Ostatní telefony ZOPOZopo Color C2 - jiná ROM

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
terzdek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 05. bře 2017 19:12:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO C2 color
Mobil 2 / ROM: Honor 5x
Rom: stable

Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od terzdek »

sssss.jpg
sssss.jpg (2.04 MiB) Zobrazeno 5498 x
Ahoj, koupil jsem tel. Zopo Color C2 a tam zavirovaná apka youtube už od výrobce. Dále se sám zapíná prohlížeč a navštěvuje stránky s nějakým bordelem.

Potřeboval bych poradit, kde najít jinou čistou romku, pro tento telefon. Moc bych ocenil i návod, jak si zazálohovat tu původní. Tel není rootnutý.

Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od Papooch »

Oficiální ROM se dá stáhnout přímo z ofiko stránek ZOPA http://www.zopomobile.com/download/. Alternativní rom jsem rychlým pogooglením nenašel, tobě se to třeba povede. Ovšem začal bych nejdřív factory resetem.

Nevím, jestli máš nějaké zkušenosti s flashováním. Nebubu ti tu popisovat postup, to je lehce vygoogletelné, pouze tě posunu správným směrem.

Romku do telefonu nahraješ přes http://spflashtool.com/.

Pokud chceš zálohu, musíš nejdřív flashnout custom recovery - musí být přímo pro tvůj model telefonu. Do recovery módu se dostaneš pomocí speciální kombinace tlačítek při vypnutém telefonu. Potom je v recovery potřeba najít volba nandroid backup.

Ani k jedné operaci není nutné mít root.
Na poděkování slouží palec u příspěvku
terzdek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 05. bře 2017 19:12:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO C2 color
Mobil 2 / ROM: Honor 5x
Rom: stable

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od terzdek »

Ahoj, moc děkuji za info. Flash jsem už dělal na xiami takže to je tedy.stejne, což je super. S tou zálohou jsem se ještě nesetkal. Je to tedy v recovery menu záložka backup? A zálohuje se to tedy přímo na SD kartu ? :)
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od Papooch »

Jop, přesně tak to je. Ovšem kde to v menu najdeš závisí na konkrétní recovery, snad nějakou najdeš.

Tady v tom vlákně jsem našel něco, co by se ti možná mohlo hodit: zopo-980-c2-fw-rom-root-t42172-30.html
Na poděkování slouží palec u příspěvku
MorNaRaky
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02. dub 2017 16:53:28
Typ mobilu / ROM: ZOPO Color C2

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od MorNaRaky »

Zdravím vespolek

Když jsme u toho rootu, nemá někdo nějaký tip jak na to? Třeba přes ADB konzoly?

Jde o to že je to modelově telefon z roku 2013 a já mám revizi z loňska, s jiným chipem a s Androidem 6.0 nedaří se mi na tom root ověřenými postupy typu Kingroot, Framaroot. Vždy to zahlásí že ta ofiko ROMka od ZOPO není zranitelná, root soft nenajde díru kterou by obešel. Chtěl jsem už i downgradovat ale Android 5 na to není, poslední byl Android 4.4 a ten neflashnu kvůli chipu je to MTK 6580. Tudíž ani custom recovery do toho nedostanu, logicky ani custom ROMku.
Telefon je plný aplikací které nechci, proto hledám root ale nedaří se, za jakýkoliv typ budu vděčný.

Díky.
terzdek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 05. bře 2017 19:12:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO C2 color
Mobil 2 / ROM: Honor 5x
Rom: stable

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od terzdek »

Nevím, jestli ti to pomůže. Proveden flash přes sp tools s ROM od výrobce. Pozor, mají na svých stránkách přímo CZ Rom. Nyní vše šlape parádně. Tel se zrychlil a apky již zavirované nejsou.

Tedy za mě úspěch. Maj se.
MorNaRaky
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02. dub 2017 16:53:28
Typ mobilu / ROM: ZOPO Color C2

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od MorNaRaky »

terzdek píše: ned 02. dub 2017 17:25:25 Nevím, jestli ti to pomůže. Proveden flash přes sp tools s ROM od výrobce. Pozor, mají na svých stránkách přímo CZ Rom. Nyní vše šlape parádně. Tel se zrychlil a apky již zavirované nejsou.

Tedy za mě úspěch. Maj se.
Jj tu CZ mám taky a běží dobře, šlo mi o tu custom recovery a root ale díky :)

I Tobě fajn zbytek neděle.
terzdek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 05. bře 2017 19:12:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO C2 color
Mobil 2 / ROM: Honor 5x
Rom: stable

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od terzdek »

Custom ROmku jsem hledal, ale žádnou nenašel. Je fakt, že nyní už ani nehledám :) Jsem vůbec rád, že se to podařilo jednoduše flešnout :)

:))
MorNaRaky
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02. dub 2017 16:53:28
Typ mobilu / ROM: ZOPO Color C2

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od MorNaRaky »

Jj taky bez úspěchu, jsou jen na Androida 4, škoda, holt budu bez rootu ale jinak jsem s ním spokojen, za ty prachy, šlape dobře :)
dadada
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09. kvě 2017 21:55:34
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 Dual Sim

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od dadada »

Ahoj vsichni, kdo ma mobil Zopo!

Nevim, jestli pisu ve spravnem foru. Mohl by mi nekdo prosim nabit baterii z moblu Zopo C2? Chtela jsem preinstalovat OS pres Flash Tools, ale mam chybu nejspis kvuli skoro nenabite baterii. Bohuzel jiz se neda nabijet pres muj mobil - nebo mozna mi nekdo poradi jak. Predem mnohokrat dekuji. S pozdravem!
luckinka
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 14. srp 2017 11:57:57
Typ mobilu / ROM: zopo color C2

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od luckinka »

Dobrý den,

jsem úplný laik, mám 3 měsíce zopo color c2 a jsem celkem spokojená, jen mi vadí, ta zavirovaná youtube aplikace a že se sami instalují aplikace. Na internetu jsem dočetla, že by se s tím dalo něco udělat. Mohli by jsme mi prosím poradit, nebo krok po kroku napsat jak si s tím poradit. Byla bych vám moc vděčná!
Děkuji moc.
terzdek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 05. bře 2017 19:12:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO C2 color
Mobil 2 / ROM: Honor 5x
Rom: stable

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od terzdek »

Provedl jsem kompletní flash s ROM rovnou ze stránek výrobce a nepomohlo to. TZN. už od výrobce je ROMka zavirovaná. Nepodařilo se mi sehnat custom ROM, tedy v mém případě jsem zakázal premium sms a čekám na poslední samovolnou aktivitu mého telefonu a letí z okna! :)
Root1
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 23. črc 2013 8:29:39
Typ mobilu / ROM: ZTE V970

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od Root1 »

Na stránkách ZOPO jsou dvě verze ROM pro C2 - CZ a Ostatní. Nainstalujte tu Ostatní. Světe div se, ta zavirovaná není CZ verze ano.
terzdek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 05. bře 2017 19:12:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO C2 color
Mobil 2 / ROM: Honor 5x
Rom: stable

Re: Zopo Color C2 - jiná ROM

Příspěvek od terzdek »

jojo potvrzuji, jen tento stav trva asi ctvrt roku a svete div se, viry jsou zpet a ZoPo leti oknem :) Bohuzel tento telefon kazi vypinani a hlavne ROM
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony ZOPO“