Ostatní telefony ZOPOZP 1000 - zobrazování procent

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Miky1103
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z_CM10_ROOT
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP1000_Stock_ROOT
Tablet: Nexus 7 2012 Wi-Fi_Baterry K.O.
Rom: CyanogenMod

ZP 1000 - zobrazování procent

Příspěvek od Miky1103 » sob 28. bře 2015 22:27:14

Ahoj, mám ZP1000, po jednom pádu začal mít problém s oznamováním nabití baterie, nijak sem to neřešil, ale většinou co restart/pád/nabíjení to každá změna. Poté baterka odešla úplně (prostě nula voltů na konektoru) tak jsem zakoupil novou. Ta funguje, ale procenta to nevyřešilo, telefon běžel na Androidu 4.2.2, aktualizoval jsem flashem (Format All + Download(Samozřejmě sem tím ztratil i IMEI ale ten jsem si znovu zapsal)) na 4.4.2, ten se dál sám aktualizoval přes OTA. Problém se stále nevyřešil takže jsem udělal ROOT, zkusil jsem přes APP smazat batterystats.bin, podle návodu zkusit zajet do normálu, nainstaloval jsem i Xposed Framework, hledaj jsem moduly a podobně. Posledních pár dní to bylo ve stavu že se nabití pohybovalo od 98% do 100%, ale telefon vydržel celej den používání, jen si prostě na konci dne chcípl, dal se na nabíječku, a ráno zase používal normál. Postupem času jsem zjistil že přes programy můžu sledovat napětí na baterii, takže při plným nabití 4332mV, a chcípal někdy kolem 3332mV. Hledal jsem všude na internetu jestli by se to podle toho dalo nějak "seřídit", avšak bez úspěchu. Nadešel ale zvrat že dnes v noci jsem u telefonu usnul a měl jsem nastaveno aby telefon nikdy sám nezhasl, takže po celé noci svícení na nabíječce ráno řekl že má 40%, ale přesto 4332mV, v pohodě jsem ho vzal že uvidím co se stane, okolo 3700mV řekl že má 0% a vypnul se, tak jsem ho rozebral, odpojil baterku, počkal 5 minut, zase to poskládal, zapnul a už jsem měl 100% a zase to zůstalo až než napětí kleslo pod hranici 3300mV a něco.

Kdyby vás cokoliv napadlo, hned pište, zkusím vše co bude rozumný.

Edit1:
Verze základního pásma: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V34.P2,2014/04/09 18:07
Verze jádra: 3.4.67
Číslo sestavení: ZP1000 20140716-091651

Zkoušel jsem i hledat v systémových složkách, jestli to nejde někam zapsat. Jediné co jsem našel tak soubory které určují při kolika mV by se telefon měl vypnout a dát zapnout, je tam uvedena hodnota 3400, ale evidentně to fakt nemá žádný vliv protože hranice baterie byla opravdu pod 3400mV. :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony ZOPO“