Samsung Galaxy 3 (I5800) - ROM/ROOT/FW[ROM] Kyrillos' rom

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
spearhead
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 11. pro 2010 13:59:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od spearhead »

zdravim pani som tiez zaciatocnik ale tak mam uz novu verziu kyrillosa v10 chcem sa spytat ako je to zo spravcom spustenych suborov pretoze 2.2 froyo to pri podrzani tlacitka home mal tunak to nide nevidim teda neviem zastavit niektore aplikacie tak mi to celkom posekava pretoze mam niekedy len 60mb volnej ram spravil som niekde chybu? dakujem
c0g3n5
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pát 19. lis 2010 18:34:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3 GT-I5800
Rom: PuruKisadHYBRID

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od c0g3n5 »

Čau, u v10 správce spuštěných app není, musíš si doinstalovat vlastní. A v nějakém launcheru si pak můžeš nastavit, aby se ti onen správce app pak mohl spouštět při stisku tlač. Home ;) Já ostatně mám jen Advanced Task Killer a volné RAMky mám asi tak 125-130 MB, což stačí...
c0g3n5
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pát 19. lis 2010 18:34:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3 GT-I5800
Rom: PuruKisadHYBRID

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od c0g3n5 »

Je tu další verze, 10.3, a to tentokrát s přízviskem **Fast n' Lite**.
Telefon je opravdu extra rychlý (chod aplikací nevyjímaje), hodnota volné paměti RAM vzrostla na 145 MB!!!
Videa už lze také přehrávat (i když dle autora se můžou někdy trochu sekat) a problémy se zobrazováním textur jsou jen u některých aplikací.

Kód: Vybrat vše

Deodexed [15MB more free space in /system, 30 MB less free space in /data, first boot slower, More free ram, easier to mod jar/apk files]
MMS mod:
-160 character support in sms instead of 70 [Supported languages: Greek, Czech, Spanish, French, Polish, Portuguese, Slovak]
-New line support instead of smileys button
-Bigger text message expand box [Better view when you type big sms]
Updated 94kyrillosrom script [Enabled sdcard read speed fix, fixed ext4 mount options on /system, Updated memory tweaks, Removed Kernel/VM tweaks, Updated ondemand tweaks, Default I/O Scheduler: Noop, Non-rotationg storage tweaks]
New sysctl.conf [Wifi security tweaks, kernel tweaks, VM tweaks, Battery tweaks, ipv4 tweaks]
Updated optimize script [Fixed zipalign, addeded fix permissions]
Added qoptimize script [Optimizes only sqlite databases]
Disable fsync() feature in libsqlite.so [Thanks to Marcellusbe]
Moved all -added by me- scripts from /system/bin to /system/xbin to keep the bin folder clear.
Updated Terminal Emulator app
Removed apps [MediaUploader.apk (Share media from the Gallery with MMS, Bluetooth, Email, Picasa. Since gallery is removed, this app is unessesary), GoogleBackupTransport.apk, GoogleFeedback.apk (ForceClose reporting), Removed GoogleQuickSearcgBox.apk (Install from market]]
Updated Quickpic
Updated Ubuntu font [Thanks to ggdu]
Fixed fc in browser
Added DownloadProviderUI.apk
Added Greek & Dutch dictionaries on android keyboard [If you want a dictionary for your language too, tell me]
Uživatelský avatar
Nery
Stálý androiďák
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 30. pro 2010 21:16:53
Typ mobilu / ROM: Zenfone 3
Tablet: Asus Zenpad 8
Bydliště: Pardubice

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od Nery »

jen ta gps je furt tragická... :-( Jinak potvrzuji vše, co je výše popsané.
arcturus47
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 16. dub 2012 10:15:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S Advance
Rom: oficialni 2.3.6

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od arcturus47 »

arcturus47 píše:Zdravím.
Zkoušel jsem nainstalovat v10.0 a nemohl jsem zprovoznit sdílení internetového připojení přes USB (tethering) takže jsem se vrátil na 9.5.
Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto u verze 10.1.1 nebo nějaký jiný fígl jak to zprovoznit u v10.x?
Díky
Problém s USB tetheringem vyřešila aplikce Wired tether. Zkoušel jsem i Easy tether ale nešlo se připojit na spoustu stránek.
Naposledy upravil(a) arcturus47 dne pát 18. kvě 2012 6:24:57, celkem upraveno 1 x.
PetrikPernik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 16. dub 2012 12:34:24
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od PetrikPernik »

Zdravím, pár dnů jsem zkoušel v 10.3, zrychlení aplikací bylo znát, ale stále problém s textury ve hrách. Zatím zůstávám na final 10 :-) Snad další verze bude lepší :-)
arcturus47
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 16. dub 2012 10:15:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S Advance
Rom: oficialni 2.3.6

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od arcturus47 »

Zjistil jsem pár nepříjemností u v10.3
Nejdou mi nainstalovat nějaké aplikace které jsem u oficiální rom i Kyrillos 9.6 měl. Teď píšou že nejsou kompaktibilní s telefonem ( zatím jízdní řády, mbank)
a dále nefungujou senzory polohy - např. u Sky map , kompasu.
Není na to nějakýfígl ?
Je to škoda, protože jinak se mi tato rom moc líbí.
c0g3n5
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pát 19. lis 2010 18:34:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3 GT-I5800
Rom: PuruKisadHYBRID

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od c0g3n5 »

v10.4 - malý update + nová verze flash playeru (ten je ovšem potřeba si stáhnout zvlášť).

Kód: Vybrat vše

Optimized framework-res.apk, Theme_ICS.apk & SystemUI.apk pngs
Tweaked framework-res.apk notification icons to stock gb
94kyrillostweaks changes [Safer ext4 mount options: Enabled barrier for /system, /data, /sd-ext to prevent data corruption // Ondemand performance tweaks]
Updated Kernel: CM7 Kernel v1.8 by Marcellusbe [Fixes sound issues in video playback]
Updated Mms.apk app.
Updated Swype. [Now supports: Icelandic, Latvian & Lithuanian // ICS themed]
Updated Google Play
Updated hosts file
!!!!!!New bootanimation without the "white flashes"!!!!!!!
c0g3n5
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pát 19. lis 2010 18:34:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3 GT-I5800
Rom: PuruKisadHYBRID

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od c0g3n5 »

V10.5 - malý update, ve kterém byl přidán asi nejlepší ICS launcher - Holo Launcher a nový správce souborů Mi File Explorer.

Kód: Vybrat vše

Base: CM7.2 RC3 port by Marcellusbe
Removed: CMupdatenotify.apk, filexplorer.apk
Added: Holo Launcher, Mi File Explorer
Swype: Fixed the force close & replaced the orange glow with blue glow
Removed: v6_supercharger/3g_turbocharger/kickasskernel installers
Quickpic: Updated to v2.3
Terminal Emulator: Updated to v1.0.43
Kyrillostweaks script: Added permission fixes for /data, /sdext to prevent bootloops & reduced sdcard reading cache size from 512kb to 128kb
EDIT: 158 MB volné RAM, volné místo v paměti telefonu se také o něco zvětšilo.
Jims1
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 09. pro 2010 22:18:16
Typ mobilu / ROM: Samsung i5800 Galaxy 3

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od Jims1 »

používá někdo v 10.5 toto CM7_Kernel_1.5_ultra_1260?
kozusnik
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: sob 09. říj 2010 13:33:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od kozusnik »

Zdravíčko.... na webu womap.4fan.cz jsem se pokusil zplodit článek, týkající se právě této ROMky... takže kdyžtak zde: http://www.womap.4fan.cz/kyrillos´-rom- ... -galaxy-3/. Kdybyste měli náměty na úpravu článku, tak pište ;)
Huawei ascend g300
zatím defaultní ROMka
8GB Kingston class 6
kozusnik
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: sob 09. říj 2010 13:33:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od kozusnik »

Ahoj, napsal jsem další článek, tentokrát jak si na mobil ROMku flashnout, jak povolit Hybrid Data2SD... měl jsem s tím při prvním flashování problémy, tak snad Vám tento článek pomůže:
http://www.womap.4fan.cz/jak-si-do-mobi ... astni-rom/
Huawei ascend g300
zatím defaultní ROMka
8GB Kingston class 6
c0g3n5
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pát 19. lis 2010 18:34:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3 GT-I5800
Rom: PuruKisadHYBRID

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od c0g3n5 »

9.6. vyšla verze 10.6, u které bylo asi největším přínosem zlepšení fungování GPS, zrychlení PlayStore a smazání nepotřebných aplikací, takže se nám v paměti founu uvolní několik místa + oprava dalších x chyb, viz seznam níže.

Kód: Vybrat vše

Base: CM7.2 RC3 alpha8.3 port by Marcellusbe
Kernel: Latest OC kernel by Marcellusbe (#889)
Added Speaker Output from FMradio
Droidwall fix
New ringtone/wallpaper
Updated: Voodoo, Holo Launcher MiFileExplorer, Playstore, Quickpic, host file, etc
Removed: default cm's filemanager
Switched Superuser to SuperSU
Fixed: Play Store FC bug
Layout fixes: Keyboard size, Device Settings alignment, Music Player, USB storage, Blurry effect enabled on power menu. [Thanks to twinky444]
Improved GPS [secgps.conf]
Improved Video Playback [audio/video]
Uživatelský avatar
kybl
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: ned 29. srp 2010 15:44:36
Typ mobilu / ROM: Galaxy 3
Tablet: Nexus 7(2012) 32GB 3G
Rom: STOCK KitKat 4.4

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od kybl »

už jsem si začínal myslet že kyrillos si koupil novou hračku :D
__________________.:.:.:.:.:.:. SAMSUNG Galaxy 3 .:.:.:.:.:.:.__________________
---------------------------------;-;-;-;-;-;-;-;NEXUS 7 2012;-;-;-;-;-;-;-;-;-----------------------------------
janko3
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. říj 2012 20:55:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3
Rom: Kyrillos rom

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od janko3 »

Zdravím, nahodil som do mobilo 10.6 a nefungujú mi správne MMS. Po nahodení 10.6 mi MMS fungovali bez problémov asi dva týždne, nastavenia od operátora sú správne. Problém je v tom, že mi ich nenačíta automaticky, len si ich musím stiahnut manuálne a kvalita MMS je strašne zlá(rozmazané). Nevie niekto s týmto poradiť?
c0g3n5
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pát 19. lis 2010 18:34:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3 GT-I5800
Rom: PuruKisadHYBRID

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od c0g3n5 »

@ kybl - Nemaluj čerta na zeď :D
@ janko3 - SMS a MMS -> Nastavení -> u nastavení MMS zatrhni položku Automatické načítání. S tou kvalitou MMS ti bohužel neporadím.
janko3
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. říj 2012 20:55:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3
Rom: Kyrillos rom

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od janko3 »

Automatické načítanie mám zaškrtnuté aj dátové prenosy, niekedy mi MMS stiahne automaticky ale väčšinou musím manuálne. Pri oznámení mi vypíše veľkosť správy napr. 200 kb a ked mi ju stiahne jej velkosť je 1kb. Podľa operátora je všetko OK, na predajni mi povedali to isté. Prešiel som skoro všetky fóra ale nič nepomohlo.
shefield
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 08. čer 2011 8:28:21
Typ mobilu / ROM: I5800 - Galaxy 3
Rom: Kyrillos' ROM 9.6

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od shefield »

Problém s Google Play,
Ahoj všichni, mám problém s Google play. O víkendu jsem si nainstaloval Kyrillos' ROM 9.6 a G3MOD. Běhá dobře, ale nezávisle na čemkoliv se mi dost často objevuje hláška Omlouváme se! Aplikace Služby Google Play (proces com.google.android.gms) byla neočekávaně zastavena. Opakujte akci. "Vynutit zavření". Vždy 2x za sebou a pak zase klid. Musím uznat, že je to opravdu velice nepříjemné. Včera večer jsem instaloval nějaké programy a po každém nainstalování programu (nemusí to být ani z Google Play) to hodí 2x tuto chybu. Chyba se vyskytne třeba i když přjde mail, prostě po jakékoliv akci mi to hodí tuto hlášku, vždy 2x.
Nevíte někdo co s tím? Kyrillos se mi opravdu zamlouvá, ale takto se s ním nedá pracovat.

Za každou radu 1 000 000x díky.

SHefield
jannaj
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23. říj 2012 7:22:43
Typ mobilu / ROM: i5800
Rom: kyrrilos 9.6

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od jannaj »

Ahoj
to se mi stane vždy když zkouším novou romku a vrátím se na kyrrila 9.6. stačilo upgradovat nebo přeinstalovat gmail .Mě to vždy pomohlo. ;)
shefield
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 08. čer 2011 8:28:21
Typ mobilu / ROM: I5800 - Galaxy 3
Rom: Kyrillos' ROM 9.6

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od shefield »

Ahoj,

OK díky za radu. Já jsem si dal jinej "defaultní" launcher, vymazal jsem vyrovnávací pamět a data Google Play a od té doby je to ok. Pokud by se ještě snažil dělat problémy, tak prubnu přeinstalovat GMAIL. Ale jinak Kyrillos super. Doporučuju. Mám komplet přeinstalovanej mobil a zbývá mi ještě 135MB volné interní paměti. Je to paráda, původně jsem měl vždy volno max. 25MB.

Každopádně díky moc a moc za tip.
Shefield.
shefield
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 08. čer 2011 8:28:21
Typ mobilu / ROM: I5800 - Galaxy 3
Rom: Kyrillos' ROM 9.6

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od shefield »

Ahoj lidi,

mám ještě jeden dotaz. Nevíte někdo, jak se to s Kyrillosem 9.6 a Sim Toolkit? Sim Toolkit nikde v menu nemám a teď se ani nepřihlásím na účet do banky :-).

Děkuju za info,
Shefield.
c0g3n5
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pát 19. lis 2010 18:34:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3 GT-I5800
Rom: PuruKisadHYBRID

Re: [ROM] Kyrillos' rom

Příspěvek od c0g3n5 »

Další verze (9.7) - kupa updatů, zvýšení výkonu, více místa v paměti telefonu.

Kód: Vybrat vše

- Re-Odexed almost all systems apps/framework [Performance boost, Almost double available free space on /data (150mb free)]
- Updated hosts file
- Updated sqlite3 binary [v3.7.14]
- Updated SuperUser to v3.1.3 & su binary to v3.1.1
- Updated apps [Music widget, Play Store, Search, Quickpic, Tape-a-talk, Term]
- Removed apps [Maps, All extra launchers (install from play store, Voodoo sound]
- Fixed Mobile Tracker fc bug [Added missing signin.apk]
- Updated kernel [G3MOD v2.4.1]
- Updated busybox to 1.20.2
- Updated Kyrillos tweaks script [Changed some minor memory tweaks values & removed unused lines (zipalign, sqlite optimize]
- Updated optimize script [Added fix permissions]
- Updated build.prop tweaks [Added 3g_turbocharger tweaks, Set wifi.supplicant_scan_internal to 180s from 300s, Set dalvik.vm.heapsize to 40m from 32m, Added dalvik.vm.dexopt-flags=m=y,u=y // dalvik.vm.dexopt-data-only=1 // dalvik.vm.checkjni=false // ro.kernel.android.checkjni=0 // persist.sys.purgeable_assets=1]

A pokračujeme, je tu 9.7.1 :D

Kód: Vybrat vše

- Smoother spinners [Thanks to D.O.C]
- G3MOD CWM recovery [Thanks to G3MOD team]
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy 3 (I5800) - ROM/ROOT/FW“