Umi Plus E
Tablet: Chuwi Hi10

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Hadislav »

Pedro_sa: zdarec koukni na můj příspěvek z 23.1. máš tam odkaz na celej displej. Bohužel jen digitizer nevyměníš. To mám zjištěný. Jedna z mála firem, která by to v ČR udělala si řekne za práci minimálně litr. To stojí ten celej displej. Když ten displej budeš mít, tak ti to vymění každej druhej mobil servis. Jinak já furt nemám opraveno. Digitizér mám už doma, ale čekám na ten kompletní displej. Rozbito mám od 13.1. a furt nemám opraveno :( Nevýhoda čínských telefonů, kór když je to úplná novinka.

Mimochodem... kuchl jsem starej telefon Samsung Wave a tam je na krycím skle nalepenej digitizér. Ten je tlustej skoro jako to krycí sklo. Umi (ale asi to tak bude u většiny nových telefonů při honbě za co nejtenšími telefony) má digitizér jako součást krycího skla. To jak praskne, tak přestává rovnou fungovat dotyk.
Pedro_sa
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. led 2016 10:11:45
Typ mobilu / ROM: UMI PLUS E

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Pedro_sa »

Ahoj, děkuji za vaše názory,telefon zpět posílat nebudu, našel jsem celý displej https://www.aliexpress.com/item/Umi-plu ... 0.0.URlPsk nebo jen sklo https://www.aliexpress.com/item/UMI-Plu ... 0.0.ogfAos, na telefonu mi jdou po zapnutí animace http://imgworld.cz/DQkN4RRdPL.jpg, tak si myslím že by stačilo jen to sklo.. Nebo mám pro jistotu koupit celý displej??
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: UMi Plus E

Příspěvek od unavix »

Čteš vůbec co píšou ostatní do diskuse? Hned nad Tvým příspěvkem máš napsáno, že musíš měnit komplet. Ale nenech se tím nijak rozhodit. Udělej to podle svého a klidně se ještě optej kdyby sis nebyl jistý.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Pedro_sa
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. led 2016 10:11:45
Typ mobilu / ROM: UMI PLUS E

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Pedro_sa »

Ano chápu, děkuji všem za rady, objednán celý displej... ;) P.
stajgrpavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 07. lis 2009 11:17:46
Typ mobilu / ROM: UMI Max
Bydliště: Kumburský Újezd

Re: UMi Plus E

Příspěvek od stajgrpavel »

Mám doma UMI max s rozbitým sklem. Tak jsem to schválně zkusil zda by šlo oddělit displej od skla ... A zjištění ;-) ani blbou náhodou ... LCD se rozložil už při vyndávání z rámu :-) tak jsem zkusil na odloupnout kousek skla ... Gelu tam je tak 1mm a drží vést ... Spíše než gel to je jak lepidlo z oboustranné pásky ;-) zkoušel jsem to i nahřát na kamnech ale ani to moc nepomohlo ;-)

To jen kdyby někoho napadlo objednávat je dotykové sklo ;-)
Hadislav
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 26. bře 2012 6:47:36
Typ mobilu / ROM: Umi Plus E
Tablet: Chuwi Hi10

Re: UMi Plus E

Příspěvek od Hadislav »

Tak moje malá rekapitulace události s rozbitým displejem...

13.1. mi telefon spadl a prskl mi digitizer.
13.1. mě nenapadlo nic lepšího, než objednat jen digitizer.
24.1. přes týden mi trvalo, než jsem zjistil, že digitizérem to nevyřeším a objednal jsem komplet displej. Jak na sviňu jsem se trefil do toho jejich Čínskýho novýho roku.
6.2. došel mi digitizer
11.2. komplet displej předal prodejce kurýrovi
6.3. jsem to nevydržel s nervama a koupil další displej do jinýho prodejce
14.3. druhý objednaný displej doručen a konečně opraveno.

Ten první je furt na cestě a už přes měsíc u tracking number není žádnej pohyb.
moje reference:
Tomuto prodejci se VYHNOUT: https://www.aliexpress.com/item/Umi-plu ... 0.0.sAFwAM" onclick="window.open(this.href);return false;
Tohoto prodejce doporučuji: https://www.aliexpress.com/item/Tools-O ... 0.0.sAFwAM" onclick="window.open(this.href);return false;

Koupil jsem to nakonec podle toho, aby to přes DHL stálo co nejmíň a tento byl jako rozumnej kompromis (vč. hliníkovýho rámu). Navíc mi nabídl jako dopravu službu Aliexpress premium shipping, kde údajně nemá problém deklarovat nižší cenu. Nakonec to šlo stejně přes DHL a nic jsem za clo neplatil. Za 20 minut jsem to měl v domácích podmínkách vyměněný a vše konečně funguje. A jako bonus na displeji nemám žádný mrtvý pixely.
samuelb
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 26. pro 2016 1:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Fame

Re: UMi Plus E

Příspěvek od samuelb »

dobre, tak chcel by som sa spytat, ze kedy bude teda aktualizacia na Nougat a ze ci niekto vie ako vyriesim problemy z max.60-70% presnostou fingerprint skenera a dost pomaleho GPSka ? ... dik za kazdu radu alebo odkaz ...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony UMI“